Skocz do zawartości
Forum

Mamy Listopadowe 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem o tym, ze jest różnica, choc w 1 ciazy mialam idealnie tak samo i z om i z usg termin na 24.03. :) i na kazdym usg kolejnym wychodzil ten termin. A urodzilam 22 ale w sumie chyba moja wina bo sama przyspieszylam. Jak o tym pisalam chodzilo mi tylko o to, ze wg moich obliczeń to juz powinno byc cos widac i dlatego się martwię. Moglam miec przesunieta owu ale tez bez przesady, bo ostatni stosunek byl 13.02. No nic za 2 tyg wszystko się okaże :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kasia2017listopad

Dziewczyny ja nie wiem po co te głupoty czytacie w internecie. Ze tego nie wolno tamtego. Najlepiej nic nie robić przez 9 miesięcy!!!
To jest ostatni czas na wspólne wakacje z mężem,partnerem. Ja latalam i będę latać i też poronilam i bardzo to przeżyłam. Ale nie dajmy się zwariować. To jak ktoś wyżej pisał mamy włosy farbowac i tak dalej. Co ma się stać to się stanie czy będziemy w szpitalu pod okiem specjalisty czy na słoniu w Afryce to jak mamy porobić to poronimy. To wszystko zależy od tego jak się czujemy. Każda z nas kocha swoje dziecko pod serduszkiem i od dnia poczęcia już do końca życia będzie się o nie martwić. Nie dajcie się zwariować i im mniej czytacie w internecie tym lepiej. każda ciąża jest inna i każda z nas ja przechodzi inaczej. Jeżeli lekarz prowadzący nie widzi przeciw wskazań i wy się czujecie dobrze to kochane zwiedzajcie świat i cieszcie się tym stanem .
U mnie w pierwszej ciąży z okresu wychodziło 12.08 a z usg 09.08.
Poród wywołany 9.08.
Jak przesunie się owulacji to najlepiej zrobić betę i po 48 godz powtórzyć. I na tej podstawie będziemy spokojniejsze że dzidzia rozwija się prawidłowo.
A hormony w ciąży :) ja też tak mam raz się smieje zaraz płacze i złoszczę się bez powodu na męża.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie o to chodzi zeby nic nie robic przez 9 mc ale o to aby nie miec watpliwosci co do slusznosci wyborów bo dokonujemy je same ale nie tylko dla siebie samej ale i dla dziecka. Sluchac swojej intuicji i byc w zgodzie z wlasnym sumieniem. Jesli ktos chce latac palic pic biegac tanczyc pracowac czesto fizycznie .... i jest przekonany ze to nie zaszkodzi to niech tak robi. Jesli masz watpliwosci to nalezy sie zastanowic jednak mimo wyborow w przypadku niepowodzenia ciazy niekoniecznie zwiazanego z danym wyborem kobieta moze ale nie musi zaczac sie obwiniac zupełnie bezpodstawnie. Taka podswiadomosc. Nie mozna zwariowac ale racjonalnie myslec. Jesli mam mozliwosc ominiecia czegos potencjalnie Szkodliwego dla dziecka to to omine bez zbednych tłumaczeń. Zawsze jest wyjscie.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Ann1eee- sorry, zrozumiałam, że dziwi Cię rozbieżność między terminem z OM, a terminem z USG.
Czasami to kwestia samego aparatu USG.
Ja dlatego nie wyrywam się do lekarza. W pierwszej ciązy miałam podobne historie jak Ty. Ostatecznie kartę ciąży lekarz założył mi na początku 8. tygodnia.
U mnie , z OM, wychodzi 5 tyg+6 dni. Dzisiaj zrobiułam badanie na beta hcg. Wieczorem bedzie wynik online.
Do lekarza, jesli wynik się potwierdzi, chcę pojsc za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie dajmy się zwariować z ustalaniem tych dat. Najważniejsze by pomiędzy tygodniami dzidzia rosła by nie było zahamowań w przyroscie. Uspokoić nas może badanie Beta HCG . Także spokojnie -zaufajmy naszym lekarzom.
Pamiętacie moja sytuację: w pt bylam na 1 wizycie i różnica OM a USG 10 dni. Dzis powtarzam beta a jutro kolejna wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Gość Olcia1111

Cześć dziewczyny dawno się nie odzywałam. dzisiaj była druga moja wizyta u lekarza dzidzia się rozwyja 7mm wszystko w porządku. Badania krwi i moczu zrobione i w piatek do odbioru :) :)
Ale to co wam teraz napiszze to szok byłam dwa tyg temu u lekarza i moim zdaniem powiedział mi że w trakcie ciąży bede musiałą zmienic lekarza bo on jest tylko na zastępstwie no ja mówię no to okej. A dzisiaj wchodze na wizyte a ten burak do mnie że przecież prosto i wyraźnie powiedział mi na poprzedniej wizycie ze on mi ciąży prowadzic nie bedzie. No ale mówi że jak juz przyszłam to zrobi usg zeby zobać czy wszystko dobrze się rozwija :) Wyszłam od niego z gabinetu idę do położnej i mówie nich mi Pani zaproponuje dobrego lekarza bo ten mi powiedział że ciąży mi nie poprowadzi a ona po prostu SZOK! że dlaczego on tak powiedział jak on jest w zastępstwie za Pani ginekolog a ja mówię że nie wiem niech Panin proponuje innego :)

Odnośnik do komentarza

A ja mam jeszcze takie pytanie. Pracujecie do końca? Czy jak to u Was wygląda. Ja w poprzednich ciążach pracowałam do końca czyli do 6 tyg przed porodem, ale teraz chętnie już bym w domu posiedziala... Mam nadzieje, że od 13 tc zamontuje wzrost energii i jakoś wrócę do normalności bo narazie jest tragedia;(

https://lb1m.lilypie.com/jKB1p1.png
https://lbym.lilypie.com/XEgap2.pnghttps://lb3m.lilypie.com/UJcJp2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Skorpionka

Alabastrino fajnie to napisalas! Nie chodzi o to, zeby lezec i pachniec przez 9mcy. Poza tym majac dziecko i prowadzac dom sie nie da ;) Ale chodzi mi o to, zeby byc w ciazy swiadoma. Wiem, ze w internecie mozna napisac wszystko i wiele postow to typowe straszaki. Ale jesli cos budzi w nas watpliwosci to chyba warto sie nad tym glebiej zastanowic niz pozniej sie obwiniac i zastanawiac co by bylo gdyby...
W czwartek mam jeszcze wizyte u lekarza i zapytam sie o opinie, ale jesli lepiej odczekac te 4 tygodnie i poleciec z mniejszym ryzykiem to chyba tak zrobie.

Odnośnik do komentarza

Tak Zurawinka mam synka, jutro będzie mial roczek :)
Dziewczyny ok poludnia zauwazylam ze mam delikatne jasnorozowe plamienie :( tak się martwię :( ide dziś znowu na 18 ma wizytę. Moj gin dzis nie przyjmuje więc ide do innego. Oby sie okazało że to plamienie to tylko na skutek wczorajszego badania,a nie nic powaznego...

Odnośnik do komentarza

Dziś czuję się średnio. Kręci mi się w głowie.

Ann przyczyn plamień jest bardzo wiele. Ja w pierwszej ciąży też 2 razy plamiłam i skończyło się dobrze. Trzymam kciuki.

MoniB w pierwszej ciąży nie pracowałam, bo musiałam leżeć na podtrzymaniu. Teraz pracuję i przynajmniej czas szybciej leci.

Dziewczyny bolą Was nadal piersi? Bo mnie jak bolały tak teraz przestały i nie wiem czy powinno mnie to martwić?

http://fajnamama.pl/suwaczki/6dg3c0y.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny! Jestem po wizycie. Nie jest za ciekawie. Mam sie przygotować, że może być różnie. Krwawie mocniej, zrobilam betaHCG w pt mam powtórzyć, jak bedzie niższa niż dziś to wiadomo. Poki co dostalam zmasowana dawke duphastonu mam leżeć, moj maz ma jutro sprawę w sadzie jako swiadek i musi isc ale w czw i pt bierze wolne. Jak zaczne mocniej krwawic to szpital i lyzeczkowanie. A jutro Dawid ma pierwsze urodziny. A w nd mamy chrzest. Niezły tajming... Wyc mi sie chce!
Fka wiem co czujesz! Trzymam za nas mocno kciuki żeby się jednak udało. Dziwi mnie trochę że nie dostalas nic na podtrzymanie. Poszlabym jutro na Twoim miejscu do innego gina.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny myslami jestem z wami i 3mam kciuki aby plamienia okazaly sie niegrozne. Bedzie dobrze dziewczyny, strach ma wielkie oczy. Mysle ze lekarz powinien przepisac progesteron- luteina pod jezyk lub dopochwowo, dupka lub luttagen. Nawet czysto aby uspokoic ciezarna. Progesteron jest hormonem podtrzymujacym ciaze i podtrzymujacym plamienia jesli ich wina jest niedobór wlasnie tego hormonu co jest bardzo czeste na poczatku ciazy. Ja biore teraz profilaktycznie mimo dobrego wyniku (42 a norma byla do 49 jak badalam razem z pierwsza beta w 4tc) i lekarz mowil ze moge brac. Na pewno nie zaszkodzi. Tym bardziej ze progesteron jest wydzielany pulsacyjnie i wynik z krwi moze byc rozny nawet o 50% w stosunku do najwyzszego lub najnizszego a tego jaki otrzymamy wynik.
Co do piersi mnie bola dzisiaj jeszcze bardziej niz zazwyczaj. Wczesniej bolaly mnie bardziej po bokach i przy zmianie pozycji plus sutki podczas mycia. Moj maz wczoraj mowil ze mi urosly i sa jeszcze piękniejsze niz zawsze ;) takie pelniejsze sa. Oprocz tego dzisiaj dzien na sen i ziewanie.

http://www.suwaczek.pl/cache/00c25871e7.png]Czekamy na Ciebie Maleństwo.[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...