Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

dobry wieczór, nie sądzę bym dała radę nadrobić zaległości, spróbuję co nieco poczytać a potem może mi się uda w końcu być bardziej na bieżąco.
Za mną czas bardzo intensywny, krótki sen, wizyta MamyB, i mój totalny niedoczas. Lista spraw wciąż długa ale liczę że przez najbliższe dwa tygodnie będzie nieco spokojniej.

Pozdrawiam Was wszystkie

Odnośnik do komentarza

dzięki dziewczyny, ciasto naprawdę jest suuuuuuuuuuuper i banalnie proste, skoro nawet Kuba potrafi je zrobić:Śmiech:

lehrerin mam nadzieję, że Nisia się nie rozłoży, to tylko niewielka tempka i oby tak zostało
uśmiałam sie z zaśnięcia Pysi:sofunny::sofunny: roczek się zbliża to wyrasta z mamusi:sofunny::sofunny:
zresztą Kuba też jakos tak dziwnie, obiecał mi, ze pójdzie spać bez żadnych fochów, przeciągania czasu, gadania itd. co wieczór obiecuje i różnie z tym bywa a on położył się, poprosił, żebym go trzymała za nogę i... zasnął:sofunny::sofunny: do tej pory sie dziwię:sofunny::sofunny:

anula o matko!!!!!!!! a co to za wyrazy!!!!!!!!!!!!!
:Histeria::Histeria::alajjj::alajjj:

ann to w takim razie spokojniejszych najblizszych tygodni

agatron bawcie się dobrze w kinie!!!!

słonko współczuję ręcznego szycia, ja niby umiem ale jednak wolę na maszynie:lol:
powodzenia na flamandzkim

bozena a do kiedy będziesz na diecie???

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

monika4 jakie to ciasto apetyczne::): a ja nie upiekłam, zapominam ciagle o maślance:Płacz:
ja już po wizytach...
ale jestem padnieta więc pobieznie tylko.. wybaczcie..
Agatron podaj proszę przepis na te żeberka:Spoko: dawno nie robiłam... może by tak w niedzielę rzucił na ruszt:sofunny:
lehrerin w Twoich opisach pociech jest tyle humoru i ciepła::): rosół królewski? To nic takiego... rosołek a w nim pływa: groszek zielony, marchewka, pietruszka, por- jak ktos lubi i do tego makaron domowej roboty, lub ziemniaczki w kostkę i do ozdoby kalafior lub brokuł, i na to zielona pietruszka :yipi: Dodaję też kawałki gotowanego mięska. Jak któraś z Was robi udka kurze w piekarniku to jutro podam Wam swietne marynaty, szybko prosto a jakie dobre... a miałam sie odchudzić a ja o jedzeniu :Histeria:
bożena sa ludzie i parapety, otrząśnij się i dalej do przodu, co Ci bedzie babsztyl humor psuł.
Tak Was chciałam zobaczyć w TV a tu lipa.. gdzie was szukać?????????????????
Gaba jak Niki?
usiek Witaj! nowa mamutko:Oczko:, super avatarek:yipi:
Dziubala nosz to poprałaś:sofunny:... choc ja tez sklerotyk, ja kiedyś do pralki zrobić pranie a tam pranie mokre, też się zdziwiłam:sofunny:
Ann gdzie tak pędzisz?
Idę się przytulic do mojej Mrówki- Krówki, bom zmęczona nieziemsko:Kiepsko:

....

Odnośnik do komentarza

monika4
Trzy serca

Dziubala nosz to poprałaś:sofunny:... choc ja tez sklerotyk, ja kiedyś do pralki zrobić pranie a tam pranie mokre, też się zdziwiłam:sofunny:
:

:sofunny::sofunny::sofunny:

wrzuć te marynaty, warto skorzystać

dawaj dawaj
a ja przedwczoraj robila rosoł cud! bo cud ze si eudal!
otoz pojechalam do lidla i mysle kupie se warzywka na rosolek ijakas padlinke,padlinka iowszem z mlodych kurczczkow wiec delikatnaa z warzyw..........no rzesz.......mialalmarchewke w lodówce bo malenkiej pietruszkinie bylo. mama warzywniak dosc blisko domu ale ZOsia sie zbuntowala i juz zapomnij o wizycie w sklepie, wiec nastawilam kurcze i dodalam amrchew, poznije dosypalam troche suszonej pitruszki, i wolowy rosolek w kostce, doprawilam a Julkaje i mowi mamus to twoj najlepszy rosoł, no i masz,,,hehehhehe
dobra teraz spadam bo padam buziaki

Julcia
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7437e67d.png
Zosia
http://www.suwaczek.pl/cache/4d94e4ac9b.png

Odnośnik do komentarza

o Matko, czytałam na raty, z doskoku...
Trzy serca z latarką mam pisać? :) światło gasiłaś?
Monika tęcza cudo, nadzieja z niej bijąca też, ciasto wygląda pysznie (był gdzieś przepis?), fotki super rzadko się pokazujesz bo nie kojarzyłam że masz aż tak długie włosy
manenka sił do opieki nad mamą dla Ciebie
lehrerin ładnie ujęte DOBRO. Niśka super!!
agatron cały czas Tobie kibicuję i czekam na dzień kiedy po 20 spotkamy się tu spokojnie
Bożena – podziwiam ywtrwałość
Deva - pechowo z aparatem
Trzy serca a ślimak Fisher Price nadałby się do zabawy? (taki z klockami do wrzucania)?
Usiek witaj
Dziubala współczuję tak wczesnych pobudek, chociaż i u mnie ostatnie nocki jakieś trudne. WSpółczuję również sytuacji zawałowej (gmeranie przy zamku), pamiętam jak przeżywałam na żywo niemal sytuację z klamką u Ciebie.

Jeśli to dla mojej Uliśki były życzenia Imieninowe to dziękuję, ale ona majowa (patronką jest Ledóchowska) a wczoraj Imieniny miał Szymi :)

Odnośnik do komentarza

Ann
o Matko, czytałam na raty, z doskoku...
Trzy serca z latarką mam pisać? :) światło gasiłaś?
Monika tęcza cudo, nadzieja z niej bijąca też, ciasto wygląda pysznie (był gdzieś przepis?), fotki super rzadko się pokazujesz bo nie kojarzyłam że masz aż tak długie włosy
manenka sił do opieki nad mamą dla Ciebie
lehrerin ładnie ujęte DOBRO. Niśka super!!
agatron cały czas Tobie kibicuję i czekam na dzień kiedy po 20 spotkamy się tu spokojnie
Bożena – podziwiam ywtrwałość
Deva - pechowo z aparatem
Trzy serca a ślimak Fisher Price nadałby się do zabawy? (taki z klockami do wrzucania)?
Usiek witaj
Dziubala współczuję tak wczesnych pobudek, chociaż i u mnie ostatnie nocki jakieś trudne. WSpółczuję również sytuacji zawałowej (gmeranie przy zamku), pamiętam jak przeżywałam na żywo niemal sytuację z klamką u Ciebie.

Jeśli to dla mojej Uliśki były życzenia Imieninowe to dziękuję, ale ona majowa (patronką jest Ledóchowska) a wczoraj Imieniny miał Szymi :)
O widzę że Ann jeszcze nie śpi. Z tym swiatłem, to miał być żart! Pewnie mi nie wyszedł:Kiepsko:
Jak są klocki to myślę, że spodobałby się mojej Miśce, napisz za ile. A teraz naprawdę : Spokojnej, przespanej w całości:Oczko: nocki wszystkim mamusiom::):

....

Odnośnik do komentarza

Trzy serca to jest taki sorter Fisher Price Klocki Grający Ślimak co prawda nie wiem czy ma melodyjkę bo Ula dostała go prawie 4 lata temu i wyjęliśmy baterie na podróż... a potem zapomnieliśmy w ogóle o tej możliwości. Jeśli coś takiego Ci pasuje to Ci po prostu wyślę bo u nas już nieużyteczne (daj znać tylko na PW dokąd)
Lehrerin zdrowia dla Nisi

Odnośnik do komentarza

slonko2208
Anulka ja mysle ze ze swinska grypa chodzi o to aby kupowac szczepionke a jak nie bedzi epaniki to ludzie nie kupia i niektorzy nie zarobia. Tu w B cisza na ten temat

ja też mam takie wrażenie, ale wiesz jak wszędzie coś słyszysz to w końcu zaczynasz się bać...
nie wiem czy to faktycznie wiązać, ale odkąd weszły te masowe szczepienia to się to rozpanoszyło...a w ogóle dla mnie abstrakcją jest szczepienie kobiet w ciąży
ja jak byłam to mnie lekarz "przegonił", mówiąc, że nie ma badań że te szczepienia są bez wpływu na płód

Odnośnik do komentarza

:cheess:

Dobry. Gadać mi się nie chce. Boli mnie pół głowy. Nie wiem...ucho, ząb czy jaka inna cholewka:36_2_43: Tabsy p/bólowe pomagają na krótko, wsadziłam do ucha patyczek, wyjęłam mokry (nie brudny), zakropiłam ucho i jakby ciut lepiej,ale może to moja wyobraźnia.
M trzeci dzień wraca w środku nocy i jakaś niedospana jestem, @ nie widać...:36_2_43:

Monika może kawa;>?? A i trzeba dać znać jak dziecka dłużej niż 3 dni nie będzie.

Zdrówka dla dzieciaczków i sił dla ich mamuś :Kiss of love:

Odnośnik do komentarza

monika4
witanko

buziaczki dla wszystkich:lol:
Witanko:yipi:
Monika4 Ty chyba wspominałas, że stawiasz na zdrowe odżywianie i swojskie produkty?
Znalazłam taki przepis na przyprawę warzywną do zup. Robi sie ją z siekanych warzyw zasala i doadaje potem do potraw- podobno zastepuje wszytskie Vegety i niezdrowe przyprawy::): Ja spróbuję ja zrobić.. chcesz?
A oto marynaty, najlepsza dla dzieci to ta ziołowa bo w miarę łagodna... acha i ja robię podwójne porcje bo jedna to mało.

KORZENNA- DO KARKÓWKI I ŻEBEREK
Łyżkę miodu wymieszaj z łyżką musztardy ziarnistej oraz łyżką ostrego ketchupu i łyżeczką koncentratu pomidorowego. Dodaj łyżeczkę cynamonu, szczyptę gałki muszkatołowej i odrobiną soli. Całość starannie utrzyj z 2-3 łyżkami oliwy.

SOJOWA- DO INDYKA I KURCZAKA, POLĘDWICZEK WIEPRZOWYCH
2 łyżki ciemnego sosu sojowego wymieszaj z łyżką octu balsamicznego, łyżeczką cukru i startym imbirem ( kawałek wielkości orzecha włoskiego).

WINNA- DO SCHABU, INDYKA ORAZ OWOCÓW MORZA
100 ml wytrawnego lub pół wytrawnego białego wina wymieszaj z łyżką igiełek rozmarynu ( najlepiej świeżego), ½ łyżki Vegety i 3 łyżkami oliwy.

DIABELSKA- DO SKRZYDEŁEK, ŻEBEREK I STEKÓW WOŁOWYCH
Łyżkę płynnego miodu wymieszaj z 2 łyżeczkami koncentratu pomidorowego, łyżeczką tabasco, ½ łyżeczki soli, 2 łyżkami oleju. Gdy powstanie gładka konsystencja dodaj 2 łyżki płatków czosnku.

ZIOŁOWA DO KURCZAKA, SZASZŁYKÓW Z SZYNKI I POLĘDWICZEK
2 łyżki Vegety wymieszaj z łyżka ziół prowansalskich, ząbkiem czosnku, łyżką octu winnego i 2 łyżkami oleju.

Ann DZIĘKUĘ!
lehrerin co z Nisią?
Anulka dziekuje za kawusię ja jak zwykle poprosze o podwójną:Oczko:
slonko2208 fajnie ztym rosołkiem:Oczko: u mnie tez tak zawsze co ugotowane " z gwoździa" najlesze:Śmiech:
A gryp to ja sie boję ale uważam, że ten strach to wynik nagonki mediów:Histeria:
WSZYSKIM POGODNEGO DNIA!

....

Odnośnik do komentarza

witam starając się już tak nie znikać na długo :)
Anulka ja staram się nie ulegać tym panikom póki co, wygląda mi to tak jak piszecie na taką trochę bombę medialno farmaceutyczną. Obym się nie myliła
Trzy serca jakby co, dawaj znać na PW. A marynaty też sobie skopiowałam.
Monia cholerka, zdrowia i niezmiennie nudy. Czy u Ciebie w końcu będzie jakiś nudny dzień?
Gabi niech głowa nie boli
Monika bo ja nie na bieżąco, jak ząb?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...