Skocz do zawartości
Forum

Mamusie po 30-stce czyli "k�cik mamutków"


gabalas

Rekomendowane odpowiedzi

:Oczko:

Trzy serca Co sie dzieje??????????????????????????????????

Monika jak dla mnie to Ty całkiem normalna jestes:Oczko: Przez moje 20 lat hodowli rybek przeszlam setki dziwnych zgonów i niestety kazdy z rozna mocą (w zaleznosci od przywiazania do danego osobnia) przeżywałam. Molinezje sa dosc delikatne, generalnie padaja jak muchy , a to ze glowa do dna to normalka:kiepsko:
Mialam kiedys takiego ze 20 cm glonojada, był z nami ladnych pare lat, wierz mi i lze uronilam jak zdechł:36_1_4: A juz njwiekszy horror to mialam jak złapały jakas rybią ospe, masakra, wszystko zdechło (trwalo to kilka dni) procz kilku osobników nie do zdarcia:36_11_13:

http://www.suwaczek.pl/cache/41ec268854.pnghttp://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/201106123809.jpg
http://www.suwaczek.pl/cache/4a7b5ffe5d.png
www.sunriseband.pl

Odnośnik do komentarza

Witam i tu

Od wczoraj jeździ się lepiej do mojej szkółki na wsi, bo w końcu pług trafił i odśnieżył 6 km odcinek drogi i teraz normalnie jechac można i nawet wiminąć się da...powolutku, ale już się da i nie trzeba wjeźdżać w zaspy. Ale już dziś znajoma do mnie dzwoniła, bym powoli jechała bo ślisko i z drzew spadają "śnieżne bomby". Drzewa się się łamią pdo wpływem ciężaru zalegającego śniegu. Zatem trzeba będzie uważać.

manenka spokojnego tapetowania.

monika całkiem normalna jesteś, tylko widocznie przywiązujesz się szybko do wszelakich stworzeń i dlatego zal Cię dopadł po stracie rybki.

TrzySerca co się dzieje????????

Slonko spóźnione ale szczere zyczenia dla Z. Wszystkiego naj...

Pozdrawiam wszystkie mamutki. Lecę jakiś makeup zrobić, by nie wyglądać jak straszydło, bo przecież jadę do ludzi.

Pa.

http://ticker.7910.org/as1cCDgNw0N0010MDA0NjAxZHwwNmR8SnVzdHlzaWEgLSA.gif
http://ticker.7910.org/as1cvfqVM000010MTM3bGR8MDYyMGR8V2Vyb25pc2lhIC0g.gif

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry, dziękuje za zainteresowanie. Przepraszam, wczoraj Misia nie dała mi nic napisać. Moje dziewczynki ciągle chore. Patrycja już 3 przeziębienie poważne, potem ospa i nadal przeziębiona, nie mam już siły, i odnawia się alergia na skórze, znowu będą rany na stopach i sterydy ::(: Misia nie lepiej jak zaczełam Pati samrować pudrodermem na ospe dostała takiego uczulenia:Histeria: spuchły najpierw wargi potem cała twarz pokryła się rozlanym goracym twardym strupem, mysłam ze oszaleję, nie spałam po nocach słychałam czy nie zacznie sie dusić, bo mimo leków nie było lepiej:Płacz: dziecko kładło sie twarzą w podłodze i płakało a ja razem z nim. Wywietrzyłam mieszkanie zmieniłam posciel, wszytsko prałam, wyniosłam dziecko do babci, i kapałam Pati aż zeszedł z niej puder, ale nie było porawy. Potem raz lepiej raz gorzej.. myślałm że to płyn do płukania, ale alergia posuwała si.e dalej objeła oczy i uszy, potem szyję brzuszek, raczki i nawet miejsca intymne.. Kolejna wizyta u lekarza i lekarka stwierdziła uczulenie na mleko, ma Isomil 2... Boze ajk chodziła po recepte to mówiła, ze mała co raz mniej je, nie sypia po nocach i ze uważam że to chyba nie mleko dla niej to powiedział, zebym zaczęła dawać krwie bo to mleko jest bardzo dobre i najlepsze, bo nie ma krostek więc jest ok I pewnie to ząbkowanie..Cały czas nie rezygnowałam jednak z karmienia piersią w nocy. A jak szłam i mówiła ze do karmiam to ciagle słyszałam,po co? To nie ma sensu. odstawic natychmiast. Teraz ma maści sterydy i encorton, no i dalej leki alergiczne, jest ciut lepiej, ale przepisanego bebilony pepti nie chce pić, więc daje jej tylko cyca, i karmie bardzo dietetycznie, i musze powiedzieć, ze od początku uczę moje dziecko jeść::(:, jak nie piła tego cholernego ismilu to jadła zupki, deserki, praktycznie wszytsko teraz je baaardzo niewiele i pięć rzeczy na krzyż,bo dałam sie namówić na odstawienie... echhhh, Wiadomo kiedyś trzeba to zrobić, ale teraz nie, na pewno, nie dopóki nie zacznie noramlnie jeść albo znajde mleko którego bedę pewna i które będziec chciała pić. To pokrótce tyle... Ciężko, tak trudno patrzeć na takie chore dziecko, zamsakrowana buzia, ciałko całe w strupach.. wszystko człowieka bolało jak sie patrzyło na ta mała istotkę:Płacz: A tu niedługo może ospy dostać i pewnie dostanie:Płacz:...
Przepraszam za literówki. idę smarować obie :(
Miłego dnia mamusie!

....

Odnośnik do komentarza

Trzy serca
Dzień dobry, dziękuje za zainteresowanie. Przepraszam, wczoraj Misia nie dała mi nic napisać. Moje dziewczynki ciągle chore. Patrycja już 3 przeziębienie poważne, potem ospa i nadal przeziębiona, nie mam już siły, i odnawia się alergia na skórze, znowu będą rany na stopach i sterydy ::(: Misia nie lepiej jak zaczełam Pati samrować pudrodermem na ospe dostała takiego uczulenia:Histeria: spuchły najpierw wargi potem cała twarz pokryła się rozlanym goracym twardym strupem, mysłam ze oszaleję, nie spałam po nocach słychałam czy nie zacznie sie dusić, bo mimo leków nie było lepiej:Płacz: dziecko kładło sie twarzą w podłodze i płakało a ja razem z nim. Wywietrzyłam mieszkanie zmieniłam posciel, wszytsko prałam, wyniosłam dziecko do babci, i kapałam Pati aż zeszedł z niej puder, ale nie było porawy. Potem raz lepiej raz gorzej.. myślałm że to płyn do płukania, ale alergia posuwała si.e dalej objeła oczy i uszy, potem szyję brzuszek, raczki i nawet miejsca intymne.. Kolejna wizyta u lekarza i lekarka stwierdziła uczulenie na mleko, ma Isomil 2... Boze ajk chodziła po recepte to mówiła, ze mała co raz mniej je, nie sypia po nocach i ze uważam że to chyba nie mleko dla niej to powiedział, zebym zaczęła dawać krwie bo to mleko jest bardzo dobre i najlepsze, bo nie ma krostek więc jest ok I pewnie to ząbkowanie..Cały czas nie rezygnowałam jednak z karmienia piersią w nocy. A jak szłam i mówiła ze do karmiam to ciagle słyszałam,po co? To nie ma sensu. odstawic natychmiast. Teraz ma maści sterydy i encorton, no i dalej leki alergiczne, jest ciut lepiej, ale przepisanego bebilony pepti nie chce pić, więc daje jej tylko cyca, i karmie bardzo dietetycznie, i musze powiedzieć, ze od początku uczę moje dziecko jeść::(:, jak nie piła tego cholernego ismilu to jadła zupki, deserki, praktycznie wszytsko teraz je baaardzo niewiele i pięć rzeczy na krzyż,bo dałam sie namówić na odstawienie... echhhh, Wiadomo kiedyś trzeba to zrobić, ale teraz nie, na pewno, nie dopóki nie zacznie noramlnie jeść albo znajde mleko którego bedę pewna i które będziec chciała pić. To pokrótce tyle... Ciężko, tak trudno patrzeć na takie chore dziecko, zamsakrowana buzia, ciałko całe w strupach.. wszystko człowieka bolało jak sie patrzyło na ta mała istotkę:Płacz: A tu niedługo może ospy dostać i pewnie dostanie:Płacz:...
Przepraszam za literówki. idę smarować obie :(
Miłego dnia mamusie!
:36_1_4::36_1_4::36_1_4:ależ sie bidulka musi nacierpiec, nawet sobie nie moge wyobrazic jak w tm stanie moglaby jeszcze ospe przejść:kiepsko:

http://www.suwaczek.pl/cache/41ec268854.pnghttp://parenting.pl/galeria/data/500/thumbs/201106123809.jpg
http://www.suwaczek.pl/cache/4a7b5ffe5d.png
www.sunriseband.pl

Odnośnik do komentarza

Trzy Serca i trzy biedactwa, strasznie mi się też smutno zrobiło jak przeczytałam o waszych dolegliwościach. Oby jak najszybciej wszystko wróciło donormy> te alergie to straszna rzecz!!! Sciskam Cię mocno. DR!:36_3_15:

manenka jak nie urok, to remonty...:smile_jump: trzymaj się! Ja jadę wreszcie dzisiaj zaraz do leroi po farby, bo znowu mi sie koncepcja zmieniła i szybko szybciutko musimy chociaż 2 ściany w kuchni pomalować do czwartku wieczora.:lup: także współodczuwam z Tobą, a dzieci biegają, lekcje , korki i szczepienia i maluj w takich warunkach!!:36_11_23:

Monika odnosnie rybki też bym była za nadwrażliwością. w końcu taka mała, biedniutka. A do psychiatry w szybkim tempie gdybyś np, zaraz po zgonie zastanawiała sie jak szybko wykorzystać ją kulinarnie zanim się zepsuje:smile_jump:

Dobra spadam, bo coś mi chyba za wesoło dzisiaj!:36_3_15:

Jasiek-17 (11.05.1995), Zuzia-13 (15.02.2000) Jędrek- 8(20.06.2004) i Sabinka-4 lata (11.08.2008)

"wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem,możemy latać wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka"

Odnośnik do komentarza

Witajcie

Trzy serca bardzo ci współczuje, mam nadzieję że niedługo dziewczynkom przejdzie, alergia to okropna rzecz wiem coś o tym, a przy ospie też stosowalam to co ANN.może zmień lekarza sprobuj popytac wśrod znajomych może oni mają lepszego. ZDRÓWKA DLA DZIEWCZYNEK I DUŻO SIŁ DLA CIEBIE

Manenka powodzenia w tapetowaniu

Moja Dominia od wczoraj w domu, byłam u lekarza bo oczy trochę ropieja zwlaszcza rano po nocy oczy ma zaklejone, w dzień ok, ale lekarz powiedział że jest ok osłuchowo czysto tylko gardło lekko zaczerwienione.

Odnośnik do komentarza

Witam środowo

Mam Maciusia chorego, ma zapalenie krtani. Chyba pierwszy raz słyszę taki „szczekający” kaszel, na szczęście nie ma duszności. Mam nadzieję, że leki szybko pomogą bo jak słyszę ten kaszel to aż mam dreszcze.
A ja dziś jadę do ortopedy. Boli mnie prawe kolano od lewej strony, tak jakbym miała je stłuczone, ale ból zamiast zmniejszać się z dnia na dzień, to się zwiększa :(
I od czasu do czasu boli mnie poniżej lewego biodra, a wcześniej miałam zapalenie kaletki, z którym za późno się zgłosiłam więc tym razem idę od razu.
Ciekawe jakie dostanę zalecenia?

Słonko - najlepsze życzenia urodzinowe dla Z!

Manenka – sił i cierpliwości na remont!

Trzy serca – współczuję przejść, maleństwa tak cierpią ::(:. Dużo zdrówka i sił!!!

Moniq – dzięki za Bukowinę, aż mi ciarki przeszły przy słuchaniu. Muszę sobie kupić dziś ich płytę, bo chyba nie doczekam się oddania tej co pożyczyłam, a mam wielką ochotę ich posłuchać :)

Monika
– też myślę, że płakałaś przez wrażliwość. Też często płaczę :Nieśmiały:

Bożena – a Dominisia dostała jakieś kropelki do oczu? Niech oczka szybko przestaną ropieć!

Spokojnego popołudnia :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję wszystkim za słowa otuchy.. oczy na zapałkach, taka jestem zmęczona ale nie mogę jeszcze odetchnąć ..jeszcze nie. Gabi wy ostatnio byliście zaospowani prawda? Powiedz jak Nika to przeszła, smarowałaś czym podawałaś coś? Jak szybko zaraziła sie od Krzysia?
Misia lepiej dzis byłysmy odśnieżyć troszke przed domem, buzi goi sie powolutku.. tak mi dzis przyszło do głowy zeby może spróbowac z sinlakiem.. boję się jej cokolwiek podawać, żeby od nowa nie wzniecić wyprysku.. a wszystko przez to czekanie na ospę::(: jutro albo pojutrze do lekarza... zapytam o tę ospę ale przecież to nic nie zmieni. Acha jeszcze mam pytanie... czy moze się orientujecie jak to jest jesli sie podaje leki ( leki na alergię i sterydy) a nadal alergik ma kontakt z alergenem to jest poprawa czy nie? Bo tak się zastanawiam czy teraz jak nie pije tego mleka to jest poprawa bo ono uczulała, czy jest poprawa bo są leki a kontakt z alergenem może mieć nadal? Doszukuję sie wszytskiego.. Spokojnego wieczoru mamusie. Wybaczcie, że tak samolubnie i do nikogo nic.

....

Odnośnik do komentarza

hej
TRZY SERCA powiem ci jak u mnie bylo poki dostawalm wapno dozylne (mam alergie na nikiel ,kalafonie,i kosmetyki rozne szampony ,zele,)to goilo sie a jak odstawili mi to znowu wracalo tak sie meczylam 7 lat i potem spokoj zagoilo sie i teraz od nowa nie wiem co sie stalo moze ze zmienilam plyn do mycia z pur na inny a zaczelo sie jak w reku pralam skarpetki w wizirze to na dloni wyskoczylo mi pare krosteczek i sie zaczelo paprac
w tej chwili mam wstret do wody ,ubieram rekawiczkido mycia i przepierki ale wyleczyc tak szybko sie nie bede mogla coz.......

DZIUBALA teraz zap krtani o matko znowu cos jesli dobrze pamietam to twoj synek ma alergie czy wiesz na co robili mu testy
zdrowka dla Ciebie

a moje najmlodsze czyli Bartus dzis zasypial w towarzystwie rybek swoich ulubionych nie mogl sie napatrzec hi hi
AG25 LAMPKA NOCNA AKWARIUM OBROTOWA EFEKT 3D DUĹťA (876303748) - Aukcje internetowe Allegro

taka sama lampke kupilam mateuszowi mojego m brata synkowi ma urodziny i zaprosil nas do klubu malucha na te ur moje dzieciaki nie byly nigdy tam wiec ubaw beda mialy ,a zaraz potem m odwozi szwagra szwagierke i mateusza do w wy z kad maja wyruszyc do Angli na przynajmniej 10 lat (szwagier tam pracuje i nie chce wracac )

na pozegnanie Ich 2 dni balowalismy

Odnośnik do komentarza

Dziubala, zdróweczka dla Was! I co powiedział ortopeda?

3serca, ja nie wiem jak to jest kiedy podajesz leki, a alergen nadal działa na organizm, bo Borysek alergik, ale od zawsze był na lekach homeopatycznych.
Może coś Ci podpowiem w kwestii mleka. Kiedy Borys miał 3 tygodnie dostał uczulenia - zrobił się cały purpurowy i miał krosty na całym ciele. Lekarz podejrzewał alergię na biało mleka, więc pilnowałam się z jedzeniem, bo karmiłam piersią. Było niby lepiej, ale nigdy dobrze. Po odstawieniu B od piersi, lekarka przepisała mu NUTRAMIGEN, ale tego ohydztwa prawie nie chciał pić. Po kilku tygodniach zmieniłam mu mleko na BEBIKO SOJOWE, którego juz nie ma w sprzedaży i dziecko zaczęło ładnie pić, a problemy ze skórą zniknęły. Na tym sojowym był do około 2 roku życia. Przeszliśmy na zwykłe mleko modyfikowane po tym jak wycofano BEBIKO SOJOWE (było bez recepty w sklepach) , a nasza nowa lekarka odmówiła wypisywania recept na BEBILON SOJOWY (nie PEPTI) bez świstka od alergologa. U alergologa byłam, ale odmówiłam testów (musiałabym odstawić leki homeopatyczne, a tego nie chciałam zrobić) bez których alergolog nie mogla mi wystawić świstka dla pediatry. To tyle na temat mleka. Może Ci się przyda. Sinlac też długo kupowałam i Borys bardzo go lubił.
Zdrówka Dziewczyny!

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzsg18zqzog1mi.png

1% dla Sebastianka: http://sebus.pl/procent.php

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mam prośbę...
Jeśli nie wiecie na co przeznaczyć 1% swojego podatku w tym roku, to możecie pomóc mojej koleżance z liceum, która ma bardzo chorego synka. Oto stronka Sebastiana: SEBUŚ | 1 PROCENT % PODATEK PIT-36 PIT-37 OPP KRS 0000037904 FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ Każdy grosz się liczy. Dzięki :big_whoo:

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzsg18zqzog1mi.png

1% dla Sebastianka: http://sebus.pl/procent.php

Odnośnik do komentarza

agatron
Dziewczyny, mam prośbę...
Jeśli nie wiecie na co przeznaczyć 1% swojego podatku w tym roku, to możecie pomóc mojej koleżance z liceum, która ma bardzo chorego synka. Oto stronka Sebastiana: SEBUŚ | 1 PROCENT % PODATEK PIT-36 PIT-37 OPP KRS 0000037904 FUNDACJA DZIECIOM ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ Każdy grosz się liczy. Dzięki :big_whoo:

nie ma sprawy, jak będę liczyć pity to wyślę po procenciku:Śmiech:

http://www.suwaczek.pl/cache/4ccc13b87c.png
serdecznie zapraszam, zniżki dla parentingowców:Śmiech:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3249849

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...