Skocz do zawartości
Forum

Marcowe maleństwa 2017


Rekomendowane odpowiedzi

kurcze Madzia nie mam pojecia, dobrze, że idziesz do lekarza, czekamy na wiesci, oby to jakas drobnostka ;/
Anitaa ty tez masz jakies bole? Ehh.. tylko od razu nie mysl o najgorszym, podswiadomosc tez duzo moze a po co sie nakrecac bez sensu..
Karinka ja na rozstepy mam wlasno zrobiony specyfik, ale uzywam tez samego oleju ze slodkich migdalow, albo kokosowego.. Ten z rossmana mam, troche dlugo sie wchlania, wole ten lotion (butelki takie same trzeba czytac czy olejek czy lotion- lotion to balsam) od nich. Narazie nic mi nie wyskoczylo oby do konca. Trzeba tez smarowac pupe, biust i uda.. w pierwszej ciazy smarowalam tylko brzuch i na udach mam kilka krzaczkow :P
Wiola z ta dieta karmiacych sama nie wiem. Polozna na pierwszych wizytach dala mi rozpiske i prawie nic porzadnego nie jadlam.. schudlam strasznie i slabo sie czulam. Teraz wiecej sie mowi o tym ze nie ma diety karmiacych, nie je sie na poczatku smazonego, wzdymajcaego i mocno przyprawionego i z czasem sie rozszerza diete i mozna probowac wszytstkiego i patrzec na reakcje dziecka, ja napewno nie bede juz tak pościc i sluchac tej nawiedzonej poloznej. Kumpela jadla wszytsko od poczatku i nic nie bylo malej. Teraz bede obserwowac dziecko i tyle bo pomarm wytwarza sie z krwi a nie z naszego zoladka. Moze ndorka albo gosia beda wiedzialy wiecej ale napewno nie dam sie juz tam omotac ;P

Odnośnik do komentarza

grazka luz jest ok, tylko jak go za duzo to tez niedobrze :P ja strasznie nie lubie marnowac czasu na nicnierobienie :P czas mi sie ciagnie i mysle sobie ze jakbym byla w domu to moglabym zrobic to czy tamto :D albo chociazby sie polozyc z ksiazka. Dodatkowo pogoda ladna wiec na spacer bym poszla!
Karinka to slodkich snow :) oh jak ja nie lubie rachunkow za naprawe samochodu :/ one zawsze sa wyzsze niz poczatkowo sie wydawalo.. no ale czasem tak jest ze wydatki spadaja hurtowo. U nas tez, maz wymienil aparat fotograficzny, bo jakis tam soczewek szczegolnych potrzebowal, a zaraz potem wyszlo ze komp nam juz pada, ledwo zipie i trzebabylo zamowic nowy. To samo zaczyna sie dziac z naszymi telefonami i to oba na raz szlag trafia!
Anitaa ja pije od kilku dni te liscie malin a skurczy jako takich nie mam, czasem jak ide szybciej, albo postoje dluzej to mi brzuch twardnieje, ale po zmianie pozycji lub odpoczynku odpuszcza. Bolow takich jak na okres nie mialam jeszcze. Takze nie wiem czy to to. Poza tym ndorka pisala ze ta herbatka nie wywoluje skurczy jesli sie nie myle, ma na celu wzmocnienie miesni macicy.
A Ty spokojnie kochana, staraj sie tak nie stresowac, bo i to pewnie moze sie przyczyniac do bolow roznych :)

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Karinka no to jutro czekamy na info od cb:)Grazka ale tam nie ma duzo cukru jest 2lyzki cukru waniliowego zawsze mozna dac1:p pycha nawet mojemu smakuje co on nie przepada za takimi wypiekami.Kurde Anita to i dla Cb nieciekawa nocka byla:/a lisci malin nie pije mialam zamiar dzis kupic.Ale chyba dziewczyny u nas pija i nic im sie nie dzieje?kurde kregoslup mnie nawala cos:/taki pulsujacy bol..

Odnośnik do komentarza

Karinka no to jutro czekamy na info od cb:)Grazka ale tam nie ma duzo cukru jest 2lyzki cukru waniliowego zawsze mozna dac1:p pycha nawet mojemu smakuje co on nie przepada za takimi wypiekami.Kurde Anita to i dla Cb nieciekawa nocka byla:/a lisci malin nie pije mialam zamiar dzis kupic.Ale chyba dziewczyny u nas pija i nic im sie nie dzieje?kurde kregoslup mnie nawala cos:/taki pulsujacy bol..

Odnośnik do komentarza

Karinka no to jutro czekamy na info od cb:)Grazka ale tam nie ma duzo cukru jest 2lyzki cukru waniliowego zawsze mozna dac1:p pycha nawet mojemu smakuje co on nie przepada za takimi wypiekami.Kurde Anita to i dla Cb nieciekawa nocka byla:/a lisci malin nie pije mialam zamiar dzis kupic.Ale chyba dziewczyny u nas pija i nic im sie nie dzieje?kurde kregoslup mnie nawala cos:/taki pulsujacy bol..

Odnośnik do komentarza

WiolaBijan ja nic o cukrze nie pisałam kochana hihi ja jestem z tych słodkolubnych ;-)
U mnie dziś ok powoli się przyzwyczajam do tego że musi boleć i tyle. Jak trafię do szpitala to dam znać przez kwietniowke bo mam ją na fb a mój telefon jakoś nie chce mnie na fora wpuszczać .
Kasik super że dzieciaczki są już z mamą całe i zdrowe i to parka jeszcze :-)
Camilla też jestem takiego zdania odnośnie diety dla matek karmiących . Jak sobie przypomnę to średniowiecze 20 lat temu to śmiać mi się chcę, ale takie były czasy i nic na to nie poradzę ;-)

Odnośnik do komentarza

Grazka to musialam cos pomylic:p mialam sie wybrac na zakupy spozywcze ale cos mnie brzuch boli jak laze wiec znowu poleguje..zjadlam po drodze 3 krokiety mniam:p Grazka to znajdz mnie na fb bo tez jestem:)Co do diety dla karmiacej to ja mysle ze warto wiedziec czego unikac.W koncu wszystko do mleka przechodzi co nie?i np smazonego to na poczatku chyba trzeba unikac a wlasnie reszty to niewiem-no chyba ze sie myle:p

Odnośnik do komentarza

Oddzwonila lekarka, mam wizytę dziś o 20, powiedziała że mogę.w taki sposób odczuwać skurcze, ale.ciagly ból od 2 dni?? I pytała na kiedy mam termin cc czy już wyznaczony, kurde ciekawe czy będzie chciała zmieniać...
Spakowalam na szybko torbę dla siebie, i siedzę przy kompie porobić dokumenty firmowe żeby w razie czego nic nie było niedopilnowane.
Kasik to super że maluszki mają się dobrze :) a w którym tyg to cc robili?
Wiola.dwie łyżki waniliowego plus biała maka a wszyztko smazowe w głębokim tłuszczu, jakbyś paczki jadła :p nie czepiam się żeby nie było tak tylko mówię że może to na te Twoje zgagi źle.robi.
Karinka ja na początku smarowalam się co dzień a mimo to na piersiach mi się delikatne porobiły, teraz.nie smaruje wcale i na brzuchu nic, na piersiach prawie nie widać a że teraz luzniejsze się zrobiły to falki prawie znikly.
Zalotka ja to samo bezczynność mnie wykańcza :/
No z samochodami to tak jest ze najpierw wydać kasę i kupić a potem jak worek bez dna ciągle coś wymieniać...
Anitka te bóle co są i puszczają to ponoć norma choć nie każda je czuje, tylko gdy są regularne to trzeba do lekarza. Dobrze ze minęły u Ciebie i maluch niech grzecznie czeka w brzuszku. A mnie rabie 2 dni już non stop raz mocniej raz słabiej, i nawet wujek Google nie rzucił światła na tą sprawę, wszyscy tylko o tych przypominających okres piszą... Kurde może z tego scisku ale młody jak nigdy wcześniej tak teraz ma co chwile czkawke l, ciekawe czy to ma związek ;)
Karinka słodkich snów :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

hej wam,
Madzia jak sie trzymasz, lepiej juz cos? czekamy na wiesci kochana.
Wiola tez kocham slodkie i dzien bez slodkiego to dzien stracony :D
dzis sprawdzilam i mam +17 kg wiec chyba nie jest tak zle, i tak sie zrzuci. Co do diety to i ja nie stosowalam zadnej a karmilam poltora roku. Przez pierwsze pol roku unikalam czekolady, orzechow, pomaranczy i cytrusow a z czasem zaczelam i te produkty po malutku wprowadzac ale to blizej rozszerzaniu diety dziecka.
Camilla dzieki za ten spis, i ja skorzystam. Ja jeszcze kminie nad blw choc przy corce to bylo nierealne...chyba nie kazde dziecko sie do tego nadaje ale cos w tym stylu moze bede probowac. Ktos cos wie o blw, jakies doswiadczenie ?
Kasik niezla przygoda z tym psem. Troche go szkoda do schroniska...moze to pies sasiada czy co? moze ktos go bedzie szukal. Te psy w schroniskach sa takie biedne, ja chyba wolalabym sama wypuscic...

ja tez ostatnio jakos tak mam problem z chodzenie a raczej toczeniem sie...mam wrazenie jakby dziecko bylo juz bardzo nisko, brzuch twardnieje mi dosc czesto, ostatnio tez miewam jakies skurcze czy bolesci czy jak to nazwac a z pierwszej ciazy tego nie znalam...

dzis od 6 rano w pracy siedze a po pracy jade na wizyte z konsultantem apropos porodu...sama nie wiem jak dobrze gadac, bo nie chce cesarki z jednej strony ale chce postawic sprawe jasno ze jakby trzeba bylo wywolywac porod to cesarka i koniec.

Z tymi blizniakami super, gratulacje dla bliskich :) na kiedy mialy termin bo pewnie przed terminem sie urodzily. dziewczynki czy chlopcy bo nie wylapalam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kmjjwk9uu.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ug37krhmjihbmr9v.png

Odnośnik do komentarza

Madzia to dobrze ze lekarka oddzwonila i ze sie umowilas na wizyte. Moze to nic takiego, moze przez to Cie ten bol trzyma bo sie zdenerwowalas. No ale najwazniejsze zeby sprawdzic.
Anitaa a tak sobie przypomnialam co mowila polozna wczoraj na zajeciach i tak mi sie z Toba skojarzylo ;) mowila ze najgorszym wrogiem kobiet przed porodem jest strach. Czasem to ze kobieta tak mocno wsluchuje sie w kazdy sygnal ktory wysyla organizm, sprawia ze kazdy skurcz wydaje sie bardzo mocny i juz mamy wizje siebie w szpitalu. A najwazniejsze to nie panikowac (wiem latwo powiedziec, sama tak pomyslalam wczoraj), bo te skurcze to przepowiadajace sa, ze macica cwiczy w ten sposob i jest to potrzebne. Dopiero kiedy skurcze przybieraja na regularnosci to wtedy trzeba zareagowac. W pozostalych przypadkach najczesciej wystarcza zmiana pozycji albo odpoczynek. Takze kochana spokoj, spokoj i jeszcze raz spokoj :) wdech, wydech :D
Aisla no to powodzenia na tym spotkaniu, oby udalo Ci sie wypracowac najlepszy dla Ciebie plan :) bo podobno dobry plan to polowa sukcesu :D
Co do diety dla karmiacych to za chyba 2 tyg mam zajecia z karmienia piersia, wiec jesli cos ciekawego sie dowiem to sie podziele :) a moze ktos juz wie cos na ten temat i sie z nami podzieli w miedzyczasie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Aisla - mi też szkoda psa. Ja najchętniej bym wszystkie przygarnęła, ale mój pies nie toleruje konkurencji :)

Mam teź kotka.

Przyjechał Pan wyciągnął go takim specjalnym sznurkiem i zabrał. Był bardzo miły dla pieska. To schronisko to nie takie typowe. Taki hotel dla psów wydaje mi się, że jednak lepiej mu tam będzie niż na zimnie i głodzie po ulicy. My na wsi mieszkamy i znamy swoje pieski i raczej to nie był nikogo z okolicy.
A psów takich bezdomnych u nas sporo i też się boję bo dzieci koło nich chodzą do szkoły. A pies niby łagodny a tu nagle.. może coś zrobić.

Probowałam go sama wygonić ale nie dałam rady.

Zmęczyl mnie dzisiejszy dzień.

http://www.suwaczki.com/tickers/34bw43r8i9yw0dc0.png

Odnośnik do komentarza

Hej. U nas chyba ok kolejna noc nie przesłana. Jestem półprzytomna. Młoda zresztą też. Dziś miałam wizytę. Nie było mojej prowadzącej, ale też spoko. Młoda narobiła nam paniki, bo nie mogły tętna znaleźć ze 3 minuty a ja ją słabo dziś czuję. Już na usg miałyśmy pędzić, ale się ogarnęła. Hemoglobina na tardyferon ie poleciała mi w kosmos, ale muszę brać, no jednak mam tendencje faliwe do utrzymania jej poziomu. Szyja 2 cm, ale miękkawa. Wycofały się z pomiaru wagi małej w połowie lutego i wcześniejszego wywoływania. Też nie chciałam, żeby była szarpana. Wizytę mam 23.02, jeśli dorwam. I będziemy kombinować co zrobić, żebym w razie cięcia miała własną czynność skurczową. Nie jesteśmy fanką mi cięć na zimno.
Madzia , ja bym już po Twoich przeżyciach była na izbie. A taki ból co masz dla mnie nie jest normalny. Skurcz pojawia się i puszcza. I może na jakiś czas zrezygnuj z kąpieli, tylko prysznic. O niech mąż Cię pilnuje. Jak film Ci się urwał, to jeszcze bardziej nieciekawie.
Co do diety karmiących. Ja zamierzam jeść wszystko. I widzę po naszych położniczach, że takie przyzwolenie na nue dobrze działa. Nie raz było tak że jadły z nami pizzę, bo akurat przyszły po radę i nie mogły się oprzeć. Rzadko kiedy były jakieś problemy. A w razie czego maluchom dawałyśmy trochę Espumisan. A radość matek jednak była silniejsza.
Wiola, znowu słodkie? Podobnie jak ha teraz. Już za mną małe Rafaello, pół kilo mandarynek i jeszcze szukam.
Aisla zawsze możesz powiedzieć, że chcesz próbować rodzić, ale jak będziesz widziała lub personel zauważy, że coś nie idzie, to zastrzec sobie możliwość CC. ja też chcę tak zrobić. Chyba, że waga małej będzie wywala w kosmos. Nie tak, że cesarki i już nawet w przypadku wywoływania, bo to może przynieść odwrotny skutek. A z chodzeniem mam podobny problem, tylko mi potwierdzili, że mała jest bardzo nisko.
Kasik a jakie dzieci? Mam weekendowe zaległości tradycyjnie

Odnośnik do komentarza

Madzia no to czekamy na dobre wieści wieczorem ;-)
WiolaBijan wysłałam priv a Ty mi poślij krokiety ;-)
Aisla pewnie że zrzucimy wszystkie kg ;-) a co to za skrót blw ? ciekawa jestem tej Twojej konsultacji bo ja jadę w czwartek do szpitala i pewnie też będę rozmawiać na temat porodu ale ciągle biję się z myślami.
Zalotka myślę że Twoja położna ma dużo racji bo ja dziś jestem wyjątkowo spokojna i jakoś lepiej znoszę wszystkie dolegliwości , nawet nie wzięłam tabletki p. bólowej na rwę .
Kasik no to super że sprawa z pieskiem załatwiona i to tak spokojnie a Ty teraz odpocznij trochę.
Gosia888 super że wizyta zakończyła się tak dobrze ale wyobrażam sobie co przeszłaś przez te 3 minuty. Trzymam kciuki żebyście dotrwały do terminu. No i kolejna mama za tym żeby jeść wszystko podczas karmienia oczywiście z umiarem ;-)

Odnośnik do komentarza

Skoro tak piszecie to w doopie mam cala diete:p Gosia kurde to mala Cie wystraszyla..ja sie rak balam na ktg bo mi sie wydawalo ze za szybko to serce wali i wgl balam sie ze za chwile moze nie byc slychac..no takiego schiza mialam:/ Ale dzis np nic slodkiego nie jadlam:p jeszcze:D jedynie te 2 nalesniki hehe.wiec to nie jest tak ze ja sie obzeram:D mandarynki mmmm zjadla bym ale mnie wlasnie zgaga wali po cytrusach cholernie...Gosia oby mala wytrzymala jak najdluzej:* Kasik no to dobrze ze sprawa z psem zalatwiona.A ja sie kulam jak kuleczka i sama na siebie mowie ze jestem taka BULINKA:D

Odnośnik do komentarza

Blw- bobas lubi wybór. Można o tym poczytac dużo, w skrócie nie daje się papek tylko warzywa i owoce do łapki, dziecko samo wybiera co chcę i samo je. Sama nie wiem raczej na początek będę robić zupki i stopniowo coraz mniej je miksować aż będzie miał jakieś zęby wtedy do łapki bo się boję że się zakrztusi. Może któraś stosowala i jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Gosia zawału bym dostała jakby serca nie mogli znaleźć! Dobrze że wsystko zakończyło się pomyślnie i może rzeczywiście mała wyjdzie wcześniej skoro szyjka już mieknie :)
No właśnie mi się też wydaje że to nienormalne takie bóle, jak coś zakluje czy pociągnie to nawet nie zwracam uwagi ale to było coś zupelnie innego. Kąpiele dobie biorę takie rozluzniajace, w niezbyt ciepłej wodzie więc chyba nie zaszkodza. Spytam na wizycie.
Camilla fajne to z tym dawanie do łapki ale.rseczywidcie zeby by się przydały ;) nie słyszałam o czymś takim muszę poczytać.
Wiola ja pochlaniam co najmniej 0,5 kg.mandarynek dziennie taka mam ochotę na nie, zresztą zawsze tak jest zima u mnie ;)
Aisla.daj znać koniecznie po konsultacji i tak jak Grażka pisze zastrzez sobie możliwość cc w razie problemów.
Zalotka ja to właśnie ze spokojem podchodzę do sprawy, daleka jestem od paniki, i raczej czuje spokój, są ruchy, serce bije równo to znaczy że mały ma się nienajgorzej a gdy coś się dzieje to należy sprawdzić, wiadomo.

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Kasik to dobrze że zabrali pieska, może się zgubił i ktoś go szuka a w schronisku łatwiej znajdzie.
Aisla ja też 17kg ;) tylko ja do słodkiego to słabo, za to zapiekanka na drugie śniadanie musi być, ogólnie u mnie tłuste i ciężko raczej ;)
Dziewczyny współczuję tych problemów z chodzeniem, u mnie nic takiego nie ma, chodzę jak przed ciąża tyle.ze wolniej, no nie licząc dzisiaj bo nie bardzo mogę się wyprostować tak ciągnie :/ młody zaczął się za to więcej ruszać to chyba dobrze :)

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

O jeju chyba z 15 lat niebjadlam chruścików!!!oj Wiola i teraz mam na bie smaka.
Ja chciałam karmić blw ale sie balam wiec zaczelam normalnie od papek a potem gotowane dawalam do lapki takie nawet rozhotowane teoche. Ogólnie moj Kamil lubi jeść sam, ja mu na to pozwalam. Trzeba wziąć pod uwagę ze jedzenie bywa wszędzie dookoła... Ale moj synis je lepiej sam niż 3 letnie dziecko szwagierki. Moj zjada wszystko oczywiście miewa humorki i ma swoje ulubione dania ale ogólnie nie ma rzeczy której nie zje. Wg badan dzieci jedzące ta metoda wybierają częściej zdrowsze jedzenie .
A co do diety karmiących ja się starałam pilnować do czasu kiedy dowiedziałam sie ze moja siostra w Niemczech kilka at temu pierwszego dnia wlasnie dostala pizze bo miała ochotę:) i od wtedy zaczelam jeść wszystko. Tzn nie na raz, obserwowalam i dokladalam coraz cięższe posiłki i noc młodemu nie bylozero kolek, kupki ok

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sx1hp2uhzt2tl.png

Odnośnik do komentarza

Camilla pierwsze słyszę o takim blw ale okazuję się że nic nowego ;-) Może za to co napiszę zlinczujecie mnie ale tak było u nas , moje dzieci były chowane w bardzo prosty sposób. Jak zaczęłam im gotować zupki i podawać papki to pluły dalej niż widziały ale jak się karmiło ich z naszych talerzy to jadły aż miło. Wiem wiem bo nasze było doprawione , ale wolałam je nakarmić tym co my jemy niż miały nie jeść wcale. Zawsze wolały same jeść co oczywiście kończyło się bałaganem nieziemskim i do ręki kotlet czy parówka. Jak nie miały ząbków to trzymałam w ręce takie mięsko i co chwilę im wyciągałam z buzi żeby sprawdzić ile już wyssały smaków żeby przypadkiem nie zakrztusiły się. Do dziś się śmiejemy z syna jak kiedyś się uparł w sklepie żeby mu kupić taki obiadek w słoiczku dla dzieci (cholera zapomniałam nazwę) bo on nigdy nie jadł bo ja ciągle gotuję im i normalnie lament w sklepie . No to kupiłam raz i spróbował a my mieliśmy ubaw po pachy ;-) bo oczywiście nie smakowało mu .

Odnośnik do komentarza

grazka, taki "chów" dla mnie jest genialny. Mi brakuje takich dzieci, oczywiście w granicach rozsądku, teraz wszystko zgodnie z jakimś hormonogramem, wytycznymi. Wiadomo, że pewne rzeczy wcześniej czy później trzeba podawać. Ale jak patrzę jak mojej kumpeli trzylatek dalej je papki i nie wie co to widelec, to jakoś mi się to nie składa. I tu jako położna będę zlinczowana:P
Madzia czekaj spokojnie do wizyty. Ja mam problemy z chodzeniem, bo się potwierdziło, że młoda dość nisko i już to odczuwam. Dlatego chodzę nawet po domu, tylko jak muszę. Ten plażing, co go miałam stosować po upadku jednak dużo mi dał. W końcu mam czas zadbać o siebie a nie w kółko przyjedź, pomóż, telefony od znajomych, bo coś z dzieckiem. Teraz mam argument i nie zawaham się go użyć. Oczywiście w granicach przyzwoitości. I Madzia dobrze, ze uważasz, że lepiej na zaś sprawdzić. Dziś napisała do mnie dziewczyna 35 tygodni, szyja 1,5 cm miękka, od rana skurcze i słabiej czuje dziecko i się pyta co robić. A nospy czy magnezu nie weźmie, bo nie chce truć dziecka. Nóż mi się w kieszeni otworzył, nawet nie wiedziałam, że go mam. A z kąpielami, to mi chodziło o to, żeby ostrożnie skoro film Ci się urwał. Teraz to niewiadomo co i jak.
Wiola ja się pocieszam, ze po porodzie zgubię minimum tyle, co waży dziecko plus wody plus łożysko, więc sobie nie odmawiam nic. Plus 11 a ja dopiero widzę, że mam kształty jak kobieta. Chyba taką wagę chętnie bym utrzymała. Bulinka świetne:)
Zalotka, coś przeoczyłam o tym spokoju? Może mi by się jakaś terapia przydała.
Co do mojej historii na wizycie, do ze mnie dopiero schodzi wszystko. Ale moja kumpela i doktor były przerażone chyba bardziej niż ja. Tylko ja jeszcze w głowie miałam scenariusz co się wtedy robi- usg na izbie, jak bije, to ktg, jak nie bije lub słabo bije, to szybko na stół operacyjny

Odnośnik do komentarza

gosia to niezla chwile grozy musialas przezyc... ja bym pewnie zeszla na zawal. Co do spokoju to pisalam o mojej lekcji w szkole rodzenia. Polozna radzila by nie panikowac jak tylko jakis skurcz sie pojawi, bo ich moze byc duzo zanim zaczna sie te wlasciwe. Mowila zeby starac sie nie zwracac uwagi na najmniejsze uklucie. Najwazniejsze zeby czuc ruchy dziecka, i dopoki albo skurcze nie zaczna byc regularne albo wody nie odejda, zachowac spokoj i nie popadac w histerie i nie jechac na sygnale do szpitala, ani przesadnie sie nie strespwac bo to moze potegowac skurcze. No ale to w jak to uznala 'normalnych warunkach' :) jako kolezanka po fachu zgadzasz sie ? ;)
kasik dobrze ze juz masz z glowy tego psa, no zgadzam sie ze szkoda ale z drugiej strony dla waszego bezpieczenstwa lepiej
Camilla fajna sprawa z tym blw ;) podoba mi sie; tez wydaje mi sie ze nie mozna przesadzac z tymi papkami i uczyc jesc dziecko roznorodnie, oczywiscie wszystko w granicach rozsadku :)

https://www.suwaczki.com/tickers/bl9c9vvj2h39t7rj.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Powiem wam lepsza rzecz, znam 5latka który gdy chce mu się siku to przychodzi do pokoju, zsuwa spodnie i mówi.ze.siku chce, i ktoś musi z nim iść.bo sam nie umie... Je zresztą.tez.tylko rękami albo ktoś go musi karmić. Za to smartfon to najlepszy przyjaciel.
Zgadzam się że.dziecko ma jeść samodzielnie i tak samo w domu pomagać, wiadomo ze więcej nabalagani niż pomoże ale uczy sie.
No wlansie Zalotka ja to mam takie.podejscie.jak piszesz, jak mnie ten dół zaczął boleć.to pomyślałam że pewnie mały się przesuwa do dołu i coś uciska, na drugi dzień na rybce byliśmy ale kazałam mężowi podjechać na samo miejsce żebym nie chodziła, ale.jak to po południu się zaczęło tak se słabo mi się.z.bolu robiło to już ciężko bagatelizować. Cieszę się że do lekarki idę mam nadzieję że nic się nie dzieje, choć nie wiem czy jutro męża puszczę gdziekolwiek, chciałam wyjść z psem ale nie dałam rady :/
Gosia ja to raczej zasnelam zmęczona tym bólem, i było to w łóżku, do kąpieli poszłam gdy już poczułam się lepiej, zresztą mąż co chwile monitoruje czy ok u mnie.
A przed chwila mi powiedział że te czkawki co chwile mu się nie podobają (wczoraj pierwszy raz poczułam) i jeszcze się okaże że zaraz będziemy na cc jechać ech oby nie.bo dopiero 35tyg za mną, jeszcze że 2 niech siedzi.
A Ty to chyba rzeczywiście wcześniej urodzisz, może.faktycznie z Grażka forumowe.blizniaki będą ;)
No ta od nospy to jakaś wariatka, lepiej sexy się dziecko przed czasem urodziło niż nospe wziąć która.jest bezpieczna w ciąży.
Ja też w końcu jak kobieta wyglądam, potworny patyk byłam, może.mi dupka po ciazy zostanie :D

Kamilek 23.10.2019
https://www.suwaczek.pl/cache/a12e3d84ff.png
Filipek 1.03.2017
https://www.suwaczek.pl/cache/247dc397cf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale się dziś wycierpiałam. Ale na szczęście już mam to za sobą i udało się pozytywnie załatwić. Pojechałam z tym pękniętym w pionie zębem do pierwszego lepszego stomatologa. Pani od razu mnie wzięła na fotel sprawdziła i stwierdziła, że trzeba usunąć i to chirurgicznie bo będzie się łamał. Dała namiary na chirurga. Tam jedynie musiałam zaczekać aż wszystkie zapisane osoby przyjmie. Tak ok. 45 minut.
A później mi wyrywała, zab się cały połamał, musiała ciąć a na końcu szyć. Ból był potworny. No nie sądziłam, że w ciąży takie rzeczy będę przechodzić. Dla mnie to był silny stres. Antybiotyku mi nie podała bo nie wolno, także może boleć i mam sobie radzić sama. Zimne okłady i jeść lody dzisiaj. Mało tego dopiero od rana o 17 coś zjadłam. Myslałam, że padnę tak mi już słabo było. Ale cieszę się, że ani tu ani tu nie było problemów z przyjęciem i że wszystko udało się załatwić. Gdybym nie była w ciąży to by mnie mogli nie przyjąć.

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Zalotka, wiesz, jak mam takie bezbolesne skurcze albo z bólem jak na miesiączkę to się nie przejmuję i jestem spokojna. Tylko jak pojawia się silny ból to ogarnia mnie strach i zaraz pełno obrazów w głowie. Przede wszystkim, że jeszcze za wcześnie. Ale też, że Jagoda śpi i co z nią, kto mnie zawiezie do szpitala, czego jeszcze nie ma w torbie itp.
Stresuje się bo tak jak Madzia jak nie mam planu, ktory ma zostać zrealizowany to się zaraz gubię. Nie lubię zmian i zaskakujących sytuacji:)

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

A co do smarowideł mam te dwa z rossmana i powiem Wam, że ten dla kobiet w ciąży bardzo kiepsko się wchłania, tzn taka biała mazia jest na skórze i trzeba długo wcierac a mnie brak cierpliwosci. Za to ten drugi, z zieloną nakrętką rewelacja. Nie pozostawia białej powłoki, natychmiast się wchłania a skóra jest po nim miła w dotyku.

monthly_2017_01/marcowe-malenstwa-2017_54436.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/wnidkrhmtpt2pcpg.png

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw43e3kdx8ltk62.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...