Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki listopadowe 2016


Gość Monalika

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie przez kilka dni bolał brzuch po bokach na wysokości pępka. Jakby mięśnie, czy ścięgna. Nie mogłam się położyć na bok z bólu. Trwało to może ze 3 dni i samo przeszło i po tym "wyskoczył" mi brzuszek. Dziwnie to brzmi. Przy pierwszej ciąży widać było jakieś zaokrąglenie po 12 tygodniu. Teraz jestem w 9 tygodniu i 2 dniu.

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktdqk3bo2oa2q2.png

Odnośnik do komentarza

a ja raz mam brzuszek a raz nie :D chyba robi mi się od wzdęć :D ja ogólnie ćwiczyłam intensywnie przed ciążą, więc miałam kratkę i teraz nadal mam, ale jakaś taka bardziej się zrobiła mniej wyraźna.. ciekawa jestem kiedy coś się pojawi, bo z jednej strony czytałam, że szczupłym dziewczynom szybko pojawia się brzuch, a z drugiej że jak się ma mocne mięśnie brzucha to dłużej one trzymają macicę w środku czy jakoś tak i później widać. na pewno od wzdęć wyglądam jak już w przynajmniej 5 miesiącu :D

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zf0ol3s77.png

Odnośnik do komentarza

Ja jestem w 1 ciazy, poczatek 2 msc a tak naprawde tez mi juz wyskoczyl brzuszek. Z tym ze ja zawsze mialam troche tluszczyku zebranego wokol brzucha, nigdy nie byl idealny, zawsze troche odstajacy, ale jak go wciagnelam to dawal rade ;) a teraz juz nawet wciagnac nie moge. Przeraza mnie to troche, ze tak szybko mi rosnie brzuch. Leginsy zaczynaja mnie obciskac juz troche, a byly idealne. Jesnsy ze streczem tez juz troche cisna. Kiedy kupilyscie swoje 1 spodnie ciazowe, w ktorym miesiacu?

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq90bv50djf5mz.png

Odnośnik do komentarza

Ja teraz wyglądam jakbym byla w 6 miesiącu bo niestety po porzedniej ciąży nie udalo mi sie zrzucić a duzo przytylam ale brzuch pojawil mi sie dopiero na poczatku 2 trymestru i od tamtej pory zaczelam nosić ciążowe ubrania. Myślę ze jak juz spodnie za mocno sciskaja brzuch to pora kupic ciążowe. Ja w poprzedniej ciąży tez nosilam legginsy tylko kupilam sobie rozmiar wieksze i bylo ok:)

Odnośnik do komentarza

AmyLee u mnie brzuszek się wyraźnie zaokrąglił. w pierwszej ciąży taki brzuszek miałam dopiero około 4 miesiąca. wydaje mi się że wieczorem jest zawsze większy i bardziej twardy.

mistti spodnie ciążowe kupiłam w sumie już na początku ciąży ale zaczęłam je nosić dopiero około 6 miesiąca, teraz chyba zacznę wcześniej, bo jak pisałam wygląda na to że brzuszek rośnie szybciej :)

dziewczyny też tak macie że Wam się szybciej żołądki zapełniają? ja ma wrażenie że po zjedzeniu połowy dotychczasowej porcji obiadu jestem taka pełna przez kilka następnych godzin ledwo się ruszam... i w ogóle dość szybko się męczę.

http://www.suwaczek.pl/cache/e40d7779a4.png
http://s5.suwaczek.com/201503161565.png

Odnośnik do komentarza

Heeeeeej dziewczyny ja i dzidzi szczęśliwe.. Moje maleństwo dzis widziałam jak macha rączkami i nóżkami :o piękne uczucie i ten widoook. I słowa "o widzi pani? O to właśnie Pani maly czlowieczek" ... Aaa i będę robic badania permanetalne . Stwierdził ze to dla bezpieczeństwa. Zeby wykryć choroby.. Wystraszyłam sie ze cos nie tak.ale on powiedzial ze dba o swoje pacjentki i kazdej zaleca.. :)))) szczesliwa mamusiaaaaaa hihi

http://www.suwaczek.pl/cache/1339ad020c.png

Odnośnik do komentarza

listopadowka093 ja też już chciałabym ujrzeć tak jak Ty swoje maleństwo, nie mogę się doczekać :) gratuluję Ci! niesamowite uczucie i świadomość, że wszystko jest ok. Ja wczoraj i dziś niestety miałam trochę stresujący czas bo moja mama źle się czuła i z tego powodu również ja byłam zdołowana, ale już jest lepiej mamie i spędziłam z nią trochę czasu. Dziś przez cały dzień boli mnie brzuch po prawej stronie tak jakby jajnik, ból trochę jak na miesiączkę, ale tylko po jednej stronie ale mam nadzieję że to macica zaczęła się rozciągać a nic innego, chyba że to ten mój nieszczęsny torbiel daje znać. Poza tym piersi nadal bolą bardzo zwłaszcza jak przekręcam się z boku na bok w nocy :P ale niech bolą, wiem przynajmniej że jest dobrze, tak jak ma być.
Co do badań toxo, u mnie w luxmed 50zł.

Odnośnik do komentarza

Listopadowka fajnie, ze widzialas zdrowe i ruchliwe juz malenstwo! Mnie badania toxoplasmy 0zl w medicover. Ale i tak warto zapłacić i mieć spokojna głowę. Dzidziuś kosztuje nas juz od pierwszych miesięcy ;)

Ola12 ja widziałam już serduszko w 6tyg i 4dniu. Dużo zależy też od sprzętu gabinetu/lekarza :)
Już 4 dziewczyny - mamy wizyte w piątek! Będzie się działo ;)

Odnośnik do komentarza

megi32
listopadowka093 Dziś przez cały dzień boli mnie brzuch po prawej stronie tak jakby jajnik, ból trochę jak na miesiączkę, ale tylko po jednej stronie ale mam nadzieję że to macica zaczęła się rozciągać a nic innego, chyba że to ten mój nieszczęsny torbiel daje znać. Poza tym piersi nadal bolą bardzo zwłaszcza jak przekręcam się z boku na bok w nocy :P ale niech bolą, wiem przynajmniej że jest dobrze, tak jak ma być.
Co do badań toxo, u mnie w luxmed 50zł.

Ja mam ten sam problem, mam nadzieję, że te torbiele same się wchłoną.... ;/

Odnośnik do komentarza

Listopadowka093 dziecko jeszcze sie odwroci milion razy :D nogi do gory, do dolu, do boku :) wazne zeby na sam koniec przed porodem odwrocilo sie glowka do dolu :) mojej kolezance dopiero na 2 tyg przed porodem cora sie obrocila. Wiec sie tym zueplenie nie stresuj na takim etapie :)

Ja tez mam wizyte w piatek i juz sie doczekac nie moge! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq90bv50djf5mz.png

Odnośnik do komentarza

mistti no i stało się, mam dzień "wagarów" Napisałam wiadomość do pracy, że mnie dzisiaj nie będzie w biurze. Mamy pięknie wiosenną pogodę, ja jestem przemęczona, więc czeka mnie dzisiaj odpoczynek, spacer, lekarz i odpoczynek :)

Pamiętam, że w mojej pierwszej ciąży (mam 12-letnią córkę) też dzidziuś był większość czasu do góry nogami. Myślę, że nie robiło jej to różnicy ;) A później się odwróciła i nie było żadnego kłopotu. Poród był szybki, ogólnie nie wspominam go strasznie :)

Dziewczyny, życzę Wam wszystkim cudownego dnia! Trzymajcie za mnie kciuki, bo spodziewam się usłyszeć serduszko swojego bobaska :)

Odnośnik do komentarza

Mnie lekarz wczoraj uspokoił mówił że tętno jest takie jak ma być. Dał posłuchać serduszka :-) z badań które mi zalecił to tsh, cukier, mocz, morfologię, grupę krwi i jeszcze jedno ale nie mogę odczytać. Następna wizyta dopiero za miesiąc. O jejku jak długo :-( co to za badanie o którym piszecie?

12.10.2017 Eryk 3620 gram i 55 cm
--
21 tc - 10.07.16 Martynka ♥ (*)

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny;))
Wczoraj byłam u ginka;)
Mój gin ma super sprzęt i wszystko widziałam;)) I... Gin powiedział, że będzie synek, bo pod nóżką coś ma;))
Widziałam jak rusza rączkami przybliża je do twarzy.. nogami kopał..wywijał.. no szok;)) nie spodziewałam się takiego widoku;))

Jednak są też troszkę gorsze wieści, a mianowicie serduszko 168 a powinno być DO 160..
Lekarz powiedział, że powinno się to uspokoić..
i w dodatku łożysko źle się usadowiło.. wygląda to na przodujące łożysko,, no i tu też lekarz dał mi nadzieje, że POWINNO ZAWĘDROWAĆ...z reguły tak się dzieje... mamy czas.. w maju kolejna wizyta u niego..

Odnośnik do komentarza

Majka7772
I... Gin powiedział, że będzie synek, bo pod nóżką coś ma;))

i w dodatku łożysko źle się usadowiło.. wygląda to na przodujące łożysko,, no i tu też lekarz dał mi nadzieje, że POWINNO ZAWĘDROWAĆ...z reguły tak się dzieje... mamy czas.. w maju kolejna wizyta u niego..

Zastanowiłabym się nad zmianą lekarza. Jak można w tak wczesnym okresie powiedziec cokolwiek o płci i łożysku przodującym? Przecież takie łożysko się diagnozuje przed 20 tygodniem a i tak w 99% przypadków ze wzrostem brzucha podnosi się ono do góry jeszcze po 20 tygodniu. Co za bzdura!
A płeć? jeszcze większa bzdura. Cokolwiek co odstaje w tak wczesnych tygodniach to mogą być w równym stopniu męskie i żeńskie organy. Nie jest się w stanie tego rozróżnic! Nawet na połówkowym w mało którym przypadku jest się w stanie stwierdzić jaki dokładnie to narząd a co dopiero teraz??? Poważnie pomyslałabym o zmienie na kogoś mądrzejszego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...