Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

KasiKate dokładnie ten zielony :) i do tego jest dość wydajny, bo mamy go już 2 miesiące i dopiero się kończy :)

ona1981 może pogoda taka, że Malutki nie chce spać. Moja z kolei od wczoraj od 15 śpi tylko z przerwami na jedzenie i jedną dziś po południu miała niespełna 2 godzinną. Tak to "beton" na okrągło :)

Odnośnik do komentarza

KasiKate dokładnie ten zielony :) i do tego jest dość wydajny, bo mamy go już 2 miesiące i dopiero się kończy :)

ona1981 może pogoda taka, że Malutki nie chce spać. Moja z kolei od wczoraj od 15 śpi tylko z przerwami na jedzenie i jedną dziś po południu miała niespełna 2 godzinną. Tak to "beton" na okrągło :)

Odnośnik do komentarza

U nas wczoraj było cudownie: Zosia zasnęła sama w łóżeczku, ja i mąż tylko siedzieliśmy przy łóżeczku i podawalismy smoka, glaskalismy. Spała, uwaga rekord Zosi 6 godzin bez pobudki! Aż się w nocy budzilam co się dzieje że dziecko mnie nie budzi! A dziś.. od dwóch godzin od cycka do łóżeczka, z łóżeczka na ręce, z rąk do cycka i tak w kolo Macieju...

Odnośnik do komentarza

hej.
kurcze albo cos na Nas spadlo pechowego albo ja juz swiruje...
Franus jest mega marudny + placze jak puszcza baczki. Te sa megasmierdzace(sorry..) Tak samo jest z kupka... Poszlam do apteki i mi babka powiedziala ze moze po antybiotyku wystapic zapalenie jelita grubego, tez do leczenia.. dzis idziemy do lekarza. Wczoraj 5 min tak krzyczal ze myslalam ze i ja sie poplacze, cos Go zabolalo, ale po czopku przeszlo.. i zasnal. Dlaczego wszystko sie Go czepia :( Nie mam sily patrzec jak placze, biedny mały czlowiek :( Az dziaselkami zagryzl monia ;(

Odnośnik do komentarza

Totek, moja z tymi baczkami tez tak miala, ze płakała i pozniej meczyla sie z kupa i robila smierdzace mega. Ale odstawilam totalnie witamine d3, a potem dostalam od pediatry kropelki i wszystko jesr okej. Jak jiz mleko zmienialas to chyba nie w te strone trzeba szukac...

Odnośnik do komentarza

Pauka tak sobie o Tobie pomyslam bo moja kolezanka trafila do szpitala ze swoja 3 miesieczna coreczka. Ona duzo jadla, czesto ale tez bardzo ulewala. No i pewnego dnia po prostu zaczela sie krzywic na cycka, próbowali butelki tez nic, jakby przestala jesc, znaczy jadla b. malo na spiocha tylko. Zrobili jej wszystkie badania, nawet dali antybiotyk nie pomogl i teraz po 2 tyg pojawila sie krew w kupce i okazalo sie ze to refluks. Moze Mikolaj tez cos takiego ma jak Ci tak ulewa... moze warto podpytac pediatry czy cos żeby u Ciebie to tego nie doszlo..

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

Pauka tak sobie o Tobie pomyslam bo moja kolezanka trafila do szpitala ze swoja 3 miesieczna coreczka. Ona duzo jadla, czesto ale tez bardzo ulewala. No i pewnego dnia po prostu zaczela sie krzywic na cycka, próbowali butelki tez nic, jakby przestala jesc, znaczy jadla b. malo na spiocha tylko. Zrobili jej wszystkie badania, nawet dali antybiotyk nie pomogl i teraz po 2 tyg pojawila sie krew w kupce i okazalo sie ze to refluks. Moze Mikolaj tez cos takiego ma jak Ci tak ulewa... moze warto podpytac pediatre...

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jybsrf15q.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ijpbx1hpq5mq38zb.png

Odnośnik do komentarza

A my mielismy szczepienie,niestety nie obyło sie bez płaczu, i bez stanu podgoraczkowego. Podajemy parecetamol. Mała waży 5 kg od urodzenia przytyła 1,5 kg. Wydaje mi sie,ze mało. Ile wasze dzieci przytyły? :) I troche sie wsciekłam ,bo położna która przyjezdzała do domu,nie kazała mi czyscic warg sromowych tych w srodku. A lekarka mówiła,ze obowiozkowo. Bo wargi mogą sie skleic, i wtedy jest leczenie. Ja nie wiem kogo słuchac każdy mówi inaczej. A ja sie nie orientuje bo to moje pierwsze dziecko,i zawsze wtedy wychodze na głupia.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Totek też masz z tym synkiem.
My byliśmy na usg bioderek i lewe bioderko słabo rozwinięte tzn.panewka mamy ćwiczyć i do kontroli za 6 tygodni.
Nadal walczymy z wysypka czy to trądzik czy alergia nie wiadomo ,pomoga krochmal.

A po szczepieniu nie było kupy 3 dni. I też słabo śpi krótko i jak pod miotłą.

U nas już mroźno zima idzie. .

Spokojnej nocy

Odnośnik do komentarza

Misia 1994
Moja Mała za dwa dni skończy 12 tyg i waży 5200, wydaje mi się że niewiele,od urodzenia przytyła 1930. Co do mycia tych warg to mi dokładnie tak samo mówili , położna jedno, lekarka drugie, ale tak się wystraszyłam tego sklejenia, że delikatnie czyszczę.
Kochane, które już chrzciły, mam takie pytanie. Ile wcześniej trzeba iść do księdza w sprawie chrztu i jeśli to nie tajemnica, ile kosztuje chrzest? Bo chciałabym w połowie stycznia ochrzcić Jagódkę i nie wiem czy to już nie za późno na wizytę u księdza?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nika - co do hcrztu to zależy od parafii i księdza. Jeden nie weźmie nic inny 1000 zł, niby jest co łaska, ale to różnie jest. Popytaj najlepiej osób ze swojej parafii. A termin też różnie. U nas chrzciny są zawsze w 2 sb miesiąca i w 4 niedzielę, w tym roku w grudniu chrzest jest w 2. święto (w pn) i ja tak małą chrzczę. Byliśmy ustalić termin tydzień temu w środę.

https://www.suwaczki.com/tickers/tb73upjylafx9tq5.png

https://www.suwaczki.com/tickers/o148o7es9dq5u92p.png

Odnośnik do komentarza

Nika84- Mi lekarka powiedziała,że mam wargi sromowe norlnie czyscic bo nawet mi pokazała,ze jest jeszcze troszeczke mazi płodowej i normalnie,powinno sie to czyscic, oprócz sklejenia warg, to może dostac sie jeszcze zakażenie. Wiec ja od dzisiaj czyszcze. Ja już na wszelki wypadek dostałam linomag zielony,żeby jej to miejsce smarować bo troche już jest skllejone według niej,ale jak wyczysciłam w domu to według mnie tam nie ma nic sklejonego tylko tak wygladało,przez tą maz... Tak to jest każdy mówi inaczej. Mogłam słuchac mojej siostry bo też ma córeczke,i ona była w szoku,ze położna mi zakazała czyscic.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny :)

Czytam ciagle ale nie mam kiedy się odezwać :(
U nas wszystko dobrze ale tak jak Pauka mam spory problem z ulewaniem, przestraszylyscie mnie tym refluksem, jutro będę u pediatry to zapytam czy to może być to
Chodzimy na kurs pływania dla noworodków - młody jest zachwycony! :)
Młody uczy się pełzać - już z 30cm się przesuwa zanim zacznie marudzić :D
Jutro idziemy się szczepić na pneumokoki :( po 5w1 + rotawirus mieliśmy przez 3 dni dużo marudzenia i problemów ze spaniem
A'propos spania to młodego po kąpieli (koło 22) karmie i kładę do łóżeczka, my w łóżku obok leżymy i oglądany coś na laptopie a młody leży, gada i w końcu zasypia (czasem i pół godziny tak leży i gada :D ale całe szczęście zasypia...)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

galaretka
Moze to byc refluks. Musze zapisac sie do pediatry,nadal te niestrawione kawalki wylatuja. Kurna no co bym nie zjadla to wysypka. Juz mi tak wczoraj rozpaczliwie brakowalo surowych warzyw,ze skusilam sie na ciu kiszonej kapusty,3godz pozniej cala twarz w krostkach,dzis karotka,cala twarz w krostkach.ze 3godz temu zgrzeszylam...2cukierkami,krosty;-(((jemu tylko sluza suche kanapki i kasze na wodzie....mi sie marzy diuuza czekolada i chipsy.w ogole cokolwiek.

Wczoraj byla najlepsza noc od porodu.karmienie 23,3rano i 6!!!. Nigdy tak nie bylo.

Teraz rzadziej wchodze,mniej czasu. Dzis bylismy 2godz na spacerze,dalej kupowalam prezenty.Wy dla swoich malenstw kupujecie??mysle nad klockami...

bajka
Odwazna z tym basenem jestes,heh taka kruszynka kurd plywania.

WawAnia
Fajnie,ze impreza udana,no tyle snu i tak wazny dzien to zmeczenie zapewne okrutne.
cukinka
To i ja wrocilam do wagi dawno,ale chodzi po prostu ojakis sport.uwielbiam tak sie upocic i wyrzucic z siebie wszystko podczas cwiczen,a poza tym sam fakt wyjscia "bez ogonka",potrebuje tego bardzo. Ty to w ogole wysoka chudzina.

Co do kupek to nie wiem co z Mikim,ale robi raz na tydzien:-(nie prezy sie ani nic,ale to dziwne,ze tak.malo.

Dzis mialam zaczac sprzatac na Swieta,ale nie dalam rady,musze se ogarnac. Jutro dalsza czesc kupowania prezentow.My kupujemy dla wszystkich. U mnie 15 osob,a u mojego dla 4.

Odnośnik do komentarza

Moja od porodu przytyła ponad 2 kg i urosła 10 cm. Wczoraj skończyła 2 miesiące.

Też chcę z Pola zacząć chodzić na basen, ale dopiero jak głowę już zupełnie stabilnie będzie trzymać :)

Paukka89 dla dzieci karmionych piersią i 2 tygodnie bez kupki są normą

Odnośnik do komentarza

A ja się pochwalę, zostałam ponownie ciocia :D moja bratowa urodzila w nocy synka, mają juz corcie:) jak odeszły jej wody to wszystko poszło ekspresowo. Do szpitala mają 20km ale wzywali karetkę, ktora jechała im naprzeciw bo bali się, że nie zdążą dojechac. W szpitalu 5min i Maly jiz byl na świecie :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...