Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny!!! Były dziś pierwsze uśmiechy!!! Dwa do mnie a jeden do męża :D Trwały ułamek sekundy i nie jestem na 100% pewna, że całkiem zamierzone, ale z otwartymi oczkami i na pewno inne niż te przez sen :) Tyle radości z 3 uśmieszków :D Poza tym miała dość marudny dzień, może jutro będzie weselsza i będzie więcej :)

galaretka, nasze dzieciaki idą prawie równo :)

Dzięki EmMadlen, kupię ten krem.

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yrl68dqgxhmxw.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ksigskn1n.png

Odnośnik do komentarza

A ktoś jeszcze pisał o katarze - moja Zosia jak już jej się miał katar kończyć i robić taki gęsty to też w nocy charczała, mimo że materacyk podniesiony, nawilżanie powietrza, odciąganie częste tym aspitatorem podpietym pod odkurzacz.. przeszło jej.
Jak dasz soli fizjologicznej albo w sprayu jest woda morska też fajna to dobrze położyć na brzuszku żeby wszystko spływało do dziurek a nie do gardła, czasem może pokicha i coś wykicha ☺☺☺ i po chwili odciągnąć. A odciąganie po spaniu i przed karmieniem i potem jak się da to przed spaniem nocnym. Ja nie miałam jak bo zasypiala przy karmieiu.

Odnośnik do komentarza

Piszę dziś, bo nie wiem czy przez weekend będę miała czas to zajrzeć. Dziś przyjeżdża do nas moja mama i zaczynamy akcje: chrzciny:) mamy je w niedzielę:)

U nas dobrze. Po odstawieniu kapsulek z witaminą D i wymianie ich na kropelki, Zosia nie ma juz problemow z kupka. Robi ja tak jak do tej pory codziennie, ale teraz to nie wiem kiedy ją robi a wcześniej to bylo meczenie sie :) z kolei znowu przestawily sie jej godziny spania ale i tak nie narzekam! Po kapieli i butli budzi sie miedzy 4-5 i potem kolo 8:00. Teraz tez jeszcze spi :)

Mamy na mm, czy wy tez sie tak czesto zastanawiacir czy dajcie odpowiednia ilosc mleka swoim maluszkom? Ja znowu skorzystalam z okazji i spytalam pediatry. Mała powinna zjadać 110-130ml szesc razy w ciągu doby :) i jestem spokojniejsza:)

Odnośnik do komentarza

Jejku przeczytałam swój post i się przerazilam mój telefon robi co chce. A laptop czeka aż mój łaskawie go naprawi :)
WawAnia Ja daję małemu zgodnie z tym co jest na opakowaniu. Nawet nie wiedziałam że to jakoś inaczej się liczy pediatra też mi nie nie mówiła. Tylko ja Tymkowi daje Jeszcze piersią to może inaczej. Kurcze nie wiem teraz

http://www.suwaczki.com/tickers/n59y82c3277g4kar.png

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ctgf6pi4mbf5m.png

Odnośnik do komentarza

no ale wiecie te kupki sa takie w sumie od miesiaca. Przed antybiotykiem. I ten sluz jest teraz czesto + jest mega marudny. No moze jest tak ze wszystko po kolei sie zbiera, najpierw katar, potem choroba, moze teraz ewentualnie skok rozwojowy.... Ale jest strasznie marudny. Dla spokoju zrobie badanie kupki, niech sprawdza, moze nie moze strawic jakiegos skladnika stad takie rewolucje zoladkowe..

Odnośnik do komentarza

Mam takie niestandardowe pytanie :). Czytałam że chodźcie w gości z dziećmi ze wyjeżdżacie z nimi, a ja z moimi pannami jeszcze nigdzie się nie ruszyłam. Jak jesteście u kogoś to cały czas macie dziecko na rękach, czy w wózku? A może kładziecie na jakimś łóżku? Jeżeli jest karmione butelka to czy bierzecie swoją wodę na mleko? Bo ja robie z kranowki, a wiem ze dla malucha zmiana wody to duża różnica.

Odnośnik do komentarza

AgaMi - nie boisz sie robić z kranowki? Ja tylko z przegotowanej. Nawet na mleku jest napisane by wodę gotowac co najmniej kilka minut. Mimo to zawsze biorę wodę ze soba. Mam taka zasade, ze zawzze po karmieniu gotuje wode, wlewam do duzej butelki i wstawiam do termosu. Dzieki temh trzyma odpowiednia temp kilka godzin i jak po 3-4h Mala znowu wie to woda jest idealna, nie musze studzic:)

Odnośnik do komentarza

WawAnia z kranówki przegotowanej w czajniki :). Tez mam taki termos i trzymam w nim wodę między karmieniami. Te trzy cztery godziny daje rade :) Bardziej mi chodzi o to czy zabierać ją jak gdzieś z nimi pojadę. Święta się zbliżają i może kogoś będziemy chcieli odwiedzić, a wiedzy w temacie nie mam

Odnośnik do komentarza

AgaMi - ja biorę jak jadę, ale wiadomo, jak jestem dłużej to kolejne karmienie juz mam z innej wody i to nie ma różnicy:) jeździmy tez na weekendy na wieś do mojej mamy i nie wpadlabym na to by zabierac baniak wody :D spokojnie mozesz robic :)

Odnośnik do komentarza
Gość Cukinkaa

Moja ma zakres żywieniowy od 90-150 ml, Nigdy nie wiem ile akurat raczy wyciumkać :)

I chyba powoli zaczyna trzymać główkę, bo od 3 dni jak ją noszę to ani razu jej główka nie uciekła. Trzyma sztywno i się rozgląda na boki :) Oczywiście ją cały czas asekuruję, ale widzę że ostro ćwiczy :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny nie mam teraz czasu wchodzic:(przez ta cala sytuacje i w ogole. Dziękuje Wam bardzo za wsparcie.

Iza26
moj ma skaze,a oprocz tego alergie na jablka,jajka,pomidory,truskawki,orzechy i ryby wiec ogolnie to ja malo co moge jesc. Inne produkty nie wiem. Worki kaszy i ryzu do woli.. Dzis na obiad robie:ziemniaki,kurczak pieczony i marchewka gotowana.

ogolnie jest bardzo grzeczny,ale jęczacy tzn szybk sie nudzi w 1 miejscu i trzeba ciagle mu cos zmnieniac. Noce jak dawniej,karmienie co chwila dosłownie.

Odezwe sie pozniej bo jeczy i placze(obudzil sie).

WawAnia
zeby Ci sie impreza udala,a Zosia nie plakala w Kosciele. Miłego pieczenia i przygotowywania,jest zapewne ostry zapierdziel.

Odnośnik do komentarza

Wzielam malego do bujaczka na chwile i znow pise. Jakis czas temu pisalam,że nie chce mu sie dzwigac glowki.od paru dni jak lezy na lozku robi to ciagle,pzekreca z boku na bok,ale strasznie wolno. Dzis bylismy na badaniu bioder a USG dopiero 13.01.

Moj swiadome usmiechy posylal juz ok tyg,urodzil sie 05.10. Waga to teraz 5kg,ale jest bardzo szeroki w brzuszku i ubranka na 68 glownie juz. ma budowe po mojej rodzinie,maly i krępy.

Kup ostatnio w ogole nie robi,nie wiem czy dlatego,że ja gorzej jem. w ciagu 2 tygodni zrobil dwie kupki!!:(ale nie placze i nie prezy sie,wydaje sie,że nic go nie boli.

Dzis bylam w pepco i jakies ciuszki pokupowalam na Swieta dla malca. fajne tam sa naprawde.

Co do mojego M to dzis sie oboje splakalismy potwornie,po prostu rozpacz byla..nie wiem co z nami bedzie.Izu Ty pisalas o tym,ja sobie wyobrazam zostac sama z malym,ale okropnie placzę bo tak strasznie chcialam mieć rodzine:(:(

Iza26
pamietaj,że jajka i mleko dodawane jest do pieczywa i makaronow rowniez,musisz dokladnie czyttac etykiety!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...