Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Listopadowka wszystko na to wskazuje. Tylko ile potrwa to wszystko aż się zacznie prawdziwy poród to nikt nie wie,ja już mam takie objawy od tygodnia,no może aż takiego bólu ze chodzić nie mogę to nie mam. Też czekam i czekam a może te będzie akurat ten dzień..
ewi W takim razie nic się nie martw U mnie w 36tc mały ważył 2600,a w 38 tc wczoraj na usg 3077. I ja się cieszę że nie jest za duży ja drobna jestem więc dobrze że wielkoluda nie urodze :) mi lekarka powiedziała że o tydzień mniejszy a od początku było że o 2tygodnie mniejszy więc nadrobil cały tydzień :) jeszcze do porodu podrośnie :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Hej. Ja nadal w dwupaku. Na jutro mam termin z pierwszego usg prenatalnego. Zobaczymy czy coś się ruszy. Przez ten ból krocza to nie śpię już od dwóch dni.
Pauka tak jak Izu pisała sprawdź siusiaka. U mnie było tak z Kacprem. Też ciągle przebierałam go bo zasikany był. Kochana jak Ty funkcjonowałaś przez nieprzespane noce? Ja praktycznie od dwóch nocy nie śpię i chodzę jak zombie. I przez to też humor taki, że bez kija nie podchodź.

Listopadówka u mnie taki ból już chyba od 3 tygodni. Bóli krzyża nie mam. Ale ból pachwin i krocza to masakra.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Szkoda że nikt nam nie może powiedzieć że tego i tego dnia urodzimy, oj nawet nie dnia, ze w tym tygodniu to na pewno sie stanie ;) moja lekarka też mi ciagle mówi ze urodze wczesniej, nie dotrwam do terminu (dokładnie za dwa tygodnie) no chyba zebym sie mega oszczedzała. A w sumie już nie chce sie oszczedzać i niech sie dzieje co chce. Ale mam wrażenie że mały bedzie wiedział sam kiedy chce wyjść. A ile jest przypadków ze straszą wcześniejszych porodem, trzeba lezec a gdy juz mozna rodzic na koniec okazuje się ze albo po terminie sie rodzi albo wywołują.. mi wczoraj powiedziała ze szyjkę mam totalnie zgładzoną i jak tylko pojawią się skurcze mam sie zbierać bo nie potrwa to zapewne długo.. no a do szpitala 40 minut gdzieś..

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Hej! :) co jakis czas mam chwile zeby wpasc do Was :)
Widze ze temat mońków, Moj jak chce mu dac jak krzyczy to jeszcze bardziej sie wscieka... Nawet nie zlapie go bo od razu sie wygina... Ale to chyba dobrze, w nocy po jedzeniu ani razu mu nie dawalam, kokosil sie ale usypial. A zrobilam blad, ktorego nie popelniajcie. Wzielam Go do swojego lozka bo tak fajnie mi sie z Nim lezalo i zasnelismy. I koniec spania w lozeczku... :/
Teraz zasypianie trwa godzine bo chce do Naszego lozka i spac z Nami. Ale staram sie to odkrecic, podnosze Go przytulam (oczywiscie w tym momencie cisza jak makiem zasial) i odkladam i po jakims czasie takich operacji ze zmeczenia zasypia. Choc jak mu sie przypomni przez sen ze matka wyrodna z lozka wyrzucila to robi takie smieszne podkówki :D
Pochwale publicznie meza, bo sie ladnie opiekuje i pomaga codziennie przy kapieli, wstaje w nocy, a jak tam Wasi? :)
Co do mokrych pleckow Pauka. Ja mialam dwie takie sytuacje w nocy i sie okazalo ze to nie pampers, tylko po prostu mi sie dzieciak pocil w nocy.. Za goraco mu bylo, teraz spi w samych bodach,w nocy jak wygasnie w piecu to zakladam spiochy albo nawet i nie tylko otulam kocykiem. Polozna mi zwrocila uwage ze za goraco mam w domu, ale nawet jak zakrece w pokoju grzejnik to mamy saune, nie wiem co sie dzieje... I powiedziala ze lepiej jak mu bedzie za chlodno i go okryc, niz mu fundowac chorobsko za pierwszym wyjsciem z domu.
Życze Wam szybkich rozwiazan i grzecznych bachorków :D
A ja sie biore za robote bo szkole mam w sobote i zaliczenie... :/

Odnośnik do komentarza

Moj jak tylko przychodzi z pracy to odrazu mala zabiera i kapie tez on ja tylko raz zostalam dopuszczona do kąpieli hehe ja smaruje i ubieram a kapie tatuś ! Co do spania to ja odrazu do łóżeczka odkladan mój jak po pracy sie kładzie to sobie ja bierze i śpi z nim ale nie mam problemu z odkladaniem narazie ! Hmm to nawet nie próbuje ze smoczkiem ! Ale 4 kupiłam o.O . Ahh mamy teraz nerwowa sytuacje bo wybajmowalisny nasze mieszkanie i Pani sie z niego wyprowadzila podobno 2 tyg temu a nie zaplacila wczoraj kuzynka byla odebrać klucze to musiała wzywać policje zeby jej wydala klucze a i tak oddala tylko 1 komplet bez klucza do dolnego zamka i znowu problem a boje się ze mi np wynieśli meble i sprzęt ahh co za ludzie !

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Pauka koniecznie dawaj siusiaka w dół, no i jeśli to siki, a nie pot, to na pewno pomoże. A jakich firm stosuje ie pampersy Mamusie? Macie już jakieś preferencje? Wy mnie wszystkie załamujecie z tymi bólami i symptomami nadchodzącego porodu, bo mnie nawet nic nie boli, brzuch wysoko tak jak był, a przez to, że mam cukrzyce ciążowa chciałam, żeby się wcześniej urodził, a coś czuję, że będę tu ostatnia. Dziś mam 38+2, no i prace domowe i w ogóle duża aktywnośc nie pomaga na szyjke, szyjka długa i zamknięta, więc jakby mi wody odeszły, to pewnie się będzie 12 godzin skracac znając moje szczęście :D

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny. Czytam Was dopiero od kilku dni i dziś się zarejestrowałam.
Ja mam termin na 15.10, wczoraj byłam na USG i wyszła z niego waga Młodego 4950g (plus minus 700g)... oczywiście lekarka mnie uspakaja, że USG zwłaszcza w ostatnich tygodniach może się sporo mylić co do wagi, jednak właściwie już od połówkowego USG spodziewamy się dużego dziecka.
Od jakiegoś czasu miewam już lekko bolesne skurcze (zwłaszcza wieczorami), szyjka gotowa, ale póki co nic więcej. Jutro idę do szpitala na pierwsze KTG.
No i w związku z tą szacowaną wagą mojego Młodego pytanie do Was (tych, które już urodziły i tych, co mają znajome co rodziły :)) - na ile waga z ostatniego USG potwierdziła się przy porodzie? Mi lekarka powiedziała, że ta waga może być wskazaniem do CC ale niekoniecznie (podobno mam dobrą budowę do rodzenia :)) i że o wszystkim zadecyduje lekarz w szpitalu. Jutro po KTG spytam oczywiście lekarza o jego opinię w tej sprawie, ale jestem ciekawa jak to z tą wagą dziecka bywa w rzeczywistości... i od jakiej wagi w waszych szpitalach kierują na CC...
pozdrawiam wszystkie szczęśliwe Mamusie i kobietki (jak ja) oczekujące na swój skarb :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hp8nj9ljuv.png

Odnośnik do komentarza

sowka
Ja w dniu porodu 40tc 1d i tez zero skurczy itd dlatego mialam oksyto. Czulam sie super,lekko,zero jakiegos bolu.
Co do pampersow ja mam Pampers Premium Care 1.
Moj sryka i sika jednoczesnie podczas przewijania,za cholere nie umiem tego ogarnac i cale body +pajac zalane,jestem beznadziejna...

ela
O matko jakiego duzego dzidziusia nosisz .no mysle,ze cc sie nalezy od reki!!u mnie 2dni przed porodem(w szpitalu)waga usg 2780,a urodzil sie 2550,czyli w dol,ale niewiele.

Znow zasnal przy 5mlasnieciu cycka.

Odnośnik do komentarza

Przy pierwszym dziecku, gdy sama pojechałam do szpitala 2 dni po terminie ( tak kazał ginekolog), lekarz przy badaniu szacował wagę syna na 4800 i zapadła decyzja o cc, choć z budowy też mogłabym sama urodzić. Dziecko przyszło na świat przez cc z wagą 4420. Z tego co wiem u nas przy wadze od 4500 i więcej jest cc. Teraz 14.10.2015 r urodziłam córeczkę naturalnie z wagą 3700. Poród szybki, ale strasznie bolesny z pęknięcie II stopnia. Jutro obchodzimy roczek. Trzymam kciuki za październikowe mamy.

Odnośnik do komentarza

justin sliczna córcia i jakie ma kolorowe łóżeczko :)
Miśka tez mam taki sam problem ze starsza córcią tez dużo pomaga ale żal jest widze jaka jest smutna czasami. Juz nieraz płakalam bo chcialabym sie rozdwoić a tu nie ma jak :( szkoda mi jej bardzo stara sie byc dzielna ale ciężko jej
maminka piękny tekst tez sie wzruszylam :)
Ja daje smoczek ale tylko dlatego ze Maciek ma okropną potrzebę ssania, musialam wybrac czy wiszenie non stop na cycu i zmasakrowane sutki czy smoczek. Wyjscie bylo jedno :D ale daje wyjątkowo np najadl sie jak wariat a dalej chce ssac, gryzie palce kołderkę albo cokolwiek i marudzi. Do spania wyciągam.
totek i ja pochwale mojego kąpie przewija w nocy wstaje takze duzo pomaga no i jest cały dla starszej córki kładzie spac bawi sie bajki czyta jak ja karmie. jest super.
Pauka 43kg?? malutko ważysz ale zawsze tak było? U nas Maciek sika zawsze tuż po kąpieli wiec non stop mam zasikane reczniki :D:D i kupe przy przebraniu tez potrafi walnąć ale co robic taki urok naszych dzieciaczków :) żadne "jestem beznadziejna". Twoj osikuje ubrania a mój ostatnio obsikał mnie :D:D
Sówka ja stosuje dady i pampersy a dzis zamierzam wyprobowac te lidlowskie bo dostalam od poloznej na próbę z kuponem na -15%. Wiec zobacze jak beda ok to kupie.
Ela_85 witamy :) u nas dzien przed porodem lekarka szacowała 3500 a urodził sie 3450g wiec w punkt ale mowila ze jest +_500g wiec roznie moze byc. Ale u nas to byloby CC przy takiej wadze maluszka.
dzis sie werandowalismy pol godzinki :) jutro polozna przychodzi juz 3 raz, zobaczymy ile maly przybrał :)
EmMadlen powodzenia, mam nadzieje ze juz dzis tulisz maluszka:)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaupjyybl9kibx.png

Odnośnik do komentarza

Pauka wez nie zartuj. Juz nie masz brzucha? Skory naciagnietej tez nie masz? Szok normalnie. Ja sie pocieszam ze wygladam rewelacyjnie, bo jak zaloze obcisle spodnie to tez nie ma brzucholka, ale skorki troszke mam :( piersi mi strasznie zmasakrowaly rozstepy :( nie wiem czemu az tak.
za tydzien juz bede mogla zaczac nosic ten pas i mam nadzieje ze pomoze.
Ogolnie juz mi sie marzy skonczyc ten okres pologu - wiadomo.. :D 2 miesiace abstynencji seksualnej :D

Odnośnik do komentarza

Boze jaki piekny brzuch Pauka !!!

Ja dzis mialam ktg i wizyte. Nie zbadala mnie od miesiąca..

Nie wiem czy pisalam :D we wtorek byłam prywatnie, zrobił mi usg i badanie 1,5cm rozwarcia, ale do porodu niby daleko... zadnych skurczy ani objawow :( a brzuch coraz nizej kazdy mi mowi.

Zaczelam pic herbate z lisci malin i jak krocze boli to siadam na piłkę i lekko podskakuje ulga niesamowita :)

Odnośnik do komentarza

Melduje sie ze szpitala,leze tu od 16.30 :) Narazie nic sie nie dzieje, co 2h badaja tylko tetno. Cc bedzie jutro ale nie wiem i ktorej godz,planowane sa 3. Jutro na porannej wizycie dowiem sie ktora bede ja :) juz bym chciala byc po... Najgorsze to czekanie

pauka zazdroszczę figury,moha pewnie miesiacami bedzie wracac do formy,z nadzieja, ze wróci ;)

Odnośnik do komentarza

Ja nadal w dwupaku, byłam dzisiaj na spotkaniu z położną,szyjka nadal długa i zamknięta, a główka wysoko więc nastawiala mnie już psychicznie na szpital, w poniedziałek mam się zgłosić. Myślałam że jak się przychodzi to od razu dają oksytocyne, ale mi wytlumaczyla że najpierw podają zastrzyki i tabletki dopochwowe z hormonami żeby wszystko przygotować,potem dopiero na 4 dzień oksy.. Jak pomyślę ze pewnie łącznie spedze w tym szpitalu minimum tydzień to mam dość.. Ale przynajmniej się trochę posmialam na tej wizycie jak stwierdziła ze kiedyś do szpitala szło się po 42 tygodniu i potem wywolywali więc ona jak trafiła to zanim jej dziecko zdecydowało się wyjść to był koniec 43 tygodnia, i już myślała: "że się zamieniła macicą z samicą słonia"- hahhah nie powiem trafne porównanie. Sowka-taka mi ochotę narobiłas na pierogi ze zrobiłam je dzisiaj z Twojego przepisu na ciasto, wyszły pyyyycha :)

Odnośnik do komentarza

maminka
To juz jutro bedziesz kolejna mamusia!super.wreszcie ciaza dobiegla konca.Pewnie juz jesc nie mozesz....powodzenia,jak wypoczniesz napisz cokolwiek:-*
Wczoraj ten tekst co wkleilas piekny,ja sie poplakalam,lzy mi kapaly.

agitsguciop
Jeszcze troszke,jeszcze masz czas. Wytrzymaj,1,5cm to jeszcze nie to:-)

emMadlen
Kurcze na niektorych oksy.dziala,a na innych nie.Moze za mala dawka.Ja mam w wypisie,ze podano mi 5jedn. Cos takiego. Trzymaj sie i lepiej jak nic nie rusza niech Cie wypiszavzebys te ostatnie dni mogla w swoim lozku sie wyspac,a w domku dobrze zjesc:-)

Ja sie dzis polakomilam na herbatnika...chociaz marzy mi sie cos czekoladowego,ale nie chce ryzykowac.
Moj szkrab usnal przy cycu. Tak go kocham i ciagle na niego zerkam:-)

Trzymajcie sie:-**

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...