Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Przez te zmiany pogody oszaleje... Starsi synkowie szaleją i są strasznie pobudzeni że już mam dość albo się kłócą albo biją za to maluch w brzuszku ospały i od wczoraj słabiej się rusza. Ehhh

A jeszcze mam teraz mętlik w glowie bo o ile cały czas wiedziałam w którym szpitalu chce rodzić to ostatnio jak na złość same złe opinie o nim słyszałam i nie wiem co robić (myślę o Ujastku) jestem tak skołowana że o ile nie bałam się do tej pory tak zaczynam się starsznie bać komplikacji przy porodzie i opieki w szpitalu. Chyba też na tą zmianę pogody mam chandrę...

Odnośnik do komentarza

Ja dziś byłam na wizycie u położnej, jutro mam ginekologa, bo musiałam na szybko znaleźć innego, bo moja gin jest chora. Ale następną wizytę już powinnam miec u niej :) na wizycie u położnej wyszło, że przytyłam przez 5 tygodni tylko 2kg :D także myślę, że to dobry wynik :D kończę 35 tydzień i mam równo 10kg na plusie od początku ciąży :P

Wczoraj kupiliśmy wózek 3w1. Jesteśmy z niego zadowoleni :) dziś tylko muszę poprosic męża, żeby go rozebrał, bo chce odświeżyć całość :) no i w zasadzie z większych wydatków to mamy wszystko. Został przewijak do zamówienia. Dziś może coś zacznę prasować, chyba najpierw te ciuszki, które chce do szpitala zabrać, żeby ułożyć to co ma trafić do torby :) myślę, że już powoli czas na pakowanie :)

dziś sąsiad się zdziwił, że mi został już tylko miesiąc. Śmiał się, gdzie ja to dziecko noszę, taki mały brzuch :)

Odnośnik do komentarza

Mari ale w ogóle nie widać po tych zdjęciach i super wyglądasz :) mnie wczoraj położna ważyła to 9 kg. Myślałam że będzie więcej bo przez ostatni miesiąc apetyt na słodycze jakoś się pojawił.. Ale w sumie też nie wiem gdzie te kg v mnie bo tylko brzuch urósł.. macie już łóżeczka? Ja wybrałam już dawno ale wstrzymuje się z kupnem bo nie chce żeby stało długo a jeszcze niektórzy mówią że to można zapeszyc..i nie wiem kiedy zamawiać 2 tygodnie się czeka na nie.

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Izu88
Dzięki za pocieszenie. Żeby było dziwniej to ja serio bardzo mało jem. słodyczy wcale.tylko lody mi smakują i owoce. Ciągle się ruszam,sprzątam,gotuje,piore,chodzę na spacery itd.po 20.00 juz nic nie jem.
Ja łóżeczko mam już od miesiąca w kartonie w szafie.zamierzam je niedługo złożyć żeby trochę się przewietrzylo.kupiłam na allegro takie 3w1.tzn może być kołyska,łóżeczko zwykle i dostawiane do łóżka malzenskiego rodziców. Jest dość małe bo zamierzam przez 6mies w sypialni mieć dzidzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3ke6x11xzt.png

Odnośnik do komentarza

U mnie po wizycie kiepsko.
Mały z grubaska zrobil sie sredni i mam dziś 34tc 5 d a waga jego 2521g.

moja szyjka tylko 19 mm i 2 tyg mam lezec i nic nie robic bo maly jest glowka w kanale rodnym i do wyjscia sie pcha!!!!!!!lekarz mowi zeby tylko w tym i przyszłym tyg sie nie urodzil,a potem moge rodzić,bedzie skonczony 37tc.

o matko,to moze byc na dniach:(:(teraz sie przerazilam.pobral mi to gbs i do szpitala jutro zaniose.

Mały od ost wizyty utył 700g,a ja od 3,5 tyg az 1.5kg!w całej ciazy przytylam 5 kg.

Mari83-
waga u nas podobna dzieciaczkow,ale moj to chłopina:(a taka mala.

Odnośnik do komentarza

I ja przybieram więcej niz sie spodziewałam. Juz 19 :-(

Strasznie mi z tym smutno zwłaszcza ze 6 kg to z ostatnich 4-5 tygodni. Mam cicha nadzieje ze czesc to woda (widzę po dłoniach ze sie zatrzymała). Nie mam jakiś koszmarnych obrzęków ale jednak.

Dobrze wiedzieć ze nie tylko ja. Mam nadzieje ze sie z tym uporamy bez większych problemów. Są dziewczyny z dużo większym przyrostem. Jakieś 12 odchodzi ponoć niedługo po porodzie (dziecko, wody, łożysko itp), brzuchy nam sie obkurcza i ilośc krwi wróci do normy. Dodatkowe 6-7 bedzie trzeba wybiegać. Damy rade

Odnośnik do komentarza

Kamama
Bajka ja się nie znam na brzuszkach i przy poprzednich ciążach nie widziałam wcale czy mi się brzuch obniżył choć inni mówili że tak a i tak chodziłam ponad miesiąc z tym niby obniżonym brzuchem także nie ma reguły. A co Ci lekarz na to powiedział czy nie miałaś jeszcze wizyty?
No właśnie obniżył się w nocy na następny dzień po wizycie :/ Ale dobra, myśle, że jakby miał się teraz urodzić to już i waga i tydzień jest odpowiedni - a przynajmniej nie ma takiego ryzyka... W każdym razie od kilku godzin mam te kłucia w kroczu, tak co kilka minut, i do tego jakieś takie skurcze, ale myśle, że to tylko przepowiadające, aż tak się raczej Tymkowi nie śpieszy :)

Mari83
Hej.
Juz po wizycie u gin.wszystko ok.mała waży 2,5kg ;) a ja 17kg do przodu :(
To po zdjęciach kompletnie tego nie widać! Więc nie przejmuj tym się, zwłaszcza, że tak zdrowo się odżywiasz :) Ja bardzo słabo się odżywiam (owoce i chipsy w nocy :P ) więc liczę na to, że karmienie piersią mnie zmobilizuje do zdrowej diety skoro ciąża nie zmusiła :D

Pauka89
o matko,to moze byc na dniach:(:(
Pauka, trzymam kciuki, żeby jeszcze dwa tygodnie posiedział, chociaż z drugiej strony jak sobie pomyśle, że mogłabyś już lada dzień mieć maleństwo na rękach to.... Fajnie :D Będzie dobrze :*

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Bajka-
to jesz chipsy jak ja:P..kurna mnie to non stop od zeszłego tyg ciśnie na chipsy i wszystko w czekoladzie.Dzis zjadłam loda w czekoladzie ze słodkości i kilka łyżek miodu,reszta to w miarę normalne jedzenie,ale jem bardzo duzo...niby mam mdłości,a apetyt jest...

No ja już bym chciała żeby za 3tyg był z nami.Już cięzko mi się go nosi,a skonmczony 37tc jest podobno bezpieczny. Z samego rana pakuję małego,a sobie muszę dokupić 1 paczkę podkładó bo u mnie trzeba mieć 2 swoje.

Ja tak mało przytyłam,a czuje się jak słonica.

Odnośnik do komentarza

Pauka a ty masz pessar? Bo ja mam i lekarz od momentu zalozenia nie mierzy mi juz szyjki bo mowi ze niema jak i tak se mysle jak on ma yo sprawdzic czy sie skrocila czy nie...
A jak zakladal w 26 czy 27 juz nie pamietam doklafnie to miała niecałe 20mm wiec troche sie obawiam jak to u nas będzie. Czesto mam skurcze-jak wstaje siadam ide doslownie przy kazdej czynności. Gwiazdki widze jak mnie tak zlapie. Trwa to krotko ale brzuch twardy i boli jak piernik. W poniedzialek dopiero mam wizyte zobaczymy co doktor na to powie.

Odnośnik do komentarza

Hej,
Fajnie ze wasze bobaski takie duze sa :) Ja jutro mam wizyte i mam stresa juz, tak sie boje. Moja taka malunia ostatnio byla, ehh..
Ja tez non stop bym jadla, ale sama do sklepu nie chodze wiec jak wszystko zjem to glodôwka z przymusu. I wszystko co slodkie chlonne na raz, nie znam umiaru. 9 kg mam na plusie, dzis glodowka bo nie ma nic dobrego.
Podjaralam sie dzis bo w koncu fotelik samochodowy kupiliśmy :)
A tak w ogole to tez dzis klóce sie ze swoim i przez to brzuch mi sie napina strasznie :/
Pauk to rozumiem, ze nie będziesz leze bo chcesz wcześniej urodzic ? Ja chce jak najdluzej wytrzymac w sumie :)

Odnośnik do komentarza

Pauka, czytając Twoje posty byłam pewna, że masz świadomość, że to co robisz mlze doprowadzić do szybkiego porodu i ze celowo chcesz przyspieszyć przyjscir malenstwa na świat... ciągle sprzątanie po parę godzin, a szczególnie mycie okien, przecież to typowe zalecenia na przyspieszenie:)

A waga sie nie przejmuj. Pamietaj o granicy błędu, +/- 400g, no i ze 2500g to juz dzidzia traktowana jaka urodzona z dobra wagą urodzeniowa. W przypadku porodu wagowo na pewno nie będzie wczesniakiem a dzieckiem donoszonym :)

Odnośnik do komentarza

Velveti-
Przez 2 tyg mam zamiar lezec sporo,ale z wychodzeniem np do sklepu jak mi sie jesc zachce,do lekarza,a tak w domu:zmywanie czy ugotowanie. Potem juz....bede miala to chyba gdzies.tzn mam nadzieje,ze porod nie bedzie wczesniej niz 15.09.

Groszek-
Ja nie mam pessara. Dlatego mi na kazdej wizycie mierzy.3,5tyg temu mialam 27mm a dzis 19mm. Bez pessara powiedzial,ze tej szyjki mi starczy na 2tyg akurat. Tylko maly jest juz tAm na samiuskim dole i wylazi..

Dzis tak mnie mocno zbadal reka,bolalo,a potem usg dopochwowo i przez brzuch.Bylam tam ze 40min.

Jutro musze ten gbs zaniesc do szpitala i za ok 4dni odebrac. Nast wizyte mam niby za 2 tyg(13.08).

Velveti-
A to Ty lezysz ciagle,ze nie chodzisz do sklepu??

Odnośnik do komentarza

WawAnia-
Jakby moj cos w domu robil to przrciez bym tych okien nie myla czy nie odkurzala,nie zmywala,ale bysmy brudem zarosli. Nie wyobrazam sobie chlewu w domu.

Ostatni tydz to juz w ogole prawie nie gotowalam,wiecej wieczorami lezalam,a moj do mnie:ze ja leze i pachne(on tez by tak chcial)i ,ze sama se moge jesc zrobic bo nie jestem obloznie chora!!

Placze normalnie jak to pisze bo chcialabym zeby ktos mnie wyreczyl w zakupach czy sprzataniu.

Odnośnik do komentarza

Pauka89 Moja koleżanka, jako mistrzyni ciętej riposty na marudzenie swojego męża, że tylko leży odpaliła mu: "Powieś sobie 15 kg na jajach to wtedy pogadamy" :D Chłopak się speszył i już jej nie dogaduje.
Kurde, nie mogę się zalogować na forum, a taki ekstra kombinezon na zimę udało mi się na allegro upolować... :(

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny cieszę się, że po wizytach wszystko dobrze.
Pauka WawAnia dobrze mówi. Waga 2,5kg to dobra waga. Niech Maluszek wytrzyma jeszcze te minimum 2 tygodnie w brzuszku. U mnie było że w 29tc napierał już na szyjkę i musiałam się oszczędzać. A teraz się trochę przekręcił i leży główką w dół ale poprzecznie.
O dziwo z moim M ostatnio wszystko dobrze. Jednak zaczyna mnie wkurzać trochę tym, że najlepiej to gdybym w domu siedziała i nigdzie nie wychodziła.
A moja siostra to dzisiaj rozwaliła system. Powiedziała, że mogłabym już urodzić bo nie chce jej się wszędzie ze mną chodzić. Jakoś mam obawy przed samotnym wyjściem z domu. No i z super humoru dostałam takiego doła, że hej.

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...