Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczyny :) ja mam dziś po południu wizytę to trzymajcie kciuki za moją szyjke ;) czuje się super także idę nastawiona pozytywnie. Ale no spe to biorę codziennie rano lekarz powiedział że jak będę miała intensywniejsze dni to żebym brała i jak to nie szkodzi to biorę żeby nie doprowadzić już do bólu. Dziś pierwszy raz odwiedziłam ciuchy wyprzedaż 50procent kupiłam takie świetne ciuszki dla małego w ogóle nie zniszczone a za takie pieniądze żal nie brać :) będę w końcu miała coś swojego a nie wszystko od kogoś. Chusty są super ale ja chyba sobie daruję ten zakup.. I ja też nie czuje potrzeby sesji ciążowej. Niby ładnie wyglądam ale fotograf zrobił nam parę fajnych zdjęć na siostry weselu co prawda byłam wtedy w 22 tygodniu ale miałam już ładnie zaokrąglony brzuch a teraz jak mi mąż zrobił to nie mogłam patrzeć na siebie :)także wolę sesje już z małżeństwem. Na pewno na chrzciny weźmiemy profesjonalnego fotografa to nam fajne zdjęcia zrobi a potem sesje jak mały będzie większy i starczy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e5eeh18zaka.png

https://www.suwaczki.com/tickers/ex2banli8pjg5xqf.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Byłam dziś w Pepco i kupiłam Młodej fajny welurowy pajacyk za niespełna 20 zł. Tam na prawdę są tanie rzeczy, w sumie prawie wszystkie ciuszki mam z Pepco, tylko śpioszki kupiłam na Allegro, bo akurat w Pepco nie było :D
No i czekam na kombinezony, też z Allegro, bo w końcu nie wiedziałam jaki kupić, to kupiłam 2, mniejszy jesienny i większy typowo zimowy.

Co do sesji, to ja się nie zdecydowałam pomimo, że mąż zajmuje się fotografią hobbystycznie. Jakoś niezbyt się sobie podobam w tym stanie i nie planuję tego w specjalny sposób uwieczniać. Zdjęcia z wesela kuzynki mi wystarczą (30 tc). Za to później Młoda niewątpliwie obfotografowana będzie solidnie :)

Izu88 powodzenia dzisiaj na wizycie, na pewno będzie wszystko dobrze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie:) mi brzuch juz tak nie twardnieje i nie napina sie jak kiedyś,może przez to że lekarz zwiekszył mi dawke luteiny do 300mg/dobę a ona zmniejsza skurcze, brzuch jest tylko już cały większy i twardszy.mam ją odstawic po skonczonym 37.tc.i zobaczymy jaka bedzie reakcja organizmu, bo luteine bore od 6.tc.
już się nie mogę doczekać dzidziusia, ale jednocześnie nie chce jeszcze rodzić bo za wcześnie.
Zdjęć też nie mam żadnych, muszę się kiedyś ogarnąć: uczesac i pomalowac i pstryknąć jakieś zdjęcie na pamiątkę.
Kurcze tak czytałam ile wasze dziedziaczki ważą i tak mi się wydaje że moja to taka kruszynka, ( 34.tc - niecałe 2300g).
Wszystkie mamy podobne objawy, tzn bóle,kłucia itp.więc to normalne, nie ma sie czym stresować w takim razie. Już ostatnia prosta i będzie po wszystkim:)

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqgg368jcku.png

Odnośnik do komentarza

aha. kupiłam niedawno w tesco z F&F taki kocyk 100%bawełna,dwuwarstwowy-dwustronny, mięciutki,dobry jakościowo za 25zł. jwst rewelacyjny bo bawełniany i dziecko sie nie będzie pocić,może miec szerokie zastosowanie: na spód wózka,jako kocyk,albo recznik.ja go biore do kangurowania do szpitala bo jest mieciutki.a widzialam go przypadkiem u kogos i dlatego kupilam bo od razu wiedziałam,że tego mi brakuje:)

monthly_2016_08/pazdziernikowe-mamusie-2016_50698.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqgg368jcku.png

Odnośnik do komentarza

mamuśka2 -
dziewuszki muszą być drobniejsze i tyle:)Fajnie,że nie bedziesz miała klocuszka. Ja Wam jutro napiszę jak mój hrabia z waga,ale myślę,że ze 2600 to już tak albo lepiej.Ja biorę luteinę od 4tc,też mam nadzieję,że wreszcie jej nie będę musiała aplikować-mam dość.

Izu88-
pewnie wizyta będzie udana,jak się dobrze czujesz to i szyjka będzie ładnie zamknięta i dosyć długawa. Napisz pozniej koniecznie.

agitsguciop-
mi tak twardnieje normalnie,jest po prostu twardy jak skała i po chwili odpuszcza,nie robi się bardzo miękki jakiś,ale odpuszcza. Tak mam bardzo dużo razy w ciągu dnia,ale już tak się nie przejmuje.

Ja dzis kupiłam malemu w tesco spodnie na 9-12 miesięcy bo były tylko po 10 zł:)powiesiłam w szafie z metką,teraz prała nie będę:)

Cukinka-
w pepco są śliczne rzeczy. Jak przypadkiem będę to pewnie coś kupie,teraz nie umiem wejść do sklepu i czegoś nie kupić.

Ja muszę koniecznie kupić buty jakieś:(

Odnośnik do komentarza

Velveti ja kupilam normalnie przescieradla a pod nie podloze ceratki, lub te podklady do lozeczek :)
wanienka mniejsza z ikei, bo wole jednak na poczatek nie robic dziecku basenu..
ze wzgledu na to ze troszke boje sie pierwszych kapieli i wygoniej mi bedzie w takiej malej a pozniej najwyzej kupie wieksza badz sie przeniesiemy do wanny :)
A jesli chodzi o klin? to nie wiem o czym mowa akurat :P

Odnośnik do komentarza

Jeszcze w temacie ciążowych odczuć. Jak u Was z piersiami? Mi wróciła bolesność ale inna niz w I trym bo same brodawki (taki bol połączony z uczuciem pieczenia/drętwienia) i siara juz była wcześniej ale teraz to jest tego sporo...

Odnośnik do komentarza

klina bym chyba nie kupowała, ale mam, bo wygrałam :D a co do tego czy potrzebny.. zdania są podzielone :)

wanienke lepiej wziąć duża, bo z małej dziecko szybko wyrasta :) ja małą planuje przenieść pod prysznic jak będzie sama siadać, mam zamiar kupić tą średnią wanienkę, nie największą, bo będzie stać w pokoju i jakoś tak nie wyobrażam sobie takiego wielkiego kloca.

piersi u mnie okej, nic nie leci, nic nie boli :) są tylko wrażliwe, ale zawsze miałam wrażliwe i nienawidziłam chodzić bez stanika. na noc zakładam sportowy i jest cacy ;)

Odnośnik do komentarza

Melduję się po wizycie:) wszystko jak narazie okej, lekarka się zdziwiła ja zresztą też ze córcia już waży 2350 a jest to dopiero 31 tydzień. Tak myślę że coś chyba źle zmierzyła. Ile wasze dzieciątka ważyly? :) i termin z usg mam na 6 października a tak miałam na 28 a po prenetalnych na 23. I jak mysliscie sugerować się data początkowa? Czy jak bo zglupialam. Przecież nie mogę urodzić 6 bo to by wychodziło 36 - 37 tydzień

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Misia moja corcia w 31tc wazyła ledwo 1500g +-290g wiec malutko... ale lekarz mówił ze jest ok i po prostu ja rodze małe dzieciaczki bo chłopcy w dniu porodu mieli obaj równe 3kg także zobaczymy jak krolewna sie bedzie miala...
Ja mam dzis cały dzień skurcze. Znaczy takie twardnienia brzucha i ból jak na okres. Leze juz cale popołudnie i nic lepiej. Mysle ze to od tego ze lekarz zmniejszyl ni luteine. bralam 3x2 a teraz 3x1 i ma zamiar mi odstawic juz za tydzien.
Ehhh dziewczyny panikuje juz. Te skurcze sa okropne nieraz to az tchu mi brakuje.

Co do klina to ja nie kupuje-wystarcxy pod materacyk włożyć jakas inna poduche czy koc i wtedy materac sam ułoży sie nam pod kątem. przy poprzednich chlopcach tak robilam i bylo ok.a klina do wozka raczej sie nie stosuje wiec mysle to za dobry patent :)

Odnośnik do komentarza

Tez uwazam, ze ten klin to zbędny wydatek :) mi osobisce szkoda byloby kaski bo jest jeszcze co kupowac, co jest pilniejsze:)

Misia, co do wagi, to moja Zosia w 31tc wazyla 1800g i lekarz mówił ze w normie:) zobaczymy jak teraz będzie.

Dziewczyny, skad wy wiecie ze macie skurcze? Wiem, moze to glupie pytanie ale ja po prostu nie wiem jak odczytac czy t skurcz czy nie :) jesli chodzi o piersi to boleć nie bolą, a wydzielina jest, ale pojawia sie falami. Czasami 2/3 z rzedu a pozniej cisza.

Odnośnik do komentarza

misia1994 moj synek w 31tyg+5 wazyl 2200 do tego jest +/- blad pomiaru. Powiedzieli mi, ze jest duzy i na siatce centylowej ok 70centyla, ale ze mam sie nie martwic, po prostu bede miec spore dziecko.
Ja dzis padam, ale bylismy na zakupach przed zlobkiem dla starszej i ogolnie pozalatwiac troche spraw i zeszlo nam 6godz i ja padam, a musze jeszcze troche posprzatac bo kolezanka z synkiem do mnie jutro wpadaja zeby sie dzieci pobawily.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

Misia1994-
Uwazam,ze absolutnie zle zmierzone.
Mi w 31tc lekarz powiedzial,ze maly wazy duzo,wyprzedzal norme o 1,5tyg a waga 1900.av gdzie to do prawie 2400!i jasne,ze sugerowac sie poczatkowa. Ona Ci teraz dala,ze 06.10 poniewaz waga dziecka jest duza i przerosla norme dlatego termin jest wczesniejszy. Chyba,ze wiesz ze kochalas sie z mezem te 3tyg wczesniej i to bylo wtedy:-)))ale dobrze,ze ok:-)))

WawAnia-

Odnośnik do komentarza

co do piersi to ja wgl nie mialam jeszcze ani razu zadnego wycieku. I nie bola mnie.
A te skurcze czasem tez mam. Wlasciwie ostatnio co wieczor i dlatego sie ciesze ze jade jutro o Polski bo juz sie czuje malo bezpiecznie.
Ale Moj wraca dopiero 12.09 i juz zaczynam to przezywac :(
Taka przylepa strasznie jestem ogolnie :P

Odnośnik do komentarza

Totek jeżeli nie ma potrzeby to nie nacinają. Ale czasami trzeba. Lepiej aby położna nacięła aniżeli miałabyś popękać.
Misia u mnie w 33t była waga bodajże 1740g. Także Błażej chyba będzie kruszynką jak się urodzi. Mam nadzieję, że nadgoni i będzie przeszło 3kg po porodzie.
Eh a ja czekam aż w końcu przynajmniej trochę bęben opadnie bo masakra z wzięciem głębokiego wdechu.
Czy wasze Maleństwa też często czkawkę mają? Mój prawie codziennie i potem z nerwów cała skopana jestem. Bokser będzie czy co ;).

http://www.suwaczki.com/tickers/860ii09kmx2pfj66.png

Odnośnik do komentarza

No też wolę żeby mnie nacieli niż bym miala popekac. Moja przyjaciolka 2 lata temu miala naciecie,ale mowila ze to nie boli bo na skurczu silnym jest robione wiec sie nawet tego nie czuje.

Ja sie boje,że moje male juz jutro bedzie blisko 3 kg:( czuje,że bedzie mały i krępy jak wiekszosc mojej rodziny:D

Piersi mnie nie bolą, masazu krocza nie robię. Czkwake może mój miał ze 4/5 razy albo po prostu nie skupiałam sie na tym. Wczoraj np miał.

Dziś jem strasznie dużo słodyczy,tak mnie ciśnie na coś czekoladowego,wszedzie czekolada i cukierki czekoladowe. Waga ostro poszłą w górę i jutro u gina chyba padnę jak zobaczę.

Mi się już niby latwiej oddycha to moze już opadł powoli ten brzuch. Sama nie wiem.

Pamietajcie o promocji w biedzre loveli. Mi Ciocia dziś kupila 1 proszek do koloru:)wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...