Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

I ja dziewczyny od lutego bez, ze względu na krwawienia, no i mi lekarz powiedział, że do końca bez, choć tego lekarza do którego aktualnie chodzę nawet nie pytałam, więc dopiero w listopadzie /grudniu po połogu się zacznie, ale jest też to fajne, bo wszystko będzie od nowa :) Ja szczerze już teraz nawet nie mam ochoty, więc jakoś mi to nie doskwiera, wszystko dla tego malutkiego bąbelka. Już się obudziłam i mam znów ambitne plany na dziś co do układania reszty rzeczy. Już nawet jeansy sprzed ciąży leżą na półce i cieszą oczy :D

Odnośnik do komentarza

No więc i my tez bez sexu jesteśmy ze wzgledu na skracającą szyjke i pessar. Takze my czekamy az mi go ściągną i być może choć odrobinke pobaraszkujemy przed porodem później znowu będzie czekanie az sie zagoi wszystko hehe
Lekarz zmniejszyl mi Luteine do 3x1 i za tydzien odstawiamy całkiem. Juz wczoraj wzielam mniejsza dawke bo bylam 3x2 no i powiem wam ze skurcz za skurczem mnie łapal. 2 to takie bolesne w nocy ze sie obudzilam. Tez macie juz takie przepowiadające skurcze dość bolesne bo ja zaczynam panikowac juz. to dopiero 33+5 a tu juz takie jaja.

Dzis piękna pogoda ma być upalnie, dzieci wstana i jakis plan dnia wymyślimy.
Dziewczyny w Esotiq jest wyprzedaż 70% jak ktoras ma możliwość to polecam stamtad koszule do porodu. Sa super wygodne z lajkrą i rozpinane przy piersiach ladne marynarskie wzory i mozna sie zaopatrzyć w dość dobrej cenie i koszule i szlafrok i jakies majtole. Ja dzis mam zamiar jechac na polowanie :)

Odnośnik do komentarza

a my baraszkujemy normalnie. o ile można to nazwać normalnym, bo odkąd jestem w ciąży w ogóle nie mam ochoty i jakoś tak.. inaczej :d no co prawda rzadko, ale zdarza nam się :)

ja do prania mam proszek z persila :) dzisiaj w lidlu fajne ciuszki można kupić, byłyście? ja podjechałam po 8 jak tylko otworzyli i już nie było za bardzo w czym wybierac ale coś tam udało mi sie kupic ;)

Odnośnik do komentarza

misia1994 ja tez mam rozstępy na brzuchu choć smaruje się palmersami, bio-oilami i innymi oliwkami juz od dobrych 5 miesięcy. Czasem się śmieje do męża, ze mamusia zamienia się w tygryska;)
Od 1.09 w DOZ Apteka są wkładki laktacyjne 60 szt.(+10 gratis) za 14,99. Myślę ze to dobra cena.
A mnie pęcherz coś boli niemiłosiernie i juz sama nie wiem czy to Pan Bobas tak napiera czy to zapalenie. Na wszelki wypadek zrobilam b. moczu i kupiłam sok z żurawiny 100%. Oby pomoglo bo chodze jak kaczor Donald:(

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

mamusiamuminka1 ja ten sok z zurawiny pije praktycznie codziennie. Mialam wczesniej zapalenie i byl potrzebny antybiotyk, teraz czesto boli mnie brzuch po prawej stronie i polozna stwierdzila, ze to moze byc pecherz wiec pije sok i jak na razie badania ok.
Ktoras z Was pytala o nakladki do karmienia. Ja ich z corka uzywalam, bo mala miala problem ze zlapaniem brodawki. Niestety jak miala 6tyg to pokarm mi sie calkowicie skonczyl i byla juz na mm. Teraz rozmawialam z polozna, ze chciala bym karmic i ze za pierwszym razem nie wyszlo. Kazala wszystko opowiedziec i powiedziala, ze te nakladki moga wplywac na laktacje, tak samo odciaganie laktatorem, wiec teraz bede probowac jakos inaczej. W razie co skorzystam z porady doradcy laktacyjnego, ale bardzo chce karmic.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73qq58mc2l.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3leg3crmo.png

Odnośnik do komentarza

Nam położna mówiła że nakładki osłabiają laktacje bo nie ma kontaktu skóra- skóra. A laktatory pobudzają bo mózg to czyta ze maluszek potrzebuje więcej pokarmu i produkuje go więcej. Tylko tez trzeba z tym uważać bo im więcej się odciąga tym większą produkcja. No i podobno można mrozic pokarm i w zsmrazarce może poczekać nawet pół roku.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz2n0aaasno3xk.png

Odnośnik do komentarza

A ja sie tak cieszyłam, ze wizyta juz w środę, a tu wczoraj dostalam telefon od poloznej, ze moja gin sie rozchorowala i nie bedzie jej od 3 do 6 tygodni. Teraz muszę szybko znalezc sobie nowego lekarza, bo do srody mam zwolnienie, no i nie bylam juz 5tygodni na wizycie :( jestem zalamana bo nie wiem czy zdolam tak szybko znalezc jakiegos lekarza... :(

Odnośnik do komentarza

pół roku? jak słyszałam o 3 dniach :o
Wawania to przykro, jakas powazna choroba skoro tyle wolnego wziela gin.. Ja u siebie mam dwoch w przychodni i jak nie jeden do drugi, chociaz tylko z koniecznosci chodze do tego zastepczego, srednio mi podchodzi jako lekarz.
Brzus jakos mi twardnieje a no-spa sie skonczyla mam nadzieje ze tu w sklepie maja.
jezu jak jak sie juz mecze :( no nawet troszke ogarnac i zrobic obiad to musze normalnie odpoczynek robic, we wtorek lece do Pl, 12.09 Moj do mnie dojedzie to porozmawiam z Frankiem czy juz by wtedy nie chcial do Nas dolaczyc <3 :)

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Lovela nic nie pachnie,ale tez ja kupuje':-)))ma byc tylko po 13zl. Musze zapolowac!!mam jeszcze ze 3kg,ale chce miec zapasik.

W lidlu nie bylam,ale w ulotce ciuszki piekne.

Ja przed chwila wrocilam od babci i dla mojego synka kupila caly komplet(wyprawke)rozowa:-(((7 czesci garderoby wszystko w rozu. Bedzie mi glupio mlodego w to przyodziac w szpitalu!!!Babcia zawsze mi mowila,ze za jej czasow to chlopcy byli w rozu,a dziewczynki na niebiesko,ale ja tak cholera nie chce.Dobrze,ze zaraz wyrosnie:-)))

Ja juz po obiadky,tzn kanapkach z serkiem wiejskim z bulkami.Nic mi sie nie chce robic.Jutro chyba do Ikei jedziemy po reszte mebelkow dla malego.

WawAnia-
Szukaj pewnie,kogos znajdziesz,a faktycznie dawno nie bylas. Ja bylam 3,5tyg temu i teraz we wt.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Ja byłam dziś w Lidlu bo chcialam kupić body na 62 bo były fajne z długim rękawem a ja mam dzieci wiosenno-letnie i mam same prawie body z krótkim rękawem. Niestety nie dość że trzeba się było naszperać bo mirsz-marsz ludzie porobili to jeszcze same duże rozmiary zostały. Szkoda mi.
Mam pytanie czy planujecie zrobić sesję ciążową? Ja się właśnie zastanawiam, z jednej strony super pamiątka a z drugiej nie czuję się wcale tak pięknie aby to uwieczniać. Sama nie wiem....

Odnośnik do komentarza

Totek ja kupiłam Tako City Move limited edition i tez jest ciężki, ale zdecydowałam się na niego ponieważ ma bardzo fajną amortyzację i dobrze się prowadzi. Chciałam na początku lekki wózek, ale jak w sklepie te lżejsze oglądałam na kołach piankowych to zero podbicia i źle się prowadziły. Dobre wózki jednak ważą :/ tez się zastanawiałam nad tym modelem co napisałaś, ale mój mi się spodobał bardziej :) może foto potem wrzucę ale to jak zrobię lub znajdę te wcześniejsze. I na początku myślałam nad nowym, ale po rozmowie z Panią w sklepie zrezygnowałam z tej opcji. Zniechęciła mnie do nowego wózka, no ale cóż nie każdy potrafi być sprzedawcą :)

Odnośnik do komentarza

Ja nie robie.Jakos nie mam nastroju do tego...w ogole nie mam zdjec z ciazy. Tylko z 6 co sama sobie zrobilam w tel,tzn sam brzuszek.Ostatnie z 04.08. Zadnej pamiatki wiec nie bede miala,a mojemu tez nie zalezy zeby to uwieczniac.

Umylam wreszcie w kuchni okno,inne pomieszczenia zostawiam na kolejne dni.

Jeszcze teraz z babcia poklocilam sie przez tel i to o matke moja,Boze:-((mam potworny placzliwy nastroj. Wyje jak glupia.

Odnośnik do komentarza

Totek ten Tako jest koszmarnie ciężki! Waży 17 kg, a dorzuć do tego jeszcze dzidzię + ciuszki, kocyk, poduszkę i ewentualne zakupy w koszu. Ja wybrałam firmę Bebetto, mój model waży 13 kg, ma pompowane koła, regulowaną amortyzację, lekko się podbija i miękko prowadzi. W porównaniu z tym Tako wagowo to niebo a ziemia. 4 kg robi ogromną różnicę! A też byłam napalona na lekki wózek na piankowych kołach, ale to jednak nie to :)

Pauka89 nie płacz, po co się ma dzidzia martwić i smutać razem z Tobą :* Uszy do góry, śmieszne filmiki na youtube, coś słodkiego i od razu zrobi Ci się lepiej :)

Ja dziś w Lidlu upolowałam Poli 2 sweterki, szał był, ale co tam, ja się nie dopcham?! Dziś zrobiłam też segregację rzeczy, po niedzieli zacznę wszystko prać i prasować. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, to się nie będzie musiało kisić w domu. Marudziłam, że mam ciągle za mało rzeczy, a tu się okazało, że całkiem pokaźna kolekcja się z tego zrobiła. Nawet nie wiem skąd. Trochę mnie to uspokoiło. Jedynie zimowa czapka z szalikiem mi została do kupienia, ale to jeszcze muszę poczekać na sezon :D
I dobrze, że napisałyście o tej promocji z Loveli w Biedrze, bo bym sierota pewnie przepłaciła w osiedlowym sklepiku :)

A pod spodem moje dzisiejsze zdobycze ;)

monthly_2016_08/pazdziernikowe-mamusie-2016_50656.jpg

monthly_2016_08/pazdziernikowe-mamusie-2016_50657.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Totek ja kupilam jakies 2 tygodnie temu TAKO OMEGA i powiem Ci ze kazdy nas straszył tymi kilogramami a wcale nie jest tak źle. Sam stelaz nie jest wcale taki ciężki niewiem ile doklafnie kg waży ale daje rade sama go sobie wziac ,gondola jest duza i obszerna ale tez nie jest jakos ciężka. w zyciu bym nie powiedziała że razem ze stelażem wazy 17kg to jakas przesada. My jesteśmy zadowoleni amortyzacja super budka w gondoli super duza i fajnie zabudowana na mrozy nie bedzie straszno wyjść. Takze ja polecam. Niewiem czy uda sie z tel dodac zdjecie ale jak tak to wiecxorem wrzuce.
W lidlu tez bylam sle zostały same chłopięce ciuszki dla dziewczynki ogromne rozmiary wiec nic nie kupilam. a na proszek w biedrze bede polowaccc napewno ;)

Odnośnik do komentarza

1groszek1 producent podaje taką wagę w dokumentacji (stelaż 11 kg, spacerówka 6 kg, gondola 5 kg). Nawet sprzedawca zwracał uwagę, ze to jedne z najcięższych wózków na rynku. Czuć to dopiero w momencie kiedy chcesz go całego dźwignąć do góry tak, jakbyś go miała wnieść po schodach :) Bo przy jeżdżeniu czy podbijaniu faktycznie kompletnie tego nie czuć, co więcej wydaje się lżej chodzić niż np. Adamexy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0ak4fq60ai.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez zastanawial się nad Bebetto ale zle opinie mnie odstraszyly o spacerowce i w sklepie nie podobała mi się rowniez spacerówka ponieważ wyglądała bardzo niestabilne, ciężko chodziła i wyglądała na nietrwałą. Natomiast w wersji z gondolą mi bebetto też odpowiadało.
Totek najlepiej jakbyś na żywo obejrzała wozek i zobaczyła co i jak.
Ja jestem zadowolona z zakupu ale okaże się w praktyce.
I tez będę dźwigać ale osobno lub druga opcja w aucie będę zostawia stelaż

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...