Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny super ze juz czujecie ruchy. Na tym etapie będzie nas to cieszyć i uspokajać że z maleństwem jest wszystko wporzadku. Ja zaczynam wlasnie 18 tydzień i czekam z utęsknieniem na jakiś maleńki ruch ale póki co nic a nic nie czuję. Ponoć z łożyskiem na przedniej ścianie później czuc ruchy wiec chyba sobie troszke poczekam...

Odnośnik do komentarza

Cześć mam pytanie "z innej beczki". Czy orientujecie się czy można brać w ciąży calcium z kwerceryną? Mam straszny atak alergii, katar, oczy zapuchnięte a w domu mam właśnie takie wapno. Wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu a strasznie się męczę a dziś apteki zamknięte. Może któraś z Was się orientuje w temacie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kamama, a co jest na ulotce? Z pewnością zwykle wapno takie rozpuszczane można, bo mi moj juz dawał, ale to o czym piszesz brzmi juz bardziej złożonie :/
A nie masz w pobliżu żadnej całodobowej? Apteki musza miec w swieta jakieś dyżury :)

Ja ruchów niestety ciagle nie czuje , ale może juz niedługo :)
Gratuluje dziewczyny ze juz niektóre czuja :) pewnie ulga :):):)
Chociaż teraz tak sie nie mozemy doczekać, pózniej jak juz bedą mocniejsze będziemy tęsknić jak jeszcze były takie delikatne :D

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny ,gdy bylam na usg tydzien temu 15 tydz ciazy,powiedziano mi ze mam nisko lozysko....czy mam obawy do niepokoju? dodam iz dzis mam dziwne bole z lewej strony brzucha tak jakby jelita .....mysle ze jak nie przejdzie to pojade do szpitala bo bardzo sie boje ...dodam iz nie mam plamien ani krwawienia ogolnie wszystko ok po za tym bolem i nisko ulozonym lozyskiem...pozdrawiam was ;-)

Odnośnik do komentarza

Bajka3, niestety ulotki nie miałam bo wapno w takiej plastikowej tubie i mało na niej opisu. Ale weszłam na internet i poszperałam że nie powinno się tego wapna w ciąży brać. Zjeździliśmy się mężem ale znaleźliśmy aptekę i mam zwykle wapno :) Byle tylko choć trochę pomogło...

Odnośnik do komentarza

Kamama, super ze udało sie kupić! Wydaje mi sie, ze te bardziej złożone leki sa generalnie niewskazane.
Ale a'propos aptek - ku przestrodze! - byłam kilka dni temu bo coś mi sie stało z okiem, jakieś koszmarne uczulenie czy coś, nie przeszło przez dwa dni wiec poszłam do apteki czy sa jakieś krople łagodzące. Pani powiedziała, ze jasne, dała jakieś, zapytałam czy w ciąży można (profilaktycznie, mimo ze widać ze to dla mnie a brzuch juz spory). No i kupiłam. Dobrze ze przeczytałam ulotkę przed zakropieniem!!! Nie wskazane w ciąży! Tylko w ostateczności na zlecenie lekarza! Wiec nie ma co tak ufać tym farmaceutom :/

Dziewczyny :) coś mnie łaskocze w brzuchu :):):) myśle, ze to Tymek sie wierci :):):):) hi hi :) ile radości :):):)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza
Gość WawAnia

Bajka - ja odkąd jestem w ciąży nauczyłam się czytać ulotek, wcześniej tego nie robiłam :) ale masz racje z tymi farmaceutami, że jednak nie można im tak do końca ufać. Ja zawsze czytam ulotkę, nawet jeśli powiedzą mi, że w ciąży mogę stosować. A jak na ulotce nie jest nic napisane, to nie korzystam, tak profilaktycznie :P

Co do ruchów, ja moje maleństwo czuję już chyba regularnie codziennie :) czasami częściej, czasami rzadziej. Najbardziej jednak wieczorem, jak kładę się już do łóżka i to szczególnie jak leżę na plecach, to wtedy maluch świruje :) w ciągu dnia to raczej czuję tylko wtedy, gdy dłużej odpoczywam i leżę na kanapie :) fajna sprawa :) już się nie mogę doczekać kopniaków! :)

Odnośnik do komentarza

Hej ;) Ja ruchy czuje juz od ponad 2 tyg obecnie 18+4 . Nawet lekarz sie mnie pytał czy juz czuje ;) I wydaje mi sie ,że z racji tego iz jestem bardzo szczupła bo waże dopiero niecałe 50kg to czuć wczesniej ;) wieczorem jak leze na plecach i glaskam bbrzuch to moja fasolka kopie . To juz nie bbulgotanie tylko normalnie czujemy z moim ukochanym jak dzidzia kopie ;) Super uczucie . I co noc czekam z utesknieniem jak malenstwo zacznie sie wiercic ;) w dzien jest mniej aktywne ale tez co jakis czas poczuje ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie. Dawno mnie tu nie było. Mnóstwo zajęć w domu do tego studia i sesja i nie ma czasu się odezwać tutaj. Ale czytam Wasze wpisy na bieżąco. Super że już niektóre z Was czują swoje maleństwa. Wg to ostatnio mam jakieś dziwne kłucie w dole brzucha. Za tydzień wizyta. Ciekawe czy dowiem się czy będzie Zuzia czy Kacper :) i mam nadzieję że wszystko jest w porządku. Ale ten czas szybko leci. Dopiero co dowiedziałam się że będę mamą a tu już maj i niedługo półmetek. Chociaż większość z Was już 18 tydz i czuje już fikołki a ja dopiero 14 i jeszcze trochę muszę poczekać. Pozdrawiam :)

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4skjoom3psye1.png

Odnośnik do komentarza

misia1994, bo Ty liczysz od daty OM a lekarz z USG w 12 tygodniu może dokładnie określić ile tygodni i dni ma maleństwo, i wtedy podaje najdokładniejszy wiek,
i wtedy może się przesunąć względem tego co same liczyłyśmy, bo to znaczy, że owulacja się przesunęła itp
mi np. data porodu z OM wychodziła na 5 października, a lekarz na podstawie USG powiedział, że mały jest 4 dni starszy i przesunął na 1 października
więc widać miałam owulacje akurat wcześniej, widać u Ciebie mogło to być te 5 dni później :)

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

misia1994 termin mam na 31 października wg wyliczeń na pierwszej wizycie. Ciekawe czy zmieni się coś na wizycie za tydzień. Chciałabym już czuć jak się wierci bo straszna wierciocha na wizytach. Brzuch mi już troszkę skoczył, chociaż patrząc na szwagierkę która jest w 20 tyg a na mnie w 14 to u mnie już widać. Ale to może dlatego że jestem wysoka i szczupła.
Ela27 trzymamy kciuki. Wszystko będzie dobrze. Wg nie ma innej opcji :)
http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4skjoom3psye1.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...