Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nowe mamusie :) grono się powieksza superr :)

Ja przed każdą wizyta mam położną mierzy cisnienie sprawdza wage i jej zadaje pytania których nie chce zadać lekarzowi :) super babka.

Aga86- Nospe jak najbardziej można brać w ciąży,bo jest rozkurczowa,i jak są jakieś bóle brzucha lekarze zalecają brać nospe. Wiec się nie martw. Wiadomo im mniej tym lepiej:)

Co do połowkowych badan. Dostałam skierowanie specjalne tam gdzie robiłam badania genetyczne. Na wizyte mam się umówić na koniec czerwca poczatek lipca. 7 maja mam spotkaie z genetykiem,i wtedy sie dowiem jaki wynik krwi mi wyszedł....
A tak z innej beczki biore slub 25 czerwca i dopiero teraz zamówiłam sukienke slubną ale mam stresa czy bedzie nie taka ma przyjść w najbliższych dniach. Zamówiłam z internetu dlatego takiego cykora mam. Chodzac po salonach sukni slubnych,wiecie ,że cieżko dostać prostą delikatna suknie porażka. Teraz jest moda,na princeski a bedac w ciąży nie chce takiej,i sciskać brzucha.

Miłego dnia:*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Ja również Serdecznie Witam nowe Mamuski ;)

Zawsze przed wizyta wchodze rowzniez do poloznej ktora mnie wazy, mierzy cisnienie, robi krotki wywiad i pisze dokumentacje ;) ale jakos nie jestem do niej przekonana bo jest z"lekka" nie miła. no ale cóż, zawsze siedzi ta jedna jedyna wiec za bardzo nie mam wyboru ;)
buziaki dla Was i milego dnia ;)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, bo to dwie rożne kwestie.
Jedna to położna środowiskowa: wybierasz ja w swojej przychodni gdzie masz lekarza POZ i pielęgniarkę
I ona przyjedzie do Ciebie na patronaże po porodzie - i to jest to co Ci NFZ gwarantuje

Druga kwestia to położna do porodu: jeżeli w szpitalu w którym planujesz rodzic jest mega obłożenie, to możesz sobie zapewnić miejsce wynajmując położna.
Dodatkowo możesz chcieć, czuć sie bardziej komfortowo, wiedząc kto będzie przy Tobie przy porodzie, ustalić z nią wcześniej czego chcesz, czego chcesz uniknąć itp - wtedy tez wynajmujesz sobie położna, z która sie spotykasz raz czy kilka razy przed porodem, która oprowadzi Cie po oddziale, wszystko wyjaśni, uspokoi itp
I to wtedy jest płatne, nie gwarantuje Ci tego NFZ, ale wtedy ta kobieta, "w nocy o północy", przyjeżdża jak zaczniesz rodzic

Październikówka '16 i '18 :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny byłam u lekarza w poradni na polnej w Poznaniu z moimi wynikami testu tj 1:95 . Powiedział że poleca aminopunkcje. Poje się powikłań. W usg wychodzi mi ok tj przeziernosc 1.9 czyli w normie bo ponizej 2.5 a z krwi market wolnego beta hcg podwyższony i powoduje że ryzyko 1:95. Jakie mialysciewolne beta hcg?

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyvfxmlz85md4i.png

Odnośnik do komentarza

Ela27 ja miałam podwyższone ryzyko trisomii 18. Ryzyko 1:200. Usg wyszło idealnie. Po rozmowie z genetykiem i kilkoma ginekologami poddałam się amniopunkcji. Teraz czekam na wyniki. Ogólnie po amnio wszystko ok, tylko dużo odpoczywałam żeby zminimalizować ryzyko powikłań. Testy Nifty i Harmony z krwi są bardziej czułe na trisomię 21 niż na inne trisomie. Lekarz który wykonywał mi amnio był fantastyczny, bardzo mnie uspakajał.

Odnośnik do komentarza

Ela porozmawiaj ze swoim prowadzącym ciąże, skonsultuj wynik z innym lekarzem. Ja miałam bardzo duże obawy. Początkowo odmówiłam amniopunkcji. Po wynikach pappa przepłakałam kilka dni i z mężem doszliśmy do wniosku że dla dzidziusia bardziej szkodzą moje nerwy i stres, które do końca ciąży bym miała gdybym nie zrobiła amnio. Co ma być to będzie w wyniku. Ale w razie choroby dzidziusia będę miała szanse na to żeby się do tego przygotować. Wierzę że będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Ela, znajoma rownież miała złe wyniki, lekarze zapowiedzieli ze dziecko najpewniej urodzi sie chore. Na amnio sie nie zgodziła bo stwierdziła ze wynik nie wpłynie na jej dalsze decyzje, a moze zaszkodzić maluchowi (1:100 przypadków) Dziecko przyszło na świat w 100% zdrowe. Głowa do góry.

Odnośnik do komentarza

bajka_3 Dokłądnie chodzi mu o badania prenatalne bo mówił ,ze bbedzie 3D wiec wszystko ładnie widac i zebym o nich nie zapomniała miedzy 18-22 tyg czyli przed kolejna wizyta u niego która wypada 21 maja ...

A co do położnych hmm nie słyszałam ,że sie je wykupuje o.O ja chodze do połoznej przed kazda wizyta u lekarza jedna jest bardzo miła a druga taka srednia... Ja do lekarza chodze na NFZ ze wzgledu na to ze po pierwsze moj lekarz pracuje u Nas w szpitalu i to mnie do niego zacheciło a poza tym miał swietne opinie ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfxzkr4oowo0fg.png

Odnośnik do komentarza

Pij sok żurawinowy, sok z czarnej porzeczki lub przegotowaną wodę z sokiem z cytryny, które zakwaszają mocz i powstrzymują rozwój bakterii. Pij duże ilości wody, do 2,5 l dziennie, ponieważ w rozcieńczonym moczu bakterie trudniej się namnażają. Najlepsza jest niegazowana woda mineralna. Picie dużych ilości wody sprzyja częstemu oddawaniu moczu i wypłukuje bakterie z pęcherza. wpisz na forum zapalenie pecherza moczowego i tam jest jeszcze wiecej informacji....

Taka mądra jestem i wyszukałam w internecie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s8ribsbwki7my.png

Odnośnik do komentarza

Skontaktowałam się z moim lekarzem i pozwolił brac UroIntima FuragiActiv. Mam nadzieje ze szybko przejdzie. Chociaz od razu zareagowalam wiec mysle ze nie bedzie zadnych problemow.

Teraz inne pytanie do dziewczyn ktore pierwszy raz sa w ciazy. Czujecie juz ruchy? Ja mam 18tc i powiem szczerze ze nie wiem co czuje. Czasami cos mi tam plumka w brzuszku ale nie jestem pewna czy to to.

Odnośnik do komentarza

ja jutro zaczynam 19tc ciąży i czasami wieczorem czuje takie dziwne falowanie wiec obstawiam, ze to fasolka się nudzi :)
na problemy z pęcherzem to woda, woda i jeszcze raz woda. ja na początku miałam straszne problemy bo co chwile pęcherz się odzywał. zwiększyłam ilość wody i na wieczór piję sok z żurawiny i jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usadf9h5fcv095m.png

Odnośnik do komentarza

ona1981
Mój maluszek dzisiaj też dał znać o sobie. Myślałam, że to jelita, ale jednak nie. Takie pyrkanie czuję.

Idealnie to określiłaś - "pyrkanie".
Ale i tak w to nie uwierze dopoki nie poczuje wyraznych ruchów. Nie za wczesnie jak na 18t? Moze to jednak moje jelita...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...