Skocz do zawartości
Forum

Październikowe mamusie 2016


AnAd

Rekomendowane odpowiedzi

Polinka83
Hej dziewczyny ja już po wizycie z maluszkiem wszystko ok nawet widziałam jak się rusza na usg, ale okazało się ze tsh mam za wysokie mianowicie 2,98.Jutro muszę zrobić ft4 i na wizytę do endokrynologa lecieć :( Trochę mnie to zmartwiło bo myślałam ze mam w normie a tu okazuje się ze dla mnie jest ok ale dla dzidzi za wysokie, czy jest tu jakaś mamusia w podobnej sytuacji :(

Polinka ja jestem pod stałą opieką endokrynologa. Ciesz się, że wykryli i będziesz miała opiekę. Ja biorę codziennie rano hormony na tarczyce i wieczorem na prolaktynę. Wiem, że dzięki temu, że poszłam do lekarza udało mi się zajść w ciążę. Tarczyca odgrywa bardzo dużą rolę w czasie planowania, oraz w ciąży, więc nie martw się i szuraj do lekarza :):)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, upewnijcie się co Wasz lekarz ma na myśli mówiąc "zrobimy badanie prenatalne". Często lekarzom chodzi jedynie o dokładniejsze badanie USG. Do takiego "prawdziwego" prenatalnego usg potrzebny jest nie tylko super dokładny sprzęt, ale i dobry fachowiec. Do tego jeszcze test Pappa z krwi.
Znalazłam wykaz placówek, gdzie ponoć robi się badania prenatalne- tylko zastanawiam się dlaczego jest ich tak mało (może tu są takie, które robią też te bardziej zaawansowane badania?)
Placówki
I pamiętajcie, że jeśli badanie ma być na nfz, to lekarz na skierowaniu musi napisać formułkę "do programu badań prenatalnych".

Odnośnik do komentarza

Molli
Polinka83
Hej dziewczyny ja już po wizycie z maluszkiem wszystko ok nawet widziałam jak się rusza na usg, ale okazało się ze tsh mam za wysokie mianowicie 2,98.Jutro muszę zrobić ft4 i na wizytę do endokrynologa lecieć :( Trochę mnie to zmartwiło bo myślałam ze mam w normie a tu okazuje się ze dla mnie jest ok ale dla dzidzi za wysokie, czy jest tu jakaś mamusia w podobnej sytuacji :(

Polinka ja jestem pod stałą opieką endokrynologa. Ciesz się, że wykryli i będziesz miała opiekę. Ja biorę codziennie rano hormony na tarczyce i wieczorem na prolaktynę. Wiem, że dzięki temu, że poszłam do lekarza udało mi się zajść w ciążę. Tarczyca odgrywa bardzo dużą rolę w czasie planowania, oraz w ciąży, więc nie martw się i szuraj do lekarza :):)

Ja też leczę się na tarczycę- mam hashimoto. Polinka w takich sytuacjach rób zawsze całą trójcę, tj. TSH, FT3 i FT4. KONIECZNIE idź do endokrynologa, bo pod jego opieką dzidzia będzie bezpieczna. Są też ginekolodzy- endokrynolodzy, którzy najlepiej zajmują się takimi "przypadkami", jak my. Dbaj o siebie!

Odnośnik do komentarza

misia1994
Zrzeda czy wiesz jak ta formulka powinna byś napisana? Mój gin nie wie o co chodzi a nie umiem mu tego wytłumaczyć... czy możesz napisać jak to powinnio wyglądać?

Pani w rejestracji do kliniki powiedziała mi, że musi być takie sformułowanie "do programu badań prenatalnych". Do mojego lekarza idę 15.03. więc wtedy dostanę swoje skierowanie i będę widzieć w jakiej rubryczce i na jakim skierowaniu.
Póki co, szukając w sieci znalazłam takie rzeczy:
W Katowicach
Klinika w Tychach
Klinika w Koszalinie
Wyglądają podobnie- mają podobne rubryczki, ale chyba trzeba poszukać kliniki w swoim rejonie i u nich sprawdzić druczek.

Odnośnik do komentarza

Rany kobietki - 3 dni mnie nie było a nadrabianie zajęło mi całuski godzinę! :-) ale to dobrze bo znaczy, że tyle nas już jest i nie ma nudy! Super! Ja się mało udzielam ale też i ni ciekawego u mnie się nie dzieje. Wczoraj poinformowalismy moich rodziców - strasznie się ucieszyli. Jutro mam plan powiedzieć mojej przełożone w pracy - ciekawa jestem czy też się ucieszy :-P hehe

Odnośnik do komentarza

Zrzęda - nie musi być takiego sformułowania. Samo skierowanie pozwala na zrobienie tych badań na nfz. Gdyby miały być robione prywatnie, to nie będzie skierowania, bo żaden lekarz go nie wypisze. Są po prostu poradnie, które mimo że jest skierowanie, mogą nie przyjąć, bo mają "własną" selekcję skierowań i przy zapisywaniu pytają o powód, który wpisał lekarz. Np. jedne poradnie uznają skierowanie na prenatalne ze względu na poronienie jeśli jest określenie "nawykowe", a jak było jedno to nie przyjmują. Ale to zależy od poradni. Nie musi być sformułowania, o którym piszesz.

Odnośnik do komentarza

ja mam skierowanie od prywatnego gin do poradni wypisane nawet na drukach tej poradni i przy rejestracji pytała od jakiego gin jak pow to pow " a ona zawsze dobrze wypisuje skierowania" a nie mam tam żadnej formułki

wczoraj pierzy raz mnie odrzuciło od owsianki jem ja codziennie i musiałam lecic do toalety masakra dziś na sama jej myśl zrobiło mi sie niedobrze macie jakeis pomysł na zdrowe sniadanie przed pracą?

http://www.suwaczki.com/tickers/rfxggzu3669b7w6v.png

Odnośnik do komentarza
Gość JustikaLato

Hejka mamuśki październikowe! :):) jestem tu nowa... to moja pierwsza ciążą, udało się nam w pierwszym miesiącu starania, mam 27 lat i termin na 16.10.2016r. :D:D:D
Miałam już 1 wizytę u ginekologa, było to w 6 tyg ciąży (obecnie jestem w 9) i od razu miałam założoną kartę ciąży i zrobione USG gdzie juz widać mojego robaczka!! 9.03 idę na kolejną wizytę z wykonanymi badaniami a było ich sporo a mianowicie miałam skierowanie na : mocz, glukoza,grupa krwi, morfologia krwi, toxoplazma gondolii, TSH,HCV przeciwciała, kiła, HIV, wirus różyczki, wirus zapalenia wątroby typu B. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza

Twix ja też w pierwszej ciąży nie miałam badań prenatalnych, jedynie po 11tygodniu to usg gdzie lekarz sprawdzał przezierność karkową. Teraz chyba też na tym przestanę. No ale czas pokaże.
Póki co stres, bo te plecy mi nie odpuszczają i głupie myśli do głowy przychodzą. Chciałabym już zobaczyć mojego kropka, czy wszystko dobrze. A tu do wizyty tydzień

http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3s65gvghtubu5.png]

Odnośnik do komentarza

~Anoom
Zrzęda - nie musi być takiego sformułowania. Samo skierowanie pozwala na zrobienie tych badań na nfz. Gdyby miały być robione prywatnie, to nie będzie skierowania, bo żaden lekarz go nie wypisze. Są po prostu poradnie, które mimo że jest skierowanie, mogą nie przyjąć, bo mają "własną" selekcję skierowań i przy zapisywaniu pytają o powód, który wpisał lekarz. Np. jedne poradnie uznają skierowanie na prenatalne ze względu na poronienie jeśli jest określenie "nawykowe", a jak było jedno to nie przyjmują. Ale to zależy od poradni. Nie musi być sformułowania, o którym piszesz.

W rejestracji pani powiedziała mi, że ma być, więc będzie ;) Przecież mój lekarz nic nie straci, jak to zdanie dopisze, a ja się nie będę denerwować. Może akurat w tej klinice tak mają- kto ich tam wie.

Odnośnik do komentarza

mila2
Badania prenatalne to jest chyba te dokładne usg. I potem jak coś bu niepokojącego wyszło to chyba kierują na krew itd. Ja to tak rozumiem.

Moja bratowa z automatu (bo ma skończone 35 lat) miała i usg i test pappa z krwi. Nic niepokojącego nie wyszło na szczęście.
A badania prenatalne to nie tylko usg, ale i kilka innych badań (nieinwazyjnych, jak usg czy właśnie test pappa, albo inwazyjnych, jak np. amniopunkcja).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...