Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje dziewczynki za wszystkie rady i wpisy. MilaMi współczuję przejść :/ naprawdę niektóre z tych rad to rzeczywiście średniowieczne..

Póki co gorączka zeszla a i kapusta chyba pomaga, bo ta gula trochę mniejsza. Nie chce właśnie tak zaraz isc do lekarza, bo jak słyszę rady lekarzy to rece opadają. Jak Tosia byla mala to tez mialam zastój ale zaraz po porodzie i wtedy kapusta właśnie pomogla. A lekarka na pogotowiu powiedziala mi, ze gorączka u mnie.. od zapalenia gardla! Na nic tlumaczenia, ze karmie i boli pierś itp..

Qarolina ja tez myślałam, ze nam juz sie takie reczy przytrafić nie będą ;/ na pewno to nie od za rzadkiego karmienia, bo przeciez pił z niej wczesniej.. moze się gdzieś przycisnelam za mocno, albo zmeczenie wychodzi.. no nic idę się polozyc, póki młody śpi

Odnośnik do komentarza

Witam Mamunie ! Charlotte bardzo Co współczuje tego problemu z piersią :( życzę szybkiego powrotu do zdrówka. Ja nie pomogę bo nigdy nie miałam takiej sytuacji i oby tak zostało.
Wszystkim solenizantom życzę dużo dużo zdrówka !:)
A Iwie życzymy oprócz zdrówka spełnienia marzeń, kolejnego zdrowego pięknego dzidziusia, wielu sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym ;)! Żyj sto lat !!:)

My z Nusia siedzimy jeszcze na dworze przed blokiem na ławce. Byłyśmy chwile u moich rodziców. Nie ma już słońca ale i tak cieplutko 20 stopni jest.
Pochwale się Wam później moimi łowami z pepco :) jakie ładne tam maja ciuszki i niedorogie przede wszystkim. Nusia z większości ubranek juz wyrasta. Dzisiaj robiłam porządek w jej komodzie dlatego poszłam dokupić pare rzeczy. Bardziej już na lato :)

Odnośnik do komentarza

Maaag super zdobycze. My też mamy te leginsy w motylki hihi rozm 80. Moja Ninka ma długie nogi. No może nie są pierwszej jakości Ale to fajne i kolorowe. Ja lubię żywe kolory. Moja śpi drugi raz także pewnie dzisiaj pójdzie wcześniej spać na noc.
U nas teraz ciemno i grzmi. Wiosenna burza się zapowiada.
Byłyśmy wczesniej na dworze.

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Iwa 100 lat!!!!!! Zdrówka i spełnienia marzeń!!!!!

Maaag śliczne ciuszki:-)

My dziś też kupiliśmy w lumpie bluzę za 8zł. Wiecie jak ciężko kupić bluzę bez kaptura, zapinaną na zamek? A w zeszłym tygodniu kupiłam małemu 4 pary spodni po 4zł/szt:-)

Charlotte zdrówka dla twoich mleczarni!!!!

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte zdrówka oby szybko problem z piersią przeszedł żebyś nie musiała sie męczyć :*

Iwa wszystkiego co najlepsze dla Ciebie, niech sie spełniają marzenia te małe i duże ;)

Moje dziewczynki teraz znów szybko podrosły i zmieniamy rozmiar na 74 ale spodenki tez niektóre juz 80 ;)

Maaag śliczne ciuszki, ja mam obsesje na punkcie ubranek i ciagle bym cos kupowała ;)

Dziś mamy mega marudny dzień, na szczescie teraz zasnely to moze wieczór bedzie w lepszym nastroju. Jejku one sie tak rwą do chodzenia ze tylko mówią E i e żeby im pomoc ;) a mamie i tacie chyba pękną kręgosłupy ;P

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście jakościowo są kiepskie ale za taka cenę nie ma się co dziwić. Na pare razy będą :) na Nusie 74 są idealne. Kupiłam głównie 74 a sukienka i spodenki jedne są na 80.
Nusia jest strasznie marudna. Wkłada paluszki do buzi i bardzo płacze. W ogóle humor jej się zmienia strasznie szybko. Raz się uśmiecha a za chwile płacz i to taki przeraźliwy. Oby to były zeby a nie jakaś choroba znowu

Odnośnik do komentarza

Charlotte jejku współczuję. Jak się masz? Przeszło?

Mi się często robią zastoje ale na szczęście bez gorączki.

Maciek to tak kombinuje że nie może się ustabilizować to kp. I piersi świrują. Bo on ma tydzień gdzie w zasadzie nie je z piersi przez dzień tylko w nocy co 2h i przed drzemkami. Więc piersi produkują mniej. Po czym w następnym tygodniu chce ciągle piers, je inne rzeczy ale pierś musi być i potrafi nawet 12 razy na dobę. Piersi zaczynają produkować więcej a on przestaje jeść. I tak w kółko, teraz mam wielkie kamienie a on już nie ma ochoty.

A moje piersi porażka. Pękła mi brodawka na cm długości. To się chyba skończy dopiero jak skończę karmić. Bola jak diabli.

Byłam dziś u fryzjera a moi chłopcy zostali sami. I swietnie sobie poradzili. Mimo że Macka tylko ja karmię i nie chce od nikogo innego to Tatus jakoś wcisnął owocki ulubione. I zasnął. Ja Maćka w ogóle nie zistawiam wszędzie z nim. Tesknilam jak nie wiem.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Czesc mamusie :)

Iwa wszystkiego najlepszego , spełnienia marzeń dużo miłości ,pociechy z męża i synusia :) no i coreczki życzę :**

Mag super zakupy :) ja jutro musze iść jeszcze raz do miasta bo u nas w pepco to wszystko dziewczęce :( a buty rozmiar 20 to tak ogromne łopaty ze Leona dwie stopy by chyba weszly porazka ! W miescie musze zobaczyć :)

Charlotte oby pierś szybko "wyzdrowiała" :)

Szczesciara ja co weekend zostawiam Leona u rodziców bo mam szkole w piatek i sobotę do wieczora i zawsze jak sie z nim zegnam to placze ... :( ostatnio tak sie w nocy wystraszyłam ,ze po mieszkaniu biegalam go szukac bo sprawdzalam nawet pod łóżkiem i pobiegłam do męża bo filmy ogladal gdzie Leonek ! Masakra ! Tak sie trzeslam i plakalam ze z dobre pól godziny mnie uspokajal ...

Bylam przyzwyczajona,ze Leos nosi maleńkie ciuszki a teraz wszystko co mu ubieram jest za Male ... Musze wymienić mu garderobę :D

Życzę Wam spokojnej i przespanej nocki :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72923.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte,mam nadzieje,ze lepiej u Ciebie.
Szczesciara,a moze trzeba wziac jakis wymaz i zbadac,co w tej ranie siedzi,zeby dopasowac leki?
Ja tez musze udac sie do pepco:) Uwielbiam ich pajace,akurat tu jakosc jest super:) Tylko nieraz ciezko dostac rozmiar. Jesli chodzi o inne rzeczy to bywa roznie,nie wiem od czego to zalezy,ale mamy tez kilka bardzo przyzwoitych rzeczy. No i bardzo lubie te disneyowskie ciuszki w pepco:) Jesli chodzi o spodnie to 74 tez juz za male,ale bluzeczki ok.
Igorek nauczyl sie dzis robic kosi-kosi,jest przy tym taki pocieszny przeslodki,taka jestem z niego dumna:) Teraz wszyscy w domu jak glupki robimy z nim kosi i cieszymy sie jak dzieci:)
A ja jestem na siebie taka wsciekla. Kur..,taka ze mnie melepeta,nigdy nie zrobie nic porzadnie,tylko sobie palnac w ten pusty leb! Musialam na biegu wypelniac jakis czas temu deklaracje ubezpieczenia do pracy,bo zmienili nam zakres i oczywiscie nie zaznaczylam,ze jestem w zwiazku nieformalnym,wiec,mimo,ze nalezy mi sie kasa za smierc tescia,to guzik dostane. Przebolalam juz te pieniadze,ale mam ochote walnac łbem w sciane,taka jestem na siebie wsciekla za swoja glupote!!! Teoretycznie z udowodnieniem,ze jestesmy rodzina i prowadzimy wspolne gospodarstwo nie byloby problemu,ale raczej nie sadze,zeby ubezpieczyciel wzial to pod uwage,skoro nie zaznaczylam tego w deklaracji. R. oczywiscie stwierdzil,ze sprawa jest wygrana i mam sie nie martwic. Kuzwa,jak nie przeterminowane kupie,to z dziura,albo nie zalatwie czegos,tak,jakbym chciala i tak jest zawsze. Mam samej siebie dosc. Strzele sobie lecha free,moze mi ulzy:) Pewnie nie zasne z tego wszystkiego i tak to.
Spokojnego wieczorku i nocy:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Iwa, wszystkiego czego pragniesz, czego szukasz oraz o czym marzysz! Sto lat! :-*
Uff, zdążyłam przed północą ;-)

Charlotte, współczuję problemów z piersią i życzę jak najszybszego uporania się z tym zastojem. Daj znać jak sytuacja. Już lepiej?

Szczęściara, Tobie również bardzo współczuję problemów z kp, no i tych nieszczęsnych spękanych brodawek. Życzę Ci, aby Twoje piersi jak najszybciej wróciły do formy, a Maciuś mógł korzystać z mamusiowych rarytasków ;-)
No i zazdraszczam fryzjera. Ja to jakoś się wybrać nie mogę, ale nie dlatego, że nie mam jak, tylko z czystego lenistwa ;-)

Mila_mi, przykro mi, że tyle musiałaś przejść przy kp. A podejście niektórych lekarzy...? No po prostu witki opadają. Brak słów. Najważniejsze, że te problemy są już przeszłością i że ostatecznie trafiłaś na dobrych ludzi, którzy Ci dobrze doradzili. A te dzisiejsze roztargnienie - to chyba każda z nas tak teraz ma. Raz że hormony, dwa że nasze skupienie jest na dzieciach i ich bezpieczeństwie (tak chciała natura), a trzy siedzimy więcej w domu i mniej życiowe jesteśmy ;-)
Mam jednak nadzieję, że wybrniecie jakoś z tej sytuacji i uda się uzyskać swoje należne ;-)

Maag, super zakupy. My też mamy te legginsy w motylki, no i Smile też :-) I faktycznie w Pepco rozmiary wypadają dość małe. My mamy 74 z Pepco, a Zuzia dość drobna, jednak długa. Też lubię te ciuszki, ale staram się kupować tylko te lepszej jakości.
No i muszę powiedzieć, że znowu dzisiaj też nakupowałam Zuzi ubranek, ale w Auchanie. Kurcze, ona ma tego wszystkiego tyle, a jak widzę co wisi w sklepach, to jakoś powstrzymać się nie mogę. Teraz czeka mnie zakup ubranka na chrzciny, więc chociaż trochę zaspokoję swoje potrzeby ;-)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
Charlotte jak tam sytuacja u Ciebie ? Mam nadzieje ze lepiej

Emka jak tam stopy po masecce ? Mi zaczęła dopiero skóra schodzić a robilam dzien przed toba :).

Szczesciara jak tam po fryzjerze ? Ja ze swojego zadowolona :) blondzik jest :) i końcówki odcięte gorącymi nożyczkami wiec końcówki teraz mam cudne :) a sie okazało ze nie mam takich strasznych włosów i odcięte 4-5cm:).

Zosia od niedzieli mega maruda. Kopki juz normalne wiec to chyba nie zęby :( i oczy ciagle trze :/ nie wiem od czego

http://www.suwaczki.com/tickers/km5srl68tmxs7z2t.png

Odnośnik do komentarza

Hejka z rana:)
U nas ma byc dzisiaj podobno 20 stopni... ciekawe:) zobaczymy:)
Noce mamy ostatnio spokojniejsze,mam wrazenie,ze powoli,naturalnie wszystko sie unormuje i bedziemy spac smacznie cala noc:)
Ide dzis po skierowanie do chirurga,musze sie w koncu zajac swoim zdrowiem i pousuwac znamiona. Ide w przyszlym tygodniu i troche sie boje.
Igorek wlasnie odkrywa zabawki,ktore schowalam jakis czas temu i jest wielkie zainteesowanie,bo dawno ich nie widzial.
Agness,zazdroszcze fryzurki. Moje wlosy zostawiaja wiele do zyczenia,tak zapuszczalam,a teraz jestem rozczarowana,inaczej sobie wyobrazalam posiadanie dlugich wlosow...
Milego dnia:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki.
Wszystkim maluszkom życzymy dużo zdrówka. I już zaczynamy kolejny miesiąc tylko patrzeć jak będziemy wstawialy zdjęcia tortów na roczek! ;)
Charlotte tylko kapusta! W skrajnych przypadkach lekarz. Mam nadzieję ze jest lepiej.
Maaag super ubranka. Moja Asia też już wyrosła z prawie wszystkich ubranek które mieliśmy pora odświeżyć garderobę.
Agnes i u mnie mala tezę oczy. Może coś pyli. Słyszałam teraz o dużym stężeniu pyłku dębu.
U Asi ząbki ida jeden po drugim. Już widać prawą dolną jedynkę. A wczoraj zauważyłam że o górą wychodzi. I chyba na raz !
Nasze noce to tak różnie. Były 2 dobre teraz znowu gorzej :(
Może będzie lepiej ...

monthly_2017_05/wrzesnioweczki-2016_57143.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw8u69i2a2d7b8.png

Odnośnik do komentarza

Hejka, u mnie lepiej. Tzn nie ma juz temperatury i ta gula troche mniejsza, bo udalo mi się wczoraj "odetkac" zapchany kanalik. I leci z niego takie geste mleko, jakby siara.. dziwne to, ale to raczej nie ropa, bo pachnie normalnie.. nadal mam w tej piersi cos twardego, jak po weekendzie nie przejdzie to wybiorę się do gina, zeby obejrzał.

Moje dziecie dziś stękajace, a nic nie chcial jeść przed spaniem, ani piersi, ale owsianki ani chlebka, tylko wody sie opił i na sen obtrąbił cyca.

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie i dzieciaczki:-)
Charlotte dobrze ze już trochę lepiej, ja miałam bardzo podobna sytuacje jakieś trzy tygodnie temu. U mnie nawet rumień się pojawił na piersi ale nie całej tylko tak objął 1/3 już myślałam że tylko antybiotyk mnie uratuje bo strasznie mnie bolało, ale jakoś sobie poradzilam. Cały czas przystawialam malego, przed ciepły oklad a po karmieniu zimny. Jeszcze kilka dni po miałam taką jakby grude w piersi a teraz już nie ma. I bez lekarza się obyło.
Wszystkiem chorujacym dużo zdrówka życzę.
Iwa wszystkiego naj naj.
Florentyna zaślepki do gniazdek kupiłam w pepco Bo mój ancymonek też się do nich dobiera .... A teraz podchodzi sprawdza czy sa i odchodzi hehehe taki z niego agencik.
A tak poza tym moje dziecko ma właśnie druga drzemkę a ja powinnam podłogi umyć a pije "kawę" :-)

Odnośnik do komentarza

Jezeli te grudy sa spowodowane zastojem, to oprocz okladow cieplych i zimnych nalezy przez caly czas karmienia dziecka (lub odciagania laktatorem) delikatnie oklepywac ta grude opuszkami palcow i co chwile glaskac w kierunku ujscia mleka. Tylko to musi byc bardzo delikatne i tylko podczas karmienia. Nie wolno masowac "na sucho". Niestety mam spore doswiadczenie z zastojami i to zawsze dziala. Dobrze jest tez brac ibuprofen co 6h przez dobe, zeby zapobiec stanowi zapalnemu. To sa rady pani od laktacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...