Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Dafne a myślisz że u mnie w Lidl inaczej. Zawsze najszybciej schodzą 62/68. No i mi się wydaje że oni mają zawyżoną rozmiarówke bo ja miała body na 50/56 i zakładałam Gosi jeszcze ostatnio i było ok a teraz nosi już większość ciuszków na 68. Spodenki krócej nosiła bo za krótkie były ;)
Ja jeszcze nie daje słoiczków ale moja bratowa polecała HiPP i te rossmanowskie. Mówiła że w smaku ok. A że chyba Bobovita najslabsza. Oczywiście mówię o smaku a nie jakości ;)

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Ja też zaczęłam dawać jedzonko i zaczęłam od marchewki z Gerbera, a to dlatego ze tylko z tej firmy znalazłam sama marchewkę, w większości firm była marchewka i coś jeszcze jakiś dodatek jabłko ziemniak a chciałam wprowadzać pojedynczo, ja też najpierw warzywka i na pewno dynia i brokol jeszcze i później jabłuszko i inne owoce bo obawiam się ze jak tego spróbuje, i zasmakuje czegoś slodkawego kwaskowego to może być później problem z warzywami więc tak to

Odnośnik do komentarza

Bordo nie mam nawilżacza ale u nas 17-20 stopni w sypialni. Nie jest gorąco. Poddałam się i Kurczak śpi z nami. Trudno nie miałam siły dyndac nad łóżeczkiem a tak zasypia przy piersi. Jak Wy karmicie, że leży Dzidzia na Waszym brzuchu , nie umiem tak.

Karolina super że będą ubranka w lidlu, moje ulubione. Ale zdecydowanie zaniżone i to dużo. 50/56 dopiero ostatnio odlozylam. Za to 74 to koło roku będzie dobre.

Piszecie że Wasze dzieci boją się nowych miejsc i ludzi a Maciek uwielbia. Dziś cała rodzina się do nas zjechała, wszyscy go nosili a Maciek przeszczesliwy, spał kilkanaście minut i radocha. W kościele się tak uśmiechał do męża że 2 ławki babć śmiały się też.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

No wlasnie jak wyglada wasze karmienie na lezaco? Ze maluch lezy obok Was? U nas to jest tak, ze Staś lezy na brzuchu na mnie, troche po skosie i tak troche opada na boczek jak zlapie piers.. nie wiem jak to wytlumaczyc.. wrzucę moze pozniej zdjecie..

W ogole to jestem zalamana jego stanem skory. Z dnia na dzien jest coraz gorzej, a dzis to normalne siedze i placze nad nim. Na calej szyjce i na piersi ma jedną wielką czerwoną plamę, całe raczki, zgiecia kolanek i na uszami.. to typowe miejsca jak AZS i wyglada tez tak.. od kilku dni jest tez bardzo marudny no i tak duzo sie budzi w nocy.. mysle, ze to go po prostu strasznie swędzi.. nie potrafi się jeszcze podrapac, dlatego jest taki nerwowy. Tak myślę.. jadę we wtorek do lekarza. Nie mam juz pomyslu, linomag nie pomaga, kapiel w krochmalu tez nie, wczoraj wysmarowalam go emolientem wieczorem i rano mialam wrażenie, ze jest jeszcze gorzej..

Odnośnik do komentarza

Dafne jeśli chodzi o słoiczki to bazowałam na opinii mojego przyjaciela, który ma rocznego synka i jest typem "muszę wszystko sprawdzić i wiedzieć". Mówimy na niego Pan ciekawostka, bo co rusz mówi "a wiecie co, mam dla was ciekawostkę". Jest również encyklopedią wiedzy bezużytecznej. Muszę Wam opowiedzieć jedną historię z nim związaną. Raz umówiliśmy się z nim i jego żoną na obiad. Spóźnili się. Dlaczego? Kumpela mówi tak: mówię do niego ubieraj się bo za 15min autobus a on już chwilę. I tak przez kilka minut a siedział przy laptopie. W końcu wkurzyła się i zabrała mu lapka bo i tak autobus odjechał. Patrzy a tam w wyszukiwarce Google wpis: kto powinien jeść bób? Mówi, że nie mogła uwierzyć. Nie miał żadnego celu w sprawdzeniu tego, ona nie była w ciąży, nie chorują, no nic! Nawet nie mieli bobu w domu... I ot taki człowiek, którego natchnie na jakieś pytanie życiowe. W związku z tym odpowiedź na pytanie dlaczego się spóźnili brzmi: bo on nie wiedział, kto powinien jeść bób...
Więc pan ciekawostka powiedział, że tylko Hipp ma wszystkie wszystkie certyfikaty europejskie blablabla i możliwe że Rossmann, ale jeszcze nie na pewności. W związku z tym zakupiłam wszystkie warzywka po 4 m-cu Hipp. I tak najpierw dawałam pierwszą marchewkę przez 4 dni, potem młoda marchewka z ziemiaczkiem przez 4 dni (dziś ostatni dzień). Od jutra dynia z ziemiaczkiem przez 4 dni, potem cukinia z ziemiaczkiem, kalarepka z marchewką i ziemiaczkiem i zupa jarzynowa krem. Owoce kupiłam z bobovity, jak któraś z mamusiek poleciła, bo mają najczystszy skład. Też nie planuję ich szybko wprowadzać, ale wczoraj i dziś dałam kilka łyżeczek suszonej śliwki, bo małemu po tych marchewkach kupa się zcaliła.
Teściowe to macie debest! Moja by się nie ważyła doradzać hahaha...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Fajnie Charlotte. U nas oboje leżymy na boczku buziami do siebie. Maciuś na wysokości piersi. Na początku nie umialam tak a teraz to ulubiona pozycja i je lepiej niż na siedząco. W ogóle widzę się że niefajnie przestawił bo w nocy pięknie oproznia cała pierś i je rowno co 2h a w dzień pociumka trochę.

Monika i jak u Was z kąpielą? Lepiej coś? U nas Maciek ostatnio krzyczy przy ubieraniu po kąpieli. I też nie wiem o co chodzi, bo ogólnie lubi się ubierac, nie ma z tym problemu, nie płacze też wyjęty z wody. Tylko po czasie jak się już wytrzemy, nakremujemy i zaczynam go ubierać.

http://fajnamama.pl/suwaczki/xgfd81s.png

7al1gpm.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte u nas chyba najlepiej pomogła maść cholesterolowa. Jak było bardzo czerwone na szyjce i pod kolanami to sudokremem smarowalam. A teraz się okazuje ze im mniej smaruje tym lepiej. Te emolienty to u nas się słabo sprawdzają do smarowania. Kapie w emolium i latopiku. Może Staś ma jakąś nietolerancję, jak kupki ok? Może tez być lojotokowe zapalenie skóry i to samo powinno przejść. Poproś lekarza o zbadanie kupki u nas to dużo wyjaśniło. Wyszło jak wół ze nietolerancja laktozy i teraz dziecko anioł jak dostaje specjalne mleko. Śpi ładnie kupka ja nie męczy nie puszcza tyle baczkow.
My na dzień babci i dziadka zamówiliśmy albumy z sesji ale to będą spóźnione prezenty bo musimy na nie chwile poczekać.
No i chyba się skusimy na basen od lutego.

Odnośnik do komentarza

Szczęściara z kąpielą niestety bez zmian. Dziś dopilnowałam, żeby się nagrzało w pokoju i próbowałam go wykąpać na brzuszku. Powolutku rączki do wody, nóżki. Niestety nic nie pomogło. Tak policzyłam, że zaczęło się dokładnie w pierwszą kąpiel po wyjeździe męża. Może to mu przypomina tatę i tęskni? Cóż, wraca za 2 tyg. Nie mam już pomysłu. Chyba będę do tego czasu kąpać co 3 dni, może się uspokoi...
A jak Maćka brzuszek Szczęściara? Dalej budzą go bączki? U nas bez zmian... Aż mnie korci żeby zbadać kupę albo iść do alergologa...

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Szczęściara my karmimy się tak jak Wy. Jakoś nie umiem jak Charlotte. Jeśli chodzi o marudzenie to dziś moja też nie w sosie. To chyba pogoda.
Charlotte nie wierzę że teraz nagle nietolerancja laktozy wyszła. Nie daj sobie wmówić. Sorry Maja ale jedno badanie to za mało. Jeśli już to niech to zobaczy specjalista bo pediatrzy to na odczepnego mogą tak powiedzieć. U nas też pediatra tak sugerowała po badaniu ciał redukujących a gastroenterolog teorie obalił. Może to faktycznie AZS. Kiedyś czytałam że właśnie po 3 mc się ujawnia ale nie raz jest do 6 i znika. My mieliśmy te suche plamki i pediatra sugerowała uczulenie na mleko krowie, którego ja praktycznie nie spożywam. Posmarowałam la rosche lipikar fluid o nie ma placków, więc tak to jest z lekarzami.

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Monikae, dzieki za informacje o sloiczkach:*tez czytalam, ze Hipp najlepszy, a na etykietach widzialam te certyfikaty i to dalo mi tez do myslenia. U nas dopiero marchewka 1 dzien:) to zakupie tez takie kombinacje smakowe:) dzieki. Pan Ciekawostka i sprawdzanie kto moze jesc bob, haha pierwszorzedne:)) Lubie takich ludzi,bo sa kopalnia wiedzy, czasem dziwnej;)
Co do kapieli to moze rzeczywiscie brak taty? My kapiemy nawet co 2 lub 3 dni i jest ok, a ostatnio kapalam Malą sama i tak dziwnie na mnie patrzyla, nie machala nogami w wanience, nastepnym razem tatus byl i Laurunia szalała w wannie, machala nogami jakby plywac chciala.Mysle, zr nasze Maluchy sa coraz madrzejsze i bardziej spostrzegawcze. A my tez myslimy o basenie, bo corka lubi wode i mam wrazenie, ze plywanie sprawi jej frajde. Ma delikatna skore i boje sie tej wody zbasenu tylko.

Odnośnik do komentarza

Szczesciara,u nas karmienie tez na lezaco w takiej pozycji.tak zaczelam w szpitalu jak bol nie pozwalal na inna pozycje i tak juz zostalo.nie lubi na siedzaco np jak podrozujemy autem albo w restauracji kiedy zatrzymujemy sie po drodze na obiad.wogole to jak jest jasno w aucie to ok ale jak juz ciemno po 16tej to musi myc swiatlo zapalone bo inaczej ryk doslownie.

Charlotte,fajnie ze dodalas zdjecie bo tez nie ogarnialam jaka to pozycja.jutro ja sobie wyprobujemy:)Wspolczuje problemow ze Stasiowa skora.nie bardzo umiem doradzic,skoro nawet krochmal nie pomaga,a dla nas jest zbawienny na odparzenie.
Szczesciara,Lilka tak jak Macius placze przy ubieraniu po kapieli pomimo ze normalnie ubieranie lubi.Czasami uda mi sie ja zagadac a czasami niestety awanturka:(

http://fajnamama.pl/suwaczki/9vxecmt.png

Odnośnik do komentarza

Charlotte u mojego synka stwierdzili AZS. Napiszę Ci zalecenia , ktore dostalismy: kąpać codziennie w wodzie o temp 30 st. Nie za dlugo ok 3-5 min.Prać wszytskie rzeczy małego w płynie do prania hipoalergicznym,nie uzywac płynu do plukania i wlaczac dodatkowe plukanie.Uzywac emolientow do kapania i smarowania z tej samej firmy u nas emolium sie sprawdziło.Dziś jestesmy u teściowej ale jutro moge napisac najbardziej polecane.Wilgotnosc w pokoju dziecka 50-60% i temp ok 19-20.A jezeli skora swedzi to fenistil w kroplach ale on na recepte jest.Przez tydzień mamy wieksza dawke 3x 7 kropli.A i jeszcze smarowac ciało 3x dziennie. To chyba wszystkie zalecenia.
U nas noce też od dluzszego czasu kiepskie.Patryk przesypial juz po 6-7 godz ale 2 tyg temu mu sie odmienilo.Ciężko go uspic bo płacze jak go karmię i budzi się czesto.Co 1.5 -2 godz i nie zawsze smoczek go usypia.Najlepiej przy piersi usypia.Oby to był skok i żeby wszystko wrocilo do normy.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jak przeczytalam to o zyrafce to mnie obrzydzenie wzięło. Moja Emisia uwielbia tą żyrafe. Potrafi siedziec w foteliku do karmienia i memlać jej uszy z 15 minut ;) chyba jutro zaczne ja wachac haha.
My od wczoraj lecimy z "delikatnymi jarzynkami" bardzo jej smakują. Jesli chodzi o smak to wg mnie najlepszy jest gerber a najgorsza chyba bobovita. Ale nie jest zle. Poza tym dzieciom nie zawsze smakuje to co rodzicom. Z hippa nie kupowalam a po tym co piszecie chyba musze zaczac.
Jak zaczniecie wprowadzac warzywa, pamietajcie o pietruszce bo podobno jest alergenem i trzeba to sprawdzic porzadnie a z owocow trzeba sprawdzić winogron bo podobno uczula a wiekszosc owocowych rzeczy dla dzieci jest na soku winogronowym. A no i trzeba uwazac na owoce południowe bo polskie jabluszko gruszka to raczej bez problemu ale np z mango juz trzeba ostroznie.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Monikae to zdjecie dawno robione, pewnie z poltora miesiaca temu, dlatego taki malutki sie wydaje ;) teraz to stopami prawie siega do moich kolan. Pozycja wygodna dla mnie, bo po pierwsze mam male piersi i jak karmie lezac na boku to jakos mi tak nie wygodnie, dwa Stas odbija sobie na bieżąco a jak karmie go lezac na boku to zawsze mi uleje.. to troche zmodyfikowana wersja pozycji w jakiej podala mi położna Stasia do karmienia po cc. Wtedy byl malutki, lezal praktycznie w poprzek mnie i tylko mu nóżki wstawały ;) aha no i przede wszystkim to lezymy na kojcu, ktory idzie pod ręką na ktorej Staś spi, wiec nie musze go podtrzymywac. Ale skubaniec sam w lozeczkucns brzusiu polozyc sie nie da.

Maja u nas kupki ok od poczatku. Zadnych kolek nic. Półtora miesiaca temu dermatolog stwierdził u Stasia ŁZS. Czytałam na necie, ze moze sie to samo przerodzic w AZS i tak jest chyba u nas.. nie widzę żadnego związku z dietą, proszkiem czy czymkolwiek bo od poczatku uzywam tych samych rzeczy. Tez czytalam, ze AZS sie ujawnia po 3mcu i to nas chyba wlasnie dopadlo ;/
Mind u nas na odparzona pupe maka ziemniaczana super pomaga, dlatego myślałam, ze pomoze tez na resztę cialka w postaci kapieli w krochmalu ale chyba nic z tego.. ;(

Odnośnik do komentarza

Madzicz to chyba mamy taki sam nawilżacz i też jesteśmy mega zadowoleni. Co do karmienia to ja przez miesiac, może dwa tak karmiłam jak Charlotte ale wygodniej mi było w nocy na lezaco no i córcia miała problem z prawa piersią by dobrze złapać i na lezoco szło lepiej, przynajmniej nie miałam już poranionego sutka. I już tak zostalo.
Maag na fb możesz zobaczyć więcej zdjęć z wypraw hehe. To tylko amatorsko tak : )
My też dziś po raz pierwszy razem w trójkę w kościele bylismy. Nie licząc chrztu. Córcia ładnie spokojnie przelezala i nawet pospala. Jedynie to godziny musimy zmienić. Dziś bylosmy na mszy dla dzieci i to była porażka. Dużo krzyczy, płacze. Zdecydowanie wolę normalną mszę.
My drugie karmienie. Ciekawe jak dziś bedzie spać bo tak marudzila. Nie chciała jeść. Rece do buzi pakowala. Więc po raz pierwszy posmarowalam jej dziąsła.

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza

Qarolina, u nas dokładnie tak samo jest z ubrankami z Lidla. Bodziaki 50/56 jeszcze dobre, a spodenki już za krótkie.
Jeśli chodzi o diagnozowanie nietolerancji laktozy u tak małych dzieci, to fakt, że jest to często bezpodstawne, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, aby w tak młodym wieku zanikał enzym trawienny laktaza, a AZS faktycznie najczęściej pojawia się po 3 miesiącu, tak jak wszelkie alergie, które są z resztą przyczyną AZS.
Charlotte, czytałam ostatnio bardzo dużo pozytywnych opinii o Latopicu na takie problemy skórne jak ma Staś.

U nas dzisiejsze spotkanie Zuzi z dziadkami zakończone pełnym sukcesem. Piątkowa histeria poszła w niepamięć :-) Może wtedy po prostu miała gorszy dzień. Dzisiaj Zuzia pojechała z dziadkami na spacer i później jeszcze gościła się u nich przez 3h. Było mnóstwo uśmiechów, zabaw i zero płaczu :-)

Odnośnik do komentarza

Ojej współczuje problemów skórnych u nas na szczescie nic sie nie dzieje wiec nue umiem nic doradzić.

Za to noc dzus fatalna :/ ciagle sie budza i jedna budzi druga i tylko butla pomaga. Woda chciałam je oszukać ale nie da rady wiec daje takie rozcieńczone mleko bo ile nożna jesc i to w nocy :(

Tez lubię ubranka z Lidla, mamy takie sukieneczki grubsze stamtąd i sa super:) No i spodenki i bodziaki także musze sie wybrać na zakupy;)

Blanka i Alicja ur. 8.08.2016 37+3tc

http://fajnamama.pl/suwaczki/q6ds4rl.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...