Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

My Marmolady nie zdobyliśmy bo bałam się lodowca. Ale jeszcze się skuszę.
Ostatnio jeździmy do Arco. Bardzo urocze miejsce, i jest wiele mozliwosci. Albo wspinaczka, albo rowery, albo plażowanie nad Garda.
Nocujemy U takiej półki która poślubiła Włocha i prowadzą restsuracje z noclegami. La lantarena, możesz w googlach znaleźć. Polecam.
Mam nadzieję że w sierpniu albo we wrześniu uda nam się tam pojechać.
A jak to jest w samolotach z takimi maluchami. Płaci się za nich? Mają swoje miejsce czy na kolanach?

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza

Moj Staś jeszcze nigdy nie przekręcił się z pleckow na brzuch ;) narazie ogarnia lapanie zabawek leżąc na brzuszku więc nawet przestało go interesować przekrecanie z brzucha na plecy. No i nauczył się krzyczeć ;)

Dziewczynki nie zebym cos komuś narzucala, po prostu znalazlam bardzo ciekawy artykuł o rozszerzeniu diety, tzn o momencie kiedy zacząć ;) wszystkim jeszcze niezdecydowanym co do tego kiedy zacząć bardzo polecam http://malgorzatajackowska.com/2015/03/16/czym-sie-rozni-cztery-od-szesciu-czyli-o-tym-kiedy-rozszerzac-diete-niemowlecia/
W ogole bardzo spoko strona ;)

Odnośnik do komentarza

Edziula, przykro mi z powodu tego pracodawcy, brak slow:( kobiety nie maja latwo na rynku pracy i nie ma nadal dobrej ochrony, brak zlobkow i potem dziwia sie, ze malo dzieci rodzi sie. Ciaza pod koniec macierzynskiego to jest pomysl, jesli planuje sie kolejne dziecko ;)
Laura tez robi podkowke, gdy widzi obcych tzn nawet dziadkow. Kiedys u nich zaczela tak plakac, ze musialam isc z nia do innego pokoju i jak ktos na nia patrzyl to plakala.Dzis bylo juz lepiej i Laurka dala dziadkom swoje zdjecia w ramce, kwiatki i czekoladki.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałam artykuł i potwierdził moja tezę na temat wprowadzania nowych smaków niemowlakom. Tez czekam do tej pory aż skończy 5,5 miesiąca. Może jakoś tak tydzień przed ukończeniem 6 miesiąca zacznę podawać. Lepiej się nie spieszyć. Cycus to cycus :) moja Nusia śpi od 30 minut. Usypiałam ja chyba z 40 minut aż się upocilam cała przy tym

Odnośnik do komentarza

Zuzia dziękuje za wszelkie życzenia od forumowych ciotek :)
Maaag, śliczny kubek :)
Super Asia! Trzymam kciuki za zdobywanie kolejnych umiejętności :)
Charlotte, Zuzia też jeszcze nigdy nie przekręciła się z pleców na brzuch. Jedynie na boczki. I też bardzo skupia się na łapaniu zabawek leżąc na brzuszku. Jeszcze nie dawno nienawidziła leżeć na brzuszku, ale konsekwentnie kładliśmy ją kilka razy dziennie po kilka minut i jej się odmieniło. To jest najlepsza pozycja wyjściowa do zdobywania kolejnych umiejętności. Jak zaczęłam kłaść zabawki Zuzi poza zasięgiem rąk, to od przedwczoraj zaczęła startować do pełzania :)
My jutro podejmujemy kolejną próbę oswajania Zuzi z innymi buziami niż twarze mamy i taty.

monthly_2017_01/wrzesnioweczki-2016_54246.jpg

monthly_2017_01/wrzesnioweczki-2016_54247.jpg

monthly_2017_01/wrzesnioweczki-2016_54248.jpg

monthly_2017_01/wrzesnioweczki-2016_54249.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
Powoli nadrabiam zaleglosci.
Witam nową mamusie.
Asiu co za pediatra powiedzial ci ze sapka jest tylko u noworodka? Przepraszam za okreslenie ale to jakis niedouczony debil. Sapka nawe nazywa sie niemowlęca. I zdarza sie, ze dzieci mają ją do roku!! Po tym co piszesz to na pewno jest sapka bo mam to samo z Emilka. Jeśli nie widzisz ze wyplywa cos z noska to wlasnie sapka. Nie trzeba stosowac zadnych kropli na katar. Tylki spacery, nawilzacz powietrza i woda morska. Z czasem sama ustąpi.
Mamonka u mojej małej też zauwazylam ze teraz boi sie obcych. Nigdy tak nie miala, do wszystkich sie śmiała. Do lekarzy, pielegniarek i szystkich cioci i wujkow. Kazdy mógł ja wziąć na ręce a teraz... Ryk. Ostatnio przyszli sasiedzi to zesztywniala jakby ducha zobaczyla, pozniej dwa razy zobaczyla pierwszy raz moje kolezanki i zaczela plakac na ich widok.
Co do prezentow na dzien babci i dziadka. Ja zrobilam im fotoksiazki. Robiłam je chyba ze 3 dni ale jestem z nich dumna;) jedna jest ze zdjeciami Emilki dla tesciow a druga dla mojej mamy, Emilki i mojej siostrzenicy. Ja uwielbiam zdjęcia: robic i ogladac. Dlatego moja Emilka będzie miala niezla kolekcje do ogladania jak bedzie duza. :) robię jej tez kuferek wspomnien. Zbieram różne rzeczy, z ktorymi łączą sie jakies wspomnienia.
Mamo Joasi gratulujemy postępów;)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzp07wkpxbts1b.png

Odnośnik do komentarza

Bordo, nie płacimy za malucha ale miejsce na kolanach. chyba że będą wolne to możemy skorzystac. Za podręczny też nie płaci się. W ogóle to mam obawy tylko co do karmienia bo nie wiem czy pozwolą wnieść wodę o termosie. Ale może jakoś załatwimy żeby oni mieli bo ja kupuje taką dla niemowląt. A już nie będę ogarniac cycow w samolocie tylko zrobię mm. Poza tym pilotem jest mój wuj to może jakoś nam weźmie to co chcemy. A co do noclegów to my zawsze jeździmy co kilka dni gdzie indziej i tak sobie szukamy noclegu spontanicznie. Jednak z dzieckiem już jest zaplanowane wszystko i nie będę kombinować. Także do usłyszenia!

https://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09ka09zsel5.png

Odnośnik do komentarza

Zazdroszcze! Ja też chcę! Zabierzcie mnie ze sobą.: )
Nie mam już sił, coś wstapilo w Elizke. Już praktycznie śpi i tak zaczyna machac rękoma i nogami ze zaraz płacz i koniec spania już trzy razy mi tak robila. O co chodzi? Może ząb jej idzie? Dziś zauważyłam taką białą kulkę jakby trójka jej szła. Czy to możliwe? Wiem że już na forum są mamusie które to przerabialy. Jak to u Was wygladalo? Co stosowalyscie? Mam calgel na dziąsła ale boję się go użyć, ktoś już co stosowal?

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego jeszcze dla 4 miesieczniaczkow:)))najwięcej zdrówka.
Iwa powodzonka.
Witam nowa mamusie.
Moja tez ma sapke i mi dr powiedziala,ze może występować do 2 roku życia.
Mamonka moja już też jakoś od grudnia boi się obcych. Najpierw robi podkowke A później płacze . Na jednych reaguje lepiej a na innych tak, ze muszę wyjść z nią. Śliczna niunia:)
Maag super prezent. Ja zawsze myślałam, ze Twoja ma na imię Hanna????
My właśnie zakończyliśmy pierwsze karmienie. Co rozszerzenia to ja bliżej 5 miesiąca mam zamiar. Tyle, ze my już prawie miesiąc tylko mm.
Spokojnej nocy dziewczynki

[/url]]Tekst linka[/url]
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72743.png

Odnośnik do komentarza

Zobaczcie co będzie robić Iwa,aż mnie wzięło na wspomniania. Teraz nie wspinalam się bo ciąża ale jak nie w te walą je to w następne napewno! TrEcie karmienie? Szczesciara a masz włączony nawilzacz? Moja odkąd chodzi maszyna to już tak w nocy mniej karmienia. Z kilku bo średni co godzinę dwie karmilam, a teraz łącznie dwa albo trzy, zależy o której zaś nie.
Póki co połoŻyłam ja na prawym boku i śpi, może coś ja boli ze tak machala rączkami i plakala.

monthly_2017_01/wrzesnioweczki-2016_54253.jpg

monthly_2017_01/wrzesnioweczki-2016_54254.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza

Nasze noce coraz gorzej.. pierwsze spanie calkiem spoko bo zwykle 3h, tzn zanim twardo zasnie to ze trzy razy sie obudzi. Ale potem trzy godziny spi. Od 12 to juz cyrk..tylko na cycku, położony do łóżeczka spi pol godziny do godziny. I znowu cycek. Ale nie ze possie i zasnie, tylko przez sen co chwile puszcza, steka, macha, głową, znowu lapie, puszcza i mysle, ze juz spi a on znowu.. nawet gdybym chciala spac z nim to sie nie da bo wije się jak rybka bez wody.. nawet próbowałam znow rad z Monmonkowej książki ale i tak dupa, bo ja go pobujalam, zasnął, jak tylko przestalam bujac to oczy jak 5 zl więc stwierdziłam, ze bez sensu. W lozku na cycu przynajmniej nie musze bujac. Tylko niepokoje sie, bo nie wiem czy ta pozycja którą on przyjmuje spiąć na mnie nie jest szkodliwa dla niego ;/ i zawsze jest caly spocony bo grzejemy się nawzajem.. ;/ o chyba zasnął.. spróbuję go odłożyć, ciekawe ile pospi..

Iwa udanego wypoczynku ;)

Odnośnik do komentarza

Chartotte u nas podobnie. Do pierwszej pobudki jest ok a potem budzi się co godzinę max dwie. Oczywiście może nie każdej nocy ale prawie każdej. Zauważyłam że ona jak tak ciumka tego cyca to puszczę bączki. Rozluźnia się wtedy i jej chyba lepiej. Ja po pierwszej pobudzce już jej nie odkładam to chociaż trochę kimę. Ale dziś ledwo żyję.
Dziewczyny od 2.02 w Lidl będą ciuszki dla maluszków: body, pajace, spodenki, a nawet pościele. Dla babek staniki do karmienia ale to dla tych z mniejszymi cyckami ;) na stronie Lidl jeszcze nie !A gazetki ale widziałam tu: https://www.opiniodajnia.pl/lidl-gazetka-30-01-2017/#slide/22

iv098u698jhjb01j.png

Odnośnik do komentarza

Co do nawilżacze to spieralam się z mężem bo już dawno bym co kupila. On nie chciał bo bal się ze grzyb nam wyjdzie bo niby mamy wilgotno. No ale kupił taki zwykły z biedronki do zawieszenia na grzejniku. Tak naprawdę to guzik dało. Więc kupił w RTV AGD taki z firmy hb. Dał za niego 180 zł a teraz na stronie internetowej RTV AGD jest po. 130 zł. Jest bardzo wygodny. Sterowany pilotem lub dotykowo. Nie zostawia na meblach i podłodze wody. Święci się na niebiesko. Polecam

http://fajnamama.pl/suwaczki/193s6pj.png

Odnośnik do komentarza

Hej,Dziewczynki:)
Charlotte,Quarolina,u nas noce identyczne. Raz lepiej,raz gorzej,dzis bylo gorzej. Pierwsze spanie jest ok,jakies trzy-cztery godziny,ale pozniej to juz jazda. Maly spi u mnie na ramieniu ze stalym laczem do cyca.Probowalam go odkladac,udalo sie moze ze dwa razy,nie wiem na jak dlugo,ale pewnie z godzine max. Smoczkiem tez juz nie idzie go oszukac,jak mu wtykam,to,skubaniec od razu poznaje i bunt:)
Odpalilam przedwczoraj nawilzacz i bylo lepiej:) Ale tej nocy juz nam nie pomogl:(

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...