Skocz do zawartości
Forum

Wrześnióweczki 2016


olinek93

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze Maja współczuje ci nerwów. Moja jak 3 dzień nie jadła to już wariowalam ale u nas nawet wody soków nie chciała. Mimo że objawy ząbkowania nie nasilily się to zaczęłam podawać camilie w desperacji i albo pomogło albo samo przeszło i jest dużo lepiej choć i tak było lepiej z jedzonkiem. Trzymam kciuki!

No to może ja skorzystam z naszych forumowych czarów i faktycznie ortezy nie będą potrzebne. Postanowiłam ze jutro dzwonię i jeszcze prywatnie rehabilitanta zapytam jak to widzi. A z drugiej strony tak jak pisze Sevenka czasem mus to mus i może lepiej żeby jesień przechodziła tak a na kolejną wiosnę (bo tylko taką opcję zakladam) będzie już ok;)

Emilka z yorkami- pewnie extra widok ;D moja tak namiętnie ostatnio przytuliła kota ze w sekundę 2 garście klakow mu wyrwala, bardzo ekspresyjne to moje dziecko :D

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqdf9hz10jjtap.png

Odnośnik do komentarza

Hejka:)
Nareszcie trochę spokoju:)
Super,że jednak zostało nas tu trochę:)
Madzikcz,zazdroszczę planów wakacyjnych:) Nie byłam nigdy w Chorwacji i mam takie malutkie marzenie kiedyś tam pojechać,może za roķ... Emilka jak zwykle zaskakuje:) Z tego co pamiętam to u niej pierwszej na forum pojawił się ząbek i tak już zostało,ze wszystkim jest pierwsza:)))
Sevenka,szybkich i obfitych zbiorów działkowych:)
Iwo,mój Igor nie raczkuje i sam nie siada. Posadzony siedzi pewnie,ale sam nie usiądzie. Już sama nie wiem,co myśleć. Jestem tym zdołowana,dodatkowo wydaje mi się,że za mało mi waży,ze dwa tygodnie temu ważył 8,5 kg. Moja córka ważyła tyle,jak miała 6,5 miesiąca.
Monikae,oby szybko udało się wyleczyć tą zmianę,mam nadzieję,że aż tak bardzo nie dokucza Maciusiowi.Kompletnie nie mam pojęcia na ten temat,ale może jakiś dobry dermatolog pomoże? No i piękne macie parametry:))
Agarek,kurde,ale przeżycie z tą mandarynką. Już kiedyś pisałam,jak bardzo mnie wkurza,jak ktoś daje coś dziecku bez mojej zgody. A jak się człowiek odezwie,to jeszcze oburzenie,że przecież dziecku nie zaszkodzi. Nie wiem,nie rozumiem,może powinno się wieszać dziecku na szyi kartkę jak w zoo 'nie dokarmiać',ciekawe,czy by dotarło. Nie wiem,dlaczego ludzie mają takie parcie na wciskanie dzieciom wszystkiego.
Imbir,gratulujmy Nince postępów:) Oby orteza nie była konieczna,ale jeśli nawet,to zawsze lepiej teraz orteza,niż większe problemy w przyszłości. Trzymamy kciuki,będzie na pewno dobrze.
Lusia,dużo zdrówka dla Twoich dzieciaków,może faktycznie coś 'wisi' w powietrzu? Mój R. też często ma jakieś alergiczne dolegliwości w domu i szczególnie na wiosnę i na jesień,też się zastanawiamy o co chodzi. Może to na mnie alergia,ale wtedy by kichał okrągły rok:)
Ciekawe,jak tam Monmonka:)) Pewnie szaleje:))
U nas dziś dzień odwiedzin. Najpierw byliśmy u znajomych nad jeziorkiem ok. 50 Młody zadowolony i szczęśliwy:) A potem u babci Krysi i było trochę gorzej,ale to może po całym dniu wrażeń. Mam nadzieję,że noc będzie w miarę:)
Nie wiem sama co myśleć,czy z tym moim Maluchem wszystko dobrze. Niby wiem,że ma czas,ale martwi mnie nie tylko brak raczkowania,ale też ta niska waga... Szczerze mówiąc wcale nie mam ochoty iść do tej naszej pediatry. Zawsze ma jakieś zastrzeżenia. Nie to,żebym czekała tylko na ochy i achy nad moim dzieckiem,ale ona wręcz mnie wpędza w jakieś doły. Zawsze sterta skierowań do różnych specjalistów,nigdy nie powie nic miłego,wszędzie się tylko czegoś doszukuje. Jakoś tak bez empatii i bez serca,zawsze wychodzę stamtąd jakaś taka zdołowana i znerwicowana. Chyba zmienimy tego pediatrę... Tym bardziej,że jak byliśmy u nefrologa,to tak nam wszystko przekazał i takie miał podejście,że nawet wieść,że może być konieczny zabieg w szpitalu jakoś mnie nie przeraziła,czyli można...
Mam nadzieję,że napisałam wszystko:)
Spokojnej nocy.

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry w piąteczek/piątunio!

Venuska jestem z Gdańska, więc drugi koniec polski:)

Dzięki dziewczyny za zainteresowanie. Wczoraj jeszcze wysłałam maila ze zdjęciem do p.Ani. Pani Ania jest menegerem w falcku, gdzie chodzimy do lekarzy prywatnie i mamy abonament. Mam z nią kontakt, bo ona zajmuje się też niemowlakami (ważenie, szczepienia itp). Poprosiłam, żeby zapytała lekarzu co zrobić. W każdym razie, jesli nic nie pomoże do niedzieli to postaram się w poniedziałek iść do innego dermatolog.
Być może to w ogóle moja wina, że z tego leci osocze. Ostatnio zauważyłam, że jest trochę wilgotne i koszulka się troszeczkę przykleiła do tej plamki więc na wieczór zamiast posmarować emolientem zdezynfekowałam octeniseptem z myślą, że może przyschnie. No i na następny dzień już zaczęło brudzić ubranka. Ehh chciałam dobrze a tu wyszło jak zwykle.
Na szczęście jednak wydaje mi się, że Maćka to nie swędzi, bo nie drapie się tam ani nie dotyka. Ale kurcze, już nigdy nie będę kombinować na własną rękę...

MilaMi wiesz, mi się wydaje że 8,5kg w tym wieku to bardzo fajna waga. Sprawdź sobie siatki centylowe. Wychodzi 25 centyl na moje oko. A i znalazłam coś takiego (zdjęcie poniżej). Mój Maciuś to od początku jak zaczął rosnąć to kawał chłopa się zrobił. A co do pediatry to może rzeczywiście idź do innego. Nasza zupełnie w drugą stronę - nie widzi nigdy żadnych problemów. Fakt, jak mnie coś niepokoi to sprawdzi to. Ale jakoś jej nie ufam...

Imbirku fajnie że jesteś! Gdzie Padme, Robyn, Markocyk? Bordo też dawno nie było. Już tak nas mało zostało z tych "początkowych" wrześniowek. Chociaż bardzo się cieszę, że mamy wiele tych ujawnionych później, i tak fajnych mamusiek :-) Ja również trzymam kciuki za Ninkę. Oby ta orteza przydała się komuś innemu!!

Madzik brawa dla Emilki! Niezmiennie gratulacje takiej zdolnej księżniczki!! Może czas kupić jej zwierzątko? Może króliczek? :-)

Sevenka płaczki zdecydowanie od zębów, bo najczęściej przy karmieniu łyżeczką. Masakra jeśli idzie kilka ząbków. W ogóle to ząbkowanie coraz gorzej Maciek znosi.

Lusia,zdrówka dla dzieci!! A.może za sucho w mieszkaniu? Używacie nawilżacza? Może też być z kolei wilgoć...

Qarolina miłego wypoczynku!!!

Karii myślę że masz rację. Jak.mozna zdiagnozować dziecko, kiedy płacze i się wygina? Może skonsultuj z innym?

Agarek no ta ciotka to przesadziła! W ogóle skąd u ludzi te pomysły? Teść Kaśki to w ogóle hardcore z tą wódką! Ja nie wiem co to za pomysły z ukrytym dokarmianiem nie swoich dzieci... przecież to się może bardzo źle skończyć!

U mas dziś szaro buro. Mam nadzieję, że się wypogodzi, bo dzień bez spaceru to dzień stracony!
A Maciuś oficjalnie zaczął się czołgać. Wczoraj doczołgał się do okna balkonowego i siedział tam chyba z godzinę, mimo, że mamy na barierkach balkonowych trzcinki i niewiele widać...

Miłego weekendu kochane!! Piszcie dużo!
Acha, i tym które nie mają czasu napisać- dajcie znać chociaż że jesteście! Jestem ciekawa kto się zgłosi! :-*

monthly_2017_06/wrzesnioweczki-2016_58371.jpg

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry:)!
To widze ze nie jestesmy sami niemobilni z Szymkiem..ale jednak bylabym spokojniejsza gdyby dorownal innym i reka na pulsie jest.

Monikae nie wyglada dobrze ta zmiana, lekarzem nie jestem i nie wiem jak podatna ta choroba jest na leczenie ale tak jak pisaly dziewczyny moze skonsultowac to jeszcze z innym dermatologiem. Zdrowka dla Kurczaka, zeby ustapilo to dziadostwo!:)

Karii u nas tez terminy na rehabilitacje odlegle wiec jesli bedzie koniecznosc to prywatnie i koszt tak od 100 w gore:/ ale jak bedzie potrzeba to sobie odmowie- juz nie wiem czego:-) ale na dziecko bedzie. A jakies zabawy/ cwiczenia wspomagajace do domu zalecil neurolog? Bo niektorzy maja pojecie i podpowiadaja:)

Oby u Ninki sie obeszlo bez tego czegos.. Samemu w domu nie ma mozliwosci tego wycwiczyc, lekarz nic nie mowil? Ale jesli taka koniecznosc to lepiej teraz jak Ninka mala i nic nie bedzie pamietac:-)

Maja- chyba Ty pisalas, ze taki niejadek sie zrobil. Nie ma innych objawow, moze to gardlo boli?

Ile pamietalam to napisalam:-)
Milego weekendu:-)!

https://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ewe1vp1wy.png

Odnośnik do komentarza

Hej:)
Monikae,dzięki za tą tabelkę:) Wiem,że Igor mieści się w normie,ale za każdym razem u naszej pani dr słyszę,że za mało przybiera. I jeszcze wczoraj usłyszałam od jednej ciotki,że jej wnuczka waży 11 kg,a jest w wieku Igorka... Chce,nie chce,a zawsze gdzieś tam się porównuje podświadomie do innych dzieciaków:) Choć wiem,że to bez sensu.
Dobrze,że trochę podgoiła się Maciusiowi ta ranka,oby było tylko lepiej.
Skorzystałam też z Twojej rady i daję Młodemu od kilku dni melisę z sokiem janłkowym. Nie wiem,czy to zbieg okoliczności,ale ostatnie noce mamy lepsze,tzn zauważyłam,że spię,a nie tylko drzemię:)
Od rana mam wrażenie,że dziś poniedziałek:)))
U nas nawet wychodzi słonko,choć deszcz też już padał. Ale wybieram się do pepco,więc spacerek będzie:)
Monmonka,jak po weselu? Jak Zuzia zniosła rozłąkę? Daj znać w przerwie między weselem,a poprawinami:))
Miłego dnia,Dziewczynki:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Iwo,to że dzieciaki jeszcze nie raczkują też niby w normie,a jednak człowiek gdzieś tam się martwi z tyłu głowy... Ja się staram poskramiać swoje zamartwianie,tym bardziej,że R. jest zupełnie na drugim biegunie,kompletnie bezrefleksyjny tatuś. Jego synek jest najmądrzejszy,najpiękniejszy i najlepszy,a na wszystko przyjdzie czas... Mieszkamy w dzielnicy janów,więc nadał młodemu ksywkę Casanova z janowa...:) Po tatusiu te wszystkie zalety,oczywiście:) Nie mam więc za bardzo ani słuchacza,ani rozmówcy w swoich obawach,z jednej strony może to i dobrze,ale czasem przydałoby się trochę realizmu. My na razie z wizytą u fizjoterapeuty czekamy. Tłumaczę sobie,że codziennie są u Igora jakieś postępy w rozwoju,więc damy sobie i na to jeszcze troche czasu:) Chociaż w przyszłym tygodniu wybieramy się do pediatry i mój względny spokój zostanie zburzony...

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

Ja dałam ostatnio hippa melisę z sokiem jabłkowym,taką gotową w butelce,ale rozcieńczałam wodą,bo krzywił się strasznie:) Taka butelka starcza nam na dwa-trzy dni,na początku nie bardzo był chętny,a teraz uwielbia:) Widziałam jeszcze babydream w kartoniku,patrzyłam na skład,chyba też ok. Najlepsza jednak zaparzona w domu z dodatkiem soku,bo wiesz co dajesz:) Od herbatek granulowanych się wzbraniam:)))

http://fajnamama.pl/suwaczki/4iorh3a.png

Odnośnik do komentarza

MilaMi no umarłam ze śmiechu z Casanovy z Janowa :-) cieszę się że jest lepiej z nockami. Ja od wczoraj znowu daję herbatkę, bo u nas znowu tragedia. Zobaczymy, mam nadzieję że zadziała:-P
Iwo nie wiem jaki tam skład w gemini ma ta herbatka, ale uważaj na dosładzacze itp... ja dawałam najpierw zwykłą melisę, krótko parzoną, 2min, troszkę soku jabłkowego, czasem jeszcze woda, żeby jeszcze rozwodnić. Teraz mam ze sklepu eko herbatkę apotheke, ma fsjny skład, smakuje małemu.

wjwtbxz.png

Odnośnik do komentarza

My tez jesteśmy i sue meldujemy choc pisze w miarę regularnie. Wczoraj na fb pisalam. Miszelina ma drzemkę , ja jfm ciasto i pije kawe.
Czekam na rodziców, bo wczoraj moja mama znowu straciła przytomność i byli u lekarza. Po rezonsnsie wyszly liczne gozy, przepukliny i przesunięcia kręgów kregoslupa. Na operacje oczywiście trzeba czekać . Niestety dziś lekarz zasugerowal ,ze mama moze miec " cos" w glowie, zlecil tk, neurologa i mnóstwo badan. Ja juz mam czarne myśli bo w mojej rodzinie nowotworów kazdego rodzaju co nie miara. Mamy mama tez miala nowotrow ale wygrała, niestety mamy brat nie mial tyle sily i szczęścia, taty mama i siostra również nie pokonamy choroby. O reszcie przypadkow pisac nie będę. Na sama mysl o tym co wtedy przechodziliśmy msm lży w oczach i yo po prostu nue moze sue przydarzyć mojej mamie ! Nid moze! :( niech to fatum sie w koncu skonczy !! Ehh mam dosc

Odnośnik do komentarza

Witajcie Dziewczyny, jestem i ostatnio az 25 stron nadrobilam. Piekne dzielne dzieciaki forumowe:) My wrocilismy z wizyty u rodziny w Holandii i musze powiedziec, ze jestem dumna z Laury:) do tej pory jezdzila max 20 min w aucie, a tu trasa samochodem 1400km z Malopolski do Rotterdamu:) Sama nie moge uwierzyc, ze bylo tak fajnie:) jechalismy oczywiscie 2 dni z noclegiem po drodze w Niemczech, w 1 dzien ok 8 h jazdy z przerwami, wyruszylismy 4 rano. Drugi ok 6h. Droga powrotna po tygodniu podobnie. Mala spala, bawila sie, ogladala swiat przez okno:) nowy fotelik Caretero super sprawdzil, da sie odchylac nisko do spania. Mamy, ktore planuja dluga podroz to nie takie straszne:) Ja balam sie mega i w ostatniej chwili prawie chcialam zawracac z trasy jak Mala zaczela plakac;) ale rada, duuzo zabawek, ksiazeczek, woda do picia, chusteczki mokre do raczek, buzi, pupy, mata do przewijania, mam mega wprawe w karmieniu w aucie na przerwach i przewijaniu pieluch;) zel antybakteryjny dla mnie, po akcji mega kupa;) organizer na fotel, ja z tyl, zeby zabawiac mala pasazerke;) tubki z owocami fajna sprawa, mozna nawet wyjatkowo w drodze podac. Mleko m w jednorazowych saszetkach, my Bebilon Pronutra i mozna takie kupic np w Carefour. W hotelu niepotrzebowalismy dmuchanej wanienki( kupilam taka za 22zl na Allegro), bo patent pielucha tetrowa do brodzika i super kapiel. W domu w duzym zlewie w kuchni;) nigdy tak dobrze nam sie jej nie kapalo;) mielismy lozeczko turystyczne Kinderkraft, fajne, juz kiedys polecalam, ale wiele hoteli i pensjonatow oferuje swoje. Bylo goraco, wiec obiadki podawalam nawet bez podgrzania ze sloiczka podczas postoju. Warto co 1.5h robic nawet mala przerwe, wyjsc z Mala z auta, dac poraczkowac po siedzeniu lub na koc na trawe. Jak Mala spala to cisnac i autostrada jak najwiecej jechac. Acha klima w aucie i zaslonki na szyby tylne, bo jak slonce razi to Mala szalu dostaje. W foteliku cieplo jest jej, wiec byla tylko w body, jak wyruszylismy o 4 to przykrylam kocem. Autem bylismy niezalezni i fajnie jechac cos zwiedzic, wozek to spacerowka z 3 w 1, ciezka i duza, ale dalismy rade spakowac wszystkie tobołki do kombi;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...