Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie się zbudziłam po popołudniowej drzemce.
Dziś tylko sprzatalam i zrobiłam dwa prania. Byłam jeszcze w Lidlu i kupilam dwie sukienki :) wezmę je do szpitala jako koszule do spania :) Biedronka również zaliczona owoce, warzywa itd

We wtorek podjaję na ktg, ale raczej nie ma wątpliwości że wszystko ok, NO CHYBA ZE w weekend zacznę rodzić... :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Virkael - tak, mój synek ma teraz podobno ok 3kg, ja baaardzo chciałabym rodzić SN i cały czas tak się nastawiam:) my z M. jesteśmy raczej szczupli, sami jak się rodziliśmy też nie mieliśmy 4kg (wg mojego lekarza ma to duże znaczenie) więc liczę że jednak nie przekroczy 3,5kg:) (oczywiście byleby nie przesiedział do 42 tyg:D) a Ty się boisz że córcia będzie duża? Z tego co pisałaś jak miała teraz 2,5 kg to wydaje mi się że możesz być spokojna o wagę:) stawiam że będzie w sam raz! ksiązkowo:)
O! pierniki na porodówkę to świetny pomysł! jutro muszę zakupić:)

Pipi - ojj nie jest Ci pisane odpoczywać w domku! Zaczęłam wierzyć w działanie pełni księżyca:)

Motylek86 - mam to samo, jestem dziś jakaś rozlazła a wczoraj śmigałam na maxa:D zrzucam to na pogodę;)

Mroczna - tez mam te otulacze i po wypraniu są jeszcze bardziej milusie, naprawdę fajne:)

Nowa mama - powodzenia, nie dziwię się że się stresujesz, chyba jednak mniej stresu jest jak wszystko zaczyna się niespodziewanie:) ale na pewno będzie dobrze, daj znać jak będziesz miała wolną chwilkę:)

Bina - no to u Ciebie chociaż brzuszek już opadł! U mnie podobne parametry i również brak rozwarcia;)

Natalia93 - u mnie również na obiecywaniu sobie ćwiczeń się kończy...:/

Anula11 - tyle już wytrzymałaś, że tak naprawdę w każdej chwili możesz zacząć już rodzić!:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72713.png

Odnośnik do komentarza

Pomysł z musami owocowymi uważam za wspaniały -musze je tylko namierzyć w sklepie:) one są jakoś do wyciskania?

Katalina ja kupiłam otulacz bambusowy z Camphory (120x120) i rzeczywiście jest milusi- a do tego te ich wzorki. .w ogóle tekstylia dla małego mogłabym kupować w nieograniczonych ilościach bo są przecudne :)

Odnośnik do komentarza

A u mnie okropny dzień tak mnie brzuch zaczął na dol boleć że nie mogłam do kanapy dojść ale jakoś się udało na szczęście po no-spie i magnezie przeszło ale się wystraszyłam bo byłam sama z małym a trzymało mnie kolo 1,5 godziny. Uff mam nadzieje że się nie powtórzy.

Dziewczyny mam pytanie czy któraś z Was ma albo zamierza kupować śpiworek do wózka? Bo mi się podoba z la millou ale trochę mnie cena odstrasza.
Katalina89
Ja mam 2 otulacze bambusowe i są po prostu mięciutkie jeden mam dla malutkiego a drugi kupiłam dla starszaka. Z firmy Texpol.
Antoninka
Co U Was?

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Cześć kochane!

Edzia widzę, że na Ciebie pełnia podziałała:) I właśnie odejściem wód się akcja rozpoczęła - ekspresowo postąpiło Ci rozwarcie - szkoda, że nie mogło udać się sn, bo było już tak blisko. Gratuluję z całego serca. Gabi witaj na świecie i idź przez życie z uśmiechem na buzi:* Wpisałam do tabelki, ale brakuje kilku informacji - jak będziesz miała chwilkę to napisz resztę, a ja dopiszę.
Gabi jest słodziutka jak cukiereczek:)

alysia melduj się, bo u Ciebie już blisko - trochę zazdroszczę:)

Lenka Piotruś jest bardzo dzielny - jeszcze trochę, a będziecie mogli się cieszyć sobą w domku. Myślę o Was!

Anulka165 bardzo się cieszę, że tak dobrze odnajdujesz się w nowej roli:) Znasz kołysankę o małej Kasi?? U Nas to jeden ze standardów wieczornych przed zaśnięciem:)

Catya super, że maluch (swoją drogą czy Wy już macie imię? - jeśli tak to przepraszam, musiało mi uciec, a w tabelce nie jest wpisane) rośnie jak na drożdżach:) Wrzesień Was w dwupaku na pewno nie zastanie. A ja jechałam na wakacje w 32 tc, a wracałam w 34, także trochę wcześniej niż Ty. I też blisko, bo około 90 km. Ale Tobie się nie dziwię, że wybierasz się teraz, bo ja sama bym uciekała przed ŚDM.

Anula11 kurcze no, bardzo mi przykro, że masz takich patałachów w tym szpitalu! Jak czytałam Twoje relacje, to na myśl mi przyszła przepustka na własne żądanie. Depresji tam dostaniesz, a i tak jesteś w stanie zawieszenia. Tak bardzo, bardzo Ci życzę, żeby Twoja Baletnica na prośby ciotek zdecydowała się wyjść, to by się samo rozwiązało!

A my mamy progress - torba spakowana (oczywiście brakuje jeszcze trochę rzeczy do wrzucenia, ale mam już komfort psychiczny, że jest:)). Poza tym nie mam czasu częściej do Was pisać, bo z dzieciakami ciężko - brak czasu. A jeszcze codzienny obiad dwudaniowy i przygotowywanie rzeczy dla Gai.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewuszki ;)

Edzia, przeogromne gratulacje! Piękna kobietka się urodziła!

Anula, dziwni jacyś lekarze :/ Proś malutką niech już wychodzi ;)

Pipii, trzymamy za Was kciuki ;)
U nas w szpitalu to samo z tą pełnią. A bliźniaków ile się urodziło!

Katalina, ja kupiłam bambusowe. Są meeega przyjemne w dotyku no i można wybrać cudne wzorki. W ogóle moje dziecko bardzo lubi spać otulone albo do mamy przytulone ;) Na razie śpi głównie w różku. Także już do domu również zakupiłam kilka sztuk.

Dziewczyny! Nie opowiadajcie proszę o jedzeniu! Jestem teraz na strasznej diecie i już nie wytrzymuję :D:D

Lenka, niestety wcześniaki często mają niedokrwistość. Ale u nas krew przetaczają dopiero jak jest na poziomie 7 albo i niżej. Ale Piotruś to wojownik i da sobie radę ze wszystkim ;) Trzymamy z Dawidem za Was kciuki.

A teraz co u nas słychać. Mieliśmy już dzisiaj być w domu. Ale zadzwoniła wczoraj Pani dr, że troszkę się pogorszył stan zdrowia mojego dziecka i musi jeszcze zostać na obserwacji. Wróciły problemy z tolerowaniem pokarmu (bardzo powoli tyje, a ostatnio nawet schudł) i brzuszek znowu zrobił się bardzo twardy. Na razie obserwujemy kilka dni. Jeżeli nie zacznie przybierać na wadze, to będziemy się konsultować z chirurgiem. Ale na razie staram się nie myśleć o tej gorszej wersji. Mam nadzieje, że brzuszek po prostu dłużej dojrzewa i za niedługo już będziemy się sobą cieszyć cały czas :)
W ogóle to taki słodziak z mojego synka. Jakie on minki robi! I uśmiech ma niesamowity )))

Odnośnik do komentarza

Edzia- Gabi jest przecudna!

Lenka- musi ci być bardzo ciężko, a te teksty lekarki na pewno dobijają. Ale jestem pełna podziwu dla twojej siły i trzymama kciuki, abyście już jak najszybciej byli w domu- wtedy wszystko ruszy normalnym tokiem. Trzymaj się !

Ktoś pisał o śpiworku z lamillu- ja kupiłam dopiero na tą zimę do spacerówki. Do gondoli nie używałam- operowałam różnej grubości kocykami. Lamillu jest drogą firmą, ale mają porządne rzeczy- z innych marek ( np. Makaszka) po praniu śpiworki i kocyki robią się cieńsze i tracą na jakości, a z lamillu się nic nie dzieje.mz drugiej strony jesli kupujesz do gondoli, to raczej często prać nie będziesz bo dziecko nie ma jak pobrudzić. W spacerówce to inna historia:-)))

Katalina- ja też mam bambusowe otulacze z texpolu i są super, kupiłam też jeden z coodo i jest fajny, choć na razie czeka na sprawdzian w użytkowaniu;-)

Jak leżałam w szpitalu to już mi się zachciało urodzić :-) ostatnio mam etap skłaniania się jednak ku sn niż cc. No zobaczymy jak to się potoczy. Wg. Usg mały ma około 3090, wiec chyba ok, będzie podobnie jak jego starszy braciszek, który urodził się z wagą 3180. Ja postanowiłam się przepakować. Na razie mam dwie małe torby, jedną dla mnie, drugą dlamdziecka,male chyba spakuję wszystko w jedną walizkę, a do małej torby, takiej wózkowej, wrzucę rzeczy na początek- koszula i klapki dla mnie,mkomplet ubranek dla małego, pampers, rożek i pieluszka. No i cos tam do picia i dokumenty. Myslę, ze tak będzie wygodniej.

Ja dzis w nicy obudziłam się z takim bólem podbrzusza, że nie mogłam się ruszyć. Mój K musiał wstać i mi nospę przynieść i przeszlo, choć rano znów pobolewało. Ciekawe co to było...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Heyka

Dziękujemy za gratulacje ;) jest duża szansa że jutro wychodzimy ;)
Gabi urodziła się o 9:41 ale wstyd się przyznać nadal nie znam jej długości bo mi nie podali ;(
Nadal nie mam pokarmu..próbuję wywołać laktatorem bo mam ją puki co bardzo nie męczyć z przystawianiem..
Ale jak dwa pierwsze dni jadła 15 ml co 3 h tak teraz 35 ml co 3 h ;) więc myślę że szybko nabierze masy ;)
Niestety jej się cofa jedzenie co mnie z lekka stresuje i ciągle się na nią gapie ;)
Tatuś już wogole sie zakochal na maksa i juz jest córeczka tatusia hehe
Ale ja już czekam na wyjazd do domu bo jednak szpital to nie moje ulubione miejsce.. Ale może jutro się uda ;)

Trzymam za was kciuki ;)
Buziaki

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Mamalina u mnie dalej nic czekam chodź skurcze się pojawiają nie częste ale silne .Jutro ide na wesele może coś po tym nastąpi hehe .A tak poważnie to chciałabym wytrzymać do nast weekendu bo dopiero w piątek wynik Gbs. Ale czas pokaże kuzynka rodziła parę dni temu niecałą godzinę razem z dojazdem do szpitala też tak chcę.

Odnośnik do komentarza

Edzia85 Gratuluje :)))

Piszecie tak o tych otulaczach, ze w koncu i ja sie chyba zdecyduje :) W przyszlym tygodniu wjade do smyka i podotykam sobie te otulacze i cos wybiore, bo rzeczywiscie duzo ich i roznych firm :)

mamalina Za Twoja rada (z tego co pamietam to Ty pare miesiecy temu to pisalas:) ) postanowilam, ze jak wroce z Iza ze szpitala to malutka da prezent straszej siostrze :) Miesiac rozmyslalam co jej kupic i zdecydowalam sie na lilou z grawerem :) Moja corka bedzie zachwycona, i mysle ze dumnie bedzie mowic wszystkim ze dostala od siostry :) Dzieki, w koncu Ty z nas masz najwieksze doswiadczenie w powrotach ;) :*

Jeszcze troche i wszystkie beda sie cieszyc swoimi maluszkami :)))
A jeszcze takie pytanie, wy badania ktore potrzebne sa do szpitala macie przy sobie ? Bo ja jak powiedzialam mojemu lekarzowi, ze on ma hbs, wr, to mi powiedzial, ze mam wszystko wpisane w karte ciazy. Ja bede rodzic w szpitalu gdzie pracuje moj lekarz, wiec mam nadzieje, ze wie co mowi :P choc dla wlasnego spokoju chyba podjade i sobie wezme albo skseruje :P

http://www.suwaczek.pl/cache/8339c5d7e0.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yds3jgvxlv.png

Odnośnik do komentarza

Anula11, to samolubne ale przestan myślec o innych. Przykro, fakt, ale Twoja dzidzia czuje że Ci serce pęka.

Glamjustyna, wszystkie wyniki badań mam wpisane w kartę ciąży, ale w szpitalach potrzebują oryginał wyników badań. Czemu, nie mam pojęcia.

Alysia, u mnie też żadnych skurczy... Dziś oficjalnie kończę 37tydz a skurczy jak nie było tak nie ma :(

Edzia85 cudownie że możecie wyjść do domu :) tam najszybciej dojdziesz do siebie :)

Ja że spiworkiem jeszcze się wytrzymuję, bo może się okazać że małemu w gondoli szybko bedzie nudno, więc trzeba będzie zmienić na spacerówkę.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Anula11
To smutne bardzo co piszesz, aż się łezka w oku zakrecila :( Biedna dziewczyna. Chyba bym się zalamala :(

Glamjustyna
A To ty nie masz wyników przy sobie tylko zostawiasz lekarzowi? W sumie pierwszy raz się z tym spotykam. Ja mam wpisane w kartę ale mam je wszystkie skompletowane i mam je u siebie.
A co do otulaczy że Smyka to zależy od asortymentu bo ja tez na żywo chciałam zobaczyć jakie są w dotyku to wszędzie widziałam takie niby muslinowe ale nie bambusowe i wydawały mi się w dotyku jak tetra zwykła. I kupiłam na allegro w ciemno z texpolu i jest super fajny w dotyku.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Eve Tym brakiem skurczy sie tak nie przejmuj, mnie w pierwszej ciazy nagle wzielo w 38tyg ;) Nie odeszly mi ani wody, ani czop, wiec na to bym tak nie czekala jak wiele kobiet robi:P Czop odszedl mi na porodowce a moja corka prawie byla "w czepku urodzona:P" wiec ja w ogole nie wiem jak to jest jak wody odejda ;)

Fiolka Moj lekarz wszystko wklada do koperty z moja karta... Myslalam, ze on to mi da teraz pod koniec... poki co zawsze mialam dwie kopie i jedna mam u siebie i jedna u niego, ale tych dwoch badan nie mam, nie wiem czemu:/ Teraz moj lekarz jest na urlopie, ale jak bede po wyniki z wymazu, to w rejestracji poprosze zeby mi daly oryginaly na porod.

http://www.suwaczek.pl/cache/8339c5d7e0.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yds3jgvxlv.png

Odnośnik do komentarza

Fiolka
Masz rację w smyku stacjonarnym nie ma bambusowych a te myślinowe to w dotyku właśnie jak tetre a jak pytałam sprzedawcy to powiedziała że muslinowe to tylko nazwa taki chwyt marketingowy a to przeważnie tetrowe lub flanelowe yhh i bądź tu człowieku mądry.
Mi udało się po dotykać w innym sklepie dziecięcym tych bambusowych z texpolu dlatego później zamawialam w ciemno przez internet.
Anula11
Matko co za szpital u nas nie dają dziewczyn we wczesnej ciąży jeszcze zagrożonej koło tych co mają rodzić. Trzymaj się kochana i staraj się tym nie przejmować dla dobra baletnicy.
Miremele
Mnie wczoraj taki ból dopadł i dopiero po nospie z magnezem przeszło pierwszy raz aż tak miałam.
A napisz mi czy ten śpiworek co jest do spacerówki to da się go wcisnąć do gondoli bo 2 nie chce kupować a teraz na zimę to ten mniejszy lepszy a na przyszły rok to ten większy i mam dylemat. Ja dostane go w prezencie tzn wszyscy się pytają co chcemy a my już wszystko mamy więc każdy da ile uważa a ja kupie śpiworek małemu :-)
Antoninka
Dzięki że się odezwałaś :-) mam bazie je że problemy z brzuszkiem szybko miną i już za kilka dni będziesz mogła zabrać Dawidka do domu i w spokoju będziecie cieszyć się sobą.
Edzia
Ulewanie często się zdaza ale na szczęście też przechodzi z czasem. Może Gabi słabo sobie odbiła mój mąż z małym na barku czasem 20 minut spacerować po karmieniu żeby mu się ładnie odbiło:-) wszystko przed Wami:-)
Mamalina
Dobrze że się wczoraj odezwałaś bo już dziś miałam Cię wywoływać :-)
Catya
Udanego wypoczynku:-) i poproś kukurydzę żeby nam z jednego posta napisała jak ty jesteś na wakacjach żebyś my się o nią nie martwiły i o chłopaków :-) i o Ciebie :-)
Pippi
Trzymaj się w tym szpitalu Ty i chłopaki jak najdłużej w pakiecie. Ale może lepiej żebyś przelezała te SDM w szpitalu bo to jakiś cyrk będzie. A w razie czego jesteś po opieką.

U mnie już wszystko wyprane i dziś skręcamy łóżeczko:-) miłego dnia dziewczyny i maluszki w brzuszkach i na wolności :-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Anula11
Ubierz się i wyjdź z sali chociaż na korytarz i trochę pospacerować chociaż o po tym porabanym szpitalu. Postaraj się uspokoić a baletnica na pewno za chwile zacznie skakać. Matko kochana co za dziwni ludzie ona powinna leżeć na ginekologi lub na patologi z dziewczynami w podobnym tygodniu ciąży a nie z Tobą nie dość ze jej tym krzywdę robią to teraz jeszcze Tobie. W każdym razie trzymaj się i wiem że to wredne co napiszę ale myśl teraz tylko o sobie i o małej Zuzi.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Boże co za ludzie i co za szpital!!! Jak można dać dziewczynę która za chwile poroni na oddział z mama mi które z chwike będą rodzic j mają duszę brzuszki. Przecież to depresji można dostać! Ale dla pracowników szpitala to przecież takie normalne i naturalne! Jakiś czas temu był program w tv o takich sytuacjach i traktowaniu takich kobiet. I się właśnie kobiety wypowiadaly że czasem leżały na normalnych salach nawet z mamami i z maluszkami a pracownicy szpitala potrafili jeszcze na nie nawrzrszczec że tak rozpaczaja i powiedzieć że śmiechem na ustach ze,sobie,zaraz drugie zrobią i lament nie potrzebny! No ludzie!! Jak się musi taka dziewczyna czuć? A jak się czują te kobiety które są z nią na sali? Ja bym się pewnie chciała cieszyć maluchem i skakać , radości ale było by mi głupio w takiej sytuacji!

Anula11
Mam nadzieję że szybko urodziny i wrócisz do domku z malenstwem i zapomnisz o pobycie w tym "szpitalu"!

Glamjustyna
A to spoko bo myślałam że nie masz wcale tych badań przy sobie. Widać co lekarz to inny obyczaj i każdy robi po swojemu. To jak będziesz teraz to weźmiesz kopie i będzie ok :)

Marta Joanna
Czasem ludzie są tak doinformowani w tych sklepach z szkoda słów! Czasem nawet w necie po zdjęciach widać że tekstury jest inna niż byśmy chciały ale dobrze ze udało nam się znaleźć to c chcemy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...