Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Motylek - wszystkiego najlepszego!!
Evee - powodzenia na egzaminach!! Dobry pomysl z obiadami, gotujesz czy smazysz?
Magdalia - pomidorowka? ;) dobre sniadanko. U mnie placki z jablkami dla bOlka, a ja twarozek z miodem.
Marta_joanna - tez wlasnje mialam o to pytac. Muslin a bambusowy muslin to chyba dwie rozne rzeczy, cena bynajmniej je rozni. U mnie siostra zobowiazala sie zaopatrzyc nas w bambusik...
Mila - bardzo mozliwe ze to jakis organ jest uciskany przez chwile to i boli.
Natalia - wyglada na to ze synek wykonal fikolka :)

U mnie gorac... Zastrzele swojego chlopa, ze tych karniszy jeszcze nie powiesil... Dsien sie zaczyna po 3ej jak slonce wstaje... Goraco juz po chwili, masakrA. Dzis maja byc burze i jutro 10 stopni mniej, oby.
Musze pojechac do taty do szpitala i jakies zakupy zrobic po drodze, bo lodowka pusta. I na mecz zdazyc, moj T. pracuje az skonczy, wiec obejrze sama z Olkiem.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Natalia93- prawdopodobnie masz rację z tym odwróceniem. Ja miałam dokładnie tak samo -pewnego dnia najpierw poczułam ucisk pod żebrami, jakby coś mi się tam wrzynało poczym puszczało przy zmianie pozycji abo krótkim rozmasowaniu. To właśnie wtedy Okruszek zmienił ułożenie:) Teraz ten uścisk nie jest już tak dyskretny i jak czasem wsadzi tam stópkę to od razu staje na baczność :)

Dla dziewczyn, które są dopiero na etapie urządzania kącików dla Maluszków- wczoraj trafiłam na bloga z fajnymi plakatami do wydruku: http://lecibocian.pl/
My wybieramy się jutro na chrzciny i do prezentu "kopertowego" wydrukowałam i oprawiłam modlitwę "Aniele Boży"-w wersji niebieskiej. I myślę, że całkiem ładnie wyszło. Zaraz postaram się dodać zdjęcie :)

Miłego i bezpiecznego, upalnego dnia:)

Odnośnik do komentarza

Motylek-Ja też składam nalepsze życzenia, wszystkiego dobrego!

Natalia- sądzę że to jest to o czym myślisz czyli zmiana pozycji :-) dobra wiadomość :-)

Mila-myślę, ze to wynik ucisku na jakiś organ raczej nic poważnego. Jak dziecko się przsunie to bol z pewnością ustąpi.

Fizka- placki były wczoraj ;-) swoją drogą moje dziecko jest tak rozkapryszone ostatnio, ze mi sil brakuje. Może to ta pogoda na niego też tak wpływa..... wszystko na nie! Wczoraj upał, a dziś deszcz.

Odnośnik do komentarza

motylek wywoływany bo będę po acardzie widocznie lekarz widzi jakieś zagrożenie u mnie po odstawieniu i chce żeby ciąża była rozwiązana tydzień po odstawieniu ...

Natalia termin mam na 27 sierpnia ok 10 sierpnia mam odstawić acard i po tygodniu szpital :/

będę musiała się trochę poforsować po ostawieniu acardu żeby nie mieć jednak wywoływanego

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Motylek gratulacje :) Szczęścia i miłości oraz maaaasę cierpliwości :D

natalia93 też jestem zdania, że to była zmiana pozycji. U mnie jest już od dawna pozycja główkowa i ja też nóżki czuję w okolicy żeber(jak ma zgięte lub próbuje je prostować równolegle do kręgosłupa) albo po prawej stronie między żebrami a kością miedniczą (i tu czuje jego nogi najczęściej), kiedy na siedząco zaczyna rozciągać mięśnie i ćwiczyć jogę. Pupa wtedy wychodzi z lewej strony i można go klepać po pupce jednocześnie łaskocząc stópkę . Czkawka też wyczuwalna poniżej pępka z lewej strony.
Gratulacje więc dla Twojego dzidzia za tą akrobację :)

Dla egzaminujących - powodzenia!
Miłego, upalnego dnia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi:) w takim razie nie ma sensu brać żadnej nospy - jeśli to ucisk to muszę cierpliwie czekać na poprawę.

Basia83- pierwszy raz słyszę że po acardzie należy wywolac poród. Oczywiście trzeba odstawić jakiś czas przed datą porodu (jesli jest brany profilaktycznie a nie z przyczyn zdrowotnych) ale dlaczego Twój gin chce wywolywac poród nie mam pojęcia, ale mam nadzieje, ze wie co robi i nie raz to praktykowal chociaż tak jak napisałam nigdy się z tym nie spotkałam.

Motylek- wszystkiego najlepszego :)))

Agusiku - dziękuję za link:))

Odnośnik do komentarza

Virkael- ja jestem na clexane i nie odstawiam do końca ( u mnie jest to ze wzgledow zdrowotnych dlatego przyjmuje do ostatniego dnia) natomiast na ostatniej wizycie pytałam dr i pow,że jeśli kobieta przyjmuje clexane profilaktycznie to można odstawić kilka dni przed porodem choxiaz jak wiadomo nie jest latwo przewidzieć którego dnia będzie poród. Jeśli nie zdąży się odstawić to nic się nie dzieje bo heparyna w stężeniu zalecanym jest we krwi 24h później jej poziom maleje.

Odnośnik do komentarza

Mamalina mój mąż ma krewnych w Gdańsku, ale nie są oni aż tak blisko aby zwalić się im na głowę.
Ja mam termin na 28 lipca, moja koleżanka na 27, a jej siostra na 26. Na początku cieszyłyśmy się, że razem będziemy na porodówce. Jednak u mnie życie inaczej się potoczyło. Koleżanka ma szybko starzejące się łożysko, więc pewnie szybciej urodzi. Natomiast jej siostra niby nic jej nie było, jednak jednej nocy dostała kilka razy ból z krzyża, ale przeszło. Wczoraj okazało się, że ma już rozwarcie na 2cm. I co wy na to? Ja stwierdziłam, że każda kobieta jest inna. Jedna się martwi się o szyjkę i donosi ciążę do końca, a innej nic nie jest, a wystarczy chwila i już na porodówce. Ciekawa ta natura. Jednak w tych upałach wszystko się może zdarzyć

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dzis w Warszawie to jakis koszmar jak wstalam o 7 to bylo juz 35 stopnia teraz jest 44 mieszkam na 9 pietrze i mam w pokoju 30 naprawde mam juz dosc upalow nie robie nic tylko leze a i tak jestem cala mokra.

Natalia maly pewnie zmienil pozycje teraz bedziesz miala uroki jak glowka nacisnie na pecherz albo stopka w zebra pojdzie:-):-):-)

Moj maly nawet dzis ruchliwy tak sie wypreza ze brzuch jest jak stozek i glaszcze go po pleckach:-):-):-) i tak sobie gadamy zeby wytrzymal u mamusi jeszcze min 2 tyg:-)
Ja tez mialam sie wybrac do szpitala w ktorym bede rodzic ale narazie odpada w tych goraczkach

Wczoraj czytalam o oznakach porodu i chyba najczesciej na pierwszym miejscu pojawial sie ten odchodzacy czop Mamusie ktore juz rodzilyscie czy tez tak mialyscie

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09klw2g90lr.png]

Odnośnik do komentarza

Mmj bardzo słuszna uwaga.
Ja ostatnio usłyszałam bardzo mądre zdanie, że tak naprawdę 90% przedwczesnych porodów to sytuacje nagłe albo takie, kiedy pacjentka się nie zastosowała do zaleceń lekarza.
Zazwyczaj jeśli kobieta się pilnuje i nie wydarzy się nic naglego to udaje się donosic przynajmniej do bezpiecznego terminu.
A jak coś się przytrafi to nic nie pomoże.
Także uważajcie na siebie dziewczyny, szczególnie w te upały.

Podczytuje, ale nie pisze bo tel mi zwariował na ten gorac. :) miłego weekendu.

Odnośnik do komentarza

mila ja właśnie też jestem w szoku ale co robić pozostaje mi tylko zaufać...

virkael ja właśnie też wczoraj o to gina pytałam co w przypadku wcześniejszego porodu mam od razu na przyjęciu mówić że ciąża jest na acardzie i oni dają coś co działa w drugą stronę tylko ja acard tylko profilaktycznie biorę. Wizja szybszego porodu zdecydowanie bardziej do mnie przemawia niż wywoływanie przed terminem....

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvmg7yia7b44tb.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Ten upał daje nam popalić Ale podobno od jutra już chłodniej ja jeszcze na złość z epsulam sobie wentylator bo przywalilam go wózkiem ... no ale coz jakos wytrzymac trzeba...
Nie należę do osób uzalajacych się nad sobą Ale muszę się w końcu komuś wywalić przed wszystkimi udaje ze jest ok A nie jest.
W czwartek rano pojechałam do mamy i zostałam u niej do piątku wyobraźcie sobie ze mój M nawet się ze mną nie przywitał nawet głupiego buziaka czy przytulania nie otrzymałam nic zero reakcji ... To już mnie wyprowadzili na dzień dobry z równowagi no ale coz to facet tak sobie tłumaczyłam. Wczoraj wieczorem sobie ogarnęła domu starlam podłogi i wszystko po swojemu wiadomo jak to jest. Zawsze w sobotę sprzątam razem A ten stwierdził ze on firanki zmieni no to ok. Wyobraźcie sobie ze posprzatalam calusienki dom łącznie z łazienką i kuchnia wiadomo mycie wanny i ubikacji z brzuszkiem nie należy do najłatwiejszych zadań... No ale ok. Zmienił te firanki inmowi do mnie ze on musi iść do sklepy po late do basenu bo fo siostry pro siły bo basen chcą rozłożyć ja mówię ze trzeba iść na zakupy ogólne dla nas. Oczywiście nie usłyszał. Ja skończyłam sprzątać i poszłam po mięso, ziemniaki, wodę wiadomo jak na niedzielę. I dzwoni do mnie gdzie ja jestem mówię ze na zakupach już było po 13 więc i tak późno jak na zakupy z masarni A on do mnie ze przecież by poszedł... normalnie ja dzisiaj wymiekam. .. przyszłam do domu zrobiłam obiad ten nawet ho nie zjadł i pojechał do sióstr robić ten basen. Nie dość ze cały tydzień siedzę sama w domu wszystko sama robie to nawet w weekend siedzę jak nie powiem co sama w domu. Dobrze ze chociaż psa mam....
Przepraszam za marudzenie Ale musiałam się wyzalic :(

http://www.suwaczki.com/tickers/relgh371zqex3q9b.png

https://www.suwaczek.pl/cache/383a15cbc3.png

Odnośnik do komentarza

Marta Joanna
Dziekuje:* W poniedziałek mój gin zdecyduję co z nami dalej...
Jestem spokojniesza, bo miałam robione USG na szpitalu dziś, mojego lekarza nie było, ale zadzwonił i przyjeli mnie. Ten lekarz też doszedł do wniosku, że jestem klebkiem nerwow, wiec nie wiem czy az tak zle ze mna czy jak. Ale serduszko bilo mala sie krecila czego ja w ogole nie czulam, i obrocila sie glowka w dol. Ulzylo mi bo od wczoraj, jej nie czułam, mimo że pilam cole i jadlam słodycze zeby ja ruszyc. Waga malej dalej jest niższa jak na wiek ciąży, według niego na 30 tydzien ale, grunt że mała buszuje w brzuszku:)
Motylek
Wszystkiego naj na nowej drodze życia:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...