Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Evee gwarantuję Ci, że jak powąchasz kosmetyki z serii mustela baby to się w zapachu zakochasz:):) Ja tak trwam w tej miłości już 4 lata (używałam jednak tylko w czasie niemowlęcym, bo ogólnie są dość drogie, więc miałam przerwę ok. roku:)). Co do kąpieli Malucha i starszaków w sumie też - my kąpiemy co dwa dni (wyjątkiem u starszaków są sytuacje, gdy bawią się na placu zabaw, kąpią w wodzie z chlorem i ogólnie latem).

Marta_joanna właśnie tego zapachu noworodka wykąpanego i pachnącego mustelą będzie mi brakowało w związku z nierodzeniem tym razem w Tychach. Tam używali właśnie musteli do pielęgnacji.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Pipii , marta_joanna- dzieki za wskazowki zwiazane z koszulka, marta_joanna nawet zrobilas zdjecie :)) Jestescie niezastapione :) Po weekendzie majowym zamowie je na pewno :)

mamalina jak tak piszesz o zapachu noworodka wykapanego i pachnacego mustela to odrazu przypomnialo mi sie jak noworodki ladnie pachna same z siebie :) miodzio! Swoja droga nie wiem jaki to zapach tej musteli, ale jak tak piszesz to chyba poszperam i sprobuje znalezc w internecie do kupienia:)

Dla wszystkich, ktore kompletuja wyprawke do szpitala, nie wiem czy bylo juz na forum ale zebys nie dzwigaly zbednych ciezarow i jesli waszych ulubionych kosmetykow nie ma w miniaturkach polecam wam takie opakowania jak do samolotu, sa np w rossmmanie :) Ja sobie juz zakupilam i w nie przeleje swoj ulubiony szampon do wlosow, zel pod prysznic, wagowo bedzie lzej :) Do higieny intymnej Bialy Jelen mozna kupic w miniaturce, chociaz ja oprocz tego mam juz uszykowane saszetki tantum rosa - po pierwszym porodzie bardzo sie przydaly :)

Dziewczyny a jak tam z pieluszkowaniem? Pieluszkuje sie nadal? Ostatnio ogladalam jakis filmik gdzie specjalisci twierdzili ze nie powinno sie pieluszkowac, i nie zawijac w otulacze a pozwolic dziecku na swobodne ulozenie, to jak to teraz jest? Jak tak patrze wsrod znajomych na nowordki to nie widze zeby mialy pieluszki.

kosmetyki mustela: internetowa apteka eskulap - wlasnie znalazlam cala mase tych kosmetykow, wiec edytuje wpis ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/8339c5d7e0.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yds3jgvxlv.png

Odnośnik do komentarza

My kapalismy małego na początku codziennie. Później zdążyło się że miał dzień brudasa, albo co 2 dzień ale to nie wyszło nam na dobre bo mały stracił nawyk, przyzwyczajenie do codziennych kompieli:-( i zaczal sie buntować więc szybko wróciliśmy do kąpieli codziennych. Jednak dzieci lubią taka swoją rutynę mieć odnośnie planu dnia.
Mamalina
Moja przyjaciółka będzie rodzić w Tychach z ja i siebie w Bielsku:-) ale zaciekawiłas mnie z tą mustela więc kupię chodzby z samej ciekawości jak pachnie :-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

marta_joanna wiem o przyjaciółce, bo pytałaś wczoraj i kilka stron wstecz Ci odpisałam (dokładnie strona 665):) Pewnie przeoczyłaś:)
Jak masz jakieś pytania o szpital (a w zasadzie przyjaciółka ma) to pytaj śmiało.

Nam z musteli bebe (a nie baby - pomyliło mi się w poprzednim poście) najbardziej przydało się: żel do mycia lub mydło (mydło kupowałam sama, a żel dostawałam - różnica w cenie znacząca), chusteczki do twarzy lub płyn oczyszczający physiObebe (działanie w zasadzie tako same jak chusteczki, a zdecydowanie wyjdzie taniej i można używać do pośladków - raz spróbowałam tego płynu i dla noworodka nie wyobrażam sobie go nie mieć, szczególnie do wycierania buźki, szyjki po ulaniu) - a zapach buźki po nim boski:) To było moje minimum - balsam do ciała też miałam, ale rzadko po kąpieli smarowałam ciałko i Nam wystarczył tym sposobem na około pół roku - jeśli ktoś planuje używać balsamu to też jest super - ja po prostu nie widziałam takiej potrzeby, uważam, że im mniej tym lepiej.
Nowością, którą odkryłam dopiero niedawno jest balsam do nacierania klatki piersiowej (przy katarku) i na jesień/zimę sztyft ochronny na wargi, policzki, nos.
Wszystkie kosmetyki mustela bebe są przeznaczone dla dzieci od pierwszych dni życia.

Glamjustyna większość, podkreślę większość noworodków pachnie tak wspaniale - ten zapach takiego mleczka i ogólnie nie do opisania:) Wyjątkiem był mój Namir, któremu się bardzo główka pociła i zapach jego łoju nie był zbyt przyjemny. Hehehe ale mustela zamaskowywała zapaszek hehehe:) Ale i tak suma sumarum dla mnie pachniał super, bo mój:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Pipii już czytałam i oglądałam o tym dziecku i porodzie - jak ona dała radę sn?! Dla mnie to nie do pomyślenia i nie rozumiem trochę, dlaczego nie miała cc - jestem wielką zwolenniczką porodu naturalnego, ale urodzenie tak dużego dziecka drogami natury (wiecie, że jest różnica między porodem naturalnym [siłami natury], a porodem drogami natury?) to dla mnie trochę "bestialskie", nieludzkie i raczej źle mi się kojarzy.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Im dłużej patrzyłam na ilość stron do nadrobienia, tym bardziej mnie to przerastalo i dopiero teraz zebrałam się żeby odpisać :)
Przeczytałam, ale już nie uda mi się odpisać każdej z Was. :)

Misia chciałam Cię mocno uciskac bo wiem, przez co przechodzisz w związku z dziadkiem. Mocno trzymam kciuki i wysyłam dużo dobrych myśli ! :*

Edzia jestem z Ciebie dumna odnośnie diety! :) :) Naprawdę bardzo cieszę się z to, co powiedział Ci lekarz. Super wiadomość! :) A pozwolił zmniejszyć liczbę pomiarów?

Dziewczyny bardzo dziękuję, że przejelyscie się moim kręgosłupem i bólami :) Chyba nawet bardziej niż ja, bo wiecie, ja to tak sobie pomarudzilam tylko! :))) Ale dało mi to do myślenia, że muszę jednak mniej narzekac. ;) Natomiast do fizjoterapeuty wybieram się i tak, może da mi jakieś wskazówki jako pozycje do leżenia są najlepsze itp. :)

A jeśli chodzi o dziecko wielkości ananasa. Cały czas się zastanawiam czy chodzi o ananas z liściami czy bez? Bardzo mnie to frapuje :)

Odnośnik do komentarza

antoninka współczuję problemów zdrowotnych:/ Mam nadzieję, że niedługo wszystko ustąpi samoistnie, a takie bolesne skurcze przepowiadające już się nie powtórzą, bo się zapewne przestraszyłaś. Ściskam Cię mocno:* A z obrazka się uśmiałam:)

anulka165 przykro mi, że w młodym wieku doświadczyłaś tyle przykrości ze strony osoby, która wtedy powinna być Ci najbliższą osobą w życiu:/ Dziewczyny mają rację - jesteś WIELKA, że tak świetnie sobie poradziłaś z tą całą sytuacją i wyszłaś na ludzi - to możesz zawdzięczać tylko sobie! Ja pewnie bym się nie potrafiła przełamać i cholernie ciężko byłoby mi wybaczyć mamie, tym bardziej, że, jak sama piszesz, ona nie dostrzega problemu i nie widzi w ogóle swojej winy. Ale jestem taką osobą, którą jak ktoś mocno skrzywdzi, to cierpi na całego. Może jednak Ty będziesz potrafiła wybaczyć mamie, powinno wyjść to na dobre Waszemu Maluchowi, który będzie miał dwie babcie, a nie tylko jedną.

kukurydza co tam u Ciebie? Jak plecy?
Oooo w międzyczasie napisałaś już posta Ty marudo:):)

Evee mnie też przydałby się fryzjer:/ Wstyd się przyznać, kiedy u niego byłam ostatnio:/ Mam nadzieję, że będziesz zadowolona:)

antynikotynowa i jak po wizycie? Co z pessarem?

natalia z tym awansem widocznie tak musiało być. Więcej uwagi poświęcisz maluszkowi:) A uczciwość Ci jeszcze kiedyś popłaci, zobaczysz:)

Bina posegregowałam to jednym ruchem i za jednym kliknięciem myszki, więc dużo energii mnie to nie kosztowało - w każdym bądź razie nie rozładowałam się:) A co do tabelki - ja po prostu lubię jak wszystko jest estetyczne i przejrzyste. Musi być prawie idealne, bo inaczej mnie denerwuje:)

nowa_mama ja też zaczęłam myśleć o porodzie, który zbliża się wielkimi krokami. Wczoraj wieczorem nawet z P. o tym rozmawiałam. Coraz, coraz bliżej...

Marta76 i jak malutka brykała dziś?

Soncia cieszę się, że przyczyniłam się do poprawienia Ci chwilowo nastroju:)

glamjustyna ja leniwe robiłam kilka dni temu - też miała na nie ochotę. I chodzą za mną pierogi na słodko, czy knedle ze śliwkami:) Mniam:)
A starszą córcia jak ma na imię? W którym tc urodziłaś?

Misia trzymaj się. Mam nadzieję, że mąż stanie na wysokości zadania i Cię będzie wspierał! Ściskam:*

Edzia super, że się odezwałaś:) Na leniuchowanie zasłużyłaś po ciężkiej pracy, więc korzystaj i się niczym nie przejmuj. Niech panowie się wykażą teraz a Ty tylko nimi dyryguj:)
Mnie przeraża wizja Naszej przeprowadzki - na razie przeniesiemy część, ale i tak całe mieszkanie będzie trzeba opróżnić do września/października najdalej, bo będziemy chcieli wynająć studentom - mieszkam tuż przy Uniwersytecie Śląskim, więc lokalizacja dla studentów wymarzona.
A z ospą dalej walczymy, ale zdecydowanie wygrywamy tą bitwę! Jak do 13 maja Milan nie zachoruje tzn., że się obronił - choć chyba wolałabym żeby przeszedł ospę i byłoby z głowy - teraz jestem zaprawiona w bojach:)
Ty cały dzień jesz normalnie:):)

Virkael mimo nakazu leżenia, dobre wieści przyniosłaś z wizyty:) Cieszę się - i wreszcie się odzywasz, po rozkminieniu sprawy tajemniczych pustych postów:)

Fiolka super, że Twój N. wyciągnął pierwszy rękę! To teraz może pójdzie z górki i mu przemówisz do rozsądku - tego Ci życzę. A pety też czuję od razu.

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, moze faktycznie kiedys zorganizujemy zlot sierpniowek 2016 ;) az milo wchodzi sie na forum, a tu tyle wsparcia i dobrych rad :)

Mamalina od poprzedniej wizyty, ktora byla tydzien temu nic sie nie zmienilo z szyjka, ale będziemy obserwowac dalej. Lekarz powiedzial, ze nie mozemy "na zas" zalozyc pessara. Wierzymy, ze szyjka da rade jeszcze 9 tygodni ;) w ostatecznosci zalozymy. Dalej bede lezec :)
Pozdrawiam :*

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72702.png

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgx9n73sy9l9s01.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki,

Mala jak zwykle brykala na wizycie. Dostalam dzis skierowanie na Glukoze i do fizjoterapeuty na terapie manualna bo moj bol plecow wynika z polozenia malej, podobno uciska mi nerw...
Lozysko nadal jest nisko , choc lekarz twierdzi ze jeszcze sie podniesie ale przynajmniej szyjka sie nie skraca wiec narazie jest ok.

A jesli chodzi o mustele to tez polecam jest suuuper! Fakt ze ceny nie sa przystepne, no coz.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvfloy8cxrhja.png

Odnośnik do komentarza

Mamalina tak w końcu jestem. Im więcej postów dziś widziałam, tym mniejsza miałam motywację żeby pisać :) Jestem przyzwyczajona, że mam ich ilość pod kontrolą ! :)

Ale dziś moja uwagę poswiecilam na prywatny zlot sierpniowek, a potem już było ciezko nadrobić. :)

Jak mówicie, że poród juz zaraz to podziwiam Was za optymizm! Dla mnie to wciąż cała wieczność a tak BARDZO nie mogę się doczekać :)

Marta fajnie, że Twój lekarz pomyślał o fizjoterapeucie. Ja zamierzam spytać swojego czy ma jakieś pomysły na moje stare kości, chociaż u mnie to na pewno nie nerw:D

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :-) ja dzis od 3 spac nie mogę, caly czas mysle czy poduche kupowac bo w 1 ciazy nie zdala egzaminu, ale moze teraz mi pomoze w spaniu? No nic lece do pracy- w ostatnim czasie chodze na 10 i o 14 mam koniec dzis wyjde po 10. Jupi! Szef powiedzial, ze mam tylko na 4 godz przychodzic a nie na 8 abym nie siedziala bez celu. Uwielbiam go! Milego dnia!

Odnośnik do komentarza

Miłego dnia dziewczyny :)
Jak samopoczucie? Ja dziś jestem baaaaardzo wyspana. Wczoraj wieczorem znów mi ciśnienie spadło, po pracy zrobiłam zakupy, poszłam z psem na spacer, a jak wróciłam to z kanapy wstać nie mogłam... :D
Dziś mam bardzo dobry humor, oby utrzymał się do wieczora bo znów będziemy grillować :)

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Witam.
Jesteście kochane, czytanie tylu ciepłych słów powoduje że lżej na duszy. Dziękuję za wsparcie i nadzieje, która niestety zgasła...
Jak mama zadzwoniła że z dziadkiem kiepsko to my akurat wróciliśmy do domu. Zrobiłam ekspresowy obiad i zadzwoniłam do mamy ze jak będzie jechac do szpitala to ja zabierzemy po drodze(miała zmienić babcie będąca przy dziadku). Po pięciu minutach mama oddzwoniła mówiąc ze dziadek zmarł 15 minut wczesniej u babci na rękach.
Na poczatku miałam straszne wyrzuty sumienia żenię zdążyłam się z nim pożegnać a teraz tak sobie myślę że musiało tak być. Pamiętam dziadka jak się cieszył jak ostatnio u niego byliśmy i się cieszył.
Pocieszające jest to że już się nie męczy( dziadek miał problemy z oddychaniem) i przede wszystkim nie był sam.

Przepraszam was że tak smutno zaczynam dzień. Ale dziewczyny mają rację że to forum lepsze niż dobra terapia u psychologa.

http://s2.suwaczek.com/201608175165.pnghttp://s8.suwaczek.com/201409244565.png

Odnośnik do komentarza

Evee – no mąż mojej przyjaciółki uznał, że jeśli kobieta właśnie ma pomniejszony iloraz inteligencji w ciąży to będzie dziewczynka, bo musi się kobieta z córką podzielić mózgami :D – tak w ramach żartu :D

Bina – dziękuję, postaram się uzupełnić ;)
Virkael – super, że szyjka nie jest już napięta. Ale i tak uważaj na siebie! ;)
Fiolka – z tymi zapachami to chyba każda ma co innego :) Mnie z kolei drażni tak zapach śledzi, że tragedia. Mąż bardzo lubi, często je a ja uciekam od niego na metr podczas posiłku ;P

Glamjustyna – super z tymi kosmetykami. Ja też polecam takie małe pojemniczki. Kupiłam za 8 zł w Carrefour . 5 pojemniczków, 3 większe i dwa takie na kremy. Ładnie zapakowane jako kosmetyczka, można wlać swoje ulubione kosmetyki , uzupełniać, zmieniać. Ja zakupiłam przed podróżą poślubną i będę mi służyć chyba do końca życia ;).
Mamalina – dziękuje Kochana za dobre słowa ! ;*

Kukurydza – ja sobie powtarzam, że jest duuużo czasu do porodu, ale ze względu na to, ze mam jeszcze mnóstwo rzeczy do ogarnięcia. Wyprawka, rzeczy etc, więc taka psychologiczna manipulacja samej siebie :D

Misia23 – kondolencję… bardzo mi przykro z powodu dziadka naprawdę. Nie mniej do siebie żalu.. nie wiedziałaś o tym, nie miałaś wpływu. Tak jak napisałaś, pocieszające jest to, że się nie męczy.. Bardzo mi przykro naprawdę.. jesteśmy z Tobą!

My już przygotowania do malowania zaczęliśmy w tym tygodniu, w sobotę zaczynamy. Także mam syfilizm w domu, ale dobrze, bo wreszcie! Potem będę mogła się zająć wszystkim w pokoju ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nwn15n1la6goh.png

Odnośnik do komentarza

Virkael
Gratuluje udanej wizyty:) Teraz będzie już tylko lepiej:)
Basia
Ja też pluskalam malego w Oliatum bo byl najlepszy:)
Eve
Ja małego pluskalam codziennie, i był zadowolony:)
Mamalina
Ta kobieta urodziła już drugie dziecko takie duże sn. Dla mnie to patologia bo taki porod to koszmar dla kobiety jak dziecko takie duże.
Marta
Gratulacje udanej wizyty:*
Misia
Bardzo, bardzo mi przykro z powodu dziadka. Nie miej wyrzutów sumienia, że go nie zobaczylas, będziesz go pamiętać takim jakim był.
Mój zmarł w styczniu, tez go nie zobaczyłam, bo miałam zagrożoną ciążę, a wiedziałam, że cierpi niechcialam pamiętać końca tylko to jaki był silny.
Dziewczyny, czy to normalne, że tak słabo czuję mała trzeci dzień, bo tak mało się rusza a wcześniej czułam mega kopniaki...

Odnośnik do komentarza

misia przykre są te etapy zycia jak ktoś bliski odchodzi. Mojej mamy siostra zmarła- pogrzeb byl wczoraj. Tez się z nia nie pożegnałam - nie chciałam do szpitala jechać... I bałam sie swojej reakcji, bo mama mówiła, ze się bardzo zmieniła. Zmarła po 10 dniach w szpitalu. Przyjaciółka mi powiedziała, ze rak często jest jak nowe życie w drodze- taja równowaga w rodzinie mh...
Poza tym wierze ze śmierć nie jest końcem, a początkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Misia - łączę się w bólu. Uściski!

Marta_joanna - przybijam piątkę. Też siedzę na glukozie, jeszcze 9.25 i 10.25 przede mna. Nawet znośna była ;)

Jeszcze dzis mnie czeka runda po sklepach za prezentami od zajaczka dla dzieciakow, musze dokupic sobie nospe i magnez, pare kosmetykow, cos do jedzenia na droge. Poprasowac i spakowac nas. Jeszcze wizyta w cerkwii, a i na genetyke sie umowic...
Wczoraj tak mnie nad prawa pachwina bolalo, ze juz szykowalam sie na izbe przyjec... Nie wiem, czy dzidzia gdzies mi tam noge wlozyla czy jakis ogolny ucisk, ale tchu nie moglam zlapac.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Misia - smutne wiadomości od rana, ale tak jak sama napisałaś - tak widocznie miało być że się już z nim w tym stanie nie widziałaś, a zapamiętasz go uśmiechniętym.

Antynikotynowa - ja bylabym zachwycona takim zlotem:)) dobrze, że u Ciebie nieco lepiej:)

A mi dzisiaj z kolei od rana skoczyło ciśnienie, bo firma która robi nam zabudowe i komode do pokoju przełożyła po raz kolejny montaż o tydzień, a miał być dzisiaj. I już 3 tydzień mam zawartość szafy w kartonach i burdel, a odkąd zaczynali z szafą minął miesiąc. Jeszcze zmyślają bezczelnie że im się maszyna zepsuła. Czy już naprawdę nie ma porządnych fachowców w naszym kraju? wszyscy wyjechali za granice???? Na dodatek jestem tym bardziej na nich wściekła, bo z tego powodu się popłakałam, a nie chcę tak szkodzić dzidzi. W ogóle ostatnio ciągle płacze z powodu totalnych głupot takich jak zepsuta sokowirówka, artykuł o porzuconych dzieciach, czy np dalszy brak szafy. Porażka, nigdy bym wcześniej nie popłakała się z takiego powodu:P
Ufff.....wyżaliłam się..:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72713.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...