Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Kamera lub laptop z twojej bajki"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno, dawno temu za gorami za lasami zyli sobie Krol Edmund I krolowa Basia.
Pewnego dnia na ich dwor przy byl silacz Przemek.
Nie opodal strumyka uzadzili sobie piknik. W ich skore wsiakala witamina D dzieki Sloneczku. Tego dnia Slonce mocno prazylo, a w ich koszyku bylo kanapki z jakies I ogorkiem.
Gdy zrobilo sie zimno wieczorem, kazdy udal sie do swojej komnaty z pelnym brzuszkiem I usmiechem na twarzy po tak wspaniale spedzonym popoludniu.

Odnośnik do komentarza

Dawno, dawno temu za gorami za lasami zyli sobie Krol Edmund I Krolowa Basia.
Pewnego dnia na ich dwor przybyl silacz Przemek.
Nie opodal strumyka uzadzili sobie piknik.
W ich skore wsiakala witamina D dzieki Sloneczku.
Tego dnia Slonce mocno prazylo, a w ich koszyku bylo kanapki z jajkiem I ogorkiem.
Gdy zrobilo sie zimno wieczorem, kazdy udal sie do swojej komnaty z pelnym brzuszkiem I usmiechem na twarzy po tak wspaniale spedzonym popoludniu.

monthly_2015_12/konkurs-kamera-lub-laptop-z-twojej-bajki_40430.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość renatakub

trzeba być zalogowanym lecz jest kłopot z tym zalogowaniem , znaczy był i jest ...Napisałam wcześniej oczywiscie w terminie mozliwosci nadsyłania wierszy/bajek ze jednak wszystkie prace beda brane pod uwage i te podpisane bez logowania.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Wierszy było bez liku,
nie zmieściły się w jednym pliku.
Komisja czyta je od rana,
każda strofa pod uwagę będzie brana.
W cierpliwości czekać nam kazano,
tak w regulaminie napisano.
Dla zwycięzców przewidziano nagród moc,
laptop, kamera, pościel to nie byle koc.
Nie to jednak jest najważniejsze,
bo okaże się kto najlepiej pisze wiersze.
Więc czekamy...
czekamy...
czekamy...

Odnośnik do komentarza

No właśnie- czekamy :)
Też miałam problem z zalogowaniem się- chyba ze 2 tygodnie próbowałam... Jakimś cudem udało się dzień przed końcem konkursu :D
Tylko tak patrzę na niektóre prace i chyba niektórzy z Państwa nie doczytali w regulaminie, że ta bajka/wiersz musi mieć co najmniej 1000 znaków ( i max 3000) i tak na oko część prac jest krótsza niż ten wymagany 1000.
No ale sporo też się mieści w tej granicy.
Tylu mamy fantazyjnych marnujących się poetów :)
Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza
Gość maggddaa

Może tym , którzy dodali utwór krótszy niż 1000 znaków, będzie ten błąd wybaczony, zwłaszcza , że jest ich wielu, nie bądźmy tacy zasadniczy, dla mnie to nie jest rażace złamanie zasad regulaminu. Jeśli treść jest interesująca to wydaje mi się, że powinna mieć szanse na wygraną :)

Odnośnik do komentarza
Gość klara2354

Moim zdaniem wszystkie osoby które nie spałniły warunków regulaminu nie powinny być brane pod uwagę,
bo oznacza to że nawet nie spojrzały w regulamin a regulaminy nie tworzy się tak o , tylko po coś.
Jasno było napisane min 1000 znaków max 3000 znaków . Mam nadzieję że redakcja będzie uczciwa i w święta nagrodzi sprawiedliwie

Odnośnik do komentarza

~maggddaa
Może tym , którzy dodali utwór krótszy niż 1000 znaków, będzie ten błąd wybaczony, zwłaszcza , że jest ich wielu, nie bądźmy tacy zasadniczy, dla mnie to nie jest rażace złamanie zasad regulaminu. Jeśli treść jest interesująca to wydaje mi się, że powinna mieć szanse na wygraną :)

To jest rażące zlamanie regulaminu!

Odnośnik do komentarza
Gość kendrick

~Pint
~maggddaa
Może tym , którzy dodali utwór krótszy niż 1000 znaków, będzie ten błąd wybaczony, zwłaszcza , że jest ich wielu, nie bądźmy tacy zasadniczy, dla mnie to nie jest rażace złamanie zasad regulaminu. Jeśli treść jest interesująca to wydaje mi się, że powinna mieć szanse na wygraną :)

To jest rażące zlamanie regulaminu!

Niektórzy tu chyba o złote kalesony grają...Zaczynam współczuć temu co wygra...zaraz będzie miał wytknięte wszystkie błędy interpunkcyjne, posądzenie o plagiat i komentarze o beznadziejnym zgłoszeniu, (bo "przecież moje było lepsze, nie rozumiem czemu nie wygrało")) Już nie przesadzajmy z tą regulaminowością. To jest zabawa. Też uważam, że liczy się ogólna treść i morał bajki i całość zgłoszenia.

Odnośnik do komentarza

~kendrick
~Pint
~maggddaa
Może tym , którzy dodali utwór krótszy niż 1000 znaków, będzie ten błąd wybaczony, zwłaszcza , że jest ich wielu, nie bądźmy tacy zasadniczy, dla mnie to nie jest rażace złamanie zasad regulaminu. Jeśli treść jest interesująca to wydaje mi się, że powinna mieć szanse na wygraną :)

To jest rażące zlamanie regulaminu!

Niektórzy tu chyba o złote kalesony grają...Zaczynam współczuć temu co wygra...zaraz będzie miał wytknięte wszystkie błędy interpunkcyjne, posądzenie o plagiat i komentarze o beznadziejnym zgłoszeniu, (bo "przecież moje było lepsze, nie rozumiem czemu nie wygrało")) Już nie przesadzajmy z tą regulaminowością. To jest zabawa. Też uważam, że liczy się ogólna treść i morał bajki i całość zgłoszenia.

Zgadzam się w 100%! Ludzie to tylko konkurs! A konkurs to ma być zabawa a nie gra na śmierć i życie!! Weźcie wyluzujcie bo przykro się czyta wasze komentarze...

Odnośnik do komentarza
Gość ratka222333

onca jak najbardziej zgadzam się z Tobą,że to tylko konkurs, jednak według mnie konkurs jest po to, aby jednak jego zasad przestrzegać. Rozumiem, że chcesz, aby twoje zgłoszenie było brane pod uwagę mimo, że nie ma tych 1000 wymaganych znaków, jednak postaw się w sytuacji osób które regulamin przeczytały cały i tak układały bajkę/ wierszyk, aby jednak zmieścić się w przedziale. Jeśli bierzesz udział w konkursie gdzie należy wysłać zdjęcie to zdjęcie wysyłasz i nawet wtedy trzeba się trzymać pewnych wytycznych. Tutaj były takie wymogi a nie inne i uważam, że nie bez znaczenia były napisane włąśnie w regulaminie. :)

Odnośnik do komentarza

To tylko zabawa, przyznaje że moja bajka nie miała 1000 znaków, przyznaję że chciałbym żeby pewien zapis z regulaminu nie był brany pod uwagę, ale... no właśnie, biorąc udział w konkursie oświadczyłem że zapoznałem się z regulaminem... całym regulaminem. Nie do mnie należy decyzja które bajki/wiersze wygrają. Cieszy mnie to, bo wiem że jest kilka naprawdę świetnych krótkich prac, i miałbym problem z wyborem. Mam nadzieję że moja też jest w tym gronie. No właśnie, mam nadzieję. Szczerze gratuluję przyszłym zwycięzcom, bo na pewno zasługują na swoje nagrody.

Odnośnik do komentarza

~ratka222333
onca jak najbardziej zgadzam się z Tobą,że to tylko konkurs, jednak według mnie konkurs jest po to, aby jednak jego zasad przestrzegać. Rozumiem, że chcesz, aby twoje zgłoszenie było brane pod uwagę mimo, że nie ma tych 1000 wymaganych znaków, jednak postaw się w sytuacji osób które regulamin przeczytały cały i tak układały bajkę/ wierszyk, aby jednak zmieścić się w przedziale. Jeśli bierzesz udział w konkursie gdzie należy wysłać zdjęcie to zdjęcie wysyłasz i nawet wtedy trzeba się trzymać pewnych wytycznych. Tutaj były takie wymogi a nie inne i uważam, że nie bez znaczenia były napisane włąśnie w regulaminie. :)

Owszem, moja bajka miała troszkę mniej znaków, dlatego nie liczę na wygraną. ALE brałam już udział w paru konkursach tutaj i nigdy NIGDY nie było takich sytuacji tak teraz.. że ludzie wytykają sobie błędy, że podkreślają swoje zażenowanie wypowiedzią innych... Tu zawsze była przyjazna atmosfera, wiele osób mimo, że nie wygrało szczerze gratulowało nagrodzonym...
A ten konkurs przyciągną wiele osób które patrzą tylko gdzie co wygrać i do widzenia.. i o to podejście mi chodzi!

Odnośnik do komentarza

Na szczęście,
Organizator jest uprawniony do zmiany postanowień niniejszego Regulaminu, o ile nie wpłynie to na pogorszenie warunków uczestnictwa w Konkursie.
Wszystkie bajki są super, i te super krótkie i te długie.
Każdy miał jakiś pomysł.
Chodziło chyba głównie o dobrą zabawę i zdrową rywalizację a również pozytywne postrzeganie produktu jakim jest Ibuvit D.

Odnośnik do komentarza

Szanowna Redakcjo i Uczestnicy,najrozsądniej i po prostu najuczciwiej będzie rozstrzygnąć konkurs zgodnie z regulaminem. Tym sposobem utniemy wszelkie spekulacje dot. choćby nieuczciwemu przyznaniu nagród, bo jeśli wygra ktoś, kto nie spełnił warunków regulaminu, to od zazu wzbudzi podejrzenia, że konkurs był ustawiony.... i jak ktoś słusznie zauważył, dodając post konkursowy, potwirdziliśmy, że zapoznaliśmy i zaakceptowaliśmy regulamin... równie dobrze moglibyśmy napisać wiersz o choince, tzn. że on także miałby szansę na nagrodę?! Niech, ci których prace nie spełniają określonych warunków mają nauczkę na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Gość BAJDURKA

kasianka123
W słonecznej krainie, tam, gdzie strumyk płynie
i las się zaczyna, mieszkała królewska rodzina:
król z czarnymi wąsami, królowa z długimi lokami
i królewna urocza, co nosiła warkocza.
Rodzice królewny mieli z nią problem pewny,
córka ciało miała blade, choć jadała czekoladę.
Ale wiedzieli rodzice, że nie pomogą słodycze,
za to promienie słoneczne są na bladość skuteczne.
Lecz królewna rzadko na dwór wychodziła, tylko w komnacie swojej tkwiła,
i zamiast w plenerze, grała na komputerze
lub surfowała w internecie na nowym tablecie.

Miała swoją komnatę, miała stroje bogate,
sukienki w każdym kolorze, nie mówiąc o butów wyborze,
kokardki i wstążeczki, zabawki i książeczki,
słodycze wszelkiego rodzaju, wachlarze z każdego kraju.
Może się zastanawiacie albo już odpowiedź znacie,
co się tej królewnie stało, czy jej czegoś brakowało?
Wśród zabawek, sprzętów wielu, marzyła o… przyjacielu!

Pewnego dnia coś się zdarzyło, co życie królewny całkiem odmieniło…
Gdy smutna i samotna podeszła do okna,
znad pobliskiego strumyka dobiegła ją miła muzyka.
Zobaczyła jak jej rówieśnicy, bawią się wesoło w zamkowej okolicy.
Byli zdrowi i rumiani, mocni jak siłacze, ale roześmiani.
(A to dlatego że na słońcu czas spędzali i się zdrowo odżywiali.)
Królewna wyszła z zamkowego pokoju i na dworze nabrała lepszego nastroju.
Słońce dobrze jej zrobiło, bo witaminę D w organizmie wytworzyło,
więc radosna i ochocza, zarzuciła na plecy warkocza
i porzucając wcześniejsze obawy, przyłączyła się do zabawy!
Odtąd w komnacie sama nie siedziała, lecz dnie całe na dworze spędzała.
Polubiła dzieci, zabawy nad strumykiem, a także jajko i kanapkę z tuńczykiem.
Więc się cieszył król i cieszyła królowa, że córka jest rumiana, silna i zdrowa.

Morał z bajki jest taki: Dziewczyny i chłopaki!
Kąpiel słoneczna jest dla zdrowia konieczna,
bo witaminę D wyzwala i radość zachować pozwala!
I jedzcie ryby i jajka – o! i skończona bajka.

Odnośnik do komentarza
Gość BAJDURKA

~BAJDURKA
''Bajka o koglu-moglu"

Potężny siłacz król -
Zameczek był złoty
Cierpiał okropny ból
Żyć nie miał ochoty

Królewna jajek wór
Zebrała o świcie
Od czarodziejskich kur
Karmionych obficie

Utarła żółty mus
Odrzekła ojcu - Re
Czujesz młodzieńczy luz?
Lek z witaminą D?

Strumyka miły szał
Ukoił zamęty
Pan Bóżek słońce dał
Bądź zdrowym i świętym!

Morały nie zginą
Dla dzieci, dorosłych
Z pyszną witaminą
Będą siły rosły!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...