Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak babyjaga, tylko jak chodzę prywatnie do ginekologa to za wszystkie badania place prywatnie. Skierowanie dostanę 16 maja, tylko chodzi mi o to czy rodzinny może to przepisać? Chyba nie, tylko ginekolog. To nie problem, bo pewnie z 70 zl taki powiew. Pogoda się robi ciekawą, ptaszki śpiewają :-) dziś chyba wypiore wózek,Jacek napompuje kółka.

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Nie pamietam która z Was pisała o antybiotyku duomox. Ja teraz go biorę. To jest antybiotyk z grupy która jest całkowicie bezpieczna dla kobiet w ciąży. Lepiej brać niż bakteria ma zostać w organizmie bo potem mogą być inne powikłania. Podobno bezpieczniej jest brac antybiotyk niż te wszystkie na przeziębienie tak mi powiedział lekarz ale wiadomo ze musi być wtedy zakażenie bakteryjne! Wiec marsz po lek do apteki i prosze sie leczyć :) bo niestety powikłania mogą być bardzo niebezpieczne

http://s1.suwaczek.com/201606257448.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam wózek po córci 3w1. Spore pompowane koła dobry na nierówny teren i stabilny na tyle że jak większe dziecko się wychyli to nie przewróci się razem z wózkiem co widziałam na placu zabaw przy mega drogim ale lekkim wózeczku. Sprawdził nam się dobrze. Dodatkowo koło roku dokupiliśmy lżejszą składaną spacerówkę na wyjazdy i dla babci która mieszka na osiedlu gdzie sporo różnic poziomów i trzeba wózek wpychać po wjazdach przy schodach.

Odnośnik do komentarza
Gość Morawcia

My kupiliśmy x-lander x-run 3 w 1, trójkołowiec przystosowany do biegania. Zamierzamy z mężem wykorzystać tereny przy których mieszkamy do aktywnego spędzania czasu. Dziś w nocy urodziła moja koleżanka, która była 6 tygodni do przodu z terminem w stosunku do mnie. Urodziła 2 tygodnie przed swoim terminem i dotarło do mnie że i niedługo na mnie kolej. Panikaaaa x 1000! :-)

Odnośnik do komentarza

My też mamy 3 w 1 po starszej córci. Pewnie gdzieś po 1,5 roku używania zamienimy go na lekką spacerówkę, którą można wszędzie zmieścić :-) Łooo w końcu znalazłam łóżeczko turystyczne, szukałam go z dwa miesiące. Jutro zadzwonię tam do sklepu dopytać czy aby na pewno ma dwa poziomy i zamawiam.
Faktycznie już nie długo pora przyjdzie na nas. Pamiętam jak czytałam, marcówki rozpakowane, kwietniówki, majówki powoli też i zostają czerwcowe dziewczyny ! :D

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Mimina
My mamy bebetto luca s-line, ma duże koła, wydaje się fajny, ale jeszcze nikogo w nim nie woziłam :-P znajomi nam go polecili i oni są zadowoleni

Powiedz jak składa Ci sie stelaż?My kupiliśmy używany bebetto luca i chwile sie nim pobawiłam i cieżko mi sie składa stelaż,próbowałam kilka razy i nie dałam rady:/....

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Syll
Nie pamietam która z Was pisała o antybiotyku duomox. Ja teraz go biorę. To jest antybiotyk z grupy która jest całkowicie bezpieczna dla kobiet w ciąży. Lepiej brać niż bakteria ma zostać w organizmie bo potem mogą być inne powikłania. Podobno bezpieczniej jest brac antybiotyk niż te wszystkie na przeziębienie tak mi powiedział lekarz ale wiadomo ze musi być wtedy zakażenie bakteryjne! Wiec marsz po lek do apteki i prosze sie leczyć :) bo niestety powikłania mogą być bardzo niebezpieczne

To ja pisałam o duomoxie, biorę go pomimo wątpliwości co do diagnozy (mi się wydaje, ze to wirus), jednak lekarz pow mi, że ma 20 letnia praktykę i wie co widzi. No więc okej, ginekolog także potwierdził, że jest to bezpieczny lek. Syll na co go bierzesz? Jaki on wielki i przebrzydly w smaku... Moja siostra brała go w 7 tyg na angine łącznie z heviranem na polpasca. To dopiero był strach, a siostrzeniec stanowczo wyprzedza teraz rówieśników w rozwoju i jest przecudny!!
Odnośnik do komentarza

Dzień dobry! Fajnie nie musieć nastawiać budzika rano...
Mnie coś znów atakuje bo do kataru jakiś kaszel, słaba się obudziłam ale może minie. Pogoda taka jakaś, chyba nie najgorsza...
A ja nadal wózka nie mam, chyba dzis internet i trzeba podjąć decyzję.
Póki co idę robić ten sernik obiecany bo wczoraj już mi się nie chciało a na obiad kaczka to musze mieć wolny piekarnik. Oj oj jak mi się dziś nic nie chce...choróbsko się czai...

Odnośnik do komentarza

~Zuzolik
Czesc dziewczyny
Jestem swiezynka termin mam na 24 czerwiec
Od kilku dni szukam wózka wczoraj oglądałam i mam mętlik w głowie
Wszystkie polskie wózki maja dobra amortyzację a ja mam teren wybojowy więc co tu wybrać ażeby później być zadowolonym ze spacerówki żeby koła nie odpadły itp
Macie już wózki?
Ja jeszcze z wyprawka to na bakier .
Może w weekend z cora wybierzemy się na szaleństwo.

Czesc Zuzolik, my kupilismy polski wozek Baby Design lupo comfort, ale na razie czeka w pudle :-)
Opinie na necie ma bardzo rozne, jak chyba kazdy, ilu uzytkownikow tyle zdan.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o duomox czy inne leki to ja myślę, że już i tak nasze dzieciaczki są w pełni rozwinięte, więc i tak im to nie powinno zaszkodzić, gorzej jeśli jest to np. pierwszy trymestr, gdy wykształcają się wszystkie narządy (ale i tak niektóre antybiotyki są zupełnie bezpieczne).
ja brałam heviran na opryszczkę w 13 tyg. i jeszcze przeszłam taką infekcję górnych dróg oddechowych,że nie pamiętam kiedy ostatnio byłam tak chora...gorączka, kaszel, ból gardła...mam nadzieje,że ani opryszczka ani ten lek nie zaszkodziły mojej córeczce.
A jeśli chodzi o wózek to my kupiliśmy anex sport i do tego fotelik cybex (aton 4).
A z GBS to myślałam,że każda kobieta musi mieć ten posiew- niezależnie czy chodzi do gin. prywatnie czy na NFZ, bo jeśli jest GBS+ to w trakcie porodu trzeba podać antybiotyk,żeby dzidziuś się nie zaraził.m

Odnośnik do komentarza

cerise
Jeśli chodzi o duomox czy inne leki to ja myślę, że już i tak nasze dzieciaczki są w pełni rozwinięte, więc i tak im to nie powinno zaszkodzić, gorzej jeśli jest to np. pierwszy trymestr, gdy wykształcają się wszystkie narządy (ale i tak niektóre antybiotyki są zupełnie bezpieczne).
ja brałam heviran na opryszczkę w 13 tyg. i jeszcze przeszłam taką infekcję górnych dróg oddechowych,że nie pamiętam kiedy ostatnio byłam tak chora...gorączka, kaszel, ból gardła...mam nadzieje,że ani opryszczka ani ten lek nie zaszkodziły mojej córeczce.
A jeśli chodzi o wózek to my kupiliśmy anex sport i do tego fotelik cybex (aton 4).
A z GBS to myślałam,że każda kobieta musi mieć ten posiew- niezależnie czy chodzi do gin. prywatnie czy na NFZ, bo jeśli jest GBS+ to w trakcie porodu trzeba podać antybiotyk,żeby dzidziuś się nie zaraził.m

Ja tez brałam heviran na opryszczke, był to 15 tydzień. Lekarz mówił, że to bezpieczny lek. Co do Gbs to już chyba standard, że się go bada? Ja prywatnie płaciłam 40 zł,ale był to po prostu posiew na bakterie w 27 tyg, bo obawiałam się, że coś się przypaletalo, no i wyszedł gbs +,co odnotowano w karcie ciazy.
Odnośnik do komentarza

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi prawnie jest teraz wymagane badanie GBS. W związku ze zwiększoną liczbą zakażeń w szpitalach. Mi lekarz powiedzial że zrobią mi go na następnej wizycie czyli 13maja to będzie jakieś 2tyg przed porodem. Natomiast mam się nie martwić jakby mi tego nie zdążyli zrobić a poród by się wczesniej zaczął. Wtedy dają dziecku antybiotyk "na wszelki wypadek". Ja mam choć wizytę będę miała już prywatnie to mam badanie już w cenie wizyty.

Odnośnik do komentarza
Gość Morawcia

cerise
Jeśli chodzi o duomox czy inne leki to ja myślę, że już i tak nasze dzieciaczki są w pełni rozwinięte, więc i tak im to nie powinno zaszkodzić, gorzej jeśli jest to np. pierwszy trymestr, gdy wykształcają się wszystkie narządy (ale i tak niektóre antybiotyki są zupełnie bezpieczne).
ja brałam heviran na opryszczkę w 13 tyg. i jeszcze przeszłam taką infekcję górnych dróg oddechowych,że nie pamiętam kiedy ostatnio byłam tak chora...gorączka, kaszel, ból gardła...mam nadzieje,że ani opryszczka ani ten lek nie zaszkodziły mojej córeczce.
A jeśli chodzi o wózek to my kupiliśmy anex sport i do tego fotelik cybex (aton 4).
A z GBS to myślałam,że każda kobieta musi mieć ten posiew- niezależnie czy chodzi do gin. prywatnie czy na NFZ, bo jeśli jest GBS+ to w trakcie porodu trzeba podać antybiotyk,żeby dzidziuś się nie zaraził.m

Cerise kupowałaś może ten wózek i fotelik w Dudusiu w Bielsku?

Odnośnik do komentarza

cerise no tak nie całkiem z tym, że dzieciaczki są juz tak w pełni dorosłe. Gdyby tak było, to by się rodziły już teraz. Moja pani profesorka łódzka mówiła, że uważać z syfami trzeba do końca, bo teraz na ostatnim etapie poza tłuszczykiem, rozwija się kora mózgowa i dopracowują płuca. Wiadomo, że to już nie są zagrożenia jak na początku ciąży, ale uważać na maluchy trza do końca ;-)

Czy ja powiem coś odkrywczego, jak powiem, że mi się nic nie chce?

:-D

Odnośnik do komentarza

goherek
Mimina
My mamy bebetto luca s-line, ma duże koła, wydaje się fajny, ale jeszcze nikogo w nim nie woziłam :-P znajomi nam go polecili i oni są zadowoleni

Powiedz jak składa Ci sie stelaż?My kupiliśmy używany bebetto luca i chwile sie nim pobawiłam i cieżko mi sie składa stelaż,próbowałam kilka razy i nie dałam rady:/....

U nas lekko się składa, a ustawiłaś koła do jazdy na wprost + je zablokowałaś? Bo nam tak gostek w sklepie pokazywał, że tak trzeba :-)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Chyba nie składałam ze zblokowanymi kołami,teraz jest schowany to i tak nie potestuje ale bede pamiętała otym.Chyba też nie dokońca dobrze sie wypowiedziałam-przy rączce jest guziczek który trzeba wcisnąć i pociągnąc do siebie oba czarne elementy i własnie nie mam siły ani guziczka wcisnąć ani przesunąć tych platików.Mam nadzieje ze wyrobie sobie jakiś patent na to bo do auta go nie wsadze:/

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

goherek
Chyba nie składałam ze zblokowanymi kołami,teraz jest schowany to i tak nie potestuje ale bede pamiętała otym.Chyba też nie dokońca dobrze sie wypowiedziałam-przy rączce jest guziczek który trzeba wcisnąć i pociągnąc do siebie oba czarne elementy i własnie nie mam siły ani guziczka wcisnąć ani przesunąć tych platików.Mam nadzieje ze wyrobie sobie jakiś patent na to bo do auta go nie wsadze:/

Sprawdzałam właśnie i u mnie chodzi wszystko leciutko - wciskam te 2 guziczki jednocześnie i podciągam to czarne "coś" do góry, zapieram się rączką pod biustem, ciągnę do siebie i się składa. Nawet kół nie blokowałam i było wszystko ok :)

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...