Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie dzisiaj dół. Bylam rano tzn po 9 w laboratorium. Dostałam sie przed 11. W międzyczasie zapisalam sie w końcu do przychodni żeby pójść jutro do ogólnego na ta konsultacje żeby wpisala do karty ciąży. Panie namawialy mnie w kolejce do labo żebym szła bliżej i wchodzila bez kolejki. Ale ja głupia tak nie umiem. No i musiałam odczekać swoje. Co do kp, moja siostra karmi juz prawie 9 mies. Ja tez chce jak najdłużej :) jutro jeszcze czeka mnie wizyta w ogólnej, wyjście na targ po cycnik do kp. Jakos mi dzisiaj tak smutno :( jeszcze moja nadopiekuńcza teściowa. Wszystko by chciała wiedzieć...

Odnośnik do komentarza

Ja także planuje bite pół roku karmić,może nawet dłuzej.
Koszula fajna,nie za długa wg mnie ale fakt za droga jak 1 raz.
Marzi a jednak rozważasz kp?
Ja bedac na ktg włączyłam sobie dyktafon w tel by nagrać dzwieki,cieszyłam sie jak głupia ze bede miała nagranie.…Krótko bo na tym durnym tel słychać było tylko jak sie papier drukuje w urządzeniu:/

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!!
U mnie nerwów ciąg dalszy;( byłam na ktg i wszystko ok, ale to usg piątkowe i przepływy lekarz który zastępuje mojego określił jako "hmm no można się denerwować trzeba powtórzyć" i takim oto sposobem w czw mamy kolejne usg tym razem w szpitalu łącznie z przeplywami. Taki niemiły ten lekarz ze szlak mnie trafia ze jak ja mojego potrzebuje prowadzącego to ten jest na urlopie!! Od początku ciąży chodziłam do niego pryw, a teraz jak go nie ma nawet nie wiem komu ufać.... Chyba urodze szybciej bo nerwy mnie wykańcza;(( dziewczyny a któraś z Was miała robione przepływy w 36 tyg?? Jakie macie wyniki??

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, u nas zwykły dzień szpitalny ;) obchody, kroplowki, laktator co trzy godziny i odwiedziny u Jaśka. Mnie przetrzymaja tu jeszcze dzień może dwa. Dopóki biorę antybiotyki.
A wiadomość dnia jest taka że jak progres Jaśka będzie taki jak do tej pory to może wypuszcza go w czwartek.

Odnośnik do komentarza

Jola to fantastyczna informacja! Trzymam kciuki :)
Gosia przy 3 usg tym ważnym przepływy badają standardowo chyba? Ale na opisie tylko jest, że prawidłowe i tyle.
Goherek ja na pewno będę karmiła ile dam radę, jest tyle korzyści dla dzidziusia, że nie miałabym sumienia w ogóle jej tego odmówić. Jeśli będę czuła się z tym kiepsko to nie potrwa to długo ale chociaż postaram się dociàgnąć do miesiąca, żeby jej przekazać jak najwięcej dobroci. Rozbawił mnie z tym ktg;)
Aga dasz rade, współczuję siedzenia ale ja też przez całą ciążę wysiaduje zawsze swoje. Dobrze się czuje to mi głupio korzystać z przywilejów a ludzie patrzą krzywo...tylko fakt faktem potem człowiek wymęczony..
A skoro mój lekarz nie dał mi skierowania to pójdę prywatnie powtórzyć morfologia, mocz hbs chyba tez musi być z 6 tygodni? Coś jeszcze zrobić? W szpitalu coś jeszcze pisze o OQA? Co to jest?. Dziewczyny chodzące prywatnie ...ile kosztuje orientacyjnie takie badania. Z ciekawości pytam i tak musze pójść zrobić.

Odnośnik do komentarza

Marzi - nie spotkałam się ze skrótem OWU, ale mój szpital wymaga m.in. WR czyli Odczyn Wassermana (kiła). Skrót OWU trochę do tego pasuje.

Ja prowadzę ciążę prywatnie, ale mam wykupiony cały pakiet ciążowy i te wszystki badania w nim są, więc nie wiem, ile to konkretnie kosztuje.

Mój szpital wymaga najswieższych badań, ale nie limituje tego czasem 6 tygodni. U mnie potrzeba: grupę krwi, HBS, WR, GBS, USG, HCV i HIV.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

Gosia sprawdziłam i na 3 usg 32tc jest napisane po chińsku: przepływy MCA i UV UA TV MV wn, CPR pow 1, przepływy TV wn. To wn to w normie chyba tak? A drugi raz robiłam to samo usg 3 trymestru w 34 tc u innego lekarza państwowo i juz nie ma info o przepływach na tym wydruku...

Odnośnik do komentarza

Justyna, może to ta kiła rzeczywißcie?Teraz sprawdzałam OWA HBS grupa krwi i wyniki badań labolatoryjnych z ost 6 tygodni. Nie miałam tego OWA robionego, nie wpisał mi lekarz skierowania na to. Miałam HIV HCV toksoplazmoze wszystko w 1 trymestrze. Z tymi lekarzami to daj spokoj...
Dziś mi położna mówiła, bo zapytałam, ze na ktg to już od 37tc powinnam chodzić a w gabinecie lekarz mi mówi że to dopiero jak do 40 tc dobije. Pretensje potem ze kobiety z internetu czerpią informacje jak tu nikomu zaufać nie można. Ehhh

Odnośnik do komentarza

gosiakzk
Ja mam właśnie dokładnie napisane tętnica pepkowa i środkowa mózgu i tam podane wyniki PI i RI oraz PI PSV.... ech mam nadzieję że w czw wszystko będzie dobrze, tak bardzo się martwię i ta różnica w wadze i tymi przeplywami ;(

To już znów zupełnie inne oznaczenia...żeby już nam się rodziły te dzieciaki powoli, bo zwariować można od tych zmartwień...
Odnośnik do komentarza

No makabra - co lekarz to inne badania i inne wymagania. Ja dziś idę do swojego to dopytam, czego jeszcze mi do szczęścia brakuje, żeby potem się szpital nie doczepił. Najbardziej mnie martwi, że nie mam tych konsultacji u internisty i dentysty, ale niby na stronie mojego szpitala o tym nie piszą. Piszą tylko, żeby wziąć zaświadczenia z konsultacji u różnych specjalistów JEŚLI się takie odbyły.

http://fajnamama.pl/suwaczki/6v34fky.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/jy8pb7r.png

Odnośnik do komentarza

Gosiazk ja miałam przepływy w piątek. Mam dobre. Termin mam z usg na 22.05 a z om na 30.05.
Nie znam się za bardzo na tym wiem tylko że lekarz mi jakąś tam wartość pokazywał i było 0,8 i powiedział, że dobrze jest jak jest ta wartość do 1,1 ale nie powiem Wam dokładnie co to było. Poza tym 3 stopień dojrzałości łożyska i bardzo dużo wód. I stwierdził że nie ma na co czekać mam brać się za rodzenie a nie czekać.

Odnośnik do komentarza

Justyna ja mam rubryki po prostu na te kosultacje w karcie ciąży , do tego gin mi tam ptaszki wstawił ( ze niby uzupełnić) dentystè mam ale nie wiem czy mnie się chce iść do tego internisty jeszcze. Siedzieć z chorymi ludźmi...:/ zobaczę jak mi się będzie bardzo nudziło może podjadę ;)
Na stronie szpitala tez nic nie pisze o tym ale jak się mają potem sadzić, że coś niesprawdzone. ..Wrr
A w ogóle to pytam tego mojego lekarza, że skoro wszystko zamknięte to mi się te 6 tyg może skończyć i problem w szpitalu, czy mi da skierowanie żeby je powtórzyć...to powiedział ze u niego w szpitalu robią jak się zgłoszę na poród, na miejscu. Wiecie co...:/ i w sumie tak mnie wkurzył ze chyba go jutro oleje i wcale nie pójdę oglądać tego jego szpitala:/

Odnośnik do komentarza

JustynaD Myślę że nie ma co się stresować tymi wszystkimi konsultacjami. Na pewno nie odmowia ci przyjęcia do szpitala bo nie masz jakiejś info od internisty czy dentysty. Ja byłam w ciąży u dentysty i po prostu wiem dla siebie ze wszystko jest ok. Gdybyś miała jakieś problemy zdrowotne i przez to trzeba by inaczej przeprowadzić poród np. wskazanie do cc to wtedy tak, potrzeba zaświadczenia od specjalisty (np.kardiolog, okulista itp) a tak to nie. Pomyslcie ze sa kobiety ktore nie bardzo chodza do gina i nie maja wynikow badan i co zawsze sa przyjete. Szpital nie moze odmowic przyjecia ciezarnej jak ma miejsce. Moim zdaniem te niektóre rubryki w karcie ciąży są od tak:-) Nie jest to absolutnie powód do stresu i myślenia o tym.

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
Marzi morfologia pełna i mocz to kosz około 20 zł.
W ogóle użyłam kremu do depilacji i jak dla mnie efekt średni, musiałam poprawić maszynką. Jeszcze bym szpagat zrobiła pod prysznicem :D A teraz zbieram się do ginekologa, zobaczyć co u mojej Zofii :)

Dzięki, grosiki wiec niech się wypcha z tym skierowaniem :) a ja zadowolona jestem z kremu, raz jeszcze przeleciałam delikatnie maszynką po tym kremie ale jest gładko jak nigdy i bez podrażnień. Żałuję że się w ogóle tą maszynka męczyłam tyle czasu. Mam taki niebieski krem z Joanny do okolic bikini 3 minutowy ale trzymałam go 10. Wszystko ok.
Odnośnik do komentarza

Ja za morfologię, mocz i układ krzepnięcia do zzo płaciłam ostatnio 34zł. Gbs też prywatnie 40zł. Wczesniej robiłam wszystko na Nfz więc przeżyję bo nie chce mi się biegać do dwóch lekarzy na raz.
U mnie w szpitalu chcą żeby wyniki nie były starsze niż ok 2tyg. Tylko krew, ukł. Krzepnięcia i gbs. Reszta badać z karty ciąży i laboratoryjny wynik grupy krwi ale to chyba wszędzie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...