Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co udalo mi się uniknąć dokarmiania, ale mój głodomor w dzien potrafi w dzień jeść co 2 godziny z obu piersi. Też w jednej mam mniej pokarmu i mały dostaje przy niej szału jak już wszystko wypije, od drugiej muszę go odciagac bo potrafi tyle się napić, że aż mu się ulewa.. :/ w nocy dłuższe przerwy i wtedy czuję, że mam wiecej pokarmu, ale w dzień mam wrażenie, że nie nadążam z produkcją. Na karmi pozwoliłam sobie dopiero wieczorem jak mały przesypia ze 4-5h, ale wtedy nie ma też deficytu. Może wypróbuję te kompoty z jabłek i zwieksze ilość inki :)

Odnośnik do komentarza
Gość Ala1239

Rozumiem. Ja chwile dokarmialam i dokarmiam jak nie dam rady odciagnac bebilonem HA. Po karmieniu to ja chyba nic bym nie odciagla. Mozna dokarmiac karmiąc dalej, tylko wtedy laktacja moze sie jeszcze zmniejszyć. Ale najważniejsze zdrowie dziecka.

Odnośnik do komentarza
Gość Ala1239

I przede wszystkim sie nie denerwuj jak bedzie trzeba troche dokarmiac, bo wtedy pokarmu bedzie jeszcze mniej. Ale mam nadzieje, ze to chwilowy nizszy przyrost wagi i kolejny bedzie większy, czego Ci zycze. Moj maly wczoraj skończył 8 tygodni i dopiero w tym tygodniu przyrost jest wiekszy.

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Meju gdzieś czytałam ze owego przybierania nie można traktować jak wyroczni bo dzieci są różne i mogą mieć np mniejsze przyrosty w 4-5 tyg a potem przyspieszyć...
Ja myślę że skoro karmisz i dziecko przyrasta to znaczy ze jest DOBRZE! A jeśli ta masa jest zbyt niewielka to albo uzbroić się w cierpliwość i sprawdzić za tydzień czy przyrosty się nie zwiększyły (z uwzględnieniem ewentualnego indywidualnego tempa rozwoju Twojego Słoneczka), albo zwiększyć ilość białka w diecie żeby było kaloryczniej, albo jedno u drugie... Decyzję o wprowadzeniu mm podjąć można tylko to zaburzac będzie to, na czym Tobie zależy czyli pełne żywienie dziecka mlekiem matczynym... Proponuje żebyś pogooglala na forach o kp i na pewno o tym pisali (bo ja sama tego nie wymyśliłam), może jeszcze któraś z Dziewczyn z większym znawstwem tematu się wypowie... w każdym razie - mam nadzieje ze się nie poddasz a rozwiązanie sensowne się znajdzie :)

Odnośnik do komentarza

Meju ją podobnie jak Hania
Na początku częściej a teraz raz dziennie albo co drugi dzień dostanie 60ml miałam i mam takie obawy jak Ty ale to tak jest im mniej się przejmuje tym więcej mleczka malutka urodziła się 2800 a na 8 tyg 4600 każde maleństwo rośnie po swojemu. Ale jak odciagasz swóje mleczko i dajesz to wiesz ile zjadlo maleństwo naprawdę

Mam jeszcze pytanie ...myslalyscie o wyjściu na basen. Jak długo i czy wogóle wybierac się ??
Jakie macie zdanie?

Odnośnik do komentarza

Aniapo, nasze szkraby z zajęć na basenie mogą korzystać od 3 mż. Ja jestem jak najbardziej za, my będziemy chodzić.

Jolka, nasz sposób na wymęczenie dziecka przed podróżą to my nie dajemy jej wcześniej zasnąć. Jak do tej pory u nas to działa.

Dziewczyny trzymam kciuki za laktację i przybieranie na wadze. Ja to raczej w drugą stronę, że moja córka za szybko przybiera na wadze i robi się z niej pączuś;)))

W niedzielę moja mała księżniczka przyjęła chrzest św.

monthly_2016_07/majoweczki-2016_49479.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Monika2016 Szybko się ogarnęliscie... a Córcia wystrojona jak księżniczka :) troche wscibskie pytanie : robiliscie w domu czy w lokalu? U mnie wychodzi ponad 20 osób do zaproszenia i mam dylemat...
A z tym, żeby wcześniej nie dać spać wypróbuję i to juz jutro bo jedziemy na badanie bioderek Małej :)

Odnośnik do komentarza

Jolka robiliśmy w domu, w sumie było 14 osób, w tym 4 dzieci i ksiądz :))))) Nie ukrywam, że wszystko przygotowała moja mama z siostrą i bez nich nie dałabym rady.
My mieliśmy usg bioderek w poniedziałek i na szczęście wszystko jest dobrze. Kolejna wizyta na początku września.
Jutro mamy wrażenie ;) ciekawe ile ten mój szkrab waży:)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Pineska

Wow!, 5,9 kg to słuszny mężczyzna.
Z mojego doświadczenia to restauracja jest zawsze odciążeniem, nikt nie musi biegać koło gości, poza tym to przebieg imprezy jest do zaplanowania, msza o tej i o tej, obiad o tej, po obiedzie kawa z ciastem i do domu. Wybór jest sprawa bardzo indywidualną, bo w restauracji i koszty inne, i w domu dzidzia ma swoje miejsca, pokoik, łóżeczko, można sie z nią położyć. Tak, czy siak mimo ze miła okazja do spotkania to zawsze stres dla rodziców. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

My juz tez po chrzcinach robilismy 19 czerwca Igorek mial wtedy 1,5 msc. W kosciele plakal a pozniej jak zasnal o 12 to spal do 17 przespal całe chrzciny. My robilismy w restauracji nad samym morzem. Bylo 35 osob. Pogoda byla piekna wiec na plazy byliśmy na spacerze.

Hania 13.08.2011 waga 2930 g
Igorek 05.05.2016 waga 3640 g

Odnośnik do komentarza

My dziś po badaniach i mały waży juz 4850 g. Mieliśmy też usg bioderek i wszystko jest super. Synuś wgl był bardzo spokojny i wyluzowany nic nie stekal :) jestem z niego dumna :)

Ja tak poza tematem... Jak wasze brzuchy? Ja jestem 5 tyg po porodzie i brzuch mi nie maleje i złe się z tym czuje... I te rozstępy... Smaruje olejkiem z apteki od kilku dni... Do tego po cesarce mam jeszcze delikatny ból i może to wszystko się goic nawet do 4-6 mies...

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...