Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marianna9111

Mp1 dobrze kojarzę , ze mieszkasz w Niemczech ?
Tez dostałaś dla malucha witaminę D3 w tabletkach?
Ja jestem przerażona jak mam to podać ;( płacze i wyzywam Niemców jak mogli wymyślić takie cos :( w Polsce normalnie kropelki dzieci dostają .

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z nowo tu obecnych prosił o dostęp na FB? Jak tak to dajcie znać..:)) żeby nam nikt obcy się nie wdarł...
Pomyśleć że niektóre dzieciaczki nie mają jeszcze miesiąca a inne kończą już dwa. Jak ten czas szybko leci :-)

Schodzaca skóra jest normą, nam też schodziła przez tydzień, smarowałam olejkiem ze słodkich migdałów..

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

Paulazdr mojej na samym początku też tak schodziła skóra z rączek i nóżek, smarowalam ja przed kąpielą olejkiem migdałowym i dosyć szybko przestała schodzić ta skórka, teraz mamy tylko ciemieniiuszke na brwiach i miałam z tym problem bo próbowałam różnych rzeczy aż pediatra powiedziała żeby linowa kupić i wyczesanej brzebykiem i praktycznie po jednym razie zeszło wszystko. No pewnie jeszcze będzie się robić ale już mam na to sposob;)
Ja też karmie i idę na spacer nawet jak mała płacze to szybko się w wózku uspokaja tylko trzeba zacząć jechać. Także ja tak pół godziny się wybieram na spacer.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Marianna tak też mam Wit D3 w tabletkach... I boję się mu podawać... Położna mówiła zeby rozpuścić z mleczkiem lub woda i wtedy podać lub włożyć do buzi i cyca od razu ale przeraża mnie to. Ale powiem ci ze powiedziała mi też ze teraz jak jest słońce to nie trzeba tak podawać bo organizm sam ją produkuje. A najlepiej powiedziała ze to jest właściwie hormon nie witamina tylko tak się przyjęło. I że to ja zadecyduje czy mu podawać czy nie i ciągle w kropce jestem :( nie wiem co robić dziś maluch skończył 3 tyg a ja dalej nie wiem :(
Kupiłam tez w pl w kropelkach tylko ze one są z Wit K a tego podawać nie mogę :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marianna9111

Mp1 ta tabletka niby sie szybko rozpuszcza w ustach , wiec zrobiłam test i sama jedna zjadłam . I wcale sie tak szybko nie rozpuściła :( w mleczku tez nie :(
Codziennie płacze podając to synkowi , bo zawsze sie chwile krztusi , a ja wpadam w panikę .

Odnośnik do komentarza

Zawiszka dzięki za informacje poproszę tatę żeby kupił bo niedługo przyjeżdża w,odwiedziny :)

Marianna a niby Niemcy takie do przodu a nie wymyślili Wit D3 w kropelkach... :( Ehh a powoli powinnam próbować... Może spróbuję w poniedziałek przy położnej żeby pomogła... :( w razie jak poda dobry patent to napisze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Tyle napisałam i się skasowało :(

Justyna a może pomogły by Ci okłady? A może szkrab jest źle przystawiany do piersi? Może powinnaś spotkać się z doradcą laktacjyjnym? Moja koleżanka miała podobny problem bo córka nie przybierała na wadze. Fizjoterapeuta stwierdził napięcie mięśniowe i zalecił ćwiczenia. Problem zniknął. W mm nie ma nic złego i nie powinnaś się tym zamartwiać. Dziecko jest najważniejsze. Wózek jest raczej wygodny bo jak już zaśnie to potrafi spać po 3h. Problem mam tylko z włożeniem jej do wózka. Ale spróbuję położyć jej pieluszkę z moim zapachem. Może to coś pomoże.

mp1 ja też dostosowuję spacer pod córkę. Niby jest najedzona i śpiąca a jak położę w wózku to zaczyna płakać ;( mi położna mówiła żeby kąpać co 2-3 dni. A czemu nie możesz podawać Wit. K? W Polsce Wit. K podaje się od 15 doby.

Paula u nas też schodziła skórka. Po kąpieli smarowałam olejkiem z migdałów i jest już ok.

lovi7maj jesteś moją mistrzynią! Dwójka dzieci w pół godziny ogarnięte do wyjścia - mistrzostwo! Mam nadzieję że to kiedyś mi się uda z jednym dzieckiem ;) a Ty nie masz spotkań z położną? Ja mam wizyty co tydzień.

Zawiszka może ja też spróbuję takiego sposobu: nakarmić i w drogę ;)

Marianna, mp1 a nie ma tam Wit. D w kropelkach? Może przez internet warto zamówić?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Cześć, napiszę Wam coś, czego nie mogę rozgryzc już drugi dzień. Mój synu zawsze był wymagającym uwagi dzieckiem, rzadko zdarzały mi się chwile, kiedy sam polezal przy karuzeli czy w lezaczku. Uwielbiał być noszony po mieszkaniu, wręcz płakał, gdy siedziałam z nim na rękach. W poniedziałek była kumulacja złego humoru/bólu brzuszka czy sama nie wiem czego, bo Kacper prawie przez cały dzień darl się wnieboglosy, dzwoniłam nawet do pediatry czy mam z nim przyjechać, bo ręce opadaly. A od wczoraj jakby ktoś zamienił mi dziecko, pogodny, dużo się śmieje, woli leżeć w bujaczku niż być na rękach (!). Czyżby to ten słynny drugi skok rozwojowy? Kacper dziś Zaczął 9 tydzień. Synu ma niecałe dwa miesiące a ja już nie mogę go rozgryzc :-D pozdrawiam i miłego upalnego dnia ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

KaKa16 Twój Synek ma 2 miesiące a moja Gwiazdka dziś kończy 2 tygodnie ;) wczoraj odpadł pepuszek...
Monika2016 ...z Wit K jest chyba ciut inaczej bo ja na wypisie mam ze dawać od 8 doby i nawet się zdenerwowalam ze coś pomyliłam ale na opakowaniu tez jest napisane OD DRUGIEGO TYGODNIA... no a drugie tydzień zaczyna się od 8 dnia Za to nie ma żadnej informacji od kiedy dawkowanie Vit D
Ja ogólnie zauważyłam że Mała ma większe problemy z bekaniem i odbijaniem odkąd zaczęłam. Jej podawać te witaminy... wypytam dziś położna ale mam świadomość że i tak niczego to nie zmieni bo dawkowanie trzeba....
Wypróbowałam Twój pomysł z użyciem mojego wczorajszego tshirt żeby zmylić Małą, ze niby przy niej jestem.... ale się nie dała :) może Tobie pójdzie lepiej :)
Moja nie chce leżeć w wózku, nie chce leżeć w łóżeczku... najlepiej leżeć na mnie :-) a co!
mp1 ...łatwo położnej powiedzieć żeby uspokoić dziecko smoczkiem... moja nie wpuściła do ust piersi w osłonce, a smoczek ostentacyjnie wypychac buzi językiem... nawet nie próbuje się N nim zassac... Może jeszcze dorośnie albo powinnam.poszukac innego modelu smoczka?! Sama nie wiem, ale jak marze o chwili oddechu to taki uspokajacz byłby wybawieniem Martwię się tym że Mała zaczyna pchać palce do buzi jak się osiągam z podaniem piersi a wolałabym żeby nie nabrała nawyku ssania paluszków bo ponoć to trudniejsze do oduczania niż smoczek
Z włosami to już nie wiem co robić Denerwuje mnie ze ciągle gdzieś widzę zaplatanego swojego kudla (a to w rączce małej, a to na pieluszce)... chyba czeka mnie radykalne cięcie fryza... choć moja anemia była mniejsza niż Twoja, Zawiszko... Skórkę zluszczajaca się na nadgarstkach i na stopach tez mamy, ale na razie tym się nie niepokoimy :) choć przy wycieraniu widać ze tych waleczkow jest sporo ;)
Pozdrowienia dla Wszystkich :)

Odnośnik do komentarza

mp1 to zazdroszczę, że lekarz daje Wit. K. Bo z nią jest zabawa, trzeba wymieszać z mlekiem i podać łyżeczką i mieć nadzieję, że nie zwróci w ciągu godziny.

Kaka to trzeba się cieszyć z takiej zmiany :)

Jolka u mnie w karcie wypisu że szpitala jest ze od 15 doby. Może zależy to jakiej firmy podaje się Wit. K. My mamy neonatolodzy K150 i na opakowaniu też jest napisane, że od 15 doby. Natomiast Wit. D mam napisane w karcie, że podawać od pierwszych dni.
U nas dziś spacer bez większych awantur :) położyłam ją nakarmioną ale nie śpiącą do wózka i poszłyśmy na spacer i do lekarza. Po drodze zasnąła :))) dziś miałyśmy ważenie i waży już 4200g a w poniedziałek ważyła 4108g. Lekarz powiedział, że mam się cieszyć że przybiera na wadze, gorzej byłoby gdybym karmiła mm. Ja jestem trochę wystraszona, że tak szybko przybiera.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Monika2016 ...a matka musi ogarnąć jakie zalecenia z jakim preparatem zsynchronizować... ech!
Gratuluje udanego spaceru :)
My za godzinę dowiemy się czy Mała odrobiła stratę wagi jaką miała po urodzeniu W sumie tydzien temu brakowało juz tylko 80 gram wiec jestem dobrej myśli, zwłaszcza ze dziś ssala cały dzień jakby chciała zostać zawodnikiem sumo ;)
Na szczęście te.kalorie z kp ponoć są bezpieczne i zdrowe i dziecka na nich się nie da utuczyc w sposób chorobliwy... choćby na tym polega wyższość karmienia piersią nad mm
Ale czasem się nie da ;)

Odnośnik do komentarza

Monika ja cieszę się bardzo, tyle że zastanawiam się czemu mu się tak w główce poprzestawialo ;-)
Jolka a propos tycia to ja szczerze mówiąc trochę się tego zaczynam obawiać... Karmie tylko piersią, a Kacper z wagi urodzeniem 3580 wskoczył w niecałe 8 tygodni na 5700. Niby wszyscy z rodziny cieszą się że taki dorodny chłopak i w ogóle rośnie jak ja droższych, zwłaszcza że ja jestem szczupła, la z uwagi na małe piersi moja teściowa przez pierwszy miesiąc ciągle poddawala w wątpliwość to, czy ja w ogóle mam pokarm i czy dziecko dojada :-/ też wiele razy słyszałam, że nie da się przekroić dziecka piersią, ale mój mąż zaczął ostatnio nazywać Kacpra Michelinik :-P

Odnośnik do komentarza

Miało być przekarmic dziecka piersią. Chociaż przekroić też się nie da :-D
Przepraszam za literówki, ale na lewej ręce śpi Michelin, a prawa pisze na telefonie, mam nadzieję że zrozumiecie mój przydlugi i chaotyczny wpis ;-)
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

KaKa16 ...no to nasze dzieci będą do siebie pasować ;) moja Pulpecja miała przybrać w tydzień 80 g a przybrała 310 g!
Położna się śmiała ze juz wiadomo czemu wyglądam na taką wymęczoną.... ;) Najważniejsze że wszystko poza tym jest ok.
Ponieważ zauważyłam że od kiedy wprowadziłam witaminy Mała ma problem z brzuszkiem, poradziła odstawienie Wit K oraz pobranie od pediatry recepty na Wit D bez nośnika tluszczowego... bo ponoć nie tyle witaminy co ten tłuszcz w którym są rozpuszczone może źle działać na niektóre dzieciaczki...

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Monika2016 a propos dawkowania i rozpoczęcia - ponoć są bardzo rozbieżne zalecenia i wszystko zależy od tego na jaki preparat stawiają w danym szpitalu jako zalecany (pod tym kątem wydają zalecenia i wtedy nakręcają zbyt takiego lub innego preparatu)
Co się dziwić - ponoć przemysł farmaceutyczny jest jak mafia.... tylko duuuuuzo bogatszy ;)

Odnośnik do komentarza

Mam do was pytanie. Ile na początku trwało u was odciaganie pokarmu laktatorem recznym? I ile ml? Bo ja mam wrażenie ze coś ciężko mi to idzie... Przez całą noc sciagnelam z jednej piersi 80 ml gdzie mały nic z niej nie jadł. Próbuje sobie ulżyć bo strasznie boli mnie jeden sutek i mały się przy tej piersi denerwuje a ja mam łzy w oczach... I czuje ze ta pierś jest pełna a tak mało idzie... :(

Tej nocy syn mnie zaskoczył.. Zjadł ok 22.30 i zasnął. Od 23.30 był bardzo niespokojny w swoim łóżeczku ale spał. O 24 wzięłam go przewinelam i położyłam z nami. Dałam mu pierś to tak ciągnął jakby nigdy dostać juz nie miał.. Zapasy jeszcze był... Jak się rozbudzil w końcu to zaczął jeść normalnie. Kiedy się najadl to dalej marudzil krzyczal aż w końcu polozylismy go do łóżeczka i się uspokoił... Przy nas krzyczal a jak był sam w łóżeczku to zaraz zasnął i tak spał od 1.30 do 6.30 :) teraz pojadl z pół godz i śpi dalej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...