Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Moja malutka juz waży 4600 na 8 tyg:). My robiliśmy 3 lipca chrzciny, najbliższej rodziny wyszło 36 osób;). Robiliśmy w hotelu w restauracji, ja akurat w domu bym nie miała siły, chyba, że na 10 osob;). Zresztą impreza się przedłużyła do północy:). Poprosilismy o miejsce do karmienia i dali nam ( z siorka) pokój do karmienia i przewijania wiec było wygodnie:). Aha chrzciny tez z siostra, wiec była parka do chrztu:)).

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza
Gość Pineska

mp1: nie śmiałam pytać o brzuchy i ogólnie aktywności sportowe. Ja od paru tygodni smaruje brzuch preparatem z tołpy dermo body mum krem ujędrniający brzuch, uda, pośladki- brzuch po 3 ciążach, rozstępów cała masa, skóra rozciągnięta, ale po kremie skóra jest coraz lepiej napięta. Do wagi przedciazowej jeszcze 4-5 kg, do idealnej 7-8 kg. Ale mamy jeszcze czas, dałam sobie 9 miesięcy po porodzie do zrzucenia oponki z brzucha i kilogramów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Wow, to mi Dziewczyny zaimponowałyscie takim szybkim ogarnięciem tematu chrztu Ja dopiero myślę i planuje :)
Monika2016 dzięki za pamięć - bioderka ok, ale podróż tradycyjnie masakra :) tyle ze zaspalam i nie dałam rady zmęczyć Małej przed podróżą Nie wiem co się stało ale nocą miałam budzenie co godzinę na karmienie.... chyba Mała postanowiła zmęczyć mnie... I to jej plan został zrealizowany ;)
Położna na.oststnim patronazu sugerowala ze ponieważ urodziła się po 41 tc może mieć wcześniej skoki rozwojowe... może to to???
mp1 mój brzuch całkiem nieźle choć ponad blizną po cc mam taką wystającą fałdę tluszczo-skóry... a cała reszta też taka rozluźniona...
Póki co parę razy posmarowalam się tym.co w czasie ciąży ale oczywiście samej rany nie tykam
Mnie okolica rany jeszcze pobolewa, mam kłucia i pieczenia, a.poza tym od góry jest takie zgrubienie podskórne... ale.i położna, i lekarz twierdzą że goi się dobrze Więc mam nadzieję że dolegliwości miną...

:) no.... Bobaski rosną aż miło czytać :) tylko my wiemy ile to czasem wysiłku kosztuje...

Odnośnik do komentarza

Grupa nazywa się MajówkoweLove. A co do brzucha: no cóż rewelacji nie ma. Po dwóch ciążach nie liczę na cud. Ja do wagi z przed ciąży wróciłam jakieś dwa tygodnie po porodzie ale skóra wisi i myślę, że szybko nie wróci do normalności. Smaruję olejem migdałowym ale niestety nieregularnie:-( przy dwójce dzieci hmmm.... lenistwo?

Odnośnik do komentarza

Matko jak szybko się uwinelyscie ze chrzcinami Fakt że Maksym dopiero jutro ma miesiąc ale nie mamy nawet chrzestnego :( Ze względu na koszty chyba będziemy robić w domu aczkolwiek mnie to przeraża bo gości ponad 20 będzie pewnie :(
Nie pocieszacie mnie ze po takim okresie bliznaipo cesarce jeszcze Was boli Myślałam że krócej będą te dolegliwości :( A kiedy Wam szwy odpadły?
Czy położna i lekarz na wizycie uzupelniali Waszym bobasom książeczkę zdrowia? Bo nam nie i nie wiem czy powinnam się tego domagać :( Swoją drogą ile razy i jak długo mialyscie wizyty położnej

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

U mnie pediatra i położna uzupełniają książeczkę. Ja miałam chyba z 4 wizyty u położnej (pierwszy raz była w domu, później w gabinecie aby móc zważyć). Mi szwy zajęli po 8 czy 9 dniach. Podobnie jak Któraś z Was pisała też mam takie zgrubienie pod cięciem ale to normalne. Mnie nic nie boli, myślę że ja ogólnie bardzo szybko doszłam do siebie po cc ( nie wiem jak to wygląda w środku). Waga wróciła mi sprzed ciąży ale brzuch sflaczały. Niczym się nie smaruje bo, rozstępów nie mam.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Jutro mijają mi 2 miesiące od porodu i blizna po cc nie boli, w ogóle jej nie czuje, tylko taką jakby drazliwosc na dotyk. Brzuch trochę zwisa, rozstępów cała masa, a do wagi sprzed ciążowej można powiedzieć że wróciłam, zostało mi "tylko" to co przybyło mi na rok przed ciążą ;) położna byla u mnie w sumie 8 razy, ale 2 razy na samym początku przyszła dodatkowo ze względu na to, że mały miał zoltaczke i przychodzila go kontrolować. Zawsze tez wpisywala się do książeczki, a wazyla go chyba ze 4 razy. Lekarz był raz i nie chciało mu sie nic pisać.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
ja też na początku pisałam, a później przestałam się udzielać, ale ciągle was czytam :) też bym chciała dołączyć do grupy na FB- moje inicjały KN.
Mój Leoś urodził się 26.04 przez cc ze wskazań medycznych przed terminem... ważył 3100g i miał 54cm :) jest wspaniały :)
pozdrawiam serdecznie :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Dołączam do Was bo co prawda termin porodu miałam na 28 kwietnia ale podświadomie bardziej utożsamiałam się z majówkami niż kwietniówkami. I intuicja mnie nie zawiodła bo moja Wiki urodziła się 04 maja 2460g i 50cm przez cc bo było zagrożenie jej życia. Wszystko z nią w porządku. Tydzień temu ważyła już 4250g. Ma uzupełnianą książeczkę na każdej wizycie u lekarza. Położna była u mnie 4 razy i za każdym razem było ważenie i wpisy do książeczki. Chrzciny u nas były 26 czerwca na 13 osób. Robiliśmy w domu, wszystko zrobiłam sama z mężem. Proszę o dodanie mnie do grupy na fb moje inicjały to MH. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No my mieliśmy u3 w piątek i dostałam juz termin na rotawirusa na czwartek. Lekarz powiedział ze robi się po 6 tyg zycia dziecka. W czwartek dowiem się co dalej bo jak wizyty mam rozpisane tak kiedy jakie szczepienie to pojęcia nie mam niestety...

Co do tego brzucha... Mi zostało jeszcze 4 kg do wagi sprzed ciazy ale ten flaczek mnie dobija... I wkurzają mnie głupie dogryzki ze chyba zapomnieli wyciągnąć drugiego dziecka... :(

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Znajomy ma po prostu specyficzne poczucie humoru.. Niby żarty ale mi takie coś zapada w głowie i przykro mi trochę... Nie żałuję niczego dla maluszka wszystko nie wyobrażam sobie życia bez niego ale do swojego ciała musze się teraz przyzwyczajać.. Nie dość że flak to i rozstępy.. Ta blizna mi wgl nie przeszkadza po cc.. No nic... Z czasem może mi minie..

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. Strasznie dawno tu nie pisałam, ciężko tak ogarnąć obydwa fora.

U nas chrzciny zaplanowane dopiero na 28 sierpnia, szybkie jesteście w tym temacie :)

Waga po ciąży spadła w 3 tygodnie (12 kg), brzuch wydawał się w miarę płaski, ale dlatego, że nie ogarniałam i nie jadłam :p teraz jest duży i sflaczały, a na wagę (szczególnie po wakacyjnym obżarstwie) boję się wejść ;)

Odnośnik do komentarza

A ja to w ogóle nie wyglądam jakbym dziecko urodziła... Jedynie biust z b urósł do d. Ważę jeszcze mniej niż przed ciąża, tylko ten wstretny cellulit :/ To chyba tak na pocieszenie przy moich problemach z karmieniem :p

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Dziewczyny ciałokształt ma prawo jeszcze się zmieniać pociążowo więc chyba na razie trzeba być dla siebie dobrym :)
Paulazdr moja blizna o cc jest ledwie kilka dni starsza od Twojej (bo ja miałam cc 8.06) ;)
mp1 najważniejsze to nie dać się glupolom sprowokować... zawsze możesz mu powiedzieć ze lepiej mieć pociążowo brzuszek niż być pustoglowym wyżelowanym gogusiem (nie wiem czemu wydało mi się oczywiste że ten kolega musi się żelować)
O! Meeeg :) najpierw trzeba odzyskać siły i odżywienie a potem będziesz walczyć o linię :) zwłaszcza ze siły potrzebne Ci jeszcze na obronę... :) czy może juz się uwinelas?! :)
Meju ...ja jestem szczuplejszs niz przed ciażą, ale za to jestem żółta i mam wody pod oczyma... wyglądam fatalnie! Wolałabym 2 kg zapasu niż taki wizerunek wyczerpanej do cna...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...