Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Mamy, u nas dzisiaj dzień marudzenia, Mały chciał być co chwile przy cycu, potem ulewanie i ból brzuszka, ehh ciężko było...
A propos ulewania, lekarka na ostatniej kontroli zaproponowała preparat do zagęszczania pokarmu, ale jestem jakoś sceptycznie nastawiona. Czy któraś z Was korzystała lub słyszała o tym zagęszczaczu?

Odnośnik do komentarza

U nas tez ulewanie jest i lekarka tez to proponowala ale sama przyznała ze dużo roboty z tym a ze Wiki przybiera 300 gram tygodniowo to razem uznalysmy ze takiej potrzeby nie ma tylko minus taki ze dziecko ma na pewno z tym ulewaniem dyskomfort i jeszcze dużo prania ubranek przy tym ulewaniu.

WiKi ur. 26.04.2016r, 2440 gram i 50 cm

Odnośnik do komentarza

"Mądrzy" w poradnikach piszą , ze od drugiego miesiąca ustala sie jakiś rytm karmien. Tego nam wszystkim życzę. Gdzieś wyczytałam, ze niemowlak zjada 90% posiłku w ciagu pierwszych 5-10 minut karmienia, dlatego po 10-15 minutach staram sie odstawić mała od piersi. Ale bobas zostaje często do następnego karmienia spiac na rękach :))

Odnośnik do komentarza

Mp1 moja je szybko tak do 15minut maks i sama wypluwa. Z początku jak jadła dłużej to zmieniałam piersi tak co ok 20minut co też było trudne bo nie chciała puszczać. Ja mam dużo mleka i dobrze leci.
A ja dziś szczepienia mam i przez to stres od wczoraj, a jeszcze w nocy obudził mnie krzyk mojego dziecka, które zawinił sobie głowę w pieluszke i jeszcze nogę w szczebli wsadził, ale się wystraszyłam jak to zobaczyłam, aż się bałam spac:/

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Mp1 ja mam dokładnie to samo... Zazwyczaj nasze karmienie to maraton... Właśnie dlatego mam obawy co do mojego pokarmu. Ciężko mi też czasem zaobserwować przerwy pomiędzy kamieniami.
Nocą kiedy mam przerwy zazwyczaj karmienie trwa krócej (jakieś 20-30 minut) a potem im dalej w ciągu dnia tym gorzej.
Mp1 jak Twoje odczucia odnośnie pokarmu?

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Hej Dziewczyny, a ja z pytaniem z innej beczki... jak Wasze włosy? Wypadają?
Ja mam bardzo gęsta czuprynę ale ze szpitala wyszłam z anemią i od kilku dni obserwuje ze mi włosy wypadają... no i nie wiem czy to kwestia anemii czy hormonów... Musze zdecydowanie skrócić fryz ale nie wiem teraz czy gęstość sie jeszcze utrzyma czy teraz już ten etap utraty (żeby nie napisać 'łysienia'... jedna moja koleżanka po ciszy straciła całą grzywkę... wyglądała jak kobieta ze średniowiecznych malowideł... wówczas w modzie były wysokie czoła)... trochę mam cykora 8-/

Odnośnik do komentarza

Jola ja podcielam włosy dwa tygodnie po porodzie, myślałam że się będą sypaly ale jakoś tak zupełnie normalnie juz po tym podciciu. A że szpitala wychodziłam z hemoglobinią 9,7. Także mnie jakoś ominęło to wypadanie, ja to tylko skórę mam suchą, a w ubiegłym tygodniu wyszły mi rozstępy na brzuchu po jednej stronie. A tak się cieszyłam ze brzuch ocalał a tu w 7tyg po rozstępy. ...
No my po szczepieniach niunia spi. Chciałam robić te zwykłe na NFZ ale doktora z pielęgniarka tak mi zaczęły gadać ze jestem jedyną u nich która tak chce i ze tyle bólu i tak się krzywily ze poczułam się jak najgorsza matka świata. No i chciałam pneumokoki to one do mnie z tekstem ze na te mnie stać to co już dziecku tej dodatkowej stówy żałuję, i się zlamalam i zrobiłam 5w1 i pneumokoki.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

A i jeszcze doktora uparcie mnie przekonuje do dopajania dziecka, ale nie dla tego że to niezbędne, tylko tłumaczy mi żebym przyzwyczaja do butelki bo potem nie będzie chciała, a przecież butelką potem zupki będę dawać bo łyżeczka za dużo zachodu... do mnie to nie przemawia i uparcie nie przywywczajam narazie dziecka do butli.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka ja też nie przyzwyczajam córki ano do smoczka ani do butelki. Dziś położna za to mnie pochwaliła;) co do karmienia w przyszłości - będę stosowała BLW. Żadnych papek itp. rzeczy. A ile kosztuje ta szczepionka 5w1 i pneumokoki? U nas szczepienie pod koniec lipca.

Jolka u mnie włosy nie wypadają (też gęsta czupryna). Na anemię polecam sok z pokrzywy!

mp1 ja w sumie to nie wiem ile czasu zajmie mi karmienie. Wczoraj to mała była przy cycu od 14 do 22 z kilkoma przerwami po 30 minut. W nocy śpi mi dobrze, bo potrafi spać po 5-6 godzin.

Meju a może dziecku w ciągu dnia chce się pić albo potrzebuje bliskości? Pamiętaj, że im częściej dziecko jest przy piersi tym więcej mleka się produkuje. U mnie córka śpi z nami, a z łóżeczka nie korzystamy.

U nas jest już zaliczony wyjazd do rodziny ;) Lidka podróż 3h całą przespała. Babcie zachwycone wnuczką, podobnie jak siostry cioteczne i ciocie :)
Dziś byłam na ważeniu i w ciągu tygodnia przybrała 370g i waży już 4108g ;))))

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Ooo jaki tu ruch :) Kolka dni bez internetu i ciężko nadrobić :)
Witam nowe Mamy i Bobasy :)
Z tym karmieniem to widze wszystkie mamy jakiś problem My sie karmiomy mieszanie Staram się odciągać ale czasem jest tego za mało lub nie zdążę i jest mm Mój Mały je dużo 100ml to czasem mało ale zdarza się że potem spi 3,5-4h Dzisiaj w nocy w ciągu 2h wypił 200ml :( (Przypomnę urodził się 10.06 więc ma 10dni) Trochę się martwię że je za dużo Choć nie wiem czy noworodek może jeść za dużo :( Niby położna mówiła że skoro wygląda na miesięczne dziecko to i potrzeby większe
Czy Wasze pociechy lubią sie kąpać? Mój uspokaja się w momencie zawiniecia w recznik wcześniej krzyk :(
A na koniec się pochwale :) Udaje nam się efektywnie przystawić do piersi Co prawda 1 na 5 razy ale jest postęp :)

Sorry za taki długi wpis ale za bardzo nie mam z kim podzielić sie wątpliwościami :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Mp1 Meju mam ten sam problem... jak tylko zaczyna leciec wolniej, malybsie denerwuje i non stop puszcza i lapie piers.. przez to karmienie trwa godzine z hakiem i jest meczace :( zastanawiam sie czy mam wystarczajaco mleka, bo skoro az tak sie dziecko irytuje, moze nic mu nie leci.. lekarze mowia zeby dostawic formule, ale przez butelke maly mial problemy z przyssaniem sie fo piersi. A juz na sam koniec 4ty dzien nie mamy kupki w pieluszce. Niby to sie zdarza, ale jednak mnie martwi. Wiecie moze jak sobie radzic z zaparciami u noworodkow?

Odnośnik do komentarza

Monika co to jest blw? 5 w1 130zl pneumokoki 300zl. I jednego i drugiego 4 dawki. A 6w1 130zl to już aż tak nie szalałam.
Super ze dzidzia pięknie przybiera i ze podróż się udala:) u mnie rodzinka tez oszalała.
Paulazdr fajnie ze robicie postępy w przystawianiu może uda się przejść całkiem na kp. Słuchaj położnej i się nie martw niepotrzebnie dzidziuś wie ile potrzebuje jeść. Moja lubi się kąpać ale czasem ma niespokojne dni i wtedy też cieszy się jak juz jest w ręczniku. My zmieniliśmy kolejność mycia i nie zaczynamy od głowy jak mówili na szkole rodzenia bo było marudzenie bo jak głową mokra to szybko robi się chłodno a tak na spokojnie myje się ciałko głowa i w ręcznik. Jak gorąco to robimy ciut chlodniejsza wodę to niunia aż stęka z zadowolenia. No i wkładamy ja stopniowo zawsze najpierw nóżki potem pupka i mąż zawsze ją tak delikatnie ochlapuje to tez się dziecię wtedy cieszy.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Zawiszka Baby-led weaning (BLW) to metoda wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, pozwalająca na naukę samodzielnego jedzenia od chwili startu. Dzięki za info odnośnie cen (trochę one kosztują). U nas na sr mówiono właśnie że główkę myje się na końcu.

Paula trzymam kciuki za kp. Trening czyni mistrza ;) moja córka lubi się kąpać ;) najpierw zanurzamy nóżki później pupa i reszta. Jak jest już cała w wodzie to dosłownie odpływa:))))

Justyna a czy karmisz tylko piersią? Możesz masować brzuszek lub zginać i prostować nóżki. Ja na twoim miejscu nie wprowadzałabym mm, chyba że szkrab nie przybiera na wadze.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Meju pokarm widzę ze mam bo zaczęłam karmić przez nakładki żeby brodawki trochę odpoczely bo bolały juz mocno... I widzę jak w tych nakladkach zbiera się mleczko. Dziś była u nas położna i powiedziała żeby karmić tak do 40 min a później spróbować oszukać smokiem bo po prostu bawi się przy cycku. A znowu jak się przeje i uleje to nieraz chce dalej jeść bo ulalo się za dużo i czuje głód :) ahh i weź się polap :P

Jolka mi włosy wypadają ale one zawsze mi wypadały :p położna mi mówiła ze po cesarce przez te wszystkie znieczulenia mogą włosy wypadać bardziej aż do pół roku :o

U nas co do kąpieli to jeśli mały jest najedzony to jest mu w wodzie super ale jeśli głodny to uspokaja się dopiero w ręczniku :P

Ahh no i ignas ma dziś 20 dni i waży juz 4280 :) a urodził się 3460 :) rośnie mi ten chłopak :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Monika wrocilam do samej piersi, od jakiegos tygodnia jedziemy bez butli, ale kilka dni dopajalam, bo nie moglismy wrocic do wagi porodowej.. w ogole nawet przy formule slabo mi przybieral, ma 3 tyg i 4 dni a wazy 3.6kg, waga urodzeniowa 3.5kg. Nie wiem co mam robic, bo lekarze caly czas zachecaja mnie do kp, ale jak wzrost wagi bedzie taki slaby to nie widze sensu.. oboje sie meczymy, maly, bo nie zjada wystarczajaco pokarmu, a ja bo piersi bola.. a raczej palą zywym ogniem. Slabo z tym karmieniem, myslalam, ze bedzie latwiej w kwestii posiadania odpowiedniej ilosci pokarmu, a tu sie okazuje, ze to nie takie oczywiste :(
Czy ktoras z Was karmi/dokarmia butla? Czuje sie winna, ze nie moge dziecka wykarmic i szczerze mowiac, wydaje mi sie, ze cierpie na baby bluesa i ciezko mi sie w tym wszystkim odnalezc.

Jolka czekam na to wypadanie wlosow, bo raczej nie licze, ze te bujne loki mi zostana.. chociaz po ponad 3 tyg nadal nie mam fali opadu.

Paula a u nas z kapiela bywa roznie, sa dni kiedy maluch garbie sie do wody, a sa dni kedy placze niemilosniernie.. Zauwazylam, ze lubil sie kapac w rumianku, mial ogromna wysypke po uredzeniu i akurat runianek zadzialal natomiast maluszek sie bardzo cieszyl z takiego pluskania.

Odnośnik do komentarza

Monika moj akurat w wozku sie uspokaja, pokolysze go chwilke i spi gleboko, czasem lepiej go uspic wieczorem w wozku niz na rekach/przy piersi. Moze Wasz wozek nie jest wygodny dla maluszka? Ja zakupilam Graco travel system i jestem super zla na fotelik samochodowy, bo kompletnie nie trzyma glowki wiec do zasypiania dziecko ma wlozone kilka cienkich kocykow tak zeby mial prosto i wygodnie. Moze u Ciebie tez to by sie sprawdzilo?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady odnośnie kapania Zobaczymy dzisiaj czy pomogły :)

Justyna ja dokarmiam mm bo mleka mało W dodatku karmie z butelki odciągnietym a nie z piersi bo Maksym nie łapie moich płaskich smutków i wpada w szał (choć coraz częściej sie udaje :) ) I nie ma w tym nic złego Wiadomo swoje mleczko najlepsze ale jak zignorować płacz głodnego dziecka? Kp miało być oczywiste i proste ale wyszło inaczej :( Nie jesteśmy przez to gorsze Grunt żeby maluchy dobrze i zdrowo się rozwijały Nie ważne czy jedzą kp mm czy jedno i drugie :)

Czy Waszym Bobasom też schodzi skóra? Mojemu od urodzenia schodzi Przede wszystkim ze stópek ale i z nóżek rączek :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o włosy, to podobno każdej wylecą, bo w czasie ciąży nie wypadały, a teraz poleca i te co zawsze i tamte;). Mi jeszcze nie zaczęły, ale wiem ze nie dlugo to nastapi;). Moja mała jak się denerwuje to tez nie chwyci piersi i wtedy jej pomagam, tak jakby naciskając, przytrzymując piers;). Jak się zepne to i w pół h, dwójkę dzieci zbiore na spacer...ale to kwestia wprawy:). Za miecha juz będziesz się szybciej zbierac:). Mała mi zawsze płacze jak ja odloze po karmieniu, mimo wszystko wkładam ja do wózka i zasypia jak ruszamy:). Wy tak wiecie ile Wasze bobasy przybierają, a moja ma 6tyg i nie mam pojęcia ile teraz waży :P.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Co do skórki to tak naszemu schodzi. To ta pierwsza skórka która musi zejść :) położna mówiła mi żeby kąpać małego raz góra dwa razy w tyg bo pH skóry się wtedy zmienia czy coś takiego...

A co do kapania to jeszcze jedno. Jak wkładam maluszka do wanienki to tak żeby nóżkami dotykał ścianki wanienki wtedy podobno czuje się bezpieczniej - słowa mojej położnej :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...