Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Meeg gratuluje!!! Bądź z siebie dumna!!! Mi tez obwód z 75 wskoczył na 80, a piersi sa takiego samego rozmiaru:(
Mp1, Blacky wizyty drogie to mało powiedziane, niestety warszawka rządzi sie swoimi prawami, wizyta z usg u profesora w tej mojej klinice kosztuje? .....700 zł! I co? kolejki przeważnie już starszych kobiet walczących latami o dziecko i powiem, ze kilku sie udało widuje je już w ciazy. Każda zapłaci te pieniądze byle sie udało.
Mam abonament medyczny z pracy ale co z tego jak to nie sa lekarze pracujący w szpitalu i nawet usg w gabinetach nie ma, kierują cię na usg ciazy, i nie masz wpływu kto to usg robi, za każdym razem moze byc to ktoś inny i tak przeważnie jest. Chodzę tam tylko po skierowania na badania żeby sie już totalnie nie zrujnować finansowo. Na początku nawet nie chcieli mi ciazy prowadzić w ramach abonamentu, bo zagrożona i jestem po zatruciu grzybami, odsyłali mnie do kogoś prywatnie, bo mi opieki nie sa w stanie zapewnić gdyby coś sie działo. Dramat.
Ja już u teściów, zrobili mi dzisiaj przyjemność na dzień kobiet zamówili mi masaż dla ciężarnej, przyjechała pani z dwoma łyżkami i dziwnymi gabkami i pierwszy raz od tylu miesięcy leżałam na brzuchu! na specjalnej poduszeczce do masażu,ba! nawet brzuch miałam masowany,majce chyba sie podobało, bo w bezruchu trwała cały ten czas a potem fikala koziołki;) taki dzień kobiet to ja rozumiem;) mam nadzieje ze tez spędziliście super czas dzisiaj.
Majka ty to normalnie wygrasz chyba plebiscyt na ilośc dolegliwości w ciazy, pogadaj tam z góra co by odpuscilismy już te męki, trzymam mocno kciuki, żeby wszystkie dolegliwości ustapily.
Moja koleżanka ma termin na 30 marca i od 2 tygodni chodzi z rozwarciem na 1,5 cm także to sie moze zdarzyć szczególnie w kolejnych ciążach podobno, a szyjke ma 3,5 cm i mimo ze chciałaby już rodzic widoki sa na to marne podobno.

http://www.suwaczek.pl/cache/9cd98a8df4.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.

Karola gratuluję kluczy ;)

Meeg gratuluję znanego egzaminu ;)

Śliczne macie brzuszki ;) Maleństwa piękne :) można patrzeć i patrzeć :)

U mnie na początku piersi uroda urosły o rozmiar a teraz są takie jak przed ciążą ;( z tydzień temu też mi siara poleciała ;) mam nadzieję, że wszystkie będziemy karmiły piersią ;)

Blacky ja z kaszy jaglanej robiłam budyń czekoladowy ;) smaczny ;)

Jakarta ale super niespodziankę Ci teście zrobili;) ceny wizyt są straszne. 700 zł wizyta? Masakra. Mam chociaż nadzieję, że wizyta trwa chociaż z godzinę. Ja w Warszawie za wizytę z usg płacę 150 zł jedynie jak usg połówkowe to 250 zł.

Wiecie co? włączył mi się syndrom wicia gniazda ;) zaczęłam prać ubranka ;)

Miłego dnia ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj cud bylam tylko raz siusiu w nocy a tak spalam jak susel, niestety zoladek dalej daje we znaki tak samo zgaga...pora sie przyzwyczaic...

Jakarta 700zl za wizyte !!! masakra...ale jesli facet jest w stanie pomoc kobiecie jak nie umie zajsc w ciaze to mysle ze kazda poruszy niebo i ziemie zeby zajsc...

Ehh kazdy dzien z gora rozmawiam i prosze zeby te wszystkie chorobska nas opuscily...

Ja sie licze z tym ze moge przeterminowac tak jak pierwsza ciaze i psychicznie tak sie nastawiam ale mimo wszystko jakies tam nadzieje mam ze moze jednak koniec kwietnia mala wyskoczy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Jakarta, to słabo. Ja trafiłam bardzo dobrze - pierwszy lekarz zaleczyl mi pcos, przywrócił owulacje i poprowadził ciążę, usg na każdej wizycie. Wszystko w abonamencie LuxMed. Drugi uregulowal hormony po 1 ciąży (znów brałam leki tym razem na farmakologiczne wygaszenie laktacji) i teraz prowadzę drugą ciążę - też w ramach abonamentu w Medicover. Faktycznie - nie wszyscy lekarze mają aparat usg w gabinecie, ale za każdym razem słuchamy serduszka. Ale ciąża zagrożona chyba zawsze musi mieć kartę na patologii ciąży, a w abonamencie faktycznie się tego nie załatwi. :( I dobrze mieć kontakt z lekarzem ze szpitala. Koleżanka po poronieniach prowadzi w Orłowskim i jest dosyć zadowolona. Ale na usg genetyczne umawiala się prywatnie, bo nie było terminów.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Natasza90

Nie odpisywalam bo byłam w szpitalu. Poraz trzeci już w ciąży. Kolka nerkowa ciąg dalszy.
Majka
Pytałaś o leki na toksoplazmoze. Tak musze je brać do końca ciąży.
Mam takie pytanie do Was, kupujecie laktator? Czytałam wyprawki dla niemowlaka i często jest uwzględniony.
Dzisiaj mam wizytę, zobaczymy czy Synuś jeszcze więcej przybrał ;-)

Odnośnik do komentarza

meeeg gratuluje zdanego egzaminu :) a przepis taki apetyczny :) moja mama kiedys cos podobnego robila tylko ze z kasza manna i kakao :) pycha :)

agata magda dobrze wiedziec co do tych pampersow :)

buziak 27 kwietnia to akurat data moich urodzin hehe :)

jakarta coz za piekny dzien kobiet :) dla ciebie i corci hehe :)

majka czyli corcia tej nocy byla laskawa dla mamusi :) wspolczuje ci tych dolegliwosci ehh niestety lepiej juz chyba nie bedzie...

a ja dzis znowu mam lenia - planuje troche wziac sie za porzadki ale nie chce mi sie :) wczoraj po 2 tygodniach o kwiatkach se przypomnialam ze podlac trzeba :o jaka ta pamiec ulotna :P no i kupilismy ta hustawke dla dzidziusia :) jestem bardzo zadowolona :) ma fajne melodyjki i kilka odglosow natury :D i szczerze nie mieszcze sie z rzeczami dla malenstwa... tu kocyki tam ubranka tu pieluszki itd... miejsca brak :P

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Meeg gratuluję:))! Karola mieszkanka też:)). Nie wiem jak dałam radę się ogolic ale byłam w takim szoku, że to już ze nawet włosy umylam:P. Ja lubię pampersy premium, mają taki znacznik jak dzidziuś się posika:P. Ale trzeba samemu popróbować, mój miał uczulenie na Dada bo dają do nich jakieś pachnidla. Wiec każde dziecko na coś innego będzie uczulone;). Ja jestem za apteczka juz gotowa, różnie bywa;). A takie rzeczy mają długą datę wiec się nie zepsuja:P. Co do kanalikow lzowych to mi kazała położna masować od noska do kącika oczka i wtedy można obyć się bez przetykania:). Mój mały tez bardzo tracił na wadze w szpitalu bo spal cały czas i nie chciał jeść, podali mu raz butle ale w końcu po paru dniach troszku jadł wiec nie miałam problemu:)). Zazdroszczę jednej pobudki w nocy:P. Ja myślę, że urodze wcześniej, wiec pewnie się przedłuży:P. Te majtki w siateczkę są denerwujące i wszystkie bardzo duże:). Ale jak trzeba to cóż zrobic;). Ja podpaski canpol używałam i w miarę ok, a później na noc bella;).

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz69vvjuouy14s0.png

Odnośnik do komentarza

Hej! Widzę praca wre i przygotowania pełną parą! :)
U nas też - wczoraj kurier dostarczył pakę - pieluszki, przewijak, ręczniczki, smoczki, podkłady, majtki itp itd... :) Cuuudowny widok! Kocham :)
Byliśmy tez na zakupach, zakupione środki do prania, teraz tylko prać prać :D Aż mi się uszy trzęsą taka podniecona jestem :D Ale najpierw muszę znaleźć miejsce w szafce dla Maluszka i zrobić małe przemeblowanie z naszymi rzeczami, bo mieszkanko małe...chyba nas "wyprowadzę" z szafek i dam miejsce Małemu, bo ciuszków mam sto tysięcy!! :)
A w poniedziałek wizyta u gin była + usg 3 trymestru na przepływy. Ogólnie od mojej strony wszystko ok, szyjka ok, skurcze jakoś wcale na nią nie działają, więc się cieszę.
Dzidzia rozwija się dobrze, wszystko w najlepszym porządku, ale jaka kruszyna! Nas Bobas ważył 1602 g w 31t+5dni. Gin powiedziała, że mieści się ramach, waży malutko, ale nie ma obaw. Hm....no wnioskując po rodzicach, nie ma po kim odziedziczać wielkich gabarytów :D Chyba, że wystrzeli z wagą zaraz!
Brzunio narazie wciąż mam taki sam od dłuższego czasu, moja waga stoi - mam 6,5kg na plusie...hm, to co się dziwić Małemu ;-) niby na usg w skali percentylowej Mały ma 30 %, najlepiej jest jak wynik jest 50 - to jest taka średnia. No ale źle jest jak jest poniżej 10, więc my z wynikiem 30 jesteśmy w połowie. Mam nadzieję, że będzie wszystko ok i że po prostu jest / będzie Kruszynką, ale że rozwija się jak należy :)

http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/co-oznacza-percentyl-per-na-wyniku-usg/88208/1/
No ale jak porównuje z Waszymi Ciężarkami, które ważą po 1900g to nieźle :p
A, gin podczas badania pochwaliła mnie za....depilację :D Pyta jak ja to robię, że tak dokładnie :D A ja...na pamięć się depiluję bo NIC nie widzę :p
Co do nerki, narazie bez bólu, ale mam skierowanie na usg ukł.moczowego i jamy brzusznej..tak więc będzie wszystko sprawdzone.
Natasza - zdrówka!!
Dziewczyny, współczuję Wam płacenia za te wszystkie wizyty.. Ja na szczęście też mam ubezpieczenie z pracy, więc wszystkie wizyty za darmo a w mojej klinice jedna kosztuje 160zł... jedynie za dodatkowe badania płacić trzeba, ale to raptem 2 razy się zdarzyło. Mega ulga dla portfela z tym ubezpieczeniem..zwłaszcza, że też dostęp do innych specjalistów mam, więc tanio i szybko udaje się wszytsko załatwić.
Meeg wielkie gratulacje!! :)
Karola - życzę miłego organizowania mieszkania :))c
majka zdrowiej kobito i się już nie dawaj!!
Co do bujaczka - my mamy http://www.smyk.com/tiny-love-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1,p1118109977,swiat-niemowlaka-p?gclid=Cj0KEQiAsP-2BRCFl4Lb2NTJttEBEiQAmj2tbaXLwouST5t0LK2CoNIuXpqz__GHSyC8ubvQJTIXTa4aAltz8P8HAQ odkupiliśmy od znajomych w atrakcyjnej cenie - oni sobie chwalili bardzo. Ma jakieś melodyjki i te wibracje też - nieraz dzieci lubią, ale niektóre się boją takich trzęsiawek..
Majka1982 zazdroszczę jednego siku!! jej, ja śmigam minimum 3 razy każdej nocy a ostatnio rekord - 2 razy w ciągu 5 minut a pęcherz za każdym razem pełny!

A piersi nadal małe......widzę, że nie jestem jedyna :p

Mam pytanie - nie wiem, czy była o tym mowa, jak tak to przepraszam.. - planujecie kupić pościel do wózka? Pytam ze względów czystko "sensownych" - kupować taki komplet, czy wystarczy po prostu kocyk? Podusi to się chyba i tak nie kładzie, tak? Kurcze, nie znam się.....
A jak jest z tymi klinami do łóżeczka / wózka zamiast podusi - od jakiegoś konkretnego czasu czy można od razu?

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim

Ale miałam wczoraj beznadziejny dzień! Słaba, mdłości, ciężko mi się oddychalo. I już wiem od czego dziś za oknem w Poznaniu śnieg. A ja na śnieg właśnie tak się czuje ale nie przyszlo mi do głowy, że jeszcze spadnie hehe. Wczoraj też przyszedł mi kokon, pościel i rożek dla Kacperka i zrobiłam mu taka śmieszna czapeczke skrzata z długim pomponem :D

Meeeg wielkie gratulacje, możesz być z siebie dumna że dałaś radę osiągnąć to wszystko w ciąży! Super! Łukaszek na pewno goni bo chyba mieli podobna wagę prawda?

Majka pewnie faktycznie lepiej już nie będzie musimy wytrzymać i zacisnąć żeby dla naszych maluchów. Ja jakos nie wędruje często siusiu w nocy raz rzadko się zdarza że dwa ;)

LineG super że z małą wszyatko w porządku i z szyjka też. Ale faktycznie Kruszynka do mojego Kacperka który też w 31t i 5d ważył prawie 2100:D ale każde dzieciatko teraz rośnie swoim tempem i wiadomo geny też robią swoje. Ja drobna ale mąż raczej do małych nie należy hehe i teraz muszę dźwigać wielkiego brzucha hihi
Ja teraz w miejscach intymnych mam duży problem z depilacja:( strasznie nie lubię być zarośnięta, ale też że względu na te moje infekcje wolę tak nie grzebać szczególnie za mało widzę;)

Jakarta super dzień kobiet! Ja w poniedziałek miałam masaż ale to był raczej fizjoterapeutyczny i do dziś go czuje heh.
Matko z córką 700zl wizyta...no ale jak ma sie problem to wiadomo wyda się każe pieniądze, żeby mieć upragnione dziecko...
Ja mam też pakiet( w lux med ) i przez to też mojej ciąży nie chcą tam prowadzić bo jestem na tych zastrzykach więc to już jest ciąża patologiczna. Ale wolę i tak chodzić do mojego prywatnie wiem, że jestem pod opieką i jak będę rodzic to mogę liczyć na to że będzie wtedy ze mna. Coś za coś.

Mp1 ja się tak zabieram za sprzątanie od kilku dni i jakoś nie mogę ale dziś to już koniecznie muszę zająć się łazienka bonus na te zaciski ja zalewie patrzeć nie mogę bleee

Natasza dużo zdrówka!

Mam nadzieję, że będę mogła karmić piersią bez problemu. Póki co stary ani widu ani slychu. Ale po pierwszej ciąży pomimo brania bromerganu polecialo mi parę kropel pokarmu więc mam nadzieję, że będzie ok.

Mamoolka ja ciążowe typowo kupowałam tylko spodnie w h&m kurtkę kupiłam na początku zimy w factory jest dosyć szeroką, ma pasek który można wyjąć i bez niego póki co się mieszcze. Typowo ciążowej nie znalazłam a poza tym co ciążowe to drogie więc mam nadzieję, że zrobi się niedługo ciepło i z niej nie wyrosne;) może też uda Ci się znaleźć taką nie ciążowa w zwykłym sklepie a dość obszerna?

Dziękuję za miłe słowa odnośnie mojego brzuszka :*

Zuzulinek piękna foteczka:)

Tak piszecie o lekach, kremach, podkaldach i innych rzeczach dla maluszka, że już sama nie i wiem co wybrać dla mojego szkraba i dla siebie po porodzie . Żeby nie uczulilo, żeby się przydało i było odpowiednie ach stresie maly się pojawia. Już chciałabym być na etapie jak będzie wszystko gotowe czekać na Kacperka. Ma początku kwietnia chce mieć już wszyatko ogarnięte. Zobaczymy jak to wyjdzie. Dziś lub jutro mamy z mężem pojechać do Pati i max jak będę się czuła na silach.

Miłej środy wszystkim!

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

My masowaliśmy i przemywaliśmy oczy 3-4 razy dziennie przez pół roku. Do tego krople, antybiotyki - nie było wyjścia, trzeba było przetykać. I jak ręką odjął wszystko przeszło. A trochę się martwiłam, bo podobno czasem są nawroty nawet po przetykaniu.

Kupiłam dziś w aptece parę rzeczy i jeden krok bliżej do pełnej wyprawki. Zainspirowałyście mnie i kupiłam podkłady poporodowe, higieniczne, maltan i octsnisept. Kilka punktów odhaczonych. :) Wkładki laktacyjne mam, gaziki sterylne i gaziki ze spirytusem też jeszcze mam. Pieluch mamy kilka rodzajów po małym niewykorzystanych - pampers, dada, inne. Coś do kąpieli jeszcze muszę kupić, żeby nie zaczynać od atoperalu.

Chciałabym bardzo zrobić kruche ciastka, ale z tym bolącym krzyżem nie dam rady zagnieść dobrze ciasta. Może kogoś poproszę o pomoc w weekend. A jeszcze chodzą za mną kruche czekoladowe - znalazłam jakis nowy przepis w Internecie i chciałbym przetestować.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry. Dziękuję Wam za pomoc i wszelkie rady. Ależ mi się nazbierało tych zakupów z apteki!

A co do mojego egzaminu: to jeszcze nie była obrona. Niestety przy doktoracie jest mnóstwo rzeczy do zdania, napisania, mnóstwo formalności i terminów. Ten egzamin to był jeden z trzech, dwa mogłam zdać wcześniej. Teraz czekam na dwie recenzje. Muszę przygotować na nie odpowiedź (będę je czytać w trakcie obrony). W czasie obrony muszę wygłosić autoreferat, który właśnie piszę, bo próbę jego wygłoszenia mam w najbliższy piątek na seminarium doktoranckim. Poza tym, mam ośmioosobową komisję specjalistów z tego tematu i każdy może mi zadać pytanie. Dlatego nie byłam pewna, czy się bronić teraz. Aha, a obrona nie może być w każdej chwili, tylko obowiązują jakieś terminy - musi być w odpowiednim czasie po egzaminie i po nadejściu recenzji. Czasem żałuję, bo już nie mam siły. Chciałabym sprzątać w półkach, prać i prasować!

Blacky kusisz! To jakieś typowe przepisy czy oszukane, małokaloryczne? ;) i jak widzisz, sporo jeszcze przede mną, ale dziękuję za gratulacje.

Zuzulinek ja wzięłam frotte, ale wynika to tylko z tego, że nie lubię jerseyu, tylko właśnie frotte. Myślę, że co wybierzesz, będzie dobre :)
Dzięki za rady, znalazłam w gemini odpowiednie majtki :D

Anka we Wrocławiu też padało. A ja już chcę ciepełko! Wizytę mam za tydzień i przekonam się, jaką wagę ma już Łukaszek. Właśnie zawsze gonił Kacperka i jestem ciekawa, czy nadal to robi ;)
Co do wszystkich akcesoriów i kosmetyków - nikt nie jest teraz w stanie powiedzieć, czy Kacperka coś będzie uczulać. Zobacz, jedne dziewczyny pisały, że ich dzieci uczulały Dady, inne Pampersy. Każde dziecko jest inne. Myślę, że najważniejsze to nie kupować za dużo, poczekać na zalecenia ze szpitala (ja nic do kąpieli nie kupuję), a później powoli testować. Spokojnie, będzie dobrze :*

LineG dzięki :) Mam podobne odczucia z robieniem miejsca w szafkach i praniem :) a że bobas mały, to się ciesz, łatwiej urodzić :) zazdroszczę wagi, ja długo trzymałam 6,5 kg, a potem przyszła ochota na słodycze :p ja się depiluję z użyciem lusterka ;)
Ja kupiłam prześcieradełko do wózka, a kocyk uszyła mi koleżanka i wiem, że uszyła też poduszeczkę. Klin chyba podobno później, ale też się dokładnie nie znam :/

lovi dzięki :) mówisz, ze duże te majtki? Jak patrzę na rozmiary, to właśnie mam wrażenie, że małe. Te co Majka podała, to największe mają w biodrach 104 cm, a ja mam więcej :/

mp1 ja też kombinuję z miejscem na rzeczy dla Łukaszka. Leń się i korzystaj, póki możesz :) fajnie ten bujaczek wygląda, dziś się właśnie po sklepie rozglądałam i nie mogę się zdecydować....

Natasza ja kupiłam Lovi Prolactis (używany).

Blacky ja też mam pcos. Jak Ci lekarz zaleczył? Ja byłam leczona metforminą.

Majka dobrze, że lepiej spałaś, ale z żołądkiem to znam te problemy. Jeszcze jak boli wieczorem, to pół biedy, prześpię ból. Najgorzej, jak boli od rana...
Dziękuję za rady :)

Monika dziękuję :) też mam syndrom wicia gniazda, ale egzaminy nie pozwalają mi się w pełni rozwinąć ;)

Jakarta dziękuję :) masz cudownych teściów, naprawdę!

mamoola dzięki :) mam ten sam problem z amarantusem, a zawsze kupowałam w sklepach z ekologiczną żywością :/

Buziak moja gin zaprasza mnie na wymaz w 35 tc, ale nie mówiła, jak się pobiera...
Też uwielbiam zapach małych dzieci :D
Dziękuję za gratulacje i rady :)

Agata magda dzięki, zamówiłam te premium :)

Odnośnik do komentarza

Byłam dzisiaj na małych zakupach, bo szukam jakiegoś krótszego szlafroka, bo mam tylko taki grubszy do łydek, a chciałabym taki maks do kolan a najlepiej do pół uda, ale niestety nic nie było. Za to kupiłam dla maluszka na wyjście ze szpitala bluzę taką słodziutką :)
http://www.ernstings-family.de/mode/Topomini-Newborn-Sweatjacke,,,,242914,1014971,,1.html
Jeszcze muszę kupić jakieś spodenki/legginsy bawełniane, bo dużo mam body a właśnie nic na dół

Meeeg strasznie z tym doktoratem masz zabiegania, ale zrobisz i będziesz miała z głowy, później już tylko maluszek będzie w głowie :)

Blacky ohh ja też mam chęci na kruche ciasto, albo pączki, ale to wyrabianie kruchego czy drożdzowego to już nie na moje siły...

Zuzulinek ja nie lubię ani tego ani tego :) najbardziej lubię bawełniane, już upatrzyłam tanie i dobre w ikea

Anka ja mam ostatnio co chwilę takie dni słabości, mdłości, z oddychaniem też problem i niestety tak codziennie od tygodnia :( ale co tam dam radę, już niewiele :)

Line niestety to jedno siku w nocy było dzisiaj ewenementem bo normalnie to chodzę średnio 3-4 razy a czasem i więcej... a w dzień to już ani nie mówię, czasem co 30min lecę, mała leży centralnie na pęcherzu więc miejsca tam nie ma, a piję bardzo dużo wody

Myślę, że spokojnie pościel do wózka można pominąć, bo po pierwsze będzie lato, więc wystarczy jak dasz na spód flanelową pieluszkę, podusi i tak się nie daje, a przykryjesz kocykiem, moim zdaniem zbędny wydatek

Mp1 ja non stop o kwiatkach zapominam...a mam też takiego lenia że aż wstyd...wolę czytać książki i oglądać filmy aniżeli sprzątać...

Natasza ohh biedna Ty z tymi nerkami :(

Ja narazie nie kupuję laktatora, ale tylko dlatego że w de jak się ma problem z karmieniem i potrzeba laktatora to najpierw dostaje się w szpitalu a potem dostaje sie receptę na laktator i idzie się do apteki. Po porodzie w pl żałowałam że nie kupiłam przed porodem bo potrzebowałam do pobudzenia laktacji i potem mąż mi kupił byle jaki a tak jakbym sobie wcześniej pomyślała to bym jakiś lepszy kupiła. Ja dopóki mi położna tutaj nie powiedziała jak się sprawa z tym ma w de to planowałam kupić avent ręczny

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny..trochę się nie odzywałam ale zawsze jest coś do roboty,,i tak czas leci zanim się nie obejrzysz już jest wieczór i jestem zmeczona i czas do spania..ja poród mam na 29 maja..jeszcze trochę już nie mogę się doczekać maja jak weznę moje maleństwo Nikodema na rece..w sumie to chyba każda jedna z nas marzy by wziąść swoje maleństwo na ręce..ostatnio byłam u mojego lekarza na kontroli i swierdził że mogę rodzić naturalnie..mimo że noszę okulary ..mam cukrzycę ciążową i mam swoje lata i to jest moje pierwsze dziecko..płakałam jak nie wiem co ...jestem nadal w szoku nie martwię się o mnie tylko o moje dziecko..stwierdził że to nie są żadne przeciwskazania..żaden okulista nie chce wydać zaświadczenia..o tym bym mogła mieć cesarkę//sama nie wiem co już robić pozdrawiam wszystkie dziewczyny..może któraś z was mi coś poradzi ..dziękuje..

Odnośnik do komentarza

Anno a czemu chcesz mieć cesarkę? Ostatnio na szkole rodzenia mieliśmy zajęcia z ginekologiem, i choć straszny gbur był z niego, to twierdził, że wskazaniem do cesarki powinno być jedynie zagrożenie życia i zdrowia matki lub dziecka. Pracuje 45 lat i nie zna przypadku, bo poród naturalny zaszkodził oczom. Czytam też książkę dr Preeti Agrawal i ona wyraża podobną opinię.

Majka jaka śliczna bluzeczka :)

Odnośnik do komentarza

Nie upieraj się na cc, jak nie ma wskazań. Też noszę okulary, miałam już jedno cięcie, a i tak planuję naturalnie. Dziecku nic nie będzie, może nawet będzie mu lepiej niż po cesarce. Natura dobrze wszystko zaplanowała. A jakby coś się działo, to od ręki zawiozą Cię na cięcie.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Anna, właśnie.. Czemu chcesz cesarkę? Ja się modlę, żeby móc urodzić naturalnie ;)

meeeg, u nas na szkole rodzenia mówili, że jest " nowa moda".. Kobiety przynoszą zaświadczenie od psychiatry badz psychologa, że mają paniczny lęk przed bólem i wtedy mają cesarkę... Jak dla mnie to jest niepoważne ;) skoro nie ma wskazań medycznych to po co narażać się na operację...

Wy wpadłyście w szał wyprawkowy a ja już wszystko mam ;) więc się będę przez to mniej udzielać ;) została mi tylko do zapakowania torba dla Małej do szpitala, ale jakoś tak odwlekam to z dnia na dzień ;)

Na te pierwsze dni kupiłam jedną paczkę Pampersów ( tylko tych zwykłych) i jedna paczke Dada.. Będę testować, które będą lepsze dla Kornelki ;) choć na pierwszy rzut oka Pampersy są sporo cieńsze..

Siarę już mam od 3 miesięcy :| czasem tylko kropla a są dni, że jest tego sporo.. Ciekawe od czego to zależy, że jedne kobiety mają a drugie dopiero po porodzie :| mam nadzieję, że to znak, że będę mogła karmić ;)

LineG, teraz Maluszki rosną swoim tempem ;) Kornelka w tym samym czasie miała 1980 g.. Nie wiem po kim, bo ja raczej z tych "mniejszych " :P I z kolei mam nadzieję, że trochę przystopuje z wagą bo chciałabym ją chociaż raz ubrać w ubranka 56 :D

Ja już mam 10 kg na plusie.. Na szczęście tylko w brzuchu :) daje sobie jeszcze pozwolenie na max 4 kg.. :)

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

LineG, właśnie zerknęłam na swój wydruk usg i te percentyle.. I mam 70.. To chyba trochę więcej niż średnia :)

Mamoolka, ja kupiłam na początku zimy kurtkę parkę w h&m.. Tylko na normalnym dziale.. Ma regulowany ściągacz, dzieki temu spokojnie się w niej mieszczę i bez brzucha też była dobra ;) więc wykorzystam ja jeszcze w przyszłym roku jak coś ;)

Wymaz na GBS mam mieć jakoś w 36 tygodniu.. Choć w moim przypadku już w 20 tyg wyszedł pozytywny więc niestety antybiotyk będzie konieczny :(

Chciałam Wam wszystkim odpisać, ale pamięć za krótka :P

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

anna2011
Cześć Dziewczyny..trochę się nie odzywałam ale zawsze jest coś do roboty,,i tak czas leci zanim się nie obejrzysz już jest wieczór i jestem zmeczona i czas do spania..ja poród mam na 29 maja..jeszcze trochę już nie mogę się doczekać maja jak weznę moje maleństwo Nikodema na rece..w sumie to chyba każda jedna z nas marzy by wziąść swoje maleństwo na ręce..ostatnio byłam u mojego lekarza na kontroli i swierdził że mogę rodzić naturalnie..mimo że noszę okulary ..mam cukrzycę ciążową i mam swoje lata i to jest moje pierwsze dziecko..płakałam jak nie wiem co ...jestem nadal w szoku nie martwię się o mnie tylko o moje dziecko..stwierdził że to nie są żadne przeciwskazania..żaden okulista nie chce wydać zaświadczenia..o tym bym mogła mieć cesarkę//sama nie wiem co już robić pozdrawiam wszystkie dziewczyny..może któraś z was mi coś poradzi ..dziękuje..

Ja też noszę okulary i jestem po operacji, a raczej zabiegu usunięcia zaćmy i też raczej nie będę miała żadnych przeciwwskazań do porodu naturalnego. Jeszcze okulistka ma dowiedzieć się na jakimś sympozjum, ale raczej to jest przesądzone. Ja też boję się porodu, chyba jak każda z nas, ale wierzę że będzie dobrze, i nie będę musiała mieć cc. Raz, że gorzej po tym się dochodzi, a dodatkowo blizna i kłopoty z karmieniem. No i u nas niedawno zmarła dziewczyna po cesarce, mimo że miała najlepszych lekarzy. i to była jej trzecia cesarka...
Ja dwie córki karmiłam przez rok piersią, a żadna siara wcześniej mi nie leciała.
Meeg- my jak urodzimy to dopiero nam się zacznie koniec laby, a Ty po egzaminach, z maleństwem po stresie będziesz bardziej wypoczęta niż przed porodem:)

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3p95p53lm.png]Tekst linka[/url][/url]]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribqbkijq4m.png]Tekst linka[/url][url=[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w

Odnośnik do komentarza

Przepis znalazłam w Internecie, na pewno zdrowszy niż ciastka, ale chyba nie bardzo dietetyczny. :)

Na pcos dostawalam leki na zmniejszenie prolaktyny, bo nie miałam okresu i w badaniach hiperprolaktynemie. Dostawałam też progesteron, jeśli dobrze pamiętam - 2 kursy zanim okres wrócił. Potem przed drugą ciążą znów jazda z wygaszaniem laktacji, bo choć nie karmiłam już pół roku, to okres nie wrócił i jak się okazało pokarm w piersiach był. Za to jak już okres był, to nie miałam żadnych kłopotów z zajściem w ciążę - wręcz przeciwnie. ;)

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

anna2011 nie wiem jak to się ma do pierwszej ciąży w tym wieku... Zdarza się że u młodych mam przy pełnym rozwarciu zanika tętno i robią cc. Okulista może wydać ci zaświadczenie ale chyba tylko ten prywatny.

http://www.suwaczki.com/tickers/8599dqk3p95p53lm.png]Tekst linka[/url][/url]]Tekst linka[/url]http://www.suwaczki.com/tickers/klz98ribqbkijq4m.png]Tekst linka[/url][url=[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/f2w

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...