Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Takaonaa

Macie jakieś doświadczenia z mascia Elma która ma zmniejszyć ból samego wkłucia igły podczas szczepień? Działa to?
W których miejscach kluja dziecko? Ja chyba wybiorę te refundowane podstawowe

Odnośnik do komentarza

Takaona maści Elma nie można stosować u dzieci poniższej 3miesięcy. Poza tym jego składniki główny to lidnokaina… ja mam np silną reakcję na nią, więc bałabym się, że zafunduję dziecku bolesną wysypkę dodatkowo. Moja pediatra w ogóle zabrania dla dzieci produktów z lidnokainą, a już szczególnie w żelach łagodzących objawy ząbkowania.

Ktoś pytał o higienę dziewczynek, ja myję cipeczkę do czyta, szczególnie że na początku Klara miała dużo wydzielny. Raz nawet miała taką krwistą jak okres, co się może zdarzyć zanim nie uspokoją się hormony.

kumi jak twój ang? bo mogłabym ci wrzucić info po ang… filmik do ćwiczeń też mam po ang… a ważne jest żeby rozumieć jak wykonywać ćwiczenia.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

I czekam az bede mogla ruszyc z ćwiczeniami. Poki co napinam np posladki pidczas karmienia. Zawsze to cos. No i kegla dalej cwic ze.
Mama wczoraj rmtzn w nocy pokazala mi jedna ze spodnic ktore mi uszyla i wlozylam ja. Byla dobra, dobrze sie w niej czulam i to jest niesamowite uczucie :D

Powiem Wam ze karmie pociemku w nocy i wtedy nie czytam forum bo tel mimo ze mocno scoemniony wyświetlacz to daje mi bardzo po oczach,..

Odnośnik do komentarza

Jejuuu padam na twarz, marze o koldrze a po 4.juz maz mi corke przyprowadzil. Eh i maly noe spi.
A my wazylismy Malego wczoraj i za duzo przybral na.piersi, mam karmic co 3h nie.czesciej.co prawda rano czasem.dluzej karmilam.i w nocy noe wiem.ile.zjadal bo lezal obok raz.zjadl.raz nie. Teraz juz.pilnuje. masakra narazie nie.wyglada grubo.pulchno tylko.jak dziecko starsze troche ale jednak pozniej.by.mu.ciazylo. eh i 20 min efektywnego ssania i konoec tyle ze ja tak robilam, az dola zlapalam.wczoraj ze mu.krzywde zdrobilam. On sie denerwowal halasem.ja go.karmilam i przynajmnoej.zasnal.ale.nie wisiaj ciagle na.piersi.

U dziewczynek uwazajcie na wargi sromowe, naszej corce sie skleily i ginekolog rozklejala. Niektorzy przecinaja ale dajcie spokoj.

synowi kupilam.szumisia w ramach dnia.dziecka i.w.pn bedzie takze zobaczymy. Mam.puszczac radio zeby.go.zajac i odwrocic od jedzenia.

A myslicie ze skakanie.ma.skakance zaburzy laktacje? Tzn.wien ze bezposrednio po wysilku nie.mozna.karmic. ale nie.chce stracic pokarmu a ja.duzo skacze

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Anawee Vena ma rację, 17 dni dla takich maluszków to bardzo dużo. A tak właściwie to dlaczego cały czas tak bardzo się przejmujesz czy on już coś robi, czy jeszcze nie? Dlaczego tak się martwisz? Masz takiego ładnego syneczka, na pewno wyrośnie na mądrego, rezolutnego chłopczyka, tylko wrzuć na luz;) A co do diety, to jak dziewczyny mówią, skoro się boisz, to po troszkę próbuj. Mój Tymek ma kolki, czasem naprawdę straszne, ale zauważyłam, że bez znaczenia jest, czy zjadłam tylko banana, czy może też winogron. Jem naprawdę dużo rzeczy, ostatnio nawet pieczone ziemniaczki, surówkę z kapusty i nic. Unikam rzeczy ciężkostrawnych, tak na wszelki wypadek, no i uczulające, np. truskawki najpierw próbuję parę sztuk, nie kilo czy dwa;) Mam koleżankę, która pół roku jadła suche ziemniaki, chleb z masłem, prawie żadnych warzyw i owoców, bo mały miał kolki. Pytałam ją ostatnio po co to robiła, skoro i tak miał te straszne kolki? Nie umiała odpowiedzieć, ale przyznała, że włosy, paznokcie, cera po takiej diecie miała w fatalnym stanie.
Melly mi też mówił lekarz, że za dużo przybrał, ale skoro jest na piersi, to mam się nie martwić. A nóżki już ma takie fajne, pulchniutkie:) A dopiero co takie patyczki były, jak ten czas leci.
Marta pochwaliłam ci się, że Tymek już kupki w nocy nie robi i już drugą noc z rzędu akcja mycie dupki;P

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Anawee, nie bylo zadnej reakcji na wczorajsze jedzenie, takze luzik.
Ja podobnie jak Miszka jem prawie wszystko i jedyny raz kiedy widzialam reakcje malego to po brzoskwini, ale rownie dobrze moglo byc to cos innego.
Miszko u nas w nocy kupa po pachy, trzeba bylo myc i zmieniac. Obwiniam meza ;) bo to on zakladal wczesniejsza pieluszke i pewnie byla za nisko.
Po raz pierwszy uzylam tez soli do nosa mariner bo maly charczal i ewidentnie mial zatkany nosek - pomoglo, chociaz ja strasznie panikuje jesli chodzi o nosowe Sprawy: oddychanie, czyszczenie itp, dalam rade i jestem dumna (ale palpitacje byly)
Jesli chodzi o wlosy polecam szampon i odzywke nioxin, zaczelam uzywac 2 tygodnie przed porodem i nadal mam ciazowe wlosy, nie wypadaja i wygladaja spoko, no chyba, ze to za wczesnie i jeszcze zaczna wypadac?
Milej soboty
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Anawee dziewczyny maja racje . Sorry ale 17 dni dla takich maluszków to lata świetlne. A poza tym kochana , przez takie porównywanie nic dobrego nie wyniknie . Dzieciaczki maja swój własny rytm . Daj na luz ;)
Melly sorry ale ja czegoś nie rozumiem , to miesięcznemu dziecku będziesz wydzielać jedzenie ? Co to znaczy ze wazy za duzo ? Wg tej siatki centylowej ?

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Melly mi pediatra kazala karmic max 20 min bo maly strasznie ulewal ona stwierdzila ze go przepajam. Fakt on nigdy sam nie wypluwa sutka moglby cala noc ssac. Ale straszne bylo to dla mnie jak po 20 min go odstawialam. To tak jakbym zabraniala mu jesc. Teraz juz sam po pk 15 min wypluwa sutek, chyba wyrobil mu sie umiar. Tylko teraz to ja mam problem bo mam za malo pokarmu.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, kiedy dajecie sab simplex ? Mój kiciuś zaczyna mieć delikatne problemy z brzuszkiem, pręży się, popłakuje, potrafi to trwać 2-3 godziny, ale nie są to kolki, nie ma nieutulonego płaczu. Przedwczoraj wieczorem bardzo się męczyła, dałam jej wczoraj wieczorem 10 kropli, i ładnie zasnęła bez prężenia, dziś rano też trochę się męczyła, dałam 5 kropli. Chyba można to dawać w takiej zmniejszonej dawce przy problemach z gazami? Serce mi pęka jak ona się tak męczy.. Czy lepiej nic nie dawać na razie, co myślicie?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Nie no mam go karmic co 2,5-3h co robilam ale ranki byly dluzsze w karmieniu i w nocy po 2 bralam do siebie i nie wiem ile jadl bo na polprzytomna tylko slyszalam mruczenie to przystawialam, czuwalam i nie liczylam. Mowila co poltorej h a ja ze tak robie to ze dluzsze przerwy. Taka prawda ze brzuch go bolal i ulewal takze teraz od doby tego nie robi. Eh nie bede mu bronic jesc i wiem ze po roczku to zrzuci bo zacznie biegac podrosnie ale ja wiem jak.moja siostra taka kulka siedziala ledwo sie ogarniala a moja corka tak samo karmiona.jak.syn tyle ze waga po wyjsciu to 2500 a jego 3300 to po noej nie.bylo widac ile przybiera. No ale norma jest 250 ma tydzien czyli 500 na 2 tyg a moj syn kilogram! A wczesniej.zamiast 500 na 14.dni to 550 w 10 dni. Hmm. Po prostu musze liczyc w nocy 20 min i w dzien przerwy ale tak mial. Eh dlatego mowilam.ze.ja sie.ciesze ze.mam.maluszka w.domu.ale.to.mnoe.meczy psychicznie.te obiadki pierwsze przyboeranie. W tamte wakacje moja corka 2kg przybrala czyli.norme roczna ale byly lody itd w lato a sie nasluchalam w przychodni.mimo ze normalnie wyglada ale norma, a teraz od roku praktycznie.trzyma wage bo duzo.biega i noe.powiem nie.ograniczam.jej jedzenia dostanie czasem frytki slodyczy w rozsadnych ilosciach tez nie bronie dlatego wkurza mnie.takie podejscie lekarza. Pije wode choc jak jest przyjecie to pozwalam sok jej nalac ale wezmie 3 lyki i nie chce nic oprocz wody.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

[bMełły no pewnie ze rozumiem ze sa normy , widełki itd. Ale kurczę moj czasami je 10 , 15 albo nawet 30 min . Nie wyobrażam sobie zabrać mu cyca . Ale wagi nie znam dopiero 1 czerwca idziemy do lekarza .
Pamietam ze jak pracowałam z 2-latkami w przedszkolu to były tam dzieciaki które lubiły jesc i były ciężkie ;) jak je nosiłam ale mamy mówiły np. Ze starszy brat tez taki był a potem chudzinka sie zrobiła . Hmm a to były 2 latki !

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Groszek moj maluszek je 20 min i odlatuje gora 30 ja mu noe wyrywam, a to od doby ze w nocy karmilam normalnie a nie jak na spiocha niewiadomo ile to dzisiaj juz sie nie.szarpie nie placze odbija mu sie ladnie i chwila do serca i spi i do lozeczka. Takze ja widze zmainy na lepsze bo tak to bylo ulewanie placz i brzuch twardy.

Ta plamka to byc moze naczyniaczek plaski, to zniknie kiedys chyba ze lekarz stwierdzi inaczej. Moja corka duzo miala poki nie powieksza sie to ok, a maja zniknac a taki duzy slad jakby odcisniete usta ma na poliku to chirurg gadal ze do 6 roku ma czas na wchloniecie, pediatra ze 3.

Moja corka tez miala brzuch ale to.normalne.a teraz wybiegala bo zwawa jest i nie ograniczalam jedzenia tylko.rozsadne ilosci wszystkiego.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

kumi to jutro wrzucę link do materiałów. To nie tylko ćwiczenia, ale też cały system rzeczy o których warto pamiętać np jak wstawać/kłaść się do pozycji leżącej, jak korygować sylwetkę chodząc, modyfikacja ćwiczeń itp.
Dziś jedziemy na urodziny do znajomych, pierwsze duże wyjście Klary

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

unatu ja piłam ta herbatę z koperkiem i powiem Ci ze dziala;) ale przestałam pić bo więcej pierdzialam niż maly;) sorry za dosłowność ale serio nie mogłam nad tym zapanować. No i jak matka pije to i dziecku to tez pomaga;) no i trochę wzmaga laktacje dlatego przestałam pić. A na trawienie dobra tez jest mięta ale tylko dla tych matek które mają dużo mleka bo mięta hamuje laktacje;)

Odnośnik do komentarza

Na razie tylko parę osób osobiście ja poznało,a 2 miesiące.
Unatu noszę ją w klasycznej.

U mnie cera i włosy chwilowo bez zmian. Nie chcę chwalić bo myślę że to się zmieni.

U mnie będę zaczynać diagnozować moje omdlenia na początek echo serca i monitoring 24/7 pracy serca przez 2 tygodnie-taki długi Holter… do tego neurolog. A już myślałam że koniec chodzenia po lekarzach i szpitalu, ale wczoraj upadłam z Klarą na rękach :(( na szczęście zdążyłam się zorotować i wylądować na pupie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Groszek moja Wiki też ma taką plamkę, właśnie miałam o to pytać też. ma z tyłu na czubku głowy i jeszcze taką małą na karku, jak kończą się włosy. we wtorek mamy wizytę w helsestasjon to zapytam.

Vena kurcze, słabo z tymi omdleniami, mam nadzieję, że wszystko będzie ok :( ja miewam od czasu do czasu zawroty głowy, ale w sumie zwalam to na to, że zdarza mi się zapomnieć o jedzeniu..

u nas w nocy dziś Wiki darła się dobrą godzinę. niby szukała cyca, ale tak się rzucała, że nie mogła złapać brodawki, jak już złapała to wypluwała, udało mi się jej dać trochę mleka z butelki, ale z tym też się namęczyłam, taka była wściekła. padła w końcu chyba ze zmęczenia i spała już normalnie. płakać się chciało jak nie umiałam jej pomóc :( na szczęście pozwoliła nam to później trochę odespać, zasnęła przed 4 i spała do 8, zjadła i poszła dalej spać do 11, a my razem z nią :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...