Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przetestowałam mój monitor. Mam nadzieje ze NIGDY nie wyda z siebie tego piskliwego dźwięku! !!!ale musiałam sprawdzić na co mam reagować. Trzeba go jedynie przypiąć do pieluszki tuż obok pepuszka. Jest dioda która sygnalizuje czy jest dobrze przypiety i dioda poziomu baterii. Dodatkowa bateria jest w zestawie.
Bardzo ważna jest opcja samostymulacji dziecka. Jak bezdech trwa 5 sek to włącza się delikatna wibracja która pobudza dziecko do oddechu a dopiero potem alarm.
Bo bezdech polega na tym ze dziecko po prostu zapomina oddychać i trzeba je poruszyć a ten monitor robi to za nas nie wzbudzając paniki.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Takaona ja też będę brała rok urlopu, platnego 80%.
Tata dziecka może równolegle wziąć 2 tyg urlopu ojcowskiego. Od 2016 r. Może go podzielić na dwie części po tydzień. I może wykorzystać chyba aż w ciagu 2 lat od urodzenia dziecka. Ma to płatne 100 %. Z tego co mąż mi mówił to żeby złożyć wniosek o ten urlop musi dostarczyć akt urodzenia dziecka do pracy.

Odnośnik do komentarza

Takaona czarna ja wyczytałam ze tata może wybrać ten urlop w ciągu roku od urodzenia + przysługują mu dodatkowe 2 dni urlopu okolicznościowego.

Nat a dala byś rade jakiś model mi podać tej 2 w 1 ? Właśnie coś takiego bym chciała bo ciągle gdzieś w mieszkaniu stoi ta suszarka rozstawione a przy dziecku to już nue wiem jak ja się odpiore... a jak jest z ubrnyami po suszeniu? Pewnie mus to prasowanie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję dziewczyny za rady. Chodziłam do alergologów laryngologów gastroenterologow eh. Szpitale itp. Został mi jeszcze pulmonolog znalazłam babkę z super opiniamy. Mam nadzieję że ona pomoże. Teraz pozbieram całą historię chorób i pojadę do niej. Mnie właśnie coś rozbiera ale miałam dziś świetny dzień i fugi poszorowałam

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Nat dzięki za linka! Już poczytałam, bardzo fajny ten monitor, taki mobilny. Póki co jestem trochę spłukana, ale rodzina szuka pomysłu na prezent, więc może im podpowiem.
Takaona i malaga wasze wyroby też świetne. Widzę, że wiele z nas coś tu tworzy po cichu:)
Chciałam wrzucić fotkę mojego mobilu origami, ale telefon odmawia posłuszeństwa w tej kwestii, co niestety nieco przerasta mój humanistyczny umysł:/

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Kodomo, to mam nadzieję że pulmunolog pomoże wam wyjść z tego chorobowego ciągu, zdrówka dla synka!

Magda, ja mam już stary model bo kupiony 7 lat temu( rok nie używany był) więc hula od 6 i już takich nie sprzedają.Ta wydaje się nowszą wersją tej mojej( z tym , że lepszą ma ładowność bo 8 kg moja tylko 6)
https://mediamarkt.pl/agd/suszarka-electrolux-edh3686gde?gclid=CjwKEAiAmNW2BRDL4KqS3vmqgUESJABiiwDTn0bPfXxMuRgTUy8Pm9wHTdC1zAWRXucdogouJH6pnhoCcV7w_wcB

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Magda Takaona te wykorzystanie w ciagu 2 lat i podział na części miał wejść od stycznia. Czytałam o tym jeszcze przed nowym rokiem, więc głowy nie dam że to weszło. Tak czy owak 2 tyg urlopu przysługuje ojcu.
Okolicznościowy natomiast np u mojego męża dają wtedy jak ma się wykorzystane wszystkie inne urlopy. Nawet dwa lata temu okolicznościowego na ślub nie dostał bo przełożony stwierdził żeby wziął sobie urlop z innej puli. Więc warto sie dowiedzieć jak podchodzą do tego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza

Kumi właśnie mi też się tam nic nie wyświetla. A w instrukcji jest cała gama kolorów poziomu baterii. Nawet rozpakowalam ta zapasowa baterie i tez nic. Widać musi tak być. Jak włączam to tylko zawibruje raz a potem zaczyna wibrowac miga pomarańczowa dioda i włącza się alarm. I co jakiś czas zapala się niebieska dioda ze jest monitor źle przypiety.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Czarna Twój mąż też mundurowy wiec chodzi Tobie o te 5 dni w roku urlopu okolicznościowego które przysługuje w wyjątkowych wypadkach i zależy od zgody przełożonego ale niezależnie od tego ma 2 dni z tytułu urodzenia się dziecka które bierze jak urodzisz i potem donosi tylko akt urodzenia. To jak z tymi dniami z tytułu ślubu.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Flawia możliwe, że jest właśnie tak jak mówisz. Z okazji ślubu o okolicznościowy ostatecznie nie walczył bo ogólnie ma w swojej pracy tyle dni wolnych, że nie może narzekać. Ale teraz powiem mu niech sie zorientuje. Zawsze to dwa dni wsparcia dla mnie więcej. :)

Odnośnik do komentarza

Czarna cos mi sie wydaje, ze ten pracodawca twojego meza jest na bakier z prawem. Nie mozna odmowic urlopu okolicznosciowego. To wynika z nadrzednych przepisow.
Co do urlopu to tata moze tez wykorzystac czesc naszego urlopu. My musimy byc 14. Tyg z tego roku lub pol roku co kto wybierze. Moze wziac potem nieodplatny wychowawczy. Tacierzynski 2 tyg do dwoch lat z mozliwoscia podzialu. Hmm nie.wiem jak jest z opieka na dziecko?

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Kumi to trzeba założyć ze jak nie miga na żaden kolor czyli ze jest naładowana;) bo u mnie żadna nie miga bo monitor nie był używany. A tak się zastanawiam gdzie ewentualnie można dokupić te baterie?
Nat czekamy z Kumi na Twój test monitora; ) czy miga czy nie miga;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

agulaaa - wcale nie późno, ja jeszcze nawet nie zaczęłam prania ;P na razie wszystko się gromadzi na łóżeczku i czeka.. czeka..
a! co do prania, zapisałam sobie gdzieś miksturę odplamiającą od Veny i nie mogę znaleść, może któraś podać? Ładnie proszę!

mata oddechu.. ja nie planuję. Chyba by mnie wprowadziła w jeszcze większy stres.

A jutro jadę z mężem, jak tylko się wyśpi po nocce po wózek bo już mamy do odbioru ! ;D

Jestem za tym byście się chwaliły swoimi robótkami, to bardzo cieszy, że ktoś umie takie cuda stworzyć [;

kurcze Dziewczyny, też macie takie dni, że Wam już "cieknie z piersi" i się zdarzyło nawet tak, że biustonosz przesiąkł, na szczęście w domu..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Ansta kuruj się! mam nadzieję, że szybko Ci się polepszy :(
Miszka !!! piąteczka, ja też nienawidzę tych plastikowych, śpiewających, kolorowych zabawek, boże uchroń nas przed tym :P już powiedziałam mamie, że chyba się popłaczę jak takie mały będzie dostawał, zupełnie nie moje poczucie estetyki, wiem, że to ma jego cieszyć a nie mnie, ale jednak będę szukała czegoś i ładnego i fajnego dla niego :))

PRANIE/PRASOWANIE ja nie mam jeszcze nic wypranego, o prasowaniu nie wspomnę :) torba do szpitala też póki co tylko w planach. Skończymy sypialnię i mogę ruszyć z tematem, na pewno w przyszłym tyg.

Magda trzymam kciuki za mieszkanie!

Wymazy ok, czyli to różnie - chodzi o miejsce pobrania itd. zobaczę w takim razie za tydzień jak u mnie :D na pewno na tej najbliżej wizycie będzie pobierać.

Odnośnik do komentarza

Nat34 odnośnie tej maty do bezdechów to tak właśnie mi się wydawało że to już bezwartościowy przedmiot po tylu latach. Będę myślała nad zakupem tego sprzętu co Ty z Flawią i Kumi zakupiłyście.
Dziś na szkole rodzenia była kobitka z Polskiego Banku Komórek Macierzystych i mówiła, że w Stanach już opanowali technikę namnażania tych komórek i ją praktykują a w Polsce ten bank jeszcze tego nie robi bo skupił się na rozwoju techniki dotyczącą sznura pępowinowego ale za 2 lata będą to już robić. Flawia Ty pisałaś że w Polsce nie ma tego namnażania no ale będzie.
Z mężem pytaliśmy się naszego gina o opinię czy warto pobrać tą kp to on powiedział że warto i sam pobierał u swojej córki.
My się w każdym bądź razie jeszcze nie zdecydowaliśmy ale skłonni jesteśmy to zrobić.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Unatu u mnie w przeciwieństwie do Ciebie to mam wrażenie ze piersi puste, jak urosły troszkę to tak zostały, jedyne co sie zmieniło to wielkość sutków.. Nie wiem czy mam sie martwić, magdajak to jest z tym pokarmem?
A jeszcze raz ponowie pytanie bo nikt wczesniej nie odpowiedział :) jak to jest kobitki z ta antykoncepcja po porodzie?

Odnośnik do komentarza

Agi7 moja gin nie pobierala i ma takie samo zdanie jak hematolodzy. Ale powiedziała ze jeśli już to tylko w PBKM. Kwestia przechowywania krwi......a te namnazanie km w USA to jest w fazie testów. Myślę że co lekarz to opinia.

PaulinaNo jakbym nie miala uczulenia na nikiel to bym sobie po porodzie założyła wkładkę domaciczną. Tabsow nie chce łykać. Może implant podskórny?

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

U mnie tez gdzies miesiac temu sie zaczelo. Odkrylam przypadkiem i na poczatku tak sie troche obrzydzilam. Ale juz mi przeszlo. Jeszcze sprawdzalam ze trzy razy od tego czasu czy dalej leci i produkcja jest na nie zmienionym poziomie :p moje dziecko nie bedzie mialo co jesc jak tak dalej pojdzie :)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...