Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio zjadłam całe opakowanie śledzia w cebuli i oleju z pieczywem zytnim.plus wedzone szprotki.odkąd jestem na l4 mam czad żeby jeździć po sklepach w poszukiwaniu smakołyków.
Chociaż moja ostatnia zschciewajka to świeży paczek z dżemem różnym. Niestety o 24 było to niewykonalne. Mimo że sklepy 24h mam co krok to paczka świeżego bym tam nie kupiła.

Dziś wpadłam na chwile do leclerca i są ram dostępne chusteczki organiczne i pieluchy w nieco niższych cenach niż w smyku.
Na stronie smyka jest promocja na torby do wózka. Chyba się skuszę bo wyjściowa cena była 250.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

[quote="Miila"Najbardziej mnie jednak razi jak rodzice kupują dzieciom te soczki - kubusie i inne zamiast podawać wodę. Jak się nie przyzwyczai to póżniej będzie mu ciężko pić nawet jako dużemu.[/quote]
Są soki i "soki" :) Znam odwrotny przypadek (dzieci i tak powiedzmy pulchne), gdy dzieci nie chcialy nic innego pić tylko wodę.Ani samych owoców ani tym bardziej soków owocowych.Nie wiem jak z surowymi warzywami,ale rodzice zaczęli się martwić o niedobór witamin.Co wtedy,suplementy? Ja starszemu za malo wody dawałam i faktycznie chętniej soki,młodszy pije wszystko,bo lubi dużo pić.

Secondtry też trzymam kciuki,za szyjkę i za Ciebie :)

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza

Miila współczuję. . ja to w tym temacie tez mam dylemat, bo nie uda mi sie dostac do mojej stalej dentystki (mam do niej 600km) chyba bede musiala poszukac kogos tutaj... Nie mam zaufania do dentystów i jeszcze te ceny w duzyn miescie wbijaja w fotel.. Zastanawiam sie czy nie zaryzykowac, zawsze mialam mocne zęby, na razie niby nic sie nie dzieje, zdarzylo sie ze dziaslo mi lekko krwawilo, nie wiem jak bardzo sypia sie te zęby.. do tej pory zdarza mi sie leczyc mala dziurke raz na dwa lata.. teraz na wiosnę przydaloby sie usunac kamien i tak mi wypada przeglad.. sama nie wiem jak podejsc do tematu...

Odnośnik do komentarza

Miila- ja jutro koncze 21 tydzien. I mam nadzieje ze w koncu zaczynam przybierac na wadze, a nie np. Zatrzymuje wode (bo to prawdopodobne)

Mam nadzieje ze z Twoimi zebami nie bedzie tak zle. Czytalam ze lepiej w ciazy leczyc (nawet ze znieczuleniem) niz czekac do rozwiazania.
U mnie zeby na szczescie w dobrej kondycji (przed ciaza udalo mi sie z nimi zrobic gruntowny porzodek, wlacznie z lakierowaniem) gorzej z dziaslami. Najgorsze ze do tej pory nie jestem w stanie porzadnie umyc zebow bo strasznie szarpie mnie na wymioty.

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Miila moje 2 ciaze pod rzad pozbawily mnie 3 zebow, poszly 2 6-stki i jedynka! po prostu sie zlamala...
Dentystka stwierdzila, ze i tak dlugo wytrzymala bo byla wybita w dziecinstwie...

Norma w ciazy,dzidzius wyciaga ile moze.... Wiec jedz,uzupelniaj braki,to mega wazne nie tylko dla Jeremiego

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne poważnie? już myślałam, że jestem jakimś ewenementem, idę w środę i niech zrobią mi wszystko co jest do zrobienia, bardzo się boję dentysty, ale no wyjścia nie ma - dzisiaj się poważnie przeraziłam (a chciałam tak dobrze - czytaj - jadłam orzechy).

Odnośnik do komentarza

Niby odpowiedzialne sa za tego typu problemy hormony. Prawda jest tez taka, ze po dlugim okresie czestych wymiotow, zeby sa oslabione....
No i w tym czasie nie dostarcza sie dostatecznej ilosci skladnikow odzywczych, to ogolnie wplywa na zla kondycje organizmu.
Masz troche do nadrobienia

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ohh z tymi zębami to i ja mogę się pożalić. Rok temu miałam robionego zęba, bodajże to też szóstka, wszystko było super i byłam bardzo zadowolona bo mało nie zapłaciłam i byłam u nowej stomatolog. Ale od jakiegoś czasu coś czuję że dzieje się tam coś nie tak.. jest tak jakby mniej plomby, dziąsło krwawi mi przy zębie i troche pobolewa.
No ale chyba poczekam jeszcze te 4 tygodnie do wyjazdu. mam nadzieje że wytrzymam.

Odnośnik do komentarza

Ja tez zawsze myślałam że zęby należy leczyć w ciazy ale jak byłam z Frankiem u dentysty przez te jego jedynki to się o to zapytałam i usłyszałam ze jak nie ma konieczności to lepiej poczekać do rozwiązania.
Co prawda mam mocne zęby i tylko 2 plomby i po pierwszej ciąży wcale mi się nie osłabił ale chciałam sprawdzić czy ogólnie jest z nimi ok bo ostatnio byłam na przeglądzie i fluorze 6 miesięcy temu.

miila zapytaj się swojego dentysty może jakoś da się je zabezpieczyć.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

No to podstawowe przepisy na sery. Uwaga rezultaty mogą różnić się w zależności od jakości mleka i śmietany … technika jest sprawdzona, ale warto testować produkty od różnych producentów, żeby dobrać najlepszy rezultat dla siebie w połączeniu z receptą. Tu naprawdę ma znaczenie jak są hodowane krowy. Mam całą listę dostępnych producentów na moim rynku w odniesieniu do receptur sera i walorów smakowych czy wykorzystania do danego przepisu potrawy… w razie pytań służę pomocą. Do mascarpone polecam filtry do kawy jeśli nie ma się specjalnego worka sera. Ma inny materiał i splot niż standardowe lniane czy bawełniane ścierki.

Ser wiejski

-2 ½ szkl mleka pełnego lub 2 %
-¼ szkl białego octu lub soku z cytryny
- sól do smaku (opcjonalnie)

Narzędzia:
-termometr kuchenny
-lniana ścierka lub gaza do odciskania sera
-sitko
-garnek z grubym dnem

Metoda:
Podgrzać mleko do temperatury 85°C zdjąć z źródła ciepła. Dodać natychmiast ocet/cytrynę i sól (jeśli się stosuje). Pozostawić roztwór do ostudzenia na 1h w temp pokojowej. Po tym czasie przecedzić przez sito wyścielone ścierką lub gazą. Jeśli ser okaże się lekko gorzki w smaku przelać wodą i ponownie odcedzić.

Ricotta ser:

-8 szkl pełnego mleka
-1 szkl śmietanki min 32%
-½ łyżeczki soli
-2 łyżki soku z cytryny

Metoda:
Mleko, śmietanę i sól podgrzać do temp 82 °C. Dodać cytrynę i utrzymywać na źródle ciepła przez kolejne 2 min do powstania grudek sera. Odcedzić podobnie jak w przypadku sera wiejskiego.

Mascarpone ser

-2 szkl śmietanki min 32%
-1 łyżka soku z cytryny

Metoda:
W szerokim garnku zagotować wodę około 2-3 cm. Zmniejszyć temperaturę gotowania tak, żeby woda lekko się gotowała. Wstawić rondel ze śmietanę doprowadzić do temp 90°C to może zająć około 15 min. Dość sok z cytryny i trzymać w gorącej wodzie do momentu zgęstnienia śmietany. Wyjść rondel z wody i pozostawić do lekkiego przestudzenia około 20-25 min. Wyścielić sito gazą do sera lub dużym filtrem do kawy. Nie odciskać! Wstawić do lodówki na 24h. Po tym czasie ser powinien stężeć przechowywać w plastikowym pojemniku z przykrywką.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Czasem lepiej miec mniejszy wybor...to fakt. Gorzej bedzie jak zadne z mlek sie nie sprawdzi. Wtedy pozostaje mi zakup w szwedzkiego (robimy w Szwecji wieksze zakupu,bo wiekszy wybor i duzo taniej)

A jesli chodzi o koniecznosc wyboru jednej z wielu opcji to jest to dla mnie zazwyczaj dosc problematyczne....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Wiesz tu wychodzą głównie walory smakowe myślę, że z tym sobie łatwiej poradzić, bo każdemu może coś innego pasować. Myślę, że na pewno coś fajnego wyjdzie z mleka które masz pod ręką. Te przepisy sprawdzają się praktycznie w każdym przypadku jaki robiłam… porażki myślę, że mogły wynikać ze złego transportu lub przechowywania mleka w sklepie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!
ja po połówkowych..
dołączam do mam chłopców (zwłaszcza do mam chłopców, które niestety czują lekki zawód tym faktem):)

Przepływy, kości, serduszko, pępowina itd wszytsko ok... jedyne co (co powoduje u mnie już czarnomyślność) to poszerzone miedniczki- zastój moczu w nerkach 4,5mm i 3,8 (norma do 3 w tym tyg), miała tak któraś lekarz uspokajał, że na tym etapie może jeszcze się poprawić ale do obserwacji:) nie wiem co to w sumie znaczy, przeglądam tylko fora....

mały straszy wiercioch (co odczuwam na swoich trzewiach), moje łożysko podciągnęło się do góry a szyjka nic nie skrócona... czyli mój ból w dole brzucha to ewidentnie skopanie pęcherza przez mojego syneczka

Odnośnik do komentarza

Hej
Dawno się nie odzywałam ,ale nie mogę Was doczytać.Na szczęście mam już z 15 stronek w plecy.
Doczytam jak położę się do łóżeczka
U mnie chorowania ciąg dalszy,mały ciągle w domu i ciężko mi się udzielać.Jak on chory to i ja
Na dodatek złego 2 h temu usunęłam zdrowiutką ósemkę ,niestety zaczęła wrastać się w mój pulchniutki policzek.Chirurg szczękowy ,mistrz świata usunął ją w całości uffff. Po co nam te zęby mądrości to nie wiem.Mam nadzieję że zagoi się tak szybko jak została wyrwana.
Dzidziuś od jakiegoś czasu pięknie się rusza w brzuszku więc jestem spokojna. Widzę że króluje temat wózków,dobrze że ja mam i jestem zadowolona z 3w1 za to spacerówka Chicco rozleciała się na małe części i jej nie znosiłam. Mieszkam na nowym osiedlu gdzie mamy drogę z tłucznia i tylko duża spacerówka na pompowanych kołach daje radę.
1 grudnia jadę na kilka dni do Polanicy trochę się zregenerować i popływać w basenie. Uwielbiam saunę ale chyba w ciąży nie bardzo

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

To ja zaczynam od dziś odliczanie do porodu ;)
Tygodnie do sylwestra zlecą mi szybko, bo w każdym coś się dzieje, a później to już ani się obejrzę trzeba kupić łóżko piętrowe chłopcom, wysłać najmłodszego awanturnika do przedszkola, załatwić opiekę nad chłopcami na czas poródu … oby tylko Klara nie zrobiła numeru i nie postanowiła urodzić się wcześniej, bo bracia będą rozdani w locie po ludziach :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, obecnie jestem w 20 tyg ( dokładnie 19 tydz + 5 dni).
Od dłuższego czasu odczuwam dziwne twardnienia w podbrzuszu (15 tydz).
Tak panikowałam, że oczywiście byłam już 2 razy na dodatkowych wizytach u swojego lekarza i raz na SOR. Oczywiście niby wszystko ok. Maluszek rośnie, serduszko bije. Konkretnej odpowiedzi czym to może być spowodowane nie otrzymałam, zalecili magnez i doraźnie nospę. Oczywiście od jakiegoś czasu tez doskwiera mi bóle podbrzusza - nacisk na krocze, ciągnienie w podbrzuszu. Ciężko mi chodzić, boli kręgosłup. Skór ana brzuchu naciągnięta - straszny dyskomfort. Dodatkowo nie mogę spać w nocy. Jak śpie na prawym boku to mnie boli, jak na lewym to też, a na plecach to kręgosłup. Do wizyty mam 17 dni. Nie chce znów dzwonić i panikować... bo już na prawdę kilka razy byłam na nieplanowanych wizytach, które nic nie wykazały- szyjka prawidłowa, wszystko ok. Czy ja po prostu tak odczuwam wzrost dzidziusia ??Dodam że od paru dni już konkretnie czuje maluszka. Kopie bardzo często. Moja waga przed ciążą to tylko 45 kg. Czy dlatego, ze jestem tak szczupła tak to wszystko odczuwam ? Dodatkowo mam straszne zaparcia !!
Czy któraś z was już na tym etapie ma takie bóle ??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...