Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Vena ale mały Świrek fajny :D my tez planujemy basen od3-4 mies :)
Groszek jakimi liniami lecieliscie? My będziemy podróżować Norwegianem i nie mogę się doczytać jak to jest u nich z wózkiem...
Wejdz na stronę ministerstwa zdrowia, tam są wszystkie info na temat przechowywania pokarmu. Co do pór ściągania to nie pomoce za bardzo bo ja sciagalam tylko jak nie karmilam jedna piersią, ale chyba sama musisz wyczaic taki moment, kiedy masz dość pełne piersi a do następnego karmienia jeszcze trochę czasu :)
obce dzieci ja od zawsze sikalam na widok maluszkow, im mniejsze tym majty bardziej mokre ;) ale ja ogólnie uwielbiam dzieci, a one do mnie lgna. Zawsze chciałam pracować w przedszkolu :)
Nat przeslodka Hela! :)

Z samego rana zrobilam sobie pierwszy pociążowy trening. Dalam nieźle popalic mięśniom, jutro pewnie ledwo będę się ruszać, ale czuje się cudownie!!

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Nat ale słodka Helutka!!

BTW też używam tej aplikacji :D

plank można robic z maluchem na macie - sprawdzone :) zwłaszcza deklaracji bokiem dobrze wychodzi..ja jeszcze trzymam zabawkę w ręce która jest do góry i zamawiam nią Aniela

basen ja tam jestem cienias jeśli chodzi o pływanie ale moj mąż dobrze pływa. Dlatego też planujemy że będzie chodził z cora na basen. Ech. .. prawie płakał jak na początku nie chciała się kąpać :P

Wczoraj byłam u lekarza na kontroli po połogu i usłyszałam że do 2 MC po porodzie nie trzeba się zabezpieczać.

Niektórym z nas jeszcze został tydzień lub dwa szaleństwa :D tylko szkoda że u mnie z sila wieczorami gorzej ;-)

Aniela przespała 4.40h!!! Ale tylko dlatego że wczoraj mało spała i była padnięta. Z jednej strony super tak pospac, z drugiej szkoda dziecka że takie umeczone było.

A zaraz jedziemy na pierwsze szczepienie... trzymajcie kciuki bo jestem przerażona!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Vena macie wspaniały moment uwieczniony ! Ale z niego odważniaka , a jak sie cieszy ;)
pLanki zgadzam sie w 100 % , tyle ze trzeba dupę zebrać w troki i zacząć w końcu ćwiczyć
Bbb z nieba mi spadłaś , wlasnie zastanawiałam sie co z siusiakiem . Teraz już wiem ;)
Kingulek ja leciałam norwegianem . Trasa stavanger - Oslo i dali mi takie wielgaśne worki . Ale to co mnie zastanawia to ze vena pisze ze wózek zdaje sie już przy wejściu do bramki a mi kazali oddać przy tym bagażu rejestrowanym . W tym wypadku musiałam mieć dziecko cały czas na rękach . Nie było to zbyt wygodne :( teraz będę lecieć sama wiec bedzie duzo trudniej . Nie pobrali żadnej opłaty za wzięcie wózka .
Dzięki za info o ściąganiu pokarmu , poczytam sobie ;)
Kurczę fajnie ze zaczęłaś ćwiczyć .
Ja chyba okresu dostałam :(

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Vena dobrze prawisz, plank jest dobry na wszystko. 10 min, wow, chylę czoła :)
krem do twarzy hmm powiem Wam szczerze, że ja nie używam żadnego.... przemywam tylko buzię rumiankiem. Jak miała trądzik, to smarowałam alantanem, teraz tylko krem z filtrem jak wychodzimy. Mam ten krem dla dzieci Sylveco, może tym powinnam smarowac buzię?
Nat34 boski ten plakat, chyba wykorzystam go na urodziny małża we wrześniu :) Możesz podrzucic linka gdzie zamawiałaś?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Ja 2 dzieci kapie w ziajce natluszczajacej i malutki ma super skorke;) corka dodatkowo nawilzana kremem na slonce. A co do kremow to tez uzywam dermedic ale denerwuje mnie ciezkie rozsmarowywanie, ile bym nie wziela to zostaje biale.

A co do siusiakow niestety kiedys babki robily i teraz wpajaja to mlodym i te robia i sciagaja eh no nie dotrze sie do wszystkich, tak samo opatulanie. Stalismy w kolejce do rejestracji synka rozebralismy do krotkiego rekawka za nami corke ktos w ogole na ramiaczka a przede mna babka dziecko w nosidelku 2 mies tez moze a ona w czapeczce i ubrana plus koc! Masakra. I jeszcze jakas maskotkowa szmatka na twarzy.

Kingullek ja moze zle napisalam bo odkad jestem matka to meczy mnie placz innych dzieci i wlasnie takie samopas, nie raz jakis dzieciak skakal.do mojej corki, pewnie w jakies glupie gry gral lub glupie bajki. A ja tez zawsze chcialam pracowac z dziecmi ale nie ma tu miejsc, moze za rok w nowym zlobku cos sie znajdzie jak bede oddawac synka. Tez dzieci lgnely do mnie, a teraz moje sa dla mnie calym swiatem moim oh i ah.:D
A pracujesz w przedszkolu?

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez nie stosuje oliwki do ciala, skore ma nawilżona wiec uwazam, ze nie ma potrzeby. Ale buzke smaruje, bo rano ma bardzo sucha skore.

Znow mnie depresja dopadla i mega wnerw. W niedziele mamy chrzciny tymka i wszyscy za mnie decyduja co powinnam zrobic, ile ciast, jakie dania, kogo zaprosic, jakie kwiaty, jakie serwetki, ze do zlego fryzjera sie zapisalam, ze sukienke zla kupilam, ze menu zle wybralam, ze lody na deser to zly pomysl i tak w kolko! Nigdy wiecej juz takiego cyrku nie bede urzadzac! Nigdy. Mam juz serdecznie dosyc tego wszystkiego. Zamiast sie cieszyc to ja sie zamartwiam i smuce.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ewee trzymajcie sie dzielnie z Aniela!! Miej pod reka pedictamol i nie zwlekaj z podaniem, u nas sie ból rozchulal i pozniej trwali zanim lek zaczal dzialac...
Anawee przytulas! Nie sluchaj ich, wazne by Ci sue podobalo, Tymus na pewno bedze zachwycony a reszta suw nie martw,
I ja powinnam sue wziac za planowanie chrzcin.. u nas za to bedzie foch u niektorych bo tylko chrzestni i dziadkowie beda ale mam to w glebokim poważaniu...

Odnośnik do komentarza

Anna ja mam podobne podejscie jak Ty, i tez czasami mysle ze zbyt wyluziwana jestem, zadnymi krostkami sie nie przejmuje poki sie nic nie nasila, smaruje po kapieli oliwka z sylveco ona jest trochile inna niz standardowa, ladnie sie wchlania, co drugi dzien kapiemy, twarz i raczki codziennie przemywam woda, oczka sola fizjologiczna, przebieram raz na dobe albo czesciej gdy sie zafajda czymś lub gdy jest za goraco/zimno. Ubranek nie prasuje a butelki nie wyparzam za często (ale na biezaco myje w goravej widzie)
Jesli skora ok to miczym nie smaruje, wiec rzadko uzywam kremu sylveco ale super nawilża, a z fiktrem mam dermmedic baby, Melly w internecie wyczytalam ze ten bialy film to niby zaleta tego kremu, bo wiesz gdzie dziecko posmarowane a gdzie nie. Tez mnie to wkurza bo zaraz taki blady sue dzieciak robi ale u mnie wchlania sie po jakims czasie wiec luz. Za to mam problem ze smarowaniem okolic oczu.
Chcialam robic masaz shantala nawet bylam na kursie ale moje slince niecirpliwi sie i nie lubi byc masowany glaskany.

Odnośnik do komentarza

Ja też niczym buźki nie smaruję, co kilka dni ciałko olejem ze słodkich migdałów i tylko dlatego, że się Małemu skórka na ramionach łuszczy, oby nie miał azs o mnie. A kapiemy si codziennie, bo to juz rytuał.

Mój hrabia upodobał sobie spanie w dużym łóżku i śpi w koszyku tylko do około północy a później ze mną a najchętniej na mnie :) nie powiem, lubię to, tylko jest masakra jak maz przyjeżdża, bo miejsca mało. Dzis przywiozą łóżeczko Małemu, za 2 tyg pojedziemy po materac i zobaczymy czy będzie jakaś akceptacja.

Juz dwa razy w tym tygodniu słyszałam, żebym nie nosiła Leona, bo sobie później rady nie dam. I to od facetów. A niech się w dupę pocałują, mam go jednego tylko a poza tym to moje dziecko i będę sobie nosić ile mi się podoba.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Nat dzięki! słyszałam same dobre opinie na temat tej firmy, podałabyś linka gdzie kupujesz?
Cudna Hela na dzień taty, my mamy fotoksiążkę, czekamy aż wróci z pracy :))

Anawee szukałam właśnie ostatnio Welendy i tam gdzie miałam zapisane, nie jest dostępny, może masz jakiś sklep internetowy gdzie można go dorwać? A jeśli chodzi o wagę Jeremiego to już 6700 :D
Co do wcierki, nie wiem czy mozna, nie pomyślałam o tym nawet, kurcze..
Siusiak - ja nie ruszam, moja teściowa nic nie naciągała synom (a jest ich czterech) i git u każdego :P
Chrzciny - tupnij nogą! nienawidzę takiego marudzenia i narzucania.

Miszka spoko, będzie czas i pora na ćwiczenia, w tym upale to ja się wcale nie dziwie. Pij dużo wody, to jest mój numer jeden na lepsze ciało i skórę :)

Marta ja właśnie nie smaruje nawet balsamem, bo nie umiem ominąć sutków, żeby to zrobić porządnie, a wtedy się martwię, że mały to zje.. kiedyś chodziłam na hydro cycling i tam były ćwiczenia z takimi piankowymi hantelkami pod wodą na cycki właśnie i nie do wiary jak się zmieniły, choć wcześniej też były ok. Chyba się na to wybiorę od jesieni, bo kurcze boje się tego co będzie po karmieniu :(

Kumi u nas tak samo z tym spaniem, łóżeczko do pierwszej pobudki, a potem już z nami. Rano nie czuje żeber taka poskładana śpię, mamy 140 cm na trójkę!

Pleśniawki nie wiem czy Wam pisałam czy zapomniałam, ale u nas pomogła witamina C w kroplach :) ten Aphtin nic nie pomógł.

Odnośnik do komentarza

Vena dziękuję za ten plank. Zaraz po urlopie zabiorę się na poważnie za ćwiczenia i myślę, że dla takiego leniucha jak ja, będzie to idealne na rozgrzewkę, choć pewnie wcale nie proste.
Nat uwielbiam dziewczynki w sukieneczkach z tym wystającym pampersem:) Hela śliczna, ale to wiadomo, od początku była Piękną Heleną.
Melly również używam tego płynu ziajki do kąpieli i jestem zadowolona, a miałam obawy czy nie powinnam kupić czegoś innego/lepszego/droższego, bo sama miałam azs, ale póki co Tymuś ma śliczną skórę. Dobrze, że napisałaś o kremie Dermedic, bo ja chcę pozbyć się Nivea ze względu na ten biały film, a tu widzę, że może to jakaś właściwość kremów z filtrem.
Anawee postaw na swoim w każdej kwestii, choćbyś miała czegoś tam później żałować. To twoje dziecko i twoje chrzciny. Uległam kiedyś mamie w sprawie tortu na moje wesele (głównie dlatego, ona go finansowała) i do dziś żałuję, a jak oglądam zdjęcia, to aż mnie telepie. Także nie daj się. A lody na deser są super.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ataa piąteczka u mnie też sylveco rządzi :) Ja też ubranek nie prasuje, tzn. te pierwsze prasowałam, a teraz już nie.
Anawee ja właśnie dlatego póki co olewam chrzciny :) Małż coś wspominał że on chce, to mu powiedziałam żeby sobie zorganizował, mi się nie chce :) Zobaczymy jeszcze jak to będzie.
Mój rower w końcu dotarł, jest przepiękny i cudowny, w weekend go dosiądę!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziołszki za zachwyt na Helą, również podzielam ;)

Miila, już nie pamiętam gdzie ale via allegro w jakiejś aptece.Rozważ też krem do pupy bo jest świetny, płyn do mycia ciała&głowy taki se :P wg mojego odczucia ...

My się kąpiemy codziennie w duzej wannie bo Helena to uwielbia.Smarujemy tylko buzie, szyję i głowę tym kremem egzema cutis a cialko sporadycznie tylko jak robimy masaże, co też uwielbia :D

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

kapiel my też myjemy codziennie bo mały strasznie ulewa i zawsze przeź to jest lepiacy a poza tym już jest przyzwyczajony ze jest kąpiel jedzenie i spanie juz na noc;) bez kąpieli nie usnie na 5-6h...;) no i tez myjemy w ziajce i niczym nie smarujemy ciała; ) wiem ze oliwka ni powinno się suchej skóry smarować tylko wilgotną bo może podrazniac.

My wracamy od lekarza. ..ahh w 3 tyg mały przytyl 450g..i waży teraz 5185g.. w porównaniu z waszymi dzieciaczkami to kruszyna..;) dostaliśmy żelazo dla małego bo hemoglobina za niską i blady jest. Jak ulewanie nie minie to mamy dać gastrotuss i wtedy dostaniemy skierowanie na poważniejsze badania..znowu będę musiała mu zrobić badania krwi.. chyba męża wyślę z nim.. no i jak z kupami się nie polepszy to mamy przyjść.
spanie na brzuchu lekarz powiedział ze to ok i pewnie mały tak woli przez to ze mu się ulewa właśnie . Jak leży na plecach nawet jak jest klin to słyszę jak mu się cofa co chwile i on to z powrotem łyka a jak leży na brzuchu to mu się tak nie cofa;)
Może dlatego też nie lubi spacerów. . Bo dziś w wózku spał dobrze...tyle że na brzuchu;)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

Pozdrawiamy z Wiktorkiem z nad morza :)

Moj mały tez od 2 dni nie robi kupki.. Tak jak was czytam to jestem spokojniejsza ze niby może nawet tydzien nie robić. On ogolnie duzo pierdzi i nawet nie drgnie jak puszcza bąka wiec one sa takie fizjologiczne, bez spinania. Tylko ze on ta kupę przestał robić tak z dnia na dzien, gdzie w pon robił jeszcze dwie takie duże kupy dziennie czy tak może sie zdarzyć ze z dnia na dzien tej kupy nie bedzie??

Vena super bystrzak twój synus :)
Nat Helena piekna dziewczynka:)

I my mamy łóżko 140cm i faktycznie było ciasno ale na szczęście mały nauczył sie spac w łóżeczku :)

Co do filtra to ja używam firmy chicco 0+.

Plank robiłam kilka dni przed wyjazdem ale wlasnie po podróży jakoś nie mogę znowu zaczac.

Dziewczyny przed podróżą samochodem mysle ze nie macie sie co bać, jeżeli wasze dzieci uspokaja jazda samochodem to bedzie przyjemna podróż tak jak u nas, Wiktor praktycznie cały czas spał z przerwami na jedzenie i krótka zabawę, a jechaliśmy 2x 600km + 20h prom :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...