Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny bardzo dziękuję za tak szybki odzew. Też mi się wydaje że jak jest spokojna to powinno być Oki
Ewee Moja mała Też ciągle rusza kończynami. 'wygląda jakby biegla.
Mimo ciągle o tym myślę czy może coś nie tak robię .
U nas W mieszkaniu jest bardzo przyjemnie chlodno ok 21 stopni I cień

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Alez tu ruch i sporo tematow poruszone,
plesniawki nie pamietam kto pytal, u nas tez z tylu jezyka nadal troche biale, ale przod caly elegancki rozowiutki:)
Kapiel w duzej wannie, nam sie czasem zdarzy, jak maz jest w domu to nadzoruje:) ja wskakuje do wanny i trzymam Tymka miedzy nogami a on sobie faluje na wodzie. Lekki stresik byl, po sytuacji z kupa w wiadrze, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana;)
Anawee no to mama pojechala po bandzie, ale tak to jest z matkami, czasami palna cos bez pomyslunku, nie martw sie.
upaly u nas nie ma, ale juz sie boje polskich...
spanie przy otwartym oknie w Polsce napewno! Zawsze spie przy otwartym jak jestem w domu, jakos mi tak duszno bez ciaglego nadmorskiego, irlandzkiego wiatru.
Miszkabrachu, trzymam kciuki za podroz, daj znac jak poszlo.
rozszerzanie diety ja czekalabym do szostego miesiaca, ale pod koniec wrzesnia bede w Polsce wiec jesli Tymek bedzie gotowy to mu zaserwuje marchewke i jablko z rodzinnej dzialki, pyszne i ekologiczne (bedzie mial ok 5 miesiecy i tydzien)
robactwo uzywacie czegos przy dzieciach? Spraye, kremy?
tesciowa my dzisiaj jedziemy w odwiedziny i juz sie cykam bo ona meczy malza zeby mnie przekonal zebym przyjechala sama z Tymkiem na kilka dni. Pytala na jak dlugo lece do Polski i ze do nich nawet na kilka dni nie chce i czy chce zeby sie obrazila... kurde ona jest typem takiej troche wloskiej mammy, wszystkim chce zarzadzac i mowic jak ma byc, chetnie wszystkim wyreczy bo wtedy bedzie mogla zrobic po swojemu. No a chyba sie domyslacie, ze jestesmy dosc rozne i boje sie, ze jakbym tam byla sama to wzielaby mi Tymka, nakarmila woda z cukrem, zostawila samego do wyplakania itp. Mysle, ze jak malz zniknie jutro na godzinke to ona mnie zaatakuje i bedzie chciala wymoc te odwiedziny. Trzymajcie kciuki zebym byla silna.
tradzik jak sie u was objawial? Tymek ma na policzku mnostwo malenkich szorstkich chrosteczek, troche to wyglada jak rumien, rano jest blade i potem czerwienieje przy pocieraniu (np podczas karmienia) zaczelo sie po szczepieniu wiec nie wiem czy to przypadek czy jakis odczyn poszczepienny...
Ufff ale sie rozpisalam, idea cos zjesc:)

Odnośnik do komentarza

Takaona, wszystko w normie.Nie musisz się martwić.Hela teraz dobiego do 6 kg a ma juz 11 tyg więc patrząc na osiągi naszych forumowych wielgasów to jest chudzinką.Pamiętaj, ze dziewczynki tyją wolniej ;) ( niestety tylko do czasu :P)

Marta jak tam brexit, co mówią lokalsi?

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Takaona wiem ze trudno wyluzowac ale staram się pamiętać że kiedyś nie było wag i dzieci rosły. Ba! Kiedyś na wsiach podawano mleko od krowy maluchom i też jakoś dalwały radę. Tak więc mając to na uwadze, to nasze karmienie jest najlepszym co możemy zrobić. Jak dziecko szczęśliwe, rośnie i moczy pieluchy to git.
Wiem że łatwo napisać ale dzięki temu sama sobie do głowy to wkuwam ;-)

Mi pomogło też zrozumienie mechanizmu karmienia piersią. Wiem że kluczem jest dobre przystawianie i częste karmienie.na częstotliwość mogę wpłynąć, na przystawianie też. Mnie uspokoiła doradczych ktora powiedziała że małe ssie ok. Jeśli ssie ok, to znaczy że kp też pójdzie ok :)

Kilka linków które mi pomogły :
Tekst linka

Tekst linka

Tekst linka

Tekst linka

Tekst linka

Gdy wykluczulam wszystkie "bledy" (no może po tym że dziecko ma jeść 10 minut z jednej piersi ale doradczyni powiedziala że czasami tak może byc), łatwiej mi było zaakceptować że tak ma być i to jest nasz sposób karmienia się, nasz rytm i w ogóle to baby-led-breastfeeding ;-)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Na ukąszenia kupiłam żel przeciw komarom Chicco i sztyft na ukąszenia tej samej firmy 0+. Jeszcze nie używałam ale z kremu z filtrem tej firmy jestem zadowolona :)

Anawee - dobrze ze z kupka sie unormowalo, u nas narazie tez nic 3 dzien i jestem ciekawa jak to dalej bedzie bo jeszcze nie było tak nigdy. Może to przez zmianę klimatu? Tez tak może byc? Bo akurat jak przyjechaliśmy nad może w poniedziałek to we wtorek zrobił jeszcze troszkę a potem juz nic. Nawet kleksa przy bakach których puszcza multum.

Rozszerzanie diety - ja planuje do 6 miesiąca karmić tylko piersia a potem pewnie troche gotowane i troche słoiczków. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

A tak Wiktorek spędza ten upały 32 stopniowy dzien z babcia :)

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49255.jpg

Odnośnik do komentarza

Kurcze ale dzien ! Normalnie dzien cyca , ciezko tak funkcjonowac. Pierwszy raz mały jadł cyca przez godzine przez sen ! Ale widze powód , pierdki go bola i chyba sie tak uspokajam bo nie wiem co innego to jest.
takaona ja tam specjalistka nie jestem ale wydaje mi sie ze moze zabardzo sie wkrecilas ze to twoja wina ze mala nie tyje tak duzo jak inne dzieci. Ja ci powiem , moze to glupio zabrzmi , ale ja nie waze dziecka , to nie tak ze to olewam ale po co sie wkrecac zwlaszcza ze latwo mozna sie zestresowac porownujac do innych dzieciakow z forum .
Tak jak piszesz mala robi kupki , sika i ma dobry humor wszystko jest w porzadku :))
Marta wlasnie moj maluch ma takie jakby twarde grudki raczej na skroniach ale one sa takie tyci tyci
upaly u nas tez nie ma i tez boje sie polskich
rozszerzenie diety chyba kolo 6 miesiaca , ale nie wykluczam malych prob i wczensiej. Wolalabym uniknąć sloiczkow , wszystko wyjdzie w praniu :)
Paulina Wiktorek z powazna miną :) widac ze oddaje sie konteplacji :)
kupki wlasnie ciekawa jestem czy zmiana klimatu , wody na kupki wplynie i u nas . Wyjezdzamy do szkocji na 6 tygodni , niby klimat ten sam hmm. Bo w polsce to duzo cieplej to moze dlatego mu sie tak zatrzymalo .
paszport ile czekaliscie ? bo ja nogami przrbieram juz.

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Czarna właśnie ja też nie wiem jak to wcierać, pół włosów tym ustrojstwem uwalone, wyglądam jakby nie były umyte..

Takaona ja też bym nie dokarmiała, skoro jest spokojna i jednak coś tyje (waga powoli ale idzie do góry), pokarm masz - nie martw się i nie szukaj problemu :*

Anawee ja właśnie dziś wzięłam nasz nawilżacz do salonu, mamy ewoporacyjny, Oskar się nazywa i polecam, jest świetny, a powietrze rzeczywiście jakieś lepsze.
Cudny Tymcio! te ogrodniczki macie z Zary? chciałam białe i już mi wykupili ;s

Rozszerzanie diety i u nas od 6 mies, choć wczoraj jak o tym wspomniałam wśród babć to było wielkie zdziwienie, dlaczego nie mam marchewki za 2 mies :P

Robactwo i u nas mnóstwo, mamy ogródek i to chyba dlatego.

Włosy dziewczyny, ratunku, co jeszcze? mogę coś pić? łykać? no łysa będę.

Paulina cudna kluska :))

Odnośnik do komentarza

Melly piąteczka z tym basenem, mąż mi dziś mówi, że teściowa zaprasza, a tam brat ma właśnie rozłożony basen i zaraz będą naciski, żeby się do samych gaci rozbierać :P ja nie mam nic brzucha więc nie mam co się tego wstydzić, ale za to moje pośladki wołają o ratunek - cellulit + wiotka skóra, no straszne. Muszę zacząć choć tą dupe ćwiczyć.

Odnośnik do komentarza

Kingulek tranu nie podaje bo zapominam :( buelke trzymam w szufladzie ( zeby nie bylo dostepu swiatla ) i oczywiscie wtedy zapominam podawac . Zdecydowalam ze narazie poki lato to tranu nie bede dawac . Wyjezdzamy na prawie 2 miesiace wiec po powrocie sie tym zajme.
wozek na lotnisku ja nigdzie wczesniej tego nie zglaszalam . Podeszlam do stanowiska z '' bagazem specjalnym '' i mi go tam zapakowali i zabrali :) wozek skladał sie z dwoch czesci gondola + stelarz. Wydaje mi sie ze spacerowka pod bramke mozna podjechac a taki tzreba zdac na bagaz rejestrowany.
praca w przedszkolu ja pracowalam w No w przedszkolu . jeden rok z 2 latkami , i jeden z 3-6 . Powiem tak , to nie dla mnie :) Uwielbialam prace z 2 latkami , ale te starsze to masakra jeden wielki krzyk , halas i klotnie.
Dla mnie jednak najgorsze bylo , to ze tyle czasu na dworze tzreba spedzac :((( nienawidzilam tego.
Ale i tak planuje szukac miejsca w przedszkolu , bo gdzies pracowac trzeba , a tu juz mam doswiadczenie...

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

przecinki dziekuje za objaśnienie co to jest. U mnie tego na szczescie nie ma.
okno w nocy u nasna razie zamkniete ale mamy chlodna sypialnie. Dzis w raxie co otworzylam w drugim pokoju zeby byl doplyw swiezego powietrza. Jesli będzie potrzeba to nie bede bala sie otworzyc.
U mnie dzis pierwszy raz upal. Masakra. Do poludnia mialam cien nabalkonie ale mocno cieplo. Pozniej szukalismy cienia na spacerze a teraz lezymy na pampersie w domku.. współczuję Wam tych 28 stopni w sypialni.. moje dziecie bardzo zle znosi tak wysoka temperaturę. Niespodzisnka jest to ze chcialam go trzymac na wuelorazowych pieluchach ale sie zbuntowal. I jest w jednorazowych.
Rozszerzenie diety zamierzam wprowadzic jak dziecko.zacznie siedziec ze wzgledu bezpieczenstwa. Wczesnej ewentualnie pomyske o kaszkach mlecznych.
Zauważyłam ze u mnie czesciej kupy sa gdy jem surowe ogorki. A wrecz bardzo często.

Marty nie dziw sie ze tesciowa chce byscia ja tez odwiedzili.. ja nie wyobrażam sobie nocowac u moich tesciow a przez to ze mieszkaja 5km od nas zawszecmam blisko do domu :D nie raz priponowali bysmy zostali na noc ale zawsze im tlumacze ze to bez sensu ze wole swoje łóżko.
Ewee fajtycznoe Aniela dobrze zniosla szczepionke. Tulko sie cieszyc. Pedictamol pachnie malinkami ale nie probowalam.. myslalam ze jest smaczny. Mi doktorka kazała podac lek jesli temp bedzie powyxej 38 a tak yo sie nie przejmowac.

Odnośnik do komentarza

Miila moj brzuch nie jest rewelacyjny ale mi nie przeszkadza za to marzę o jefrnych posladkach i zgrabnych udach.

Choc mieszkam pod lasem robactwa za specjalnie nie mam. Uf.. mieliśmy gniazdo szerszeni ale juz sie pozbylismy :D.

A ja nie wyobraxam sobie zycia bez słoiczków. I ufam im w pelni. No i bede chciala probowac produkty nie rozdrobnione. Co by dziasla sie masowaly.
Tesciowa moja ostatnio sugerowala mi ze vos sie pomylilam myslac ze dzieciom rosną zeby przed 6m :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Miila "Muszę zacząć choć tą dupe ćwiczyć." uśmiałam się :)
Ja muszę brzuch!! Dupa w miarę ok, uda też całkiem całkiem - bańka chińska nawet stosowana w domowym zaciszu daje już powoli efekty.
Ale gdzie tu wcisnąć w palna dnia te ćwiczenia, to pojęcia nie mam..
Nawilżacz powietrza
przeczytałam Wasze posty i przypomniało mi się, że miałam go kupić podczas ciąży a nie kupiłam. No wyleciało mi z głowy, że coś takiego w ogóle istnieje.
Nakarmiłam, Szymka w samochód i do sklepu. A tam - 3 modele do wyboru. "Możemy, Pani zamówić inny, ale to tak potrwa może nawet do tygodnia". Kurde, upał jest dziś nie za tydzień.
Wzięłam jakiś HB ultradźwiękowy z jonizacją. Już uruchomiłam, zobaczymy, może dziś będzie spało nam się lepiej.
Ale po podróży w tym skwarze (na słońcu 42 stopnie) Szymek mi się rozmarudził na dobre.

po cc u mnie już takiego wałeczka nie ma , ale z prawej strony tak na odcinku 3-4 cm jest jeszcze lekkie zgrubienie, a co gorsza to jest takie drętwe.. Przy depilacji mega nieprzyjemne mrowienie tam czuje, a masować zazwyczaj zapominam. Sama blizna też jeszcze dość różowa.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Jeszcze odnośnie włosów ja mówiąc, że u mnie jest tragedia, naprawdę nie przesadzam. One są wszędzie. I to pomimo tego, że ciasno związuje je w kok i staram się by nie latały luzem. Chociaż nie cierpię takiej fryzury.
Nie wiem co można zrobić. Po pierwsze pól manewru siłą rzeczy mamy ograniczone, a po drugie moja lekarka twierdzi, że i tak wypadną.
Zamówiłam dziś w aptece ten szampon PHYTO co polecała Vena. Ale będzie dopiero za tydzień.

Jak mnie denerwuje, że niby na rynku tyle wszystkiego jest dostępne a jak przyjdzie co do czego to trzeba zamawiać i czekać. Czasem bym chciała mieć coś porządnego od ręki.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, ja tak na szybko tylko chciałam się przywitać, bo za godzinkę wyruszamy do Polski. Cieszę się z wakacji, ale martwię upałami. Tymek jak na złość cały dzień marudny i pakuję nas na raty, może za to większą część podróży prześpi. Do jutra!
Marta dam znać, dzięki. A co do brexitu, to też myślę, że dopiero się zacznie dziać na wyspach...

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

miila taak ogrodniczki z Zary.

wcierki do włosów Jantar bardzo sie zle rozprowadza, bo ma zlą butelke. Polecam wam wcierke Joanna (zdjecie poniżej) po jej wykorzystaniu można do butelki przelać jantar i juz sie super aplikuje. Ja Jantar aplikowałam sobie strzykawką, nabierałam ilość do strzykawki i rozprowadzałam przy skórze. można za pomocą strzykawki tak samo rozprowadzać wcierkę z pokrzywy czy kozieradki.
szampony na wypadanie włosów ja nie wierze w skuteczność szamponów na wypadanie włosów ponieważ czas styczności szamponu z włosami jest za krotki aby substancje aktywne zdążyły działać.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamy
U nas dziś było 2 szczepienie rota-płaci kasa (aprzypominam, że jestem w austrii). Karolina ma 10 tygodni i 4 dni i 59cm ( z 52) i 6530g (ur.3380) =my wkrótce podwoimy masę urodzeniową, i za gruba nie jest. Lekarz mówi że b.dobrze i ładnie przybrała. Tylko kp!
Włosy - mi wpadały strasznie w ciąży a teraz jest lepiej. Stosowałam Jantar ale u mnie włosy były strasznie tłuste i nie widziałam baby włosków:-( Za to szampon i odżywka od Pharmaeris -ponoć także na odrost włosów po chemii + radical (spray na noc-jest lekki) stosowane naprzemiennie pomogły mi zwolnić tempo wypadania i przyspieszyć odrost włosów-FOTO.
Krem do buźki też od Eris-od chwili narodzin-i też przy smarowaniu pozostaje biały film, płyn do kąpieli też jest b.dobry- FOTO 2.
My też do Polski za 2tyg. I mamy wesele (jadę 780km). Już się cieszę. Tylko szkoda że już nie pocisnę autem np.180km/h.

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49261.jpg

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49262.jpg

Odnośnik do komentarza

anawee a Tobie jak jest? Marzniesz? Dziecku lepiej zeby bylo chlodniej niz za goraco. Moj syn mimo ze rozebrany to i tak spocony a wiatrak chodzi. A u corki sauna eh uroki lata.

Dziecmi na piersi jak duzo waza to nic bo ladnie szczupleja, moja corka nie wazyla duzo ale i tak wyciagnela sie.
Ja sloiczki dawalam a teraz gotuje corce. Jak stalam nad garami a potem kosz bo plulo dziecko to az szkoda a sloiczka nie zal a teraz tez zamierzam sloiczki a potem juz 2 razem obiady.
Ja dzis z tym bolem plecow poskakalam na skakance i hm fajnie ale z corka nijak bo podbiega a nawet ma swoja skakanke i tak nie mam kiedy.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ja w biegu… ostani tydzień na starym mieszkaniu… i mimo że całe mieszkanie w pudłach to dużo jeszcze do spakowania. No i jeszcze muszę generalne porządki zrobić, bo mnie po depozycie dziabną.

Chłopcy wczoraj mieli testowy dzień w przedszkolu i nie chcieli wracać, więc uznaję że będzie dobrze.

Klara ma 14 tygodni i waży 5,5kg nie podwoiła wagi urodzeniowej i szczerze to wcale się tym nie przejmuję. Waga nie jest wyznacznikiem prawidłowego rozwoju… są dzieci w 15percentylu i to dla nich jest normą są w 95 i też trudno je odchudzać.

No to i mi zaczęły wychodzić garściami włosy… na razie stosuję wcierkę przed myciem Phyto po przeprowadzce kupię szampon i ewentualnie ampułki z tej serii. No i zaczynam pić biotynę. Wypadnie ile ma wypaść, ale szybciej będą rosły nowe. A jak coś to ścinam na zero, bo nie będę zaczesywać łysych placków jak ostanio. Tylko dziwnie będzie bo mam włosy za pas...

Dietę rozszerzam kiedy dziecko siedzi i interesuje się jedzeniem albo lekarz stwierdzi, że tak trzeba. I na pewno będą soiczki, mogę kupić organiczne a nie mam czasu na bieżąco codziennie robić przy 3 dzieci.

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49264.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

wlosy u mnie od kilku dni zaczely wypadac, ale kilkanascie dlugich na szczotce przy czesaniu wiec narazie przedciazowo, zobaczymy czy tak zostanie czy sie rozkreci.
obiadki ja dopoki bede na macierzynskim to bede sama gotowala a po powrocie do pracy sie zobaczy. Tymek idzie do znajomej niani, ktora opiekuje sie corkami mojej kuzynki i ta pani niania gotuje codziennie obiadki. A popoludniami pewnie juz powoli bedzie jadl to co my.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...