Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny podziwiam Was za chęć kapania dzieci w jeziorze/morzu. My przy poprzedniej fali upałów wpadliśmy na pomysł żeby wykąpać synka w wannie w chłodniejszej wodzie, miała ok 30stopni, po chwili tak mu się broda z zimną trzęsła i usteczka zrobiły się sine a ja miałam takie wyrzuty sumienia ze mu krzywdę zrobiłam....
mój synek dziś zaczął przeraźliwie płakać przez sen, ciężko go było uspokoić, do tej pory jest niespokojny, ciągle płacze. Czy któraś z Was miała taką sytuację?

Odnośnik do komentarza

Kurczę dziewczyny ale ruch na forum , super !
Marta twoja historia kupkowa ! No uśmiałam sie ;)
Aha co do wózka w samolocie , mi dali taki wieeeelki worek do spakowania wózka . Wiec nic ci sie nie pobrudzi ;)
Ja uważam ze nasze dzieciaczki z forum sa najładniejsze !
Zgadzam sie z dziewczynami , jakoś te dzieciaki bezstresowo wychowywane takie "niegrzeczne " a to przecież nie ich wina !
lsciaganie pokarmu dziewczyny czy polecacie jakaś stronkę żebym mogła sobie poczytać troche . O jakiej porze ściągać , jak przechowywać itd .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Anna no jakbyś przy tym była ;) a tak na poważnie to wrzucamy z brzegu basenu, a drugie stoi w wodzie i pomaga wypłynąć.
Jeśli mi się uda to pokażę film z pierwszymi samodzielnymi skokami mojego 18m syna :D

Marta kupuję pianki na Amazonie, zwykle 5mm bo u mnie ocean dość zimy. Ja miałam dla niemowląt Cressi wetsuit
Ta Twoja wersja pianki to raczej na naukę chodzenia :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Widzę, że humory dziś dopisują ;) fajnie, fajnie.
Z racji, że nie ma zbytnio dziś czasu napiszę tylko, że my dziś po drugim szczepieniu. Szymek niespokojny, ale chyba nieco lepiej niż poprzednio. Aczkolwiek pedicetamol zastosowałam przy zwykłym przedłużającym się płaczu.Poprzednio nie dało się go niczym utulić.

I tak, wczoraj skończył 12 tyg i waży 7700 gram.
Do podwojenia wagi urodzeniowej zostało mu 280, czyli możliwe, że do wtorku (wtedy kończy 3 m-ce) się wyrobi ;)
Na szczęście wyhamował już z przyrostami po 450-500 gram tygodniowo.

Pediatra powiedziała, że śmiało mogę karmić 6 razy na dobę (co i tak robię od 3 dni) i że jej dziecko spało w nocy 10 godz i się cieszyła.

Co do włosów, pytałam ile biotyny mogę przyjmować, a ona na to, że to i tak nie pomoże, bo co ma wypaść to wypadnie. Mam więc brać tylko to co przeznaczone dla kobiet karmiących.
Stwierdziła, że widzi, że rosną mi młode włosy więc jest ok..

I to tyle z wieści. Idę tulić Synusia.

P.S. na kupy giganty stosuję zwijanie bodów tak jak Vena.
Zdarzają się takie ze 2-3 razy w tyg ;)

Odnośnik do komentarza

No to mój pierworodny :)

A co do wózków w samolocie to przecież można nadawać dopiero przy wejściu do samolotu… chyba że przekracza wagę dopuszczalną przez dane linie lotnicze wtedy zostawianie w korytarzu lub przy stanowisku odprawy biletowej, a po wyjściu czeka na was zaraz po wyjściu z samolotu.

Jeśli nadajecie na bagaż to warto mieć mocne worki na śmieci i taśmę klejącą bo rzadko które lotniska mają te o których mówiła Groszek. Z moich kilkunastu lotów przez ostanie 4 lata tylko jedno lotnisko miało. Czasem warto zobaczyć ile kosztuje pokrowiec na wózek, niekiedy producenci droższych wózków mają takie akcesoria.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Od 14 mialam jazde bez trzymanki... maly krzyczal i plakal jsk glodny jak bralam go na rece, jsk zmienialam pieluch jak go odkladalan. Jak juz uspokoilam go grzechotka lub inna zabawa to plakal jak przestawalam dana rzecz wykonywac. Jak juz sie na chwile uspokajal to smial sie i byl radosny az mu sie znudzilo. Nie mam pojecia co to bylo. No i przez caly dzien bardzo duzo jadl i duzo kup robil. A kolacji o stalej porze nie zjadl bo nie chcial. Padam na twarz. A dzis maz ma dwojke wiec bylam z tym sama.
Ewee kozietadke pilam 3 razy dziennie pol łyżeczki z zimna wodą teraz pije raz lub dwa dziennie lyzeczka z woda goraca ale nie wrzątek. Lepiej smakuje. Raczej nie widze roznicy w dzialaniu.

Odnośnik do komentarza

Ataa- u mnie to samo i tez jakos od 14. A wieczor to byla kumulacja.
Na szczescie przyszla moja siostra, ponosila małą, dala jej 70ml mojego mleka z butelki a ja w tym czasie poszlam pod prysznic. Jak bym byla calkiem sama, to chyba bym zwariowala...
Teraz juz Jagoda spi nocnym snem to i ja sie poloze.

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Miszka ha ha , padłam, dobre :)
Bbbbb ja właśnie dlatego też jeśli będę kąpać, to w piance. Na pewno będę też na kryty basen jeździć z nią, więc mi się przyda też tam. Znalazłam fajne na http://www.splashabout.pl/ muszę tylko obczaić o co z tymi wkładami chodzi.
Dziś miałam pierwsze próby z chusta, nawet mi się podobało, małej też. Chyba się przekonam do chusty, całkiem to wygodne i przyjemne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Dobry dzień!

My dziś na kawie i w mieście, fajnie, bo nie lubię siedzieć ciągle w domu.

Kupki u nas bardzo różnie, ogólnie rzadziej niż na początku, nie robi już od jakiegoś czasu w nocy, co jest bardzo wygodne i gacie mu zmieniam dopiero rano (choć już krzyczą o to), dziś zanim wyszliśmy strzelił 4 kupy (do 12), aż się zaczęłam martwić czy wszystko w porządku, bo tak dużo już dawno nie robił, ale aż do teraz nic, więc chyba ok.

Waga śmiać mi się chce, że podwoić mają do 6 mies :) u nas już podwojona i mały jest wiiieeelki, pewnie to nie reguła i nie ma żadnej zasady, przybiera to dobrze.

Dziewczyny, macie do polecenia jakiś fajny krem dla dzieci do buzi? cholera mnie strzeli, miałam Alphanova - fajna konsystencja, fajnie nawilża itd. ale mały ma po posmarowaniu czerwone plamy na buzi, więc szukałam czegoś innego i kupiłam dziś Momme (dwa, jeden zwykły, a drugi z filtrem niby 'spacerowy'), 7 dych ta przyjemność i ten jeden chciałam mu posmarować na noc i jakiś żart po prostu, konsystencja jakieś pseudo musu, no słaby maks :(

Obce dzieci no.. ciężki temat, tak jak część z Was pisała, irytują mnie, wkurzam się jak się drą albo jak z nimi przychodzą znajomi i szerzy się rozpierdziel :)
Choć odkąd jestem mamą, uśmiechnąć się do obcego dziecka potrafię na ulicy jak miłe z buźki :)

Miszka nie gadaj, na pewno wyglądasz super! :) ja jem ciągle słodycze (jakieś mam parcie na to), nie ćwiczę jeszcze, ale w sumie wyglądam dokładnie jak przed ciążą jeśli chodzi o ciało.

Piersi dziewczyny, czym smarujecie? coś robicie? ja nic, kompletnie i dziś do mnie dotarło, że po karmieniu może być lipa..

Włosy kupiłam dziś jakąś 'wcierkę' Jantar, ma dobre opinie w Internetach, ponoć trzeba stosować 3 tyg codziennie i potem zrobić przerwę na pare dni. Któraś z Was ma jakieś doświadczenia?

Tatuaż i chce i się boję, ale wiecie co? bardziej mnie przeraża wizja podróży do Warszawy z Wrocławia z małym, że będzie płakał w foteliku, że postoje i cuda no i druga rzecz - że zostaną z mężem na caaały dzień sami, a on nie potrafi pić z butelki, planowałam ściągnąć mleko i wtedy bym była spokojna, GDYBY umiał pić z butli, a on nie czai no :( próbuje go nauczyć od paru dni dając w butelce wodę, ale no nic z tego. Macie jakieś pomysły? przecież kiedyś będę musiała wyjść sama, nie może tak być.

Marta haha, też mam nieraz super plan wyjścia gdzieś i jak sie zaczyna 'sypać' to na całego, jak cudem się ubiore i ogarnę, nakarmie młode, wsadzę w wózek, buty ubieram, to nagle jeeeb - kupa, zmieniam pieluche to czkawki dostanie i już w wózku spokojnie nie poleży, wyciągam więc cyca, daje, żeby się napił, bo wtedy czkawka przechodzi :P

Odnośnik do komentarza

Ataa bo jego ksywka to Świrek, a młodszego Muchomorek :D
Straszy jest nie ustraszony w wodzie i poza nią. Młodszy już czuje respekt, co mnie cieszy.
Proponowałabym Ci zacząć naukę pływania wcześniej, jeśli macie możliwość, a przynajmniej warto oswajać dziecko w wannie z tym że woda płynie po budzi, wlewa się do noska… rocze dziecko może być bardzo zestresowane. Do 8 miesiąca dzieci mają naturalny odruch zamykania buzi pod wodą więc nie napije się wody później ten odruch zanika i musi się go uczyć, dlatego warto go podtrzymywać.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dołączam do pytania o krem z filtrem. Polecałyście kiedyś jakiś polski, ale nie pamiętam nazwy. I czy dobrze się wchłania? Ja mam nivea baby i jest okropny, w ogóle nie da się tego wsmarować.
Vena jaki odważny! Bardzo podoba mi się pomysł chodzenia na basen z maluchem, ale nie wiem kiedy najlepiej zacząć.
Miila wychodzi na to, że naobiecywałaś, a potem sama, w samotności, wylaszczyłaś się;) Ech, każdy ma inną budowę, no i zależy w jakiej kondycji było się przed ciążą. Nie mam co narzekać na wagę, nogi i tyłek spoko, a jak stoję i się kontroluję:), to i brzuch jako taki. Za to jak usiądę, to ja pierd..., jakby coś, co to trzyma puszczało. A jak leżę, to leży to to obok mnie. Bez potu i łez nie obejdzie się, ale póki co, męczy mnie choćby patrzenie na jakieś filmiki z ćwiczeniami, lenia mam na maksa.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

miila ja mam krem weleda i jestm bardzo zadowolona. Uzywalam tez linomag ae buzia byla po nim czerwona z godzine a potem ginely wszystkie krostki i buzia byla pieknie nawilzona.
Pochwal sie ile juz Jeremiś wazy?
jantar na wlsoy polecam w 100% ale czy ten specyfik mozna stosowac podczas karmienia piersia? Ja mam ciagle obawy.

brak kupy u nas kolejny dzien nie ma kupy, to juz 5 dzien! Tymis brzuch ma miekki, gazy puszcza a kupy nadal brak... kiedy powinnam sie zaczac niepokoic? Dalam mu dzis dicoflor, nie wiem co jeszcze moge zrobic?...

Czy ktoras z was wie moze czy kp mozna stosowac probiotyki ginekologiczne np. Lactovaginal? Na ulotce jest napisane, ze trzeba za zgoda lekarza, a w necie ze mozna stosowac.

smoczek
Wyczytalam gdzies, ze 3ms to najlepszy okres aby oduczyc dziecko smoka. Moje zasypia ze smoczkiem i go dostaje jak jest niespokojny. Ale ciezko mu zasnac bez smoczka. I nie wiem czy probowac juz teraz mu nie dawac tego smoczka, czy dawac caly czas i meczyc sie pozniej? Jak wyglada oduczanie dziecka od smoczka w pozniejszym wieku? Jakos przerazaja mnie takie dzieci np. 1,5 ze smokiem w ustach.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

miszka chyba najlepszy okres, aby zaczac nauke plywania i oswajania sie z wodą to 3m. Ja bardzo bym chciala, pochodzic z tymkiem na basen, na takie specjalne zajecia dla maluszkow. Ale musze na to specjalnie do wawy jechac, bo u nas w miescie nie ma takich zajec. Ja sama nie umiem plywac i nie chcialabym, aby moje dziecko bylo taka pierdola jak ja!

pielegnacja siusiaczkow wydaje mi sie, ze ten temat juz tu byl poruszany, ale nie pamietam dobrze. Jak to jest z ta pielegnacja siusiaczkow u takich malych dzieci? Z jednej strony mowia, zeby obchodzic sie z nim jak z palcem i nic nie naciagac ani odciagac do 1rz. Z kolei pediatra kazala moim znajomym odciagac skorke aby sie stulejka nie robila. Moja tesciowa mi to samo mowi. Ale ja absolutnie nie wiem jak to sie robi i nie chce dziecku krzywdy zrobic.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Vena, ja chcialam wlasnie zaczac za miesiac lub dwa chodzenie na basen z Tymkiem, ja osobiscie uwielbiam wode i plywanie wiec wazne jest dla mnie zeby dzieci tez plywaly.
kremy dzieki za sugestie, zapisze sobie i zrobie zamowienie na Gemini i bedzie czekalo na mnie u rodzicow. Tymkowi od od kilku dni cos zaczelo wychodzic na buzi takie a'la potowki, w dotyku suche i dosc szorstkie, czy to moze byc od szczepionki? Albo moze od paracetamolu?
Miszka, my chyba na tym samym wozku, u mnie nogi spoko, tylek tez (chociaz troche miekki) ale brzuch to juz srednio.
Miila ja smaruje balsamem Neutrogena, ale tak jak mowisz potrzeba bedzie czegos silniejszego, no i pewnie jakies hantle coby jedrnosc odzyskac po karmieniu.
A jesli chodzi o butle, popros meza zeby nakarmil a Ty usun sie z pola widzenia. U nas Tymek mleka nie ruszy z butelki jak jestem blisko i moze mnie wyweszyc a jak maz jest sam to spoko, moi rodzice tez nie mieli problemu jak wybylismy na kolacje.

Odnośnik do komentarza

Nat34
Ten z filtrem to też mam dermedic baby i jest spoko.

Miila do twarzy polecam krem cutis help egzema.Jest bossski!!! Zniknął cały syf z twarzy, głowy, fajnie się wchłania, genialny skład.Efekty i nawilżenie są super.Zapach konopii siewnej nam nie przeszkadza ;)

cutis help egzema -my tez go uzywamy i polecamy

Odnośnik do komentarza

Anawee przy żadnym chłopcu nie odciągałam napletka, stulejki nie mają i jakoś nie widzę tego, żeby odciąganie miało przeciwdziałać stulejce.

Jeśli brzuch jest miękki, idą gazy to nie ma co się denerwować.

M iszka mówią, że jak na 2m jest już ok, ale ja zaczynałam 3-4m chodzić na basen.

Miila ja też mam Weleda i bardzo sobie chwalę.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wiecie, że ja dużo ćwiczyłam przez ciążą i to już powoli nawet wykraczało poza hobby… no więc dla wszystkich które coś by zrobiły bo tu wisi, tu wystaje itp. ale brak czasu, energii i w ogóle proponuję jedno ćwiczenie, a korzyści masa - plank.
Jak ktoś ochotę poczytać to tu jest opisane co daje. Przed ciążą (dawno i nie prawda robiłam plank codziennie przez 10 min… nigdy nie miałam ładniejszego tyłka, ud, brzucha)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Anawee chyba za bardzo panikujemy, to nie jest przecież przełożenie 1:1, jak Ty jesz schabowe to nie znaczy ze twoje dziecko zjadł schabowego :) na większości ulotek znajdziesz info nie stosować u kobiet w ciąży i kp albo skonsultuj się z lekarzem lub farmaceuta. To są środki ostrożności, poza tym jak pisałam wcześniej raczej brak chętnych na to żeby zrobić badania w tej grupie albo producentowi nie chce się w to bawić. Uważam że spokojnie możesz używać jantara i probiotyki ginekologicznego.

Pielęgnacja siusiaka- jesteśmy świeżo po konsultacji z urologiem dzieciecym- nie wolno ściągać napletka! U dzieci do 1rz istnieje coś takiego jak stulejka fizjologiczna, a ściąganie napletka prowadzi do powstawania mikro urazów które ten stan tylko utrwala. Podsumowując, łapy precz od siusiaków, myć tylko z zewnątrz, nie gmerac

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...