Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

To u nas masa już prawie podwojona, jakieś 200 gram brakuje;P Chociaż w tym tygodniu zauważam wolniejszy przyrost wagi (jupi! matce plecy już siadają od dźwignia). Nie mam w prawdzie profesjonalnej wagi, po prostu ważę siebie, a potem z Tymkiem na rękach i wyszło mi, że tym razem, zamiast zwyczajowych 400-500 gram tygodniowo, przybrał 150-200. Więcej też "biega" w miejscu, to może spala kalorie.
KarolinaS i u nas jedno ubranko poszło pod nożyce;) Nie dało się ściągnąć dołem, no i było już lekko przyciasne, donaszane po kimś, to tak żal nie było.
Cathleen ciężko z tym podobieństwem czasami. Mój Tymek raczej podobny do taty, ale i z mamy chyba coś tam ma, choć ja tego nie widzę. Patrząc na małą ciebie, córeczka wydaje mi się podobna.
Miila obiecałaś, że się wylaszczymy do wakacji i co? Muszę kupić strój jednoczęściowy. Pewnie twoja obietnica to było za mało, miałam jeszcze ćwiczyć i nie jeść słodyczy, tak?;) Co do tatoo, to też czekam na fotkę, bardzo podobają mi się rysunki tej dziewczyny, więc na pewno będzie piękny.
Marta w nocy, w czasie karmienia, nadrabiałam forum i miałam coś ci napisać, ale teraz, na jawie, nie pamiętam już co, pozdrawiam zatem jedynie:)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny,
plesniawki my uzywalismy Mycostatin, gdzie glownym skladnikiem jest nystatin, 3 butelki i lekarka powiedziala zeby zaprzestac mimo, ze nie wyczyscilo do konca. Ja nadal nakladalam na sutki codziennie, ale nie dawalam juz Tymkowi i po 2 tygodniach wyglada na to, ze przeszlo, czyli zajelo to prawie 6 tygodni...
Inne dzieci ja zazwyczaj ignorowalam obce, ale rodzinne dzieciaki lubilam i lubie, zwlaszcza mojej siostry, mimo, ze sa raczej z tych niegrzecznych :)
Kupa u nas nadal kilka dziennie 3-5, ale to raczej po rodzicach bo my tez jestesmy regularni ;)
tatuaz ja tez zawsze chcialam, ale jakos nigdy nie doszlo do skutku, mysle, ze jak juz bym zrobila to pewnie na stopie. Jak bede w Polsce to chyba przebije sobie ucho i kupie jakis fajny kolczyk na czesc Tymka, mam juz kilka na lewym uchu wiec nie bedzie to takie szokujace.
podobienstwo u nas Tymek jest zmiksowany, oczy ma moje (tudziez mojego taty) nos tez raczej po mnie za to usta, podbrodek i doleczki w policzkach po mezu. Uszy mezowe a wlosy chyba moje takze kompletny mix.

Odnośnik do komentarza

obkurczanie macicy dziewczyny czy Wy wiecie jak długo obkurcza się macica?? Zapomniałam ostatnio zapytać lekarza, a wczoraj byłam na pierwszej bańce chińskiej, i bałyśmy brzucha masować bo koleżanka nie wiedziała po jakim czasie od porodu można... dodam, że od czasu do czasu mam takie przeszywające bóle w dole brzucha, czy to może być jeszcze to ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Miszka to znalazlam w Debenhams, ogolnie to raczej tam maja ciuchy dla starszych babek, ale czasem sie uda cos fajnego wyhaczyc.
No wlasnie widzialam, ze w Polsce takie upaly i tez sie cykam jak maly to zniesie... My podroz samolotem,ale tez sie troche stresuje, zwlaszcza, ze wozek jest duzy i sklada sie z dwoch czesci a na dodatek dol jest kremowy wiec pewnie po podrozy samolotem juz nie bedzie...
Kupilas Tymkowi te pieluchy do plywania? Zamierzasz go troche zamoczyc w jeziorze? Ja jestem ciekawa jak piersi zareaguja...

Odnośnik do komentarza

Malaga Bbb moj maz wyczytal w poradniku jakims o tym podwojeniu wagi a ja uslyszalam to jeszcze w szpitalu od położnej laktacyjnej jak narzekalam ze dziecko takie małe. A polozma srodowiskowa zwracala uwage ns mase dziecka i mowila ze powrot do masy urodzeniowej do 2 tygodni od urodzenia. TO dla mnie wiarygodne źródła.. ale widac kaxdy ma swoje opinie. Ale z tego co tu dziewczyny mowia o swouch pociechach to wlasnie ok 3 miesiecy ta mada jest podwojoba. I u nas sie na to zanosi a idziemy srodkiem siatki centylowej..

Odnośnik do komentarza

Marta nie myślałam o tym żeby i Tymek popływał, myślisz, że nie są za mali na kąpiel w jeziorze? Co do piersi, to mam pewne opory przed moczeniem ich i opalaniem, pewnie bezpodstawne, ale jakoś tak...
Samolotem lepiej, mimo, że twój wózek naprawdę może zmienić kolor:/ Do bagażnika naszego samochodu wchodzi stelaż i praktycznie nie ma miejsca na gondolę, mąż będzie kombinował. Pozbyłam się też walizek na rzecz toreb, bo łatwiej je upchać. Chyba czas na nowe, większe auto hehe. Najbardziej martwię się jak ten maluch tyle godzin wytrzyma w foteliku, już tu wcześniej pisałam, że jakoś mi się dziwnie w nim zapada, tak jakby trochę ręce ma pod ciałem, nie macha nimi swobodnie.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

chustowe mamy zaczęłam się zastanawiać nad chusta przez ten straszny bunt na spacerach..czy chusty nadają się na spacery z maluchami? Zwłaszcza przy upalach?
No i co sądzicie o chustach kołkowych żeby np. Jadąc na zakupy samochodem wyciągnąć małego z fotelika i włożyć do takiej chusty żeby ogarnąć zakupy spożywcze tak ok 40 min.? Musze trochę poczytać o chusta ale wiem ze mi coś podpowiecie; ) mam nadzieje ze nie za późno na naukę motania bo mały ma 10 tyg.

Odnośnik do komentarza

O super Vena dzieki za sugestie, a powiedz uzywalas specjalnych pieluszek czy na golasa?
Miszko nie chcialam Tymka wrzucac na gleboka wode (doslownie i w przenosni:)) tylko zamoczyc go troche, zwlaszcza jesli bedzie bardzo cieplo to mogloby to go troche ochlodzic no i jaka zabawa :-o
A bol zwiazany z transportem gondoli tez znam, u nas jezdzi na przednim siedzeniu, przypieta pasami... Do samolotu myslalam zeby wziac jakis duzy worek a'la do smieci i zapakowac w niego gondole pod samym samolotem, czy ktoras z was ma jakies doswiadczenie?
U mnie dzis bardzo interesujacy dzien...najpierw poszlam na zakupy spozywcze i po 15-minutowym spacerze, pod samym supermarketem skapnelam sie, ze nie wzielam portfela ufff. Poszlam do domu, Tymek sie obudzil i zaczal poplakiwac, nakarmilam go,ale nadal byl smutny i niespokojny (pewnie nadal po poniedzialkowej szczepionce) nic nie pomagalo wiec stwierdzilam, ze go wykapie bo bardzo to lubi i zawsze sie relaksuje we wiadrze. Faktycznie uspokoil sie i zrelaksowal na tyle, ze trzasnal kupe do wiadra, poderwalam sie, Tymka pod pachy i lece do lazienki a ten kontynuuje, kleks na moje spodnie i kolejne dwa na podloge, w drodze do lazienki...
Uff w koncu go umylam, siebie i podloge, wytarlam go, naoliwilam, siegam po pieluszke a ten dzikus fontanna jak na wloskiej piazza i caly sie osikal. Ludzie drodzy!!
Czysty i wytulony zasnal w koncu a ja wsunelam 3 wielkie skiby z pomidorem. A to dopiero 15:00 coz jeszcze dzis przede mna?

Odnośnik do komentarza

Marta a moje dni przy Twoich takie nudne ;)

Co do plażowania to zdecydowanie pieluszki, bo sprzątanie kupy jakoś mi się nie uśmiecha ;) poza tym mimo wszystko pielucha izoluje trochę przed otarciem od piasku. Mam kilka i zmieniam między sesjami w wodzie żeby się tego piachu pozbyć. Nie wiem jak planujesz w ogóle pływanie w dalszej perspektywie, ale ja kupowałam chłopcom pianki, bo szybko tracili ciepło na dorosłym basenie, sprawdziło się też do pływania na zimniejszych wodach (morze-ocean, jezioro)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Nat zgodnie z tym.co piszesz ok 1.5 do 2kg na miesiac. 3 miesiace to 1.5x3 czyli 4.5kg masa urodzeniowa srednia to 3.5kg 3.5plus 4.5 to 8kg. Nawet niech to bedzie 1kg czyli 250g na tydz to jest 3kg. Moze i czas dzieciaki maja do tych 5-6 m-cy ale wiekszosc z naszych pociech zakreci sie kolo podwojonej masy juz po 3 miesiacu. Ale widze ze Was niezle rozjuszylam tym stwierdzeniem :P

Przygody z kupa wybitne :D u nas tez bywa grubo.. ale na szczęście nie az tak :)

Odnośnik do komentarza

Nat34 dzięki za odpowiedź, to pewnie poczekam jeszcze z masażami, bo dopiero 7 tygodni po porodzie.
Vena wrzucasz maluchy do wody i czekasz aż same wypłyną? :) Czy taką piankę można już dla takiego 3m malucha kupić? Ja bym chciała w sierpniu nad Bałtyk i też bym chętnie małą zamoczyła, akurat już będzie miała 3m.

Kurde u mnie nuda z kupą, nawet nie wypływa z pieluchy hehe.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Anna ciesz się, u Tymka prawie każda, ale w sumie Ty już dorosła jesteś;)
A poważnie to nie wiem jak ten mój syn to robi, on chyba normalnie nie umie. No i każda kupa poprzedzona płaczem i stękaniem. Chociaż nie mieliśmy jeszcze przygody w wiaderku jak ty Marto, kupę śmiechu miałaś:)
Vena dzięki za pomysł z wodą do spłukiwania, będzie na przyszłość. Tym razem to raczej dam sobie spokój z wodą z jeziora, nie żebym była jakaś przewrażliwiona na punkcie czystości, ale jednak nie wiem kto tam sika... no niestety, słabo to brzmi, ale taka prawda.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

miszka :D mistrz!

Marta no to wesoło mieliście;-)

Ataa bo to wiesz... matki bronią swoich dzieci ;-)

BTW. Jak pijesz nasiona kozieradki? mieliśmy jakoś?
No i czy można pić cały czas czy tylko okazjonalnie?

KarolinaS nigdy nie jest za późno :) nawet będzie trochę łatwiej się nauczyć.
Kolkowe nie nosiłam :/ a spacerowac jak najbardziej można. Tylko ja jeszcze się boję bo nie dociagam jeszcze sprawnie i chodzimy po domu

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...