Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarna23789

U nas też ssanie piąstki to ulubione zajęcie Szymcia :)
Wczoraj do około 14 ciągle był głodny i chciał jeść, a popołudniu brał cycusia do buźki i patrzył się na mnie zamiast jeść. :) Oj ile się namęczyłam, naprosiłam, żeby najadł się przed snem.

Ziąb u nas dziś straszny, nosa za drzwi nie chce się wystawić.
Chyba odpuszczę spacer jeśli się nie poprawi tym bardziej, że w środę szczepienie.

włosy u mnie też TRAGEDIA
wypadają po kilka, kilkanaście garści dziennie.
Skusiłabym się na któryś z polecanych przez dziewczyny szamponów, ale obawiam się łupieżu. używam od kilku lat tylko head and shoulders i każda próba zmiany szamponu kończy się łupieżem...
Póki co piję pokrzywę i skrzyp - taki naturalny, własnoręcznie zbierany, ale nie sądzę by to zdziałało cuda ;/

Odnośnik do komentarza

Nat a czemu skrywasz w sobie takie rzeczy? Ja tez juz od jakiegos czasu mecze sie z tym szarpaniem i krzykiem przy cycu... a zdarzyli sieze i z butelki nie chcial jesc a ewidentnie byl glodny.
Nie wpadlam na to ze to skok rozwojowy.. ciekawe, ale skoro u Was minelo to i moze unas wroci do normy.. tym bardziej ze przed chwilą nakarmilam bez problemu z piersi i to obu.

Odnośnik do komentarza

Ataa, nie chciało mi się tego publicznie roztrząsać, cierpiałam wewnętrznie i każda rozmowa o tym dodatkowo mnie frustrowała.Przykry widok kiedy dziecko zanosi się od płaczu i nie pomaga twoja pierś tylko kawał silikonu .Hela jadła oczywiście ale to nie było takie jak powinno, piersi nieopróżnione do końca , lało mi się po skarpetach ;)Nie mam pojęcia co było na rzeczy ale coś najwyraźniej było, najważniejsze że kryzys zażegnany i odbyło się bez uszczerbku na zdrowiu dla wszystkich ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat bardzo przykro to słyszeć , że taki cieższy okres miałyście z Helą.
Rozumiem ze dodatkowe rozstrzasanie tej sprawy cie irutowalo. Ja Ci tylko powiem że Ty bardzo pomogłas mi w problemie laktacyjmym , tak podtzrymywałaś na duchu i tlumaczylas. Widzialam jakies swiatelko w tunelu i udalo sie karmie piersia :) Dzieki Twoim slowom , Veny , Heltinne i naszych kwietnioweczek !
Dobrze ze kryzys u was zazegnany.
Kingulek ale ja wykombinowalam taki plan : kupuje 3 paczki oddzielnie a czwarta np kolejnego dnia :) to co powiedza mi ze nie dadza mi 4 sztuki :)
Mam dzisiaj ambitny plan sprzatniecia lazienki tzrymajcie kciuki , niech moj maly groszek spi smacznie :)

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

U mnie Klara od tygodnia też ma takie fazy, że wyje powinna być głodna, a cyc ja maksymalnie wkurza i tylko smoczek ja uspokaja… cóż panny wola, podaje do skutku, jak się wyciszy. Bywało ciężko szczególnie kiedy jeszcze chłopcy mnie marudzili chorzy, ale grunt to spokój.
Ataa u mnie to samo jak się już wykrzyczy to zje i banan ma twarzy plus słodkie "a guuu" ;)
Cathreen śliczna Jagoda!!

U mnie oczy starszego syna zmieniały się stopniowo od ciemno niebieskich do zielonych przez dwa lata. Drugi od razu musi bardzo jasny niebieski i takie zostały. Klara ma ciemno niebieskie więc pewnie też się zmienią.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny! To chyba jakiś etap rozwoju z tym gardzeniem cycem, bo i u mnie tak było! Nie pisałam nic, bo ileż można męczyć Was moimi problemami z kamieniem? Ech, ciężko było, dużo płakałam, było mi cholernie przykro, że kiedy w końcu karmienie nie sprawia mi bólu i jest przyjemne i jakoś tak fajnie pozwala mi się realizować jako matce, to on nie chce! Już nie wiedziałam co robić i co mu jest, byłam u lekarza z podejrzeniem refluksu, potem stwierdziłam, że za szybko leci pokarm, więc odciągałam do butelki (co bardzo mnie frustrowało), potem że może kolki wróciły... Koszmar. Po czasie zrozumiałam, że jest mu - uwaga - NieWiadomoCo ;P Przeszło nagle, wraca od czasu do czasu, ale to takie pojedyncze incydenty tylko. Jeśli jestem sama w domu stosuję wtedy sposób ze smoczkiem, jak Cathleen lub pozycja do odbicia, jak pisze Groszek. A jeśli mąż jest w domu, uspokaja Tymka i potem karmię.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat przytulas ogromny! Tak bardzo mi przykro.. jestes naszym laktacyjnym guru rozimiem ze musialo byc Ci ciezko.
A ja tu juz przezywam ze nienadaje sie na matke jak moje dziecki gardzi cyckiem juz postanowilam ze przejde na. laktator. Dola mialam ze zloszcze sie na mohego okruszka.

bystre oczka ja mam tylko jedna bo tylko jedna byla a Robert rownie zachwycony, jesli gdzues dostaniecie, bierzcie bo warto.

Odnośnik do komentarza

Groszek w takim razie chyba powinno sie udac :)

Widze, ze praktycznie każda z nas przeszla lub przechodzi przez ten trudny etap. Tym które jeszcze nie mają tego za sobą, życzę wytrwałości i cierpliwości, damy radę! :)
Po to też mamy to forum, żeby pomarudzic i się pozalic. Watpie, żeby którakolwiek z nas pomyślała sobie "o nie, a ta znowu narzeka", wszystkie przechodzimy przez trudne momenty, a kto zrozumie mamuske jak nie inne mamy? Pamiętajcie o tym, nie ma co się wstydzić "słabości"!

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki kochane ❤️

Cudna Jagodzianka i Wika ❤️❤️

Już powoli rozgryzam tą moją pannę, jak ryczy bardzo i się rzuca przy próbie przytulenia a wszystkie warunki typu pielucha , głód zaspokojone to konunikat" zanieś mbie do sypialni i połóż" wtedy chętnie przystaje na cycusia i odlatuje.Zauważyłam, że bardzo lubi po dłuższym pobycie w pokoju dziennym przejscie do sypialni i jej kropkowej ściany ;)

Tak sobie myślę, że podobna akcja była z synkiem moim.Zaczął się szastać i płakać przy piersi.Zaczęłam sciągać laktatorem i dawać mu w butli...i tak przez 7 mcy bo niestety przez tą butelkę cycem się zabawiał tylko a nie odżywiał.Słaba byłam wtedy i się za szybko poddałam a trzeba było czasu , brakowało mi trochę wiedzy i wsparcia.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy :D imię po mojej prababci :)

Nat po tym jak Anieli spadły przyrosty (z 30g/doba na 17g/dobe) zaczęłam czytać i zagłębiac się w temat żeby zrozumieć co i jak. No i wyszło że nie proponowałam jej drugiej piersi bo wydawała się zadowolona. No i męczyłam ja jedną piersua bo trudno mi było ocenić czy jest już pusta (coby nie zeburztc laktacji. Gdy zaczęłam przystawiac do druguej po jakimś czasie od karmienia to dalej szamala a i przyrosty wrocily.

Teraz.jeszcze szukam odpowiedzi na pytanie "co oznacza że zwiększa się produkcja mleka?" Czy chodzi o to że są częściej wyrzuty czy pęcherzyki sprawniej działaja?

No i ciekawa jestem co znaczy że po stabilizacji laktacji produkcja jest dopasowana do potrzeb dziecka.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

brak kupy Tymcio od 3 dni nie zrobił kupy i jest jak na niego nieco niespokojny... nigdy nie dawałam mu żadnego probiotyku... Czy myślicie, ze podanie BIOGAIA może mu pomóc? Czy możecie jeszcze raz napisać, jak to podawać.

CHUSTOMAMY ! - chusty bede kupować moja pierwsza chuste, zastanawiam sie nad
Natibaby Torndo 4,6 m
Słoneczny agat lf, 4.2m,
Natibaby malta 4,6 m

Która Z tych chust bedzie najlepsza dla osoby początkującej ? (ja rozmiar M, syn 7kg). Mo najbardziej podoba sie sloneczny agat, ale czy ona nie bedzie za krótka?

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

lezenie na brzuszku na czym ukladacie dziecko na tym brzuszku? I jesli sa to maty to z jakiego materialu, ta moja zaraz wyladuje na smietniku... jest bardzo sliska i Robertowi uciekaja nogi na niej. Polozylam na podlodze koszulke bawelniana. Ze slizganiem na niej jest lepiej ale podloga jednak zbyt twarda. Jak klade go na kanapie to znow za miekko bo gryzue kanape i sie mocno wkurza. On ladnie dzwiga glowke lezac na klacie meza ale tak zaraz awantura. Ale jak slizgaja mu sie nogi to jak ma poczuc sie pewnie? Nie wiem jak to zorganizowac i czy kupienie pozadnej maty bedzie dobre.probowalam go zacukawic ulybiona zabawka ale tak szybko sie wkurza ze wszystko inne ma w d...!

Odnośnik do komentarza

Po pinad miesiacu dzwobienia do specjalustycznej przychodni gdzie kaxalu mi sie udac w szputalu na wypusie mam podanego konkretnego lekarza, powiedzielu mi ze on juz nie bedzie przyjmowal, a tak mowili ze grafil pojawi sie pod koniec czerwca i ja glupua wierzylam sle po akcji z bioderkami juz od ponad tygodnia dzwonie pi innych przychodniach i w koncu udalo mi sie dodzwonić! Umowilam sie dopiero ma 04.08. :( normalnie brak mi slow i cierpliwości juz do tych lekarzy na nfz...

Odnośnik do komentarza

Ataa, kup takie piankowe puzzle( byle nie chinskie) takie wielkie na to kocyk i boila albo grubsza karimata turystyczna.Jest jeszcze taka piankowa mata skip-hop bardzo fajna ale dość droga.

Anawee, myslę że dlaCiebie 4.2 powinno starczyć na najdłuższe wiązanie czyli kieszonka.Nakangura tezeba dużo mniej a plecak jyż w ogole.Z tym, ze jak bedziesz chciala zawiazac męża to może nie starczyć ;)

Nierobienie kupy przez 3 dni jest jak najbardziej w porzadku.Jednorazowe podanie probiotyku nie powinno tu zbytnio pomóć.Jeżeli maluch się pręży to może espumisan czy cuś w tym stylu.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ataa ja klade mala na koc ale rzeczywiście gdy lezy na brzuszku to slizga sie. Dlatego do cwiczen brzuszkowych podkladam mate do jogi.

Bylo niedawno odnośnie ćwiczeń. .. macie moze jakas strone z cwiczeniami ktore można robic z niemowlakiem? Na razie jest to moja inwencja twórcza i robie od psa z glowa po planka bokiem... ale moze jest cos bardziej usystematyzowanego? Od razu pisze ze jeszcze nie szukalam w internetach :D

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...