Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,
Jesli chodzi o wlosy to ja sie powtorze, szampon i odzywka nioxin do wlosow slabych i wypadajacych, mozna kupic w niektorych salonach fryzjerskich albo online. Ja zaczelam uzywac 2 tygodnie przed porodem i narazie wlosy jak w ciazy a to juz 9 tygodni.
Kumi Noc byla ok, maly spal normalnie i nie rzucal sie, sprobuj wiec moze jakis kropelek? Ja wczesniej mialam delicol i tez dzialal.
Szczepienie jutro nasze pierwsze, czy dawalyscie cos przeciwbolowego przed samym szczepieniem czy po?

Odnośnik do komentarza

Ewee artykuł poczyram jutro, mohe cycki zazwyczaj sa flaczkami, pelne na maksa robia sie gdy nie karmie dluzej niz 4h ale wcale nie ściągam wtedy jskos specjalbie wiecej mleka, ok 10ml z cycka, i sciaganie laktatorem uzmyslowilo mi ze jednak to mleko robi sie, a wiem ze sa pelne bo czuje wtedy ciagniecie smieszne w skutkach i zaczynaja mi sutki same cieknac, poza tym maly jak je to glosno duzo przelyka i gdy ciagnie tak rowno 5 min to wiem ze bylo ok, czasami ssie tez wolniej wtdy dluzej je, ale gdy ssie dlugo a przelyka co jakis vzas tznze juz slabo leci tzn konczy sie mleczko albo nawet orzeszlo na biezaca produkcje, ostatnio tskie ciymkanie go niestasyfakcjonuje...

Odnośnik do komentarza

Ataa to ja mam tak samo! Gdy pełne pieRSS to 5 minut aktywnego ssania a później już bieżącą produkcja i ssanie tylko przy wyrzucić oksytocynowych (to uczucie w brodawke o którym pisalas).

Jak Aniela byla mniejsza to jej wystarczalo i miała przyrosty ok. Od czerwca w ciągu 2 tyg przybIzraela średnio 1g/dobe czyli za mało. Gdy zaczęłam. Podawać częściej pierś, nawet jak nie marudzić to w ciągu 4 dni zrobiły się przyrosty 32g/dobę. .. czyli spoko.
Biorąc pod uwagę ten artykuł, wychodzi na to że po prostu musimy przystawiac maluszki częściej... nawet jak nie wołają jeść.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, pomocy :(
Wiktoria od trzech dni ma "problem" z jedzeniem. Zaczyna ssać i po chwili się wściekła, wypluwa, drze się, znowu na chwilę łapie i tak w kółko. Rozłożył nam się zupełnie dzień przez to, bo co chwilę ją po trochę karmię. Dzisiaj wgl jakas masakra, płakała jakbym jej krzywdę robiła tym jedzeniem... Miała któraś coś takiego? Z brzuszkiem wszystko ok, więc to nie to...

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

A jak nie chce ssać to zmieniać pozycje, karmić na stojąco, leżąca, na piłce itd. Kołysac, kulach i znów proponować pierś.

Trudne to. Wiem bo od tygodnia "wciskam" chcą Anieli by jadła jak najczęściej. Teraz będę próbowała to unormowac i sprawdzic czy już nauczyła się jeść z dwóch piersi

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Kingullek u nnie to samo, do tej pory sobie radzilam, ale dzis pierwszy raz w nocy urzadzal mi takie sceny, ogolnie jestem twarda i orzystawiam na sile lub chwilami jak nie jest bardzo glodny daje sie wyplakac, albo maz uspokaja i co chwilę przystawiamy az sie uda, no ale dzis nad ranem juz tak sie wkurzylam ze bylam wsciekla poszkam bo butelke i z niej ladnie zjadl bez fochow, Ewee mie mialam pijecia ze to moze byc skok rozwojowy, wg mnie to z lenistwa, pozniej plakalam bo on sie smieje gada do mbie a ha bawet nie potrafilam zmusic sie do usmiechu, tlumacze mu ze jest mi przykro ze to boli, a on i tak nic nie rozumie, mleko sie marnuje jak szarpie tym sutkiem bo jak zacznie leciec to samo cieknie juz z sutka... a moze on nie nadaza polykac?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ta niechęć do ssania minie .U nas było to samo , już nawet nie pisalam nic bo byłam załamana...Matka taka pro karmieniu nat. a dziecko gardzi cycem :( Prężyła się, wypluwała , szastala się przy piersi, rzucała się na smoczek, jak wciskałam jej sutek płakała...Wszystko się naprawiło, nie mam pojęcia co było przyczyną.Grunt, że z uporem maniaka tego cyca jej wciskałam ;)

Czytam i czytam i nie bardzo rozumiem pi co chcecie dopajać maluchy???Odbije się to tylko na waszej laktacji a dziecku bic nie da ta wida albo rozrzedzone mleko.

Jeny mam ciśnienie 96/70 bez drugiej kawki nie rozbieriosz ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ewee dzięki, do tej pory każde marudzenie podejrzewałam o skok rozwojowy a teraz o tym nie pomyslalam ;) a faktycznie, poza tym jedzeniem to nie chce sie niczym zainteresowac, wczoraj jedyne spokojne chwile byly na rekach , poza tym co chwile zasypia. próbuje przystawiać ja jak najczęściej, ale ona nie je więcej ogólnie, tylko czesto i po trochę, tyle ile uda jej się połknąć zanim rozplacze się na dobre. Oby to szybko minęło...
Ataa ja nie sądzę, że u mnie to z lenistwa lub dlatego, że mleko za szybko leci, bo nigdy nie miałam z tym problemów, Wiki jadła chętnie nawet jak była mniejsza i ledwo radziła sobie z lykaniem takiego strumienia. Poza tym nawet jak karmię ją z częściowo oproznionej piersi to jest awantura. Butelki mała wcale nie chce, musiałam wczesniej skończyć leczenie piersi bo nie chciała jeść z butelki, na szczęście rana nie otworzyła się na nowo i juz nie czuje bólu przy karmieniu:)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

kingullek- Jagoda ma okresy ze tak sie zachowuje. I akurat czeste przystawianie u nas nie pomoglo. Bo im bardziej probowalam Jadźke przystawic, tym bardziej ona sie wkurzala. Byly dni ze caly dzien siedzialam z nia draca sie przy cycku, zestrespwana ze nic nie jadla. A tak na prawde ona co chwile cos pociagnela i nie zdazyla zglodniec.
Teraz mam 3 sposoby:
1 jesli zaczyna sie wic, szarpac i wrzeszczec, daje smoczka i pozwalam jej bardziej zglodniec (daje jej 30min-1h). Czesto to pomaga.
2 Jesli nie pomoglo a wiem ze na pewno jest glodna probuje ja uspic i jak zaczyna odlatywac, karmie ja na pol spiaco
3 jesli zadne z dwoch nie podzialalo.
Karmie ja do momentu az zacznie sie szarpac, daje smoczek i kolysze az sie uspokoi, znow karmie i tak w kolko az sie naje.
Vena- to ja chyba tez sprobuje z ta lecytyna. Bo juz nie daje rady z prawa piersia. W lewej robia sie grudy ale w porownaniu z prawa, to nie jest problem

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49115.jpg

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49116.jpg

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Nat U mnie dokładnie tak jak to opisalas, rzuca się na smoczek i uspokaja, przystawiam znowu i dupa, to samo... Mam nadzieję, że i u nas to minie. Po jakim czasie Hela zaczęła znowu normalnie jeść?

Co do dopajania to ja próbowałam dac herbatke koperkowa bo juz nie miałam pomysłu co z Małą zrobić wieczorami, myslalam ze to jej pomoże pozbyć się gazów i będzie ok. Ale dziecię wzgardzilo, wiec juz nawet nie próbuje. Poza tym nie widzę sensu dopajania, a jak słyszę o glukozie to mi włosy dęba stają...

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Cathleen czy Jagoda ma brązowe oczka?
Czy dzieciaczkom którejś z Was zaczęły się już zmieniać oczka? Mój synek ma nadal takie szaro niebieskie z jakimi się urodził a nie ma po kim takich mieć i zastanawiam się kiedy kolor zaczyna się zmieniać

Odnośnik do komentarza

Cathreen śliczna Jagoda !
Kingulek i u nas "incydenty " z cycem były . Starałam sie wtedy być mega cierpliwa , czasami wciskałem sytka na sile , ale czasami Poprostu brałam na ręce i tulilam . U nas bardzo pomaga pozycja " do odbijania " na ramieniu. Mały sie relaksuje i wtedy próbuje przystawić go znowu .
Ale u nas dziś wieje Eh zostajemy w domu .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Wy piszecie że dzieci nie chcą ssać a mój synek od jakiegoś tygodnia najchętniej by ssal 24 godziny na dobę. Nie mylić z jedzeniem, bo jak się naje to już nie jest efektywne ssanie tylko takie ciumkanie żeby ciumkac, nie wiem o co mu chodzi, czasem mam wrażenie ze mi sutki poodgryza

Odnośnik do komentarza

Kingullek, długo trwało coś ok 3 tygodni chyba.Nie powiem bo byłam już załamana.Samo się to przestawiło, myślę że może teoretyczniebyć to powiązane z jakims skokiem ale nie mam co do tego pewnosci...

U nas oczka już błękitne, jasne tak jak u reszty rodziny ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

cmokanie cyca dokładnie, dla dzieci cyc to nie tylko kwestia najedzenia się, ale też bliskości. Ja też często widzę, że mała jest najedzona, zaczyna odlatywac, ale cały czas z cycem w dziobie. Jak wydaje mi się, że już mocno zasnęła, to próbuję jej delikatnie wyciągnąc, a ona od razu to czai i zaczyna cycac, udaje że niby chce jeśc, i za chwilę znów usypia, hehe, no słodko to wygląda, nie powiem :)
My dziś idziemy się osłuchac do lekarza, bo coś mi zaczęła pokasływac, a w środę mamy miec szczepienie, także zobaczymy jak to będzie. Ja za to prawie nie mam głosu i gardła, a katar taki, że momentami mam wrażenie, że zaraz mózg wysmarkam:(((

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Oj zapomniałam zapytać , Paulina No dlugo czekaliście na paszport ? Bo kurczę nam pilny wyjazd sie trafił . W okienku powiedziała dwa tygodnie
Dziewczyny NoAha i jeszcze libero pieluchy wykombinowałam ze będę kupować 3 szt , rozmiAru 2 bo taki teraz używany i 4 gratis będę brała 3 rozmiar , bo one sa drozsze . Myślicie ze tak mozna ? ;)))

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...