Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

takaona ja nic nie kupuję bo mama mnie mocno zaopatrzyla i od kuzynki reraz przyszla mi duza paczka ubranek na teraz a jeszcze u rodzicow 3 pudla ubran czekaja od niej. Nie ma sensu zatem kupowanie jeszcze wiecej..

Malaga z tym rozcienczaniem mleka nie uwazam by to bylo zle. Wole tak niz podac glukoze, moj samej wody tez nie chce pić. I jak przyjda upaly to wrzme ta opcjr pod uwage jak bedzie trzeba.

Odnośnik do komentarza

takaona ja podobnie jak Nat, różności używane, dużo też dostalam, marki przeróżne.
dopajanie ja próbowała dać Wiki herbatke koperkowa parę razy jak bardzo marudzila i nie chciała cycka ale spojrzala tylko na mnie z pogardą, tak więc u nas tylko cycus :)
Groszek "miło" że nie tylko przede mną latanie z CV ;) szczerze to nawet nie wiem w co uderzać, mój konik to gastronomia, ale nie wyobrazam sobie codziennie pracować popoludniami z małym dzieckiem w domu...
marwienie się może ja jakas dziwna jestem, ale niczym się nie zamarwiam i nie panikuje. Mam piękne, zdrowe dziecko, martwić się będę jeśli coś się będzie działo. Trochę luzu Mamuski, nie dajcie się zwariowac. :)
bąbelki ze śliny ojj i to ile :D

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

A propos dlaczego nie dodaję glukozy do wody… jak dla mnie to zwykły cukier, a mówi się żeby dziecku nie dawać słodkiego przed końcem pierwszego roku, dla mnie to niczym nie różni się od ciastka. Oszukuje uczucie głodu, więc zaburzy laktację bo dziecko zje mniej lub w ogóle. Dodatkowo może spowodować pruchnicę zawiązków zębów i mleczaki będą od razu zaatakowane… jestem bardzo przeciwko i zrobiłam aferę jak mi podano synowi glukozę po porodzie w Polsce.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Bbbbbb tego dobrze nie widać na zdjęciu, się Klara ma różnej długości między 5-10 cm delikatne włosy, które szybko się zbijają w dredy i wtedy już zostają tylko nożyczki ;)

Jak Twój sutek? Udało się opanować? Ja tylko odetkam kanalik minie dzień i zaczynamy od nowa. Już sprawdzałam, czy mała dobrze łapie, ale wygląda że taki urok…

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49101.jpg

monthly_2016_06/kwietnioweczki-2016_49102.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena u mnie chyba podobna sytuacja jak u Ciebie, w czwartek będę się widziała z doradczynia laktacyjna, ale już zwatpilam czy coś jest w stanie pomoc.
Czy to Ty kiedyś pisałaś ze po przednich ciążach bardzo wypadały Ci włosy? Jesli to byłaś Ty :) to czy masz na to jakiś sprawdzony sposób? Mi się chce płakać przy każdym czesaniu włosów, o myciu i suszeniu juz nie wspomne- włosy wyciągam garściami :(

Odnośnik do komentarza

Bbbbbb tak wyjmowałam pasma włosów jak przeczesywałam palcami… prawda jest taka że zwykle szybko kończyłam karmić (3-4m) i brałam tabletki biotyny tylko końską dawkę w USA jest taka 10000 mg plus kurację PHYTO
Phytocyane Densifying Treatment Shampoo (dla kobiet po ciąży, zmęczonych itp).
Teraz używam taki olejek PHYTO
Phytopolléine Botanical Scalp Treatment i na razie włosy jak w ciąży.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ewee faktycznie byl czas ze slabo bylo z moim mlekiem. To co zmienilam. Wiecej jem tzn nie jadłam kolacji bo jakos nie bylam głodna. Duzo pije wody, tez w nocy, inka z mlekiem, no i kozieradka, mlody po poludniu czesciej je i tak ok 18juz w cyckach slabo i dalej juz o 19 lub 20 podawalam mm, i po ok 3h od istatniego kp sciagam i chowam do lodowki, wychodzi to ok 21 lub troche pozniej nocne karmienie wypada ok 1 wtedy maly je z obu cyckow i to wieczorne mleko zaczelam podawac gdy mialam rano kryzys tzn mniej mleka bo maly wiecej je i normalbie siegnelabym po mm, czasem w dzien podawalam dalej mm bo trzeba bylo dac cyckom sie zregenerowac, i jesli znow wypadalo tak ze maly mi zasnal i dluzejnie chcial jesc to ja po 2h cos sciagalam, i roznie to wypadało az z czasem co raz woecej udawalo mi sie sciagnac tj od 20 ml do 60 teraz z jednego cycka, albo gdy np zje z jednego cycka tylko z drugiego sciagalam, ogolnie staram sie by w dzien cycek byl uzywany nie czesciej niz co 2h, czyli albo karmie albo sciagam jesli chce czesciej to podaje mm lub sciagnieye mleko (ale nigdy nie robie pełnej porcji mm bo msly je mi mniej ale czesciej)

Odnośnik do komentarza

Ewee co do techniki to nie wiem jak to opisac... mam reczny laktator avent. Sciagam 5-7 min czyli ten najontensywniejszy strumien az zmaleje i pozniej jeszcze troche az widze ze sciagelam zapas i zaczyna sie na bieżąco produkcja. Naciskam i czekam az poczuje opor w sutku, puszczam i dalej naciskam. Jesli doilas kiedys krowę to na pewno bedziesz rozumiala o co mi chodzi. Czasem sciagalam tak ze po prostu rytmicznie pompowalam ale nie jakos szybko tylko tak średnio. By nie szarpac sutka ale z czasem i tak on byl taki wymeczony. I wtedy wpadlam na to.porownanie do krowy i tak jest i szybko i skutecznie i nie bolesnie. Mam nadzieję ze zrozumiale to naoisalam. Nie wiem czy styl sciagania ma wplyw, ale zycze powodzenia i duzo mleka, u nas juz jest calkiem fajnie, no i ostatnie zwiekszenie zapotrzebowanie malego udalo nam sie sprawnie przejść bez stresu co,uwazam za sukces, tylko fakt ze przy tym wszystkim maly woli czasam tzn popoludniami butelke niz cycka i wtedy się silujemy tj on placze nad sutkiem ze nie chce az w koncu zlapie go i je, im bardziej glodny tym placz krotszy, oczywiscie caly czas mu prosto i jasno tymi samymi slowami tlumacze ze nie bronie mu jesc ze musi popracowac i zdecydowac czy jest glodny czy nie, ze mam duzo mleczka itd licze ze zczasemzrzumie i befzie ladnie jadl, a nie urzadzal cyrki,

Odnośnik do komentarza

A z biotyna to już zglupialam do reszty, n ulotce biotebalu są napisane dwie sprzeczne informacje
Najpierw ze przenika do mleka ale ze nie wykazano negatywnego wpływu na dziecko karmione piersią a za chwilę 'w związku z tym nie należy stosować w czasie kp' i bądź tu człowieku mądry. A ja już ma skroniach widzę prześwity jak związane włosy :(

Odnośnik do komentarza

bbb moze tak napisali bo nie maja badań jaki wpływ ma na kp? Tak tylko proforma? Bo badania drogie a im sie nie opłacało ich robic? Z tego co udali mi sie na szybko sorawdzic to biotyna jest szybko?i latwo wydalsna z organizmu tj jej nadmiar i nie stwierdzino toksycznosci dla ludzi wiec mysle ze mozesz smialo przyjmowac.

Odnośnik do komentarza

Ataa dziękuję! A po czym wnioskujesz że masz malo/duzo pokarmu? . ze względu na budowę moich piersi trudno mi jednoznacznie określić czy są pełne czy nie.. bo zazwyczaj są po prostu dosyć jedrne

Ciekawy link NT pojemności piersi Tekst linka

U mnie chyba jest tak ze musze częściej przystawiac.
Bo wieczorami to słyszę że mała pOlyka tylko gdy jest wyrzut mleka. Stąd pewnie te mniejsze przyrosty ostatnio...
gdy zaczęłam częściej karmić to wrocily do normy. Dziwię się tylko że cora nie manifestowala głodu :/

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...