Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ataa to ja Ci powiem, ze kilka minut lyzeczkowania a i tak leci jak w 1 ciazy, duzo.
Jak pierwsza kapiel, to radzilabym, nie wiem jak ibne dziewczyny robia, ale ja zawilajam w pieluche tetrowa tak luzno i wkladsm do wody i caly czas go prxykrywam mojra pielucha a reszte myje, to tak zeby nie marzl.
Heltinne ja tez wczoraj mialam sucha wkladke to chodzilam.bez a dzis goscie i pierwszy spacer a mnie jak.na.zlosc zalewalo i to.raz coemna a raz czerwona zywa i tak bedzie.w.kolko. Co do formy, tez leca kg a ja chce zeby przystopowaly bo wole to polaczyc z cwiczeniami zeby skora bie zostala ale narazie nie mam sily. Mam brac zelazo. Tez mi jest ciagle zimno, ja lubie 21 st i maly tez tak ma ale dzisiaj slonce nagrzalo pokoj do 23 to malemu cieplo a ja zimnolubna nagle grubo ubrana.

Wczoraj bylismy na pierwszym spacerze, a ze corka spiaca to 1 raz po pol roku wyciagnelismy spacerowke i tak szlismy na dwa wozki, maluchy spaly wiec my dlugo spacer. Smialismy sie bo widzialo nas pelno kumpli meza, jedni kawalerowie inni zonaci, a my 5,5 roku razem a juz 2 dzieci i slub i wszyscy mowia ze szybkie tempo. Wszystko swiadomie. Zamieszakalismy tez po niecalym roku znajomosci, wiec niektorzy to oczy wywalali ze zdziwienia.

Dwupaczki biedulki macie dosc i wiem ze naprawde wszyscy was denerwuja, chociaz wszystko co piekne dopiero przed nami i lapie te chwile bo umnie 10 dni zlecialo nie wiem.kiedy. jeszcze niedawno siedzialam w szpitalu, u sobie myslalam ze moje dziecko ma dopiero 3h i juz moge tulic takie malenstwo a juz nagle 10 dni.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ataa nie wylewa tego odciagnietego mleka, zamroz w razie w, zawsze lepiej mieć niż nie mieć, a będziesz mogła małego dokarmiać z kieliszka albo wężyka.

Ja mam chyba kryzys laktacyjny. Synekalo śpi, najchętniej ciągle wisi na cycku a ja mam wrażenie pustych cycków i boję się że on się nie najada. Nawet w nocy miedzy karmieniami widzę ze produkuje wolniej i mniej.
zdążyło mi się juz ostatnio dokarmiać młodego z wężyka.
doświadczone mamy macie jakieś sposoby na zazegnanie kryzysów?

Odnośnik do komentarza

Bbbbbb na kryzys przystawiam tak często jak maluch chce do piersi, herbata laktacyjna plus bardzo dużo wody tak do 3 litrów.

Mój myk przy kąpieli to zacząć wkładać dziecko zanurzając najpierw stopy przez pupę a dopiero plecy… to niweluje uczucie "spadania" na plecy, co bardzo stresuje niemowlaka. Nie używam żadnych pieluch, wkładek itp

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Bbbb to musisz przetrwać, przystawiając synka jak najcześciej. Trwa to z reguły 2-3 dni zeby laktacja zmieniła sie na większe potrzeby maluszka. Faktem jest ze synek bedzie wisiał na cycku, bo on potrzebuje więcej niz sa w stanie na ten moment wyprodukować twoje piersi. Jak bedziesz dokarmiać to piersi nie dostaną sygnału do większej produkcji. Ja siedziałam w domu przez te dni w piżamie i z synkiem przy piersi prawie cały czas. Głowa do góry, uśmiech, jakiś dobry filmy czy książka, ciacho i relax dla Ciebie i Synka :)

Odnośnik do komentarza

Dzieki Dziewczyny za wsparcie :*

Dzisiejsza noc mimo różnych pobudzaczy wczoraj, bardzo spokojna i bez zadnych napięć czy skurczy. Ale nie spie juz od 5. Podekscytowana wizja tego ze niedlugo zobacze zajaczka (i dowiem sie jaka plec :D).

Cholernie boje sie tej indukcji... ze jedna interwencja pociagnie za soba druga.. no i na noc nie bede miala meza obok siebie... ale pociesza mnie to ze zaczynaja od cewnika foleya ktory jest taka pre-indukcja i moze juz wieczorem cos sie wydarzy. Skuteczność rozna ale licze ze zadziała :)

Czy ktoras z Was miala zakladany cewnik foleya?

heltinne pokoik piękny! Super kolory! No i ten zajaczek :D

Przyznam ze tez zastanawialam jak polaczysz pompony, gwiazdki i zajaczki ale wyszlo super!

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wszystkie słowa otuchy, tego potrzebowałam od kogoś, kto dokładnie rozumie. Jako jeden z ostatnich "rodzynków" w dwupaku czuję się dopieszczona :D i podziwiam, że w natłoku domowych obowiązków dajecie radę być dodatkowo wsparciem na forum..

Ewee mam nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie i już niedługo będziesz tulić swoje maleństwo! bardzo chciałabym żeby u mnie "samo się rozkręciło", ale tak jak mówisz, nie daję się zatracić w "walce o poród" ;)
spacery, seks i wszelkie inne aktywności traktuję tylko i wyłącznie jako ostatnie nasze chwile we dwoje, cieszę się nimi zamiast myśleć "może tym razem skończę na porodówce". Nieślubny robi co może żeby mi nieba przychylić i mimo, że czasem powinien mnie wystawić za drzwi za moje humorki i płacze, to dzielnie wszystko znosi i bardzo mnie wspiera.

Anna też chyba wyłączę telefon i przestanę wchodzić na facebooka ;) a do szpitala jak się stawisz w czwartek (oby Ci szybciej poszło) to już tam zostajesz i będą wywoływać czy jak? mi tylko kazali się stawić na kontrolę i KTG, po badaniach będą decydować co dalej, też bardzo chciałabym uniknąć indukcji... tego nam życzę!

heltinne zapomniałam wcześniej, śliczny pokoik! <3<br /> my niestety tylko jedna sypialnia (ahhh ten wynajem), więc poszaleć z wystrojem nie mogłam, ale w przyszłości na pewno sobie odbiję :D

Dziewczyny Norge jakie dostałyście zalecenia dot. pielęgnacji pępka? jestem ciekawa jak tutaj nakazują robić ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny.
ja jakos nie mialam czasu zajrzec do was, mialysmy troche problemow na poczatku z karmieniem. mega krwiaki na sutkach, nie moglam malej nakarmic, sciagnac tez nie dalam rady. piersi cale czerwone i zaczely sie miejscami robic twarde. troche sie przerazilam i zalamalam, polozna srodowiskowa kazala mi narazie karmic mm, no i w sumie tak juz zostalo, bo mimo okladow i przeroznych naturalnych metod musialam wziac tabletki na zachamowanie laktacji a po nich juz karmic nie mozna. Najwazniejsze ze moj aniolek juz spokojny na tym mleczku...

a to Hania... wczesniej nie mialam jak sie pochwalić :)

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47260.jpg

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47261.jpg

Odnośnik do komentarza

Heltinne tak,ja trace cietpliwosc do dziecka, wiem ze to go bardziej wtedy nakreca, złość rodzi zlosc, czasami czuje bezradnosc i ból serca ze on dobrze chwyta cycka possie cycka i w bek taki furiowy, a innym razem zlapue tak samo i ssie tak samo bez akcji, a jak juz sie wkurza to jak juz zdecyduje sie ssac to robi to lapczywie i mecze go czkawka a mnie boli sutek, bo zbyt mocno ssie i szybko ssie, na szczęście moj mąż pomaga mi sie opanowac i z kazdym karmieniem jest lepiej, mi samej tez co raz latwiej o moj spokój.
Simka wierze ze juz tulisz swe maleństwo.
Ewee Kingullek Anna calym sercem jestem z Wami! Zycze by mimo indukcji bylo wsxystko sprawnie i do wytrzymania dla Was, pamietajcie ze kazdy organizm reaguje inaczej, i to co polecam co zfecydowanie ulatwia porod sluchajcie poloznej! I tego co mowi Wasze cialo, polozna mi wytlumaczyla jak przec a przyjmowanie partych skurczy jeszcze bez parcia bylo mega intuicyjne i polozna je podlapala i mocno mi pomogla i mimo ze to bolesne bylo to swiadomosc kontroli daje sile i jest latwiej! Takze nie ma co sie bac, jest to do wytrzymania wszystko!

Odnośnik do komentarza

skora do skory moze pamietacie, ze balam soe tego bo brzydzi mnie krew i to wszystko, ze zastanawialam sie by napisac w planie porodu by wytarli mi dziecko- nie zrobilam tego i jak tylko to maleństwo przestraszone wyladoalo na moim brzuchu to mnie rozwalilo... ogarnela mnie fala uczuc... nie doopisania ale zdecydowanie bylo to jeden z najpiękniejszych momentow w zyciu! I naprawde daje on kopa na to by trwac w tym wszystkim co nowe i niznane.. naprawde jak uda Wam sie wyciszyc i wsluchac w swoj instynkt to juz jestescie wygrane - to do Ewee Kingullek i Anny

Odnośnik do komentarza

Vena na moim Espumisanie jest napisane że w 1ml to 25 kropli =40mg symetykonu.a mogę dać niby max 2ml na dobę czyli 80mg.czyli 50 kropli a żeby było 100mg to powinnam dać 2.5ml na dobę czyli 62 krople w dawkach podzielnych co przy 6 kamieniach na dobe daje 10 kropli do każdego? Co by się zgadzało z Twoim dawkowaniem 5-10 kropli jako max 1-2mg na dobę.
Dobrze myślę czy się zakręcilam ?

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Kingullek z tego co zrozumiałam mojego lekarza, to w czwartek już mnie raczej nie wypuszczą. Zresztą na skierowaniu do szpitala mam właśnie datę 05.05. Czy będą od razu wywoływac, tego nie wiem, pewnie będą na bieżąco decydowac.
Juliax śliczna Hania!

Dziewczyny jakie herbatki na laktacje polecacie ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Takaonaa

Ewee
takaona dzieki :) a przypomnisz prosze czy pozniej juz rodzilas sn czy byla oxy itd?

Rano po cewniku była oxy.ttutaj u mnie widzę każdy dostaje.... Nie było ostatniej fazy parciaa I Cesarka

Odnośnik do komentarza

Ataa masz prawo być zniecierpliwiona sytuacja. Nie wydaje mi się aby brakowało Ci cierpliwości do synka,raczej to zwyczajne poczucie bezsilności gdy nie wiesz jak pewnym trudnościom zaradzic.
Ale jak sama piszesz widzisz pewne postepy, poza tym masz wsparcie ze strony męża :)
Daj sobie i malemu trochę więcej czasu.....

Ataa
skora do skory moze pamietacie, ze balam soe tego bo brzydzi mnie krew i to wszystko, ze zastanawialam sie by napisac w planie porodu by wytarli mi dziecko- nie zrobilam tego i jak tylko to maleństwo przestraszone wyladoalo na moim brzuchu to mnie rozwalilo... ogarnela mnie fala uczuc... nie doopisania ale zdecydowanie bylo to jeden z najpiękniejszych momentow w zyciu!

Myslalam o tym Ataa parę razy, ale nie miałam odwagi zapytać i miałam nadzieję że wrócisz do tematu sama z siebie. Cóż mogę powiedzieć. .ciesze się :)Wiedziałam że tak właśnie stanie i w Twoim przypadku :)

Sama przeżyłam to 3-krotnie, każdy raz był cudowny, a ten 3.szczegolnie bo dane mi było to przeżywać z mężem.

Nie zdawałam sobie sprawy aż do wczoraj ze prawie mnie to ominęło. .
Mąż opowiedział ze jedna z położnych zawiadamiala juz lekarzy,gdy tętno malego lecialo gwałtownie w dół a mi ustały skurcze parte.
Fakt,intuicyjnie rozumialam powagę sytuacji,wycisnelam małego chyba siła woli bo skurcz który w ostateczności się pojawił był bardzo słaby.
Bardzo niewiele dzieliło nas od cc czy innych komplikacji.

Juliax śliczna mała księżniczka z Twojej Hani.
Pisałem o pewnym skutecznym sposobie na problemy z laktacja i poranionymi mi sutkami, tez mam parę dni wyciętych z życiorysu. ..
Szkoda ze nie miałaś czasu zajrzeć na forum :/

kingullek idz w stronę światła ;)
Pepuszek - nie moczyć tylko delikatnie przemyć okolice woda gazikiem/patyczkiem.
U nas odpadł ciut za wcześnie, mam przemyć delikatnie Pyriseptem i przykryć jałowym kompresem.

Nadrobisz,czas szybko mija,ani się obejrzysz a będziecie na swoim. Dalej myślicie o przeprowadzce?
Ewee fakt takie to trochę dziwne połączenie,ale jednak calkiem udane. Pewne elementy się powtarzają np. Organizer uszyłam z tej samej tkaniny co klosz lampki czy na gałkach szafy jest ten sam wzór i kolor co na zasłonkach.

Trzymam mocno za skuteczna indukcje,oby po cewniku akcja solidnie się rozkręcila!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewczyny,
Ja tez chetnie sie dowiem czy polecacie jakas herbate na laktacje, mama przylatuje w srode i przywozi mi Inke, ponoc pomaga... Nigdy nie pilam, takze zobaczymy.
Czy ktoras z was uzywala pieluszek Tujours z Lidla? Maz dzisiaj kupil paczke na probe, wygladaja spoko, nie smierdza chemia, leza ladnie, ale sa dosc cienkie i zastanawiam sie czy beda chlonne.
Tymek spal w nocy tak jak w dzien niestety, budzil sie mniej wiecej co 2 godziny, teraz spi juz drugi raz... Chyba sie dziecie zaczyna regulowac. Ciekawe czy wroci do spania po 3,5 godziny...
Marta
Tymis 18.04

Odnośnik do komentarza

malaga82 - ja mam tak samo, po prostu blokada przed karmieniem publicznie.. a w domu taka zamknięta się czuję..
W lipcu jedziemy na wesele i tak się zastanawiam jak to rozwiązać, bo na sali z wózkiem ciągle to też tak nie bardzo..
no i muszę jakąś kieckę znaleś ;D
Dziewczyny, jak dobrze słyszeć, że nie tylko mój brzdąc wydaje niestworzone dźwięki podczas snu i nie tylko.. ale czy wasze pociechy, przez te dźwięki się budzą, bo mój właśnie często sam się budzi jak wyda jakiś niestworzony dźwięk.. /;
heltinne - jak byłam w szpitalu, to małemu sąsiadce z łóżka obok pępek odpadł a miał tydzień, położne i lekarka nic nie mówiły, że to coś złego, tylko przemywać dalej kazały.

Wy dziewczyny szukacie herbatek na laktacje, a ja ma dwie fontanny.. dosłownie.. aż mały nie nadąża.. /; raz mu nawet moje piersi przez przypadek głowę "obsikały".. niesprawiedliwość, że nie może każda mieć po prostu wystarczającej ilości pokarmu.
W sumie to się też tak zastanawiam nad tym koprem włoskim.. bo on niby działa laktogennie, ale też przeciw wzdęciom/rozkurczowo i może to by pomogło małemu..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...