Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki dziewczyny za odpowiedzi. Widocznie nie ma jednak reguły. Jedne maja jakies bole przed a inne nie. Indywidualna kwestia.
Swoja droga natura średnio sprawiedliwie nas traktuje. Jedne biedne się mecza po XX godzin i jeszcze wszystko konczy sie cc, a inne maja cudowne szczęście i rodzą szybko i naturalnie :)
Mogę miec tylko nadzieje ze bede należeć do tych drugich ;) i wszystkim dwupaczkom tez tego zycze.
I jeszcze takie pytanko na koniec - miala/ma ktoras z Was może takie uczucie rozwierania w pochwie?
Wczoraj wieczorem miałam wrażenie jakbym co najmniej pól dnia jakiś hardcorowy sex uprawiala (sory za porównanie). Zna może któraś to uczucie?

Odnośnik do komentarza

Aga779 jak sie cieszę , super ze Laura juz z Tobą jest .
Gratulacje. Widzisz a wczoraj wieczorkiem sie martwilas o ruchy . Dużo zdrówka dla was dziewczyny .
Marta dobrze ze to tylko obtarcia , podkurujesz sie troche i bedzie mozna ten sekret położnych wypróbować ;)
Czyli ty tez tak do laktatora jak ja podchodzisz :)
Ataa wydaje mi sie ze sutki mam ok , wiec poczekam z podłączeniem sie dobrej maszynki ;)
Kingulek Heltinne mi poleciła kupic sobie jakaś maszynę z europrisu albo z coopa wiec obserwuje promocje ale jeszcze nic nie znalazłam jak dotąd :(
ewee no to nie dość ze piękne to jeszcze tak szybko wykonałaś ten organizer ! Zazdro większe ! Ja juz piąty dzien ta karuzele robię a to nie jest nic skomplikowanego .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry! No prosze jakie wspaniałe wiesci przyniósł poranek :)
Aga779 gratulacje coreczki!! Super ze akcja tak szybko przebiegała.
Malaga mam nadzieje ze Ty również juz tulisz swojego maluszka :)

Magda1010 koniecznie powiedz lekarzowi jak się czujesz. Moze beda w stanie jakos szybciej pomoc na ten kaszel bo wyobrażam sobie ze moze byc hardcore'owo. Życzę abys jak najszybciej poczula sie lepiej!

Mi do opuchniec doszło dretwienie dloni :/ co dziwne. .. tylko prawej. Dzisiaj w nocy obudzialam sie ze 4 razy z tego powodu. Spalam na lewym boku a reka nie byla ani zgieta ani przygnieciona :/ jak dzis w nocy bedzie tak samo to jutro lekarza zapytam co i jak.
A jakby tego bylo malo to jeszcze male stawy w dloniach i stopach co raz bardziej bola :/
Mistrzowska koncoweczka - nie ma co :P

Simka nie wiem czy to to samo uczucie ale moze to maluszsk gmera przy szyjce? To jest takie klucie polaczone z napieraniem. ..

Miila synio cudny!! Slodziak z pieknymi usteczkami

Ehh... przez te dretwiejaca dlon totalnie sie nie wyspalam poniewaz zaliczylam jeszcze 1.5 h przerwe w nocy kiedy nie moglam zasnac. To już kolejny raz gdy narobie sie jao szalona w ciagu dnia a pozniej nocka slaba :/ dzisiaj lezakuje, a co!

Dziewczyny ktoreszyja lub planuja szyc podrzucam link do latwej zabaweczeki... bardziej dla starszego niemowlaka ale w koncu te nasze maluszki urosna :)

woreczki sensoryczne

Groszek mi mobil tez zajal wiecej czasu niz organizer. Bylo po prostu wiecej elementu do dopieszczenia ;)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ewee dzieki za odpowiedz. Może to faktycznie moja mala tam smyra. Jak dzisiaj mnie będzie to niepokoić, to zadzwonie do lekarki. Może cos podpowie ;)
A co do Twoich dretwień rąk, miałam to przez większość ciąży. Jakimś cudem teraz odpuścili ale bylo bardzo uciążliwe. Nie dość ze problem w nocy bo ręce i palce dretwialy aż do bólu, to w ciągu dnia bol się utrzymywał. Wspolczuje. To zespol ciesni nadgarstka. Ponoc najczęściej mija po porodzie ale tez nie zawsze. Ale jak widac nie ma reguły bo mi minelo jeszcze przed ;) mimo ze wciąż palce jak serdelki spuchnięte ;)

Odnośnik do komentarza

Aga779 gratuluję! <3<br />
Dzięki dziewczyny! W moich oczach jest taki piękny! Przypadłam, jak każda mama pewnie :)
Noc super, karmienie 1.30, potem o 5, powiercił się do 6 i kolejne jedzenie o 9 :)
Zaczęła mnie boleć rana jakby w środku i wróciło lekkie plamienie, ból głównie przy podnoszeniu się, chwilowy. Myślicie, że powinnam iść do gina czy to normalne? W sensie taki nawrót.

Odnośnik do komentarza

Miila, myślę że to normalne, może trochę się nadszarpnęłaś spacerki etc.To, że przez kakiś czas już się nie plami nie oznacza, że przez te 6 tyg plamienie nie wróci, taka fizjologia.
Ja muszę mega uważać, bo czuję się wyśmienicie i nic mnie nie ogranicza i słaśnie brak tej kontroli bywa groźny, wystarczy się przedzwignąć i już masz problem z wypadającą macicą, także w miarę możliwości się oszczędzam, jeszcze 5 tyg.Brzuch mam już płaski ale flak,trzeba go wzmocnić ;)
Jeremi, dłodki i bardzo szykownie ubrany młody kawaler :*

Gratuluję wszystkim Nowym Mamusiom❤️❤️❤️

Dziś Helenka, została oficjalnie zarejestrowana i dostała PESEL :)
Siedzę sobie, piję słabą kawę, zagryzam kantuczini z migdałami a bobas śpi i śpi,szok :D

Vena, Klara mini klonik mamusi :*

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ewee miałam dokladnie to samo. Spalam na lewym boku, prawą ręką luźno. A drętwiała jak diabli. Do tego w ostatnich dwóch tygodniach doszedł ból nadgarstka. To ten zespól ciesni nadgarstka. Męczyłam się bardzo, ale po porodzie w ciagu tygodnia prawie przeszło. Czasem jeszcze coś tam zdrętwieje ale ogólnie jest ok.

Skok rozwojowy ??? za rada położnej od wczoraj zmniejszam ilość mm by w ciągu kilku dni całkiem z niego zejść. Dawałam głównie wieczorem i w nocy.
Dziś po karmieniu o 24 dodałam 45 ml bebilonu. Pozniej maly obudził sie przed 5 - tylko pierś. Później przed 8 - tylko pierś. O 8 ważyłam przed i po karmieniu i zjadł 90 ml. Czyli nie tak źle z tym pokarmem moim.
Myślałam że obudzę go o 11 na kolejne jedzenie a on dojadał juz dwa razy..
Tak jakby ciągle chciał jeść. Do tego troszkę mu się ulewa po tym jedzeniu co wcześnie raczej sie nie zdarzało. Dodam że dzis skończył. 17 dobę życia. Boję się że znowu go nie wykarmię a myślałam że wychodzimy na dobrą drogę do wyłącznego kp.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Aga 779 gratulacje, ale sie uwinelas :)
Malaga trzymam kciuki, zeby teraz juz z gorki.
Jutro moja wymyslona data porodu, kiedys przeczytalam, ze 15-go urodzil sie Leonardo da Vinci i stwierdzilam, ze fajna data, ale nie moge sie nakrecac i nastawiac bo wpadne w bledne kolo. Wczoraj polozna mowila o tym jak wazne jest nastawienie i ze nerwy moga duzo napsuc i zachamowac.
Mowila tez o tym zeby sie nie nastawiac i nie bac ewentualnego znieczulenia (nie wiem skad wiedziala, ze planuje naturalny porod) bo u nich ponad 60% pierworodek konczy na epiduralu.
Opowiadala tez o badaniach jakie przeprowadzali i ze Polki ponoc bardzo dobrze sobie radza przy porodzie, lepiej niz Irlandki, ponoc wzrost, nizsze BMI, wiecej aktywnosci fizycznej w ciazy i przez to jestesmy silniejsze fizycznie i lepiej wypychamy (cokolwiek by to znaczylo)
A jesli chodzi o przyspieszenie porodu to panie z Pakistanu tancza a kobiety z Nigerii spedzaja czas siedzac na wiadrze.
Takie oto ciekawostki mam dla was z rana :) Czlowiek sie uczy cale zycie.
Milego babeczki
Marta 39t3d

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Opuchnięcia po 2,5 tygod porodu po kilku miesiącach wcisnęłam wczoraj obrączkę na palec. Jeszcze trochę ścisła ale myślę że jeszczez tydzień i wróci na palec na stałe.
Wiele razy pisałam że od grudnia stopy szerokie, wielkie, paskudne - też wracają do normy. Nie wszystkie buty już pasują ale obyło się bez dokupywania większych rozmiarów na wiosnę.
Z +13 kg został już tylko jeden do wagi sprzed ciąży ale zamierzam zrzucić trochę więcej co gdyby nie ciąża miałam uczynić w poprzednie lato :)

Brzuch za to wiotki i naprawdę brzydki. Ratuje sie w nocy majtkami z gorsetem który kiedyś mi poleciła Vena a w dzień pasem tylko na brzuch. Wchłania się ale to powolny proces..

Gratulacje dla nowych kwietniowych Mam!!! dużo sił :*
Jeszcze troszkę i wszystkie będziemy pisały o cyckach, karmieniu, kupkach itp. :)

A mój maluszek ssie i ssie..

Odnośnik do komentarza

Moje drogie.
Macierzynstwo zweryfikowalo wszystko, co postanowilam przed porodem. Nigdy juz nie powiem, ze sama dam sobie ze wszystkim rade. Ojj... fizycznie to tak, ale aby zachowac rownowage psychiczna ktos musi byc w domu. U mnie jest przez 2 tyg maz, codzienie przychodzi mama, siostra, tesciowa. Nigdy nie odtracajcie pomocy innych osob, chociaz mialyby zle zaladowac zmywarke lub pralke. Naprawde pomoc innych jest nieoceniona!

Druga rzecz, to wyprobowalam juz kilka rzeczy ktore moge wam goraco polecic. Lotion do mycia na sucho alphanova bebe sprawdza sie rewelacyjnie. Pupcia jest szybko czysta i nawilżona. chusteczki bawelniane dada z biedronki swietna rzecz. Ja w dzien myje pupcie woda lub tym alphanova. Chusteczek uzywam bardzo rzadko (super sa chusteczki tami z rossmana, nawet teraz jest na nie promocja). Krem na odparzenia nivea tez jest bardzo dobry.
Pije herbatke hipp na laktacje i femaltiker smak ma naprawde niezly. Pokarm jest i wydaje mi sie, ze nawet calkiem sporo. Jem wylacznie lekkostrawne zupy i pije ok 3l wody dziennie. W 9 dni od porodu juz wazne 9kg mniej, czyli mniej nawet niz przed ciaza. Wiec karmienie i dobra dieta to idealny sposob na zgubienie kg po ciazy!

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ewee ja wlaśnie też od paru dni budzę się ze zdrętwiałymi dłońmi, ból jak skórczybyk, ale zauważyłam też że częściej drętwieją mi stopy jak np. siedzę przy stole

GroszekNo w europrisie nie zawsze są, nie wiem od czego to zależy, a coopie obs chyba na tym dziale elektronicznym zawsze stoją. patrzę teraz na stronie, coś tam mają. jeszcze będę obserwować czy może na facebooku nikt nie wystawi jakiejś używanej w dobrym stanie na początek, może się trafi okazja :)

a ja wstałam rano z Moim, odprawiłam do pracy, przeczytałam co u Was i poszłam dalej spać :D swoją drogą nie wiem jak to działa, ale w nocy ani nie mogę zasnąć, budzę się co chwila i znowu nie mogę zasnąć, a jak się kładę nad ranem "na chwilę" to przesypiam spokojnie jeszcze te 4 godzinki bez większego wysiłku i budzenia w międzyczasie... korzystam póki mogę, a co!

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...