Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też było ciężko żucić palenie :) zaczęłam ograniczać jak odstawiłam antykoncepcję ale od razu udało się nam zajść w ciążę to na początku strasznie ciężko mi było. Zwłaszcza że mój mąż ciągle pali i szlak mnie jasny trafiał ze on mi mówi żebym nie paliła a sam kopci w drogim pokoju... koło 5 tyg przestałam palić całkowicie. Zaczęłam mieć mdłości i to pomogło mi być twarda ;) potem nawet jak widziałam kogoś kto pali kiedy jechałam autem obok to na samą myśl mnie mdlilo i strasznie moje męża gonił am ale nie udało mi się go namówić żeby rzucił... jeszcze bezczelnie mówi mi ze jemu jest ciężej niż mi było bo ja miałam dużą motywację... i powtarza ze oczywiście jak się pojawi dziecko to przestanie... jakoś nie wierzę ale zobaczymy obym się mylił :) w czwartek mam prenatalne ale jutro idę do mojego gin żeby zerknąć co u bombla i powiedział jak duży jest bo może się okazać że za duży na usg prenatalne...

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

witajcie kochane :) to moja pierwsza ciąża, termin mamy na 25go kwietnia
kiedy myślałam że nam się nie uda wróciliśmy z wakacji i jednak... zobaczyłam upragnione dwie kreseczki, ile ja się wypłakałam... a mąż zupełnie nie wiedział czemu - po prostu taka reakcja :)
mimo tego iż męczą mnie czasami wymioty, zapachy niektóre odrzucają to czuję się w porządku, pracuję nadal...
kochane, pozdrawiam wszystkie mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Secondtry Skarbie tak mi przykro. Jestem od Ciebie tydzień wyżej i ten ostatni był już całkiem znośny. Nudności są, ale wymioty już stopniowo ustąpiły (każdego dni trochę mniej). Zostały koszmarne migreny, ale może za 3 tygodnie i one się uspokoją. Wczoraj byliśmy pierwszy raz u znajomych na cały dzień, bo wszystkie wizyty były wstrzymane i skończyło się tragicznym bólem głowy, ale dzień był najlepszy że wszystkich od tygodni.
Jak Ty w ogóle stoisz z wagą? Leci Co na pysk, czy dajesz radę? Lekarza to nie martwi że wszystko zwracasz? Moja była przerażona. Wiem że na innych wątkach dziewczyny dostawały w trudnych przypadkach torecan. Podstaw może jutro jeszcze raz ten problem, bo to może odebrać człowiekowi chęć do życia. Też wiele dni płakałam, że mam już dość. Ile można tak cierpieć.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hej mnie znowu coś rozbiera a wszystko od niedoleczonych zatok. Tato dał mi 3 procentowe propolis wlewam to do nosa .Uczucie koszmarne ale chyba pomaga bo zchodzą takie żółto zielone złogi. Do tego bolą mnie dziąsła. Płukam szalwią i psikam propolis. Ja w każdej ciąży zaczynałam wymiotować po 3 miesiącu.Dzidziś uciska mi na woreczek i wymiotuję zółcią dlatego nigdy nie tyłam więcej niż 8 kg. Zbieramy się teraz połazić po lesie. Może jakieś grzyby będą

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

No to mi przez ostanie 3 dni pojawił się brzuszek :) bardzo delikatnie i w zasadzie ktoś musi mnie znać, żeby nie uznać tej wypukłości za wzdęcie, ale jest. W piątek byłam na zajęciach grupy badawczej dotyczącej wyboru sposobu rodzenia po cesarce to prowadząca dopiero na moje stwierdzenie, że jestem w ciąży powiedziała, że bała się zapytać, bo jest to mało widoczne.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Witam Was dziewczyny :)
U mnie pierwsza ciąża - 9 tydz. Maleństwo w czwartek miało 2,5 cm :) Mam pytanie, czy któraś z Was ma może wykryte przeciwciała przeciwjądrowe ANA1 i czy dodatkowo zrobione badanie ANA2? I czy któraś z Was mam przepuklinę międzykręgową odcinka lędźwiowego i czy daje już jakieś dolegliwości?
Pozdrawiam serdecznie

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Vena127
Secondtry Skarbie tak mi przykro. Jestem od Ciebie tydzień wyżej i ten ostatni był już całkiem znośny. Nudności są, ale wymioty już stopniowo ustąpiły (każdego dni trochę mniej). Zostały koszmarne migreny, ale może za 3 tygodnie i one się uspokoją. Wczoraj byliśmy pierwszy raz u znajomych na cały dzień, bo wszystkie wizyty były wstrzymane i skończyło się tragicznym bólem głowy, ale dzień był najlepszy że wszystkich od tygodni.
Jak Ty w ogóle stoisz z wagą? Leci Co na pysk, czy dajesz radę? Lekarza to nie martwi że wszystko zwracasz? Moja była przerażona. Wiem że na innych wątkach dziewczyny dostawały w trudnych przypadkach torecan. Podstaw może jutro jeszcze raz ten problem, bo to może odebrać człowiekowi chęć do życia. Też wiele dni płakałam, że mam już dość. Ile można tak cierpieć.

Dzieki Vena, waga nie spada bo wymiotuje jakies 30-40 % tego co jem. Non stop mam gingantyczne mdlosci:(( Torecan biore co kilka dni od 6 tc, srednio pomaga... moze czasem... Zdaniem lekarza nie ma nic na mdlosci tak silne... tylko czekanie, a dobija mnie to ze w poprzedniej ciazy mialam tak all the 9 long months... Wiec mam slaba persektywe i stad placz i brak zludzen... zazroszcze ze U Ciebie juz lepiej... ojj zazdroszcze i zycze Ci juz samych super dni bez migren. Ja mam dosyc takiej wegetacji...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Angi7 niestety nie pomogę. Mi w pierwszej ciąży wysunął się dysk i to tyle, a i tak z racji, że nie mogli sprawdzić, co się właściwie stało zapadła decyzją o cc.
Secondtry tym bardziej mi przykro. Trzymam mocno kciuki za poprawę. Jak potrzebujesz się pożalić to wiesz do kogo. Będziemy się wspierać całą bandą.

Zdrowiejcie Flawia, Kodomo Dziewczynki!

To u mnie rodzina męża już wie. Może ja dziś mam taki nastrój, że mnie łatwo urazić, ale przykro mi się zrobiło. Niby gratulują, ale tylko synowi, na zasadzie jaki to zdolny i że idzie w ich ślady (na marginesie oni 3 wpadki zaliczyli,a my planowo wszystkie dzieci mamy …) teść obleśne dowcipy sypał, jak to się dołożył do interesu, bo był w tym miesiącu jak zaszłam był z wizytą, a nawet nikt się nie zapytał czy u mnie wszystko w porządku :/ normalnie jakbym wylęgarką była. A nie jedno pytanie zahaczające o mnie było, czy planujemy później trwałe się zabezpieczyć przed kolejnymi ciążami … po prostu czuję niesmak :(

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

No nieźle Ci powiedzieli. Masakra. A tesciowie to zawsze będą za synem, heh. Ale skoro juz urodziłas im 2 wnukow no to chyba powinni zapytac jak sie czujesz.
U nas Ci co powinni juz wiedza, mama przerazona bo sie boi ze znowu wyladuje w szpitalu a ze zmeczona chodze przy 1 dziecku a co przy 2 bedzie. A tak to sie ciesza.
Ja mdłości od dluzszego czasu bezustanne przez sen tylko nie czuje, ale ze moja corka wstaje w nocy wiec ja sie męczę. Na 1 dzien odpuscily ale wrocily. No coz mysle ze moze chlopak bo zupelnie inaczej znosze te ciaze, przy corce mialam schizy bo zero objawow, a teraz troche tego jest. Mam intuicje.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Vena127 nie martw się i nie przejmuj rodziną, czasem coś palną bezmyślnie, tak to już bywa. U nas, może nie w rodzinie, ale wśród znajomych też czasami dziwne teksty, bo ślub mamy za miesiąc zaplanowany i jakoś wszyscy myślą, że z musu, bo dziecko, a nam się nie chce nikomu tłumaczyć, że nasze maleństwo zaplanowane i tak szczerze to mam to gdzieś, bo my wiemy jak jest.

I czekam niecierpliwie na kolejną wizytę, a to dopiero za trzy tygodnie, a ja już tak bardzo chciałabym wiedzieć, co tam u naszej fasoleczki słychać :)

Odnośnik do komentarza

Wiem, powinnam to olać, ale mam ciężki dzień po bardzo ciężkiej nocy i było mi przykro. Ważniejsze od tego, czy dziecko jest zdrowe było, że będzie spod znaku barana… i bynajmniej nie jest to dobry znak. Zupełnie nie dobrze wyliczyliśmy moment zapłodnienia. Czasem moja teściowa powoduje u mnie uporczywy ból głowy. Mnie się i tak trochę boi, bo jej odpalę co myślę, ale przeszła samą siebie, jak na dzień przed ślubem pytała córki, czy bierze pod uwagę rozwód … to czemu ja się jeszcze czemuś dziwię ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena127 nie przejmuj sie slowami, tym bardziej ze znasz tescia i tesciowa nie od dzis. Wiem ze to przykre, tym bardziej po tym jak duzo trudu kosztuje Cię ciaza. Pomysl ze wlasciwe osoby, czyli maz i prawdziwi przyjaciele rozumieja wszystko bez slow i ciesza sie z Toba.

Dzieki z wsparcie dla mnie, bede go duzo potrzenowac, bo wiem ze jestem w sytuacji patowej, jedyna szansa zeby sie lepiej poczuc to koniec ciazy.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuśki :)
Wczoraj robilismy 7 urodziny Synka. Balam sie jak to będzie,bo moje mdłości nie pozwalały na gotowanie i pieczenie... A tu niespodzianka! Od rana mdłości co prawda były,ale tylko delikatne i na spokojnie torcika mogłam zrobić i z gośćmi posiedzieć ;)
Ale cały dzień dal mi sie we znaki. Po 20:00 padlam nieprzytomna a rano obudzilam sie z tak potworną migrena,ze do toalety nie mogłam dojść :( i cały czas tak trzyma :(
Ten dzień nie będzie należał do najlepszych . :(
A na 11:20 lekarz. Mam nadzieje,ze podejrzymy troszkę naszego szkrabika :)

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Vena - zaczynam utwierdzać się w przekonaniu, że należałoby założyć na parentingu wątek o teściach w czasie ciąży. Moja teściówka np. gdy im powiedzieliśmy, to owszem- w pierwszym odruchu się ucieszyła, pogratulowała etc. Ale następnego dnia, gdy zostałyśmy same, teatralnym szeptem powiedziała: "Psstt, yo-anna, ale wiesz są różne metody antykoncepcyjne. Ja bym ci polecała wkładkę domaciczną bo działa do 5 lat (...)" Padłam :D Czyli, że co? W taki subtelny sposób chce mi przekazać, że więcej wnuków sobie nie życzy, a może z wyprzedzeniem broni integralności ciała swojego synka (bo noc wcześniej sobie żartowaliśmy, że kończymy z rozmnażaniem raz na zawsze i dlatego konkubent podda się zabiegowi podcięcia nasieniowodów). Ehhh teściowie, bez nich byłoby tak nudno :D
Ensueño- trzymam kciuki za badanie! Ja prenatalne mam w środę i już zaczynam się stresować (jakieś złe myśli zaczynają kiełkować, ale mam nadzieję, że to tylko taka ciążowa paranoja...)

http://www.suwaczki.com/tickers/6sutgov3q6ypds4d.png
http://www.suwaczki.com/tickers/ojxe9vvjc0yguate.png

Odnośnik do komentarza

Miila to moze jakis wizyta u pulmunologa? Uspokoisz sie troche, a wiem ze stres nie pomaga przy astmie i klopotach z oddechem. Wszystko bedzie dobrze z dzidziolkiem, zobaczysz:)

Ensueno fajnie ze mialas dobry dzien i urodziny sie udaly. Zadroszcze ze mozesz przespac cala noc, mnie budza mdlosci albo wymioty co godzine, każda noc jest dla mnie koszmarna! Zycze jednak w miare dobrego dnia.
Masz jakis sposob na mdlosci?

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

yo-anna No współczuję teściowej, masakra jakaś. Ludzie mają tupet!

Ja nie mogę się skarżyć, reakcja rodziny i przyjaciół cudna, wszyscy dobrze nam życzyli. U teściów szczególnie duża radość, bo bali się ze po pierwszej ciąży już nigdy nie zdecyduję się na kolejną ciąże, a chcieli żebyśmy mieli dwójeczkę. Jak mąż wyjeżdża w delegacje, teściowa na zmianę z moja mamą przejeżdżają opiekować sie nami. Zakupy gotowanie, opieka nad synkiem, mam za co dziękować.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Ja na samą myśl o powiedzeniu tesciom mam dość, wiem, ze sie beda cieszyc, ale zaczna sie "dobre rady" i czuję, że już nie będę sie powstrzymywac przed mowieniem tego co myślę i ich pierdzieleniu, więc mogą się zdziwic :-D my w srode i sobote prenatalne, boje sie jak nie wiem.
Miila myślę, ze najlepszym wyjsciem jest szybka wizyta u lekarza. Jakie leki bierzesz? Tez jestem astmastykiem od dziecka, ale na szczęście teraz daję radę, za to atopia daje mi się we znaki.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...