Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak pisalam Kasiu,że każdy inaczej gada co do tego rozszerzania diety,a tak naprawde wszystko zalezy od Ciebie.Dobrze,że nie ma egzema :) u nas sie znowu pogorszyło chyba przez te ciepło,tu chyba nie chodzi o mleko a cos innego go uczula...w sumie Staś też taki pulchniutki ale taki kochany :) daj znac jak noc :p a i jak Michał po szczepieniu?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3khlifs3pd.png

Odnośnik do komentarza

Madzialena, pani doktor stwierdziala tak po wyglądzie dziecka. Cytuje: Bo on taki duży, sama pierś to na pewno dla niego za mało.
Pixi, kobietka na oko po 50 jest. Pediatra ze Staszica, taka blondynka.
Chyba zdam się na matczyną intuicję i poczekam jeszcze z miesiąc z podawaniem papek, a przez ten czas nadal będę zaciekawiać Antosia naszym jedzeniem przez wąchanie i polizanie ;)
Kasiu, dobre wiadomości po wizycie u pediatry ;) główka się tez na pewno zaokrągli, 6 tygodni to dużo czasu :)
A próbowałaś kłaść sobie Michałka na brzuszku na swoich udach? Koleżanka fizjoterapeutka polecała kiedyś taki sposób na niechętne dzieciaczki ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvi09kxjaamp3m.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasiu dobrze, że trafiliście w końcu na fajną lekarkę i że to nie egzema:)
Dziewczyny, zgłupiałam już z tym rozszerzaniem diety...
Vera czekamy na info co powie Twoja lekarka:)
Ewelajna no dziwna diagnoza tej lekarki! Kurcze przecież jak ładnie przybiera to co z tego, że jest duży, jesteś w stanie sama dziecko wykarmić to przecież tylko dobrze dla niego. Ah jak mnie denerwują te ich diagnozy na oko:P

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsv2n0aa8rl7fnu.png

Odnośnik do komentarza

My wczoraj byliśmy na szczepieniu. I w sumie synek obudził się w nocy z wielkim płaczem, nie mogłam dotknąć mu nóżki. chyba bardzo go bolała :( podałam panadol i zasnął.

Pani doktor mnie trochę zmartwiła, bo sprawdzała mu kości czaszki i stwierdziła, ze miękną mu kości. Przyłożyła moją rękę do kości i rzeczywiście można ją było wgiąć.... Dziś jedziemy na oznaczenie poziomu witaminy D. Tak się martwię :(((, bo dodatkowo nie przybrał wiele na wadze, 700 gram przez ponad miesiąc) choć karmię go mm. Mam nadzieję, ze będzie dobrze.
Pozdrawiam wszystkie mamy, których dzieci mają problemy ze spaniem ;)
Kasiaaa, cieszę się, ze wizyta u dr wzniosła troszkę optymizmu!

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny! Ja bywałam tu wcześniej, ale potem forum przygasało, rzadziej byłam bo obowiązków przy mojej trójce pociech (6l, 2,5l, 4 m-ce), a i odpowiedzi innych pojawiały się zanim ja zdążyłam :)
Teraz jest kilka temat, w których coś mogę rzec z perspektywy mamy z "jakimś doświadczeniem" ;)
płaska główka starszy miał dość mocno, fakt-mało kładziony na brzuszku bo nie lubił. Ja sklerotyczka zapomniałam często o vit.D a urodził się jesienia,wiec naturalnej też nie miał za wiele. Przyjęłam, że trudno, są gorsze wady, bo kaski drogie i w Berlinie były. I wiecie, zwracać szczególną uwagę i po ok. roku nagle widzę że prawie okrągła :D Dziś nie ma śladu placka :)
rozszerzanie diety przy obu synkach (karmilam kp) zrobiłam to samo, czyli na 4 m-ce dałam skrobane łyżeczką jabłuszko (dosłownie 1/4 łyżeczki bo i tak więcej nie chcieli :)) Zaraz potem włączyłam swoją zupke z ziemniaka i marchewki. Chyba gdzieś ok.5 zaczęłam dodawać 1/2 łyżeczki kaszki manny jak się gotowała zupka. Słoiczki też dawałam, tylko (nie zlinczujcie mnie) minimalnie solilam, bo skoro dla mnie były wstrętne, to nie chciałam tego dawać dziecku :) Żeby nie przedłużać już- dziś moi chłopcy jedzą właściwie wszystko (starszy zaczął niestety wybrzydzac jak poszedł do przedszkola, tak robiły tam inne dzieci). Może to moje szczęście, ale na razie nie mają na nic alergii.
Jeszcze coś odnośnie późnego wprowadzania pokarmów. Koleżance było wygodnie na kp i zaczęła dawać inne rzeczy dopiero chyba ok.8 m-ca. Miała spore problemy, bo mały się strasznie dławil zanim go w końcu nauczyła.

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny oj dawno mnie tu nie było i teraz pora nadrobić zaległości. Moja pani pediatra stwierdziła że corcia za mało przybrała na wadze a ma 6.320 kg wedle mnie jest ok a wasze pociechy ile teraz ważą i dodam że karmię piersią. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Mata89 wg siatki centylowej w mojej książeczce zdrowia Twoja córcia jest idealnie w środku siatki. Pytałam ile miała na ostatnim ważeniu, bo ważne żeby przybierała. Jeśli miała blisko obecnej wagi, to może to zaniepokoiło lekarkę, że jest za słaby przyrost. Do 4 m-ca powinno być ok.150-200 g na tydzień. Następne miesiące ok. 100-150g. Nie wiem jaka duża urodziła się Lenka, ale powinna podwoić wagę między 4 a 6 mies. Jeśli masz prawidłowe przyrosty a mała nie krzyczy z głodu, to nie wciskałabym cycusia na siłę ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza

Mój synek ma teraz skończone 17 tygodni i waży 6350g bez ubrania i zmierzono go na 69cm, a wcale nie wygląda na chudzielca. Je często ale też robi kupy 2-3 razy dziennie nawet, więc pediatra nie radziła się spieszyć z rozszerzaniem diety. Jak widzi jak ja jem to jest zainteresowany, więc może mu się to spodoba ale na razie sam nie siedzi no i nawet smoczek wypluwa, chyba że go dostanie w półśnie, więc z przełykaniem też mogłyby być klopoty. Tak jak już któraś z Was tu napisała, zaufajmy swojej intuicji i róbmy tak, żeby nam i dziecku to pasowało. Nic na sile. Podobnie jak z pierwszymi spacerami :) Ach, kiedy to było...

Odnośnik do komentarza

Ehhh u nas noc nieciekawa.... bidulek meczy sie po szczepieniu. Ostatnio nic mu nie bylo a teraz nie chce jesc i jest troche rozpalony. Nie podaje mu jeszcze nic bo 37.2 to nie jest jakas wielka.goraczka ale marudzi.... i sam nie wie co chce z rak nie schodzi.... nie usnal duzo wczesniej wczoraj tak jak planowalam ale to przez to szczepienie. Mam nadzieje ze juz jutro bedzie lepiej....
MAMUSIA 2016 kurcze trzymajcie sie. Na pewno wszystko bedzie dobrze. Z tym malym przyrostem wagi to sama nie wiem..... moj Michas przez 2 miesiace przytyl 2 kg ale on to ma apetyt...... wazy 8400g. Niby nie jest za duzo ale tez jak sie pytalam czy moge zaczac dawac mu niedlugo jakies soczki do picia to powiedziala ze nie bo i tak dobrze wyglada i nie potrzeba mu dodatkowych kaloriiiiiii.... tylko woda.....
Moze zwieksza Wam ilosc wit. D3 i na pewno bedzie ok :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72596.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...