Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

czarna ja tez zawsze marzylam o 2 dzieci a teraz raczej predko sie nie zdecyduje. Takiego dola psychicznego nie chcialabym przechodzic 2 raz. Ciaza to dla mnie byl najlepszy okres w moim zyciu, czulam sie wspaniale fizycznie i psychicznie. I wyjatkowo podobalam sie sobie. A teraz czuje sie i wygadam jak wrak czlowieka. Juz nie placze, ale jest mi strasznie ciezko to wszystko ogarnac.
Codziennie dziekuje bogu za grzeczne dziecko, bo on naprawde jest bezproblemowy w obsludze. Je I spi. Malo placze, jedynie jak gazy go mecza a mi i tak jest ciezko.... ja jakos nie umiem zlapac wiezi z dzieckiem. Tak jak pisalam poprzednio to moj maz ma wiecej instynktu macierzynskiego niz ja. Jakos inaczej sobie to wszystko wyobrażałam. Bardzo chcialabym aby to zupelnie inaczej wygladalo.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

pieluch z lidla któraś pytała. ..u nas mały po nich ma straszne odparzenia. Kuba robi dużo kup a w tych pieluchach ( w innych tak nie ma) strasznie mu się tylek przyklejal i po 2 dniach zrobiły się odparxenia z którymi nie możemy sobie poradzić. Wietrzymy się kilka razy dziennie po 1h. Od wczoraj przemywamy tylek w roztworze Kali i smarujemy linomagiem bo bepanthen był za słaby. ..

Odnośnik do komentarza

sima gratulacje;)) problemy to nie brzmi dobrze, ale nagroda duza i sliczna, wloskow duzo;)) marudna, no wiesz wyrwali ja z cieplego brzuszka i zmeczona ;))

Ja na odparzenia u corki dawalam make ziemniaczana 2 dni i nie bylo a potem profilaktycznie sudokrem, oczywiscie pozniej juz bez chusteczek sama ciepla woda. Teraz uzywam synowi chusteczek ale odrazu sidicrem bo duzo kup.

Anna ta dziewczyna z tego co mowi mama to co chwila podrzuca bo to kolezanki z ta mama, mama sie cieszy bo taka dzidzia z babcia. A tamta to imprezowa i jedynaczka. Moj maz stwierdzil ze potem wszyscy znajomi ich tak samo beda bo przeciez oni tak to i oni moga.

Ataai Heltinne moj maz po 1 porodzie nie chcial z rak wypuscic, tak czul mocna jakas wiez, a teraz teraz chce tulic ale 1, zmeczenie 2, on z corka ja z synem i na odwrot, 3, tak mnie to krocze denerwuje ze nie mam ochoty na tulenie ale daje sie przytulic.
Kurcze juz dawalam lod bo tak mi wargi sromowe opuchly.
Moze to po tych spacerach tak duzo leci odchodow podrazniaja i boli . I tak musza zleciec.

Dzisiaj bedzie grill, jadlyscie juz cos z grilla? Ja wezme od corki takie 2 drozsze cienkie paroweczki. Boje sie ze kielbasa bedzie ciezkostrawna. Mowie Wam ja na obiad jem zupy mleczne a tak to sok pieczywo i jogurty. Jablko jem cale i nic malemu nie jest.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

simagratulacje! Ale słodki włochatek; )

melly wrzuć sobie rybę na grilla na foli alu...ryby można do woli. Nic małemu nie będzie.

Ataa ej....nie bój się własnego dziecka. Krzywdy mu nie zrobisz na pewno!
Pamiętam jak w szpitalu położne mi mówiły ze widać ze to moje kolejne dziecko bo się go nie boje. .....byłam zdziwiona jak się można bac własnego dziecka. ..a potem przewijalam i przebieralam dzieci koleżanek z sali bo tak się bały. ....ale nie na czego!
Najlepszym sposobem na szybkir ubranie dziecka jest nawijanie rękawów na palce jak przy zakładaniu pończoch żeby nie przepychac rączek przez cały rękaw a potem najlepiej turlać dziecko na boki na przewijaku żeby podciągnąć body na plecach czy założyć dobrze spodenki. Potem to już będziecie po ciemku zmieniać pieluche!

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Taak na szybko napiszę, bo czuję sie za przeproszeniem jak kupka gówna (ale za to najszczęśliwsza na świecie). Wczoraj ok godz 23.00 wrocilismy do szpitala ze skurczami co 2-4 minuty. Rozwarcie sie nie ruszylo, trzeba czekac. Odeszly wody, lalo sie ze mnie dlugi czas, skurczybyki niepozwalaly mi nawet oddychac, a na znieczulenie duzo za wczesnie. Tak dobujalam sie do godziny 5 rano, kiedy nagle przyszly skurcze parte. Nagle z 2 cm zrobilo sie 10cm, migiem na sale porodowa i po jakichs 20 minutach na swiat przyszla Wiktoria- 50cm i 3465g czystej słodyczy. Nieslubny wsparciem mi byl i opoka i chyba bez niego nie dalabym rady... a teraz po 30 godzinach bez snu (dodam jeszcze ze po porodzie zemdlalam na chwile)moze w koncu uda mi sie na chwile zmruzyc oko...

aaa moj ssaczek jest pokinco bardzo grzecznyni pieknie chwyta cyca ;)

Szpital super, polozne jeszcze lepsze. Zdjecie Kurdupla pozniej, bo jeszcze sie nie umylysmy ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Kingullek, Simka, gratulacje!!!!❤️❤️❤️

Hela ma problemy ze zrobieniem kupki, tzn tak w ogole jest mega spokojna i robi qpe co 2 dxień, ale tego 2 dnia , jest poddenerwowana, pręzy się, chwyta nerwowo cyca, placze przeraźliwie.Masujemy jej brzuszek , uginamy nóżki i wtedy idzie mega kaka, wczoraj z rozbryzgiem na meblach, naprawdę sporo tego.Dziecko po wyproznieniu się anioł.I tak co 2 dni...
Po biogaia zauważyłam lepszą konsystencję tych kup, są jednolite bez śluzu i takich grudek.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Sima śliczna kudłatka . Namęczylaś sie w czasie porodu ale zgadzam sie - nagroda zacna ;)
Anawee no jest nam cieżko , ale jakoś pocieszam sie ze każdego dnia rośnie sobie zdrowo i będzie tylko lepiej . Ja czasami chciałabym moje stare życie ale potem sobie myśle ze takie jakieś puste ono było ... Czegoś brakowało ... Ja za duzo nie wyobrażałam sobie jak to będzie po porodzie . Chyba odzywałam te myśli od siebie ;)
Ciąża była dla mnie przyjemnym stanem w porównaniu do teraz . Wyglądam i czuje sie nie za szczególnie :(
Co do drugiego dziecka , Oliver ma dopiero 13 dni tak wiec mAm jeszcze sporo czasu na zastanowienie sie .
Ja jestem jedynaczka i chciałabym mieć dwoje dzieci .
Milla u nas tez szumiś o dupę potłuc

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

kingullek,sima gratulacje dziewczyny!!! Maluszki są juz z Wami :) dużo zdrowka dla Was i dzieciatek :*

Dostalam ze szpitala dokument z przebiegu porodu,wysłali poczta.

GroszekNo,PaulinaNo dostalyscie?

W PL tez się coś takiego otrzymuje?

Zrobilam fotke...długi zapis... ;P

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47303.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

simka gratulacje! Śliczne, włochate maleństwo!
kingullek gratulacje, odpoczywaj, ale pamiętaj, że czekamy na fotkę:)
Anawee bądź silna, wiem, że nie jest łatwo, ale damy radę.
Groszek a my dostaliśmy drugiego szumisia w prezencie... Teraz Tymuś ma dwa w głębokim poważaniu:/
Kolki. *!#/@;#&*#!!!!!!!

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Kingulek sima gratulacje, tulcie swoje maluszki i odpoczywajcie :)

Heltinne ja ten przebieg porodu omawiałam z polozna i dostałam razem z wypisem ze szpitala :) faktycznie duzo mieli do pisania u Ciebie :D jak piersi i Marcelek?

Melly a wy kiedy z Wojtusiem jedziecie ta rączkę badać?

Miszka współczuje kolek :(

Odnośnik do komentarza

Kingullek oh super;)) gratulacje;) co my bysmy bez tych mezow zrobily;) zdrowka i sily.
Paulina milo, ze pytasz. 13 maja w piątek. Troche mnie denerwuje, ze ciotki z tesciowa na czele gadaja ze to male cos bagatelizuja, ale chyba zadna nie chcialaby miec nic pomiedzy palcami. Ja sie przyzwyczailam ale on tak biednie z tym wyglada.

Drugie dziecko, dziewczyny to powazna decyzja. Ja nie zaluje ze mam roznice 20 mies, bo to rzutuje na przyszlosc ale teraz jestem taka rozbita. Nie mam czasu tyle dla corki, ona z mezem i babcia na dworze, potem przychodzi i mamy godzine dla siebie o ile Maly spi, czasami rano jak Maly spi, tak wszystko zalezne od karmienia i nie wiem jak dam rade jak zostane z 2 sama. Eh. Troche doluje ale z drugiej str nie chce zeby ten czas mijal, bo Wojtus taki malutki.
Ja po porodzie jakas taka, tu niby pomalowana niby wlosy dobrze itd ale krocze cierpi, wczoraj przykladalam lod, plus telepie mnie z zimna dopiero po 10 dniach. Slabo mi. Normalnie Wojtus jest karmiony itd ale przy corce czuje sie jak wyrodna matka;((

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Mellywłaśnie się zastanawiałam ostatnio jak Ty sobie sama dasz rade z dwójką dzieci przy tak małej różnicy wieku karmiąc jeszcze do tego piersią. U mnie jest 5 lat i ja czasem się poddaje i moja mama zabiera syna do siebie bo tego nie ogarniam. Nic nie zrobię. ..śniadanie jem w południe w biegu nie mowiac juz o ugotowaniu czegokolwiek czy nastawieniu głupiej pralki.....pasowalam do tej pory dwa razy kiedy byla u mnie mama.Mój mąż nie miał ani jednego dnia wolnego dla nas a w weekendy i święta tez czasem musi pracować. Chyba wyjścia nie będziesz miała i teściową o pomocy poprosisz. ....

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Serio tak nie wyrabiacie z czasem? Ja pomimo 3 dzieci, starszym też trzeba poswiecic sporo uwagi, serio, serio! Hela w chusie, ogarnelam kuchnię, siebie, zrobilismy domowa pizze na obiad, zaraz jeszcze pransko.Mloda spi w tej chuscie, w razie glodu cyc na podoredziu.Jestem mobilna, w tym czasie poprasowałam Helence ubranka jeszcze, da się wierzcie mi, tylko dzieciak musi być blisko :D

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Melly - podziwiam, bo taka dwójka szkrabów to ogrom pracy.

I ja dołączam do grona osób niewierzących, że mogłabym mieć jeszcze jedno dziecko..a marzyła mi się 3! W sumie nawet jak myślę, o porodzie.. o tych nieprzyjemnych chwilach ciągłego płaczu.. to czasem się zastanawiam po co to mi było..eh..
ale ten Brzdącowy uśmiech jak go przytulam.. to wtedy tak ciepło na serduchu.. i okropne wyrzuty, że tak czasem czarno myślę.. trudno sobie z tym poradzić..
A wiecie Dziewczyny, że nie umiem go na brzuszek przewracać.. położna mi pokazywała i przy niej to po prostu panika i paraliż..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Flawia wszystko się da, jeśli nie ma się alternatywy. Wiek tez gra rolę. ..
Między moimi młodymi jest różnica 2 lat. Nikt nie pomagal, byłam sama bo Ślubny w Norwegii, mama i siostra pracujące.. .I tak przez 2 lata.
Jakoś to ogarnialam, fakt że 99% czasu poświęcalam dzieciom i na obowiązki domowe.

PaulinaNo Marcelek grzeczni utki, nawet dzieci dziwią się ze aż tak...Regularnie co 1,5-2 h budzi się głodny jak mlody wilczek, po każdym karmieniu robi solidna kupkę i śpi sobie słodko dalej :)
A piersi jeszcze nie wygojone :( no i kamienie ale pod kontrolą.

Niestety chyba doszło do zakażenia dróg rodnych,sporo na to wskazuje. ..Pomimo przesadnej wręcz higieny itd. Jutro, jesli się nie polepszy,muszę wybrać się do lekarza. Pewnie bez antybiotyku się nie obędzie :/

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewczyny
I ja pozwole sobie troszke ponarzekac... Dzisiaj moj pierwszy dzien samej i maly zdecydowal,ze spanie jest bez sensu... Od dziesiatej rano usnal tylko raz na pol godzinki i ciagle narzeka... Nosze go, karmie, bawimy sie, skaczemy na pilce, bylismy na spacerze (musialam go wyciagnac z wozka i niesc bo tak wyl)
Moze teskni za tata? Oczko juz bylo prawie zagojone a widze, ze teraz wiecej ropy znowu, musial sobie lapka naniesc.
Mialam nie uzywac smoczka, ale chyba wyciagne bo wydaje mi sie, ze on chce bardzo ssac... Kurcze szkoda mi jego i siebie.
Kobiety z rozpuszczalnymi szwami pytanie do was, jak to rozpuszczanie sie objawia? Ja od wczoraj mam cala wkladke w takich zolto pomaramczowych plamach, nie sa to uplawy ani krew i sie zastanawiam czy to szwy?
Dzieki i wszystkim duzo cierpliwosci, Melly i Heltinne - zdrowia intymnego zycze
Marta

Odnośnik do komentarza

Chusta odpada! Nie dość że całe życie mam wielkie cycki to teraz w rozmiarze 80K! Dla mojego kręgosłupa to już za wiele.
Zresztą wydaje mi się ze dziecko strasznie się przyzwyczaja do takiej bliskości i potem trudno jest je choć na chwile odłożyć nie mowiac juz o spaniu w nocy w swoim łóżeczku bo nie wyobrażam sobie spać z dzieckiem.
Ja muszę mieć podziwlony czas tylko na dom syna córkę i chociaz godzinę dla siebie.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

hm.. fajnie masz heltinne - mój wypluwa smoczek, więc tak go nie uspokoję.. próbowałam kilka końcówek, różnych firm - myślałam, że może tego to wina), no ale po prostu nie chce i tyle.

ja do narzekań jeszcze Wam dopowiem, że masakrycznie antykobieco się czuję.. ten wał skóry na brzuchu.. brak jędrności.. poza tym.. wczoraj jak byliśmy z mężem w łazience to z moich piersi zaczęły lecieć mleczne fontanny (dosłownie! do przodu jakby brały udział która dalej).. super romantycznie i kobieco się poczułam.. takie to przytłaczające..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...