Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej nadrabialam 2 dni, teraz na\chwile usiadlam wiec cos naskrobie.
Dzieje sie u Was widze i nowych mam przybylo, oj sie bedzie dzialo w kwietniu. Znowu spotkalam\Jasia juz ich za duzo musze meza przekonac ze imie sie robi popularne.
A nie wiem czy tez tak macie ale ja cos dluzej porobie to zaraz padam musze usiasc i znowu nie wiem czy to z racji opieki nad dzieckiem czy ogolnie taka jest 2 ciaza.
Ja juz rozmyslam co kupic na\swieta dzieciom w rodzinie i corce bo pozniej beda inne wydatki, bo\do\porodu zostana raptem 4 miesiace.
Jeszcze przed swietami robie rodzinna impreze mus to mus ale nie wiem jak\dam\rade impreza, swieta i Sylwek.
U Was tez w sklepach juz mikolaje itp.? Masakra.
Co do mdlosci, wrocily o\dziwo pomaga kostka czekolady mimo ze nie mam\ochoty na slodycze, ziemniakow nie moge nawet czuc i robie wszelkie\zapiekanki krokiety byle nie ziemniaki i\kasza.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry masz rację, taka przyjaciółka to skarb. W ogóle w moim najbliższym otoczeniu wszystkie już mają dzieci, ja będę na końcu że tak powiem. A właścicielka wózka ma 1,5 rocznego chłopczyka, i trzyma kciuki żeby u mnie też był chłopak:) Oni więcej dzieci nie zamierzają miec, także chętnie się już pozbywa wszystkiego. Wózki są faktycznie masakrycznie drogie, zwłaszcza te porządniejsze/fajniejsze. A to tylko początek wydatków.
Melly ja też tak mam, że jak coś porobię to szybko się męczę... Miałam ambitny plan popracowac do wiosny, ale widzę że to będzie nierealne... muszę szefa pogonic, żeby szybko jakieś zastępstwo znalazł i zatrudnił !

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ewkamarchewka

Przyznam,ze tez jestem przeziebiona i cieknie mi z nosa. Stwierdzilam perdziele i psikam Oxymetazolin 0.5mg/ml.

Wczoraj wspominalam o migrenie i juz dzis mnie cos bierze...jak na raxie poszedl w ruch apap.

Agabalbina wrozka nie jestem ale poprWie Tobie humor. Od kiedy jedtem w ciazy to snia mi sie porabane sny,a seks to temat przewodni.w normalnym zyciu sen z seksem przelozyl by sie na dobry seks po przebudzeniu. A tak to jakos cos nie idzie,jak moj maz nie zrobi czegos glupiego(wg mnie...irytacji ciag dalszy) to mi sie odechce,a jak co i jak to przyjemnosc nie tak duza bo sucho i sucho,a ciasno (normalnie jestem znowu dzieica:p)

A co do badan. Mam dla Was ciekawostke. Mieszkam w Holandi i tu zadnych badan nie robia choc kazdy z przymusu prywatnie ubezpieczony. Jest tylko polozna. Pierwsza morfologia w 12tyg...co to jest toksoplazmoza,a cytomegalia???? Mocz,a po co?kolezanka ani razu nie miala moczu przez cala ciaze i skonczylo sie to stanem przedrzucawkowym....to ja madra sama bede robic bo jak chce to i moge ale u lekarza rodzinnego...a on pyta -a cos sie stalo,cos boli?Masakra

Secondtr poplakalam sie...bananowy paw.:)Wiem....ze jestem straszna,wiem ze pawie sa nieprzyjemne ale przyznaje rozbawilo mnie to:)duzo sily dla Ciebie bo czytalam ze massz ciezko:*

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny, u mnie od wczoraj sajgon, młodszy ma średnio 38°C i nie nie opuszcza mnie na krok … mały, śnięty smerf :( jak już w końcu wieczorem usnął to rura do marketu po truskawki, bo tylko to je.
Co do pawi, to wieczorem był ma widok męża … jego mina bezcenna ;)
A na poważnie, to po prysznicu otworzył drzwi do łazienki, jak poczułam jego żel pod prysznic to już mnie mdłości chwyciły, mówię, że trzeba dać lek małemui musi przytrzymać go … dawanie leku 20 sek. zapach Axe istna tortura. Biegiem do łazienki tam dramat, bo para plus ten zapach, biegiem do drugiej … ledwie na zakręcie się wyrobiłam … i mąż który za mną podąża i pyta się co się dzieje ;)
Efekt: 20 min w otwartym oknie dla uspokojenia żołądka, cała noc torsji na zmianę z mdłościami, kac moralny męża i obietnica zakupu nowego żelu pod prysznic ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Melly u mnie na razie sezon na Halloween, za tydzień jedziemy w sobotę z dziećmi na nawiedzony pociąg i kupić dynie ;)
Później po drodze święto Dziękczynienia, drugie urodziny najmłodszego 13 grudnia i Boże Narodzenie … czas minie jak z bicza strzelił.
Mój straszy syn robi już zamówienia do świętego Mikołaja … chce LEGO z supermenem. Mamy mieszane uczucia z mężem, ale dzieci w przedszkolu już mają i w sumie syn rozumie, że to co robi supermen to tylko bajka, nie można tego robić, bo ludzie mogą ucierpieć… najlepsze jest to, że poznał super- bohaterów nie oglądając żadnego filmu z nimi… co robi towarzystwo innych dzieci i naklejki. Chyba przestrzeniemy walczyć z wiatrakami i dostanie to LEGO plus zabawkę niemowlaka w ramach przyzwyczajania do większej rodziny …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ewkamarchewka ja miałam, że tu w Stanach ciąża jest po macoszemu prowadzona…
U mnie też co do zasady położna prowadzi ciążę, ale ja mam wysokiego ryzyka, więc na szczęście lekarz. USG, jak dobrze pójdzie będą pewnie trzy na całą ciążę: czekam na ostanie połówkowe 12 listopada. W poprzedniej ciąży miałam całe dwa oba tzw genetyczne czyli w 12 tc i 20tc.
Skoro mam cukrzycę w wywiadzie w poprzednich ciążach, to po wyniku na czczo przekraczającym 92, nawet nie robili dalej z obciążeniem ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

I coś co mi wpadło w oko
http://otulacz.pl/sklep/
Obaj moi synowie byli bardzo spokojni kiedy ich się mocno otuliło, problem był tylko taki, że jak skończyli 2 miesiące, żaden otulacz nie utrzymał się po jedym machnięciu nogi, teraz zaopatrzę się w coś takiego … tylko zrobię go sama, bo znalazłam wzór na sieci i materiał na 3 kosztował mnie 30pln… krakowski centuś, bo w sumie córka może mnie tolerować otulania, a na ulewanie fajnie móc zmienić na czysty.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

@Vena - właśnie czytałam o tym otulaniu w książce dr Karpa 'najszczęśliwsze niemowle w okolicy', także jak najbardziej jestem za czymś takim i rozumiem po co się to robi :) ja kupię chyba po prostu otulacze bambusowe albo muślinowe w kształcie prostokąta czy kwadrata i będę sama zawijać - potem się przydadzą jako cieniutka kołderka na lato :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny z wrażenia po badaniach usnęłam... od rana stres, w dodatku jak mąż podczas badań się popłakał to mnie kompletnie rozczuliło, tyle myślałam, tyle stresu i wszytko jest w porządku, za tydzień będzie wynik z krwi :)
rączki, nóżki... całe 7 centymetrów miłości, do teraz mnie trzyma taki stan zawieszenia, mam uśmiech na twarzy który mi nie znika :)
obok miejsca gdzie parkowaliśmy akurat było pepco... oczywiście kupiłam maluśkie ubranko :D

monthly_2015_10/kwietnioweczki-2016_37308.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny !! I mnie spotkało to ze nie mam w czym chodzić A że mrozy coraz większe to trzeba się zaopatrzyć...
W ten weekend mam wesele. Kompletnie nie wiem co ubrać pod sukienkę żeby nie było mi zimno i dodatkowo żeby to jako tako wyglądało.. ehh..
Dziś jadę na zakupy po jakieś legginsy bo i spodnie na gumie zaczynają mi przeszkadzać...
U mnie od dziś 16 tydzien. Brzuszek coraz bardziej widoczny A jak się najem to już w ogóle 8 miesiac :p

Odnośnik do komentarza

Cześć Kwietnióweczki!
Ja z Majóweczek. Termin na 8 maja, ale kto wie ;) Stwierdziłam, że zerknę, co tu u Was się dzieje. Duuuużo Was już!
@Ewkamarchewka, szkoda, że nie jesteś zalogowana. Ja też mieszkam w Holandii, ale mi już krew pobrali w środku 9 tygodnia... może to zależy od położnej? Trochę mnie przeraża to, że tu mają takie 'wyluzowane' podejście. Jestem na duphastonie, ale tu twierdzą, że to placebo. Ja się nie przyznałam, że biorę, ale koleżanka kiedyś rzekła i tak ją skwitowali. Dostałam to od polskiego gina, bo 2,5 roku temu poroniłam (6 tydz. i tu w NL nic nie zrobili; jak jest wcześnie to zdają się na matkę naturę i nie ratują :( nie wiem, czy akurat u mnie by to pomogło, ale samo to, że nie było nawet próby). Mam nadzieję, że w aktualnej praktyce położniczej będę mogła liczyć na całkiem dobrą opiekę. Póki co jestem zadowolona (w poprzedniej nabawiłam się traumy).
Pozdrawiam Was Dziewczyny. Trzymajcie się zdrowo! Pewnie będę czasami zaglądać, jeśli Wam to nie przeszkadza;)

http://www.suwaczek.pl/cache/325f813338.png

Odnośnik do komentarza

Magda zazdroszcze Ci ze mozesz na wesele sie wybrac, sukienę zalozyć i cieszyc sie ciazą. Kurcze, dla mnie wyjscie do sklepu to mega wyczyn, bo nigdy nie wiem, gdzie i kiedy rzuce pawia i zaraz tez jesc trzeba. Masakra...
Tez mnie czeka wyscie na zakupy ciazowe, jakies dresy, piżamke wygodna musze kupic, bielizne... H&M chyba wybiore, zeby mnie ceny nie zabily...
Dojazd autem, przymierzanie, ewentualny paw w przymierzalni, kanapka zeby przezyc. O matko odechciewa mi sie zakupów....

wczoraj przelezalam prawie caly dzien, najlepiej sie czuje jak leze i nie kolysze żołądkiem... wstalam zrobic ciasto z synkiem i musial dokonczyc z nianią, bo rzucalo mną az tylko. Kiedy to zaczne normalnie zyc...
Zawsze bylam mega aktywna, 100 rzeczy na raz, a teraz zero produktywnosci... bleeeee

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

unatu
Miila - ja jestem z wielkopolski, z pod Poznania[;
u mnie w środę zacznie się 15 tydzień. a co do przybrania na wadze to tak dziwnie się czuje, bo niby waga pokazuje ok. 1 kg więcej, a patrząc na moje kształty wydaje mi się, że powinna więcej;P W ogóle to od przedwczoraj to wciągam jak odkrzacz. Nie wiedząc na co mam apetyt, jem wszystko ;P

Cześć unatu - ja też jestem z Poznania.
Także moooże się spotkamy na porodówce :P chociaż ja mam akurat termin na przełom kwietnia/maja - to mój 11 tydzień także zobaczymy ;)

czytałam dziewczyny o tych otulaczach. wydaje się to super sprawa. zastanawiam się tylko czy przy przewijaniu maleństwa nie ma wtedy problemu. bo jak dzidzia ma ubranko z rozpinanym dołem - to zmiana pieluchy może być pewnie dla niej mało inwazyjna :) a tu by trzeba było rozpiąć ten otulacz i pewnie by bardziej rozbudziło dzieciątko.
macie jakieś doświadczenia jak to wygląda? :)

pozdrawiam mamusie! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/8599rjjgxfjhdzdt.png

Odnośnik do komentarza

mamapaulina gratuluje dobrych wynikow, teraz mozna zrobic uffffff:) Ja tez po kazdym usg jestem spokojniejsza. Teraz mam zrobic w 16 tc szyjkę zeby ocenic dlugosc i czy sie nie rozwiera i Bebiko jak rosnie. Potem w 20 tc polowkowe i tak od usg do usg:)

Vena, Miila fajny otulaczyk szczegolnie na noc. Pamietam ze Adasiek tez lubil byc opatulony mocniej, szczegolnie te pierwsze dni po porodzie. Urodzil sie w mega upaly wiec w domu go zawijalam w delikatną pieluszke. Te bambusowe i muslinowe teraz kupię na 100% Dzieki za inspiracje!
Teraz tez pewnie rożek zakupię ciut grubszy na poczatek:)

Ciekawe jakie temperatury beda w kwietniu, oby nie zima jeszcze, bo czeka nas kupienie spiworków zimowych na wyjscie ze szpitala i góra 3 -5 spacerków. Oby to juz wiosna byla:)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

@Secondtry - fajna ta kurtka jak na ciążową i może rzeczywiście przyda Ci się jeszcze póżniej.

Ja idę na zakupy w weekend, pewnie będzie ludzi milion, ale sama nie dam rady, muszę z mężem. Rzyg pod gardłem dziś oczywiście + ból głowy, ah ta ciąża :S momentami mam serio dość. Było już tak pięknie i widzę, że wróciło mi znów, oby tylko nie do końca ciąży, bo tego nie wytrzymam.

Odnośnik do komentarza

A odnośnie kombinezonów i pierwszych spacerów, też ostatnio o tym myślałam, bo czasem przecież w kwietniu jeszcze jest śnieg :S ja póki co mam kilka tego typu 'rampersów, kombinezonów' http://www.kappahl.com/pl-PL/temporary/skickade-till-oversattningar-1/203976/ wszystkie jakby ze swetra, ale kupię pewnie jeszcze bliżej kwietnia kombinezon awaryjny.

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny hmmm nawet już nie próbuje nadrobić zaległości w czytaniu bo czasu brakuje ale powiem wam tak
gratuluje dobrych badań zdrowych dzidziusiów i dobrego samopoczucia
też oglądam te otulacze i się zastanawiam nad nim
co do kurteczki fakt dupy nie urywa ale ma być ciepło ja już mam czarny ciepły płaszczyk w kroju podobny do tego ze zdjęcia
współczuje wam pawiowania ja już właściwie mam to za sobą jeszcze czasami mnie zemdli od zapachu ale jest o 100% lepiej niż było

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44j81ysxl6n.png

Odnośnik do komentarza

Cześc dziewczyny,
mamapaulina
gratuluję udanej wizyty! Ja mam w czwartek wieczorem i to u nowego lekarza i cała już w nerwach jestem, czy to moje przeziębienie nie zaszkodziło.... Wczoraj wieczorem zaczęło mnie łupac w głowie mocno, na szczęście 1 paracetamol i poszłam spac i dziś rano spokój.
Liczę, że lekarz mnie już na prenatalne wyśle, tak żebym mogła w następnym tygodniu zrobic i byc spokojniejsza. Od jutra wracam do pracy to dni będą szybko leciały.
Secondtry
od wczoraj mam wózki, na razie złożyłam teutonie, bardzo szybko i sama na czuja to zrobiłam, wszystko ładnie działa klik klik. Jest duża i stabilna, raczej ciężka, ale te typy wózkow tak mają. Widac, że materiał porządny, gruby, moja przyjaciółka twierdzi że uświniony bo mocno eksploatowany, a nic nie widac, kolor czarny. Tak czy siak wszystko można zdjąc i wyprac. Koła i amortyzacja super. Regulowana rączka z przodu, przyciska się guzik i można sobie ją przestawiac w dół i w górę. Przekładana rączka, wentylowane siedzenia. Gondolka sztywna, taka wanienka. Hamulec ręczny też bardzo fajny, zwłaszcza że koła nie są skrętne. Śpiworek zimowy można rozpiąc, i górę przypiąc do gondolki jako osłonę. Stelaż ma wyczuwalnie cięższy niż hartan. Pewnie zrobię w przyszłości tak, że kupię sobie lekką sportową spacerówkę, która będzie jeździc w bagażniku. Do hartana zrobię dziś podejście, złożę go i napiszę co i jak.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...