Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

ja mam jedną kołdrę i dwóch nie chce, bo wtedy podwójne komplety pościeli bym musiała mieć, kołdrę mam 160, ale ja się też potrafie tak zakopać w nią że nic wolnego nie zostaje, ale to tylko jak same leżę
a poza tym jak gdzieś byliśmy i były 2 kołdry to w rezultacie i tak spaliśmy pod jedną

Odnośnik do komentarza

Kamilla ja też mam czasami obawy czy sobie poradzę z maleństwem czy będę wiedziała co ono chce, co go boli czy co potrzebuje.
Boje się że oboje będziemy płakać bo nie będę wiedzieć co on oczekuje co chce itp. Boje się że mogę coś źle zrobić i zrobię krzywdę dziecku np podczas przewijania czy ubierania za mocno ścisnę nóżkę czy rączkę i że to będzie go bolało :'(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Ajka no spore chłopaki jak na ten tydzien i fakt ze jest ich dwoch :)
Olija a dlaczego musisz leżeć?
Misiakowata jakby die kołdry powodowały koniec namiętnosci to byśmy wszystkie tu w ciązy nie były :P Jak się chce to i dziesięc kołder nie przeszkodzi :P

Ja leze bo w 20 tc zaczela sie skracac szyjka i skrocila sie do ok 2 cm ale poki co zamknieta i jakos drastycznie sie nie zmniejsza, pewnie zasługa lezenia. Tez ok 20 tc stwierdzono ze macica sie nie rozciaga i moja Nelcia od 2 msc jest scisnieta jak slimaczek i ulozona główką w kanale rodnym bo nie ma miejsca sie przekrecic, wiec najprawdopodobniej juz w tym ulozeniu dotrwa do porodu. Nie wiem czy z tą macica to ma jakas nazwa czy to poprostu nieproporcjonalny rozwoj macicy co do rozwoju plodu. No i na koniec w 24 tyg jak szlam rano do ubikacji to zaczelo sie ze mnie lać cos jak wody wiec lezalam tez w szpitalu bo bylo zagrozenie porodem przedwczesnym :/ ale to wszystko za nami. Dzielnie walczymy o kazdy dzien w brzuszku no i dziś juz 29 tc :) :) :) wiec wszystkim lezacym duzo sil bo naprawde to lezenie pomaga ;) no może nie na wszystko :p bo mam wrazenie ze jakos dziwnie kilogramy sie do mnie doczepiają ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Witam w nowym tygodniu wszystkie marcoweczki i nowe mamusie.

Dużo się ostatnio działo i umnie i u wiekszosci z Was wiec napisze ogólnie

Gratuluje wszystkich slicznych i zdrowych dzieciatek (śliczna córeczka Kamilla) oraz brzuszkow!
Trzymam kciuki za wszystkie związki i podjęte przez Was decyzje będzie dobrze!
Polowe rzeczy które miałam napisać zapomnialam ;)

My z mężem nasze walki o kołdre będziemy wspominać na starość ;) było prawie jak na ringu. Problem rozwiązał rozmiar 200x220 cm. I juz każde może zawinąć się w swoja część. ;) tak swoja druga tydzień po ślubie obcielam włosy do ramion a miałam do pasa bo maz w nocy się zawsze w nie zaplatywal i strasznie mnie za nie ciągnął. Pełne poświęcenie :D

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

No, no leniwiec! Ale szprycha z Ciebie :D fiu fiu! Nic dziwnego, że francuzowi zawróciłaś w głowie!

Mama777 dzięki za info na temat szczepionek, jeszcze się tym nie interesowałam na tyle ale wiedzieliśmy, że szczepić na pewno będziemy. Fakt myślałam nad tymi ileś tam w jednym ale teraz mam duże wątpliwości i chyba wolę by już dziecko było kłute więcej razy.

Dziewczyny dziś mam trzecie zajęcia ze szkoły rodzenia. Temat chyba będzie odnośnie połogu, na co mój stwierdził czy przez dwie godziny będzie babka mówić, że nie wolno wtedy?! :D głupek! Macie jakieś wątpliwości i pytania, o które mam zapytać? Choć doświadczone (przez los dziećmi) mamy już nam o tym mówiły. Mnie wciąż wizja paru tygodni krwawienia przeraża...

Odnośnik do komentarza

Wyspałam się, a tu 40 min nadrabiania :p
Witam nowe mamusie :)
Leniwiec - zgrabniutka mamusia z Ciebie :)
My mamy jedną kołdrę, ale u nas to ja jestem dominująca pod tym względem i często, jak się budzę w nocy, to przykrywam mojego, bo biedak leży zmarznięty, bo mu całą kołdrę przez sen zabrałam :D
Też się boję trochę, ale bardziej już tej dalszej przyszłości - czy dobrze wychowamy naszą córeczkę, czy będzie szczęśliwa itp. Choć oczywiście samej opieki nad nią też trochę się boję, ale wiem, że będę mieć pomoc - w razie czego tel do mamy czy teściowej, więc będzie dobrze ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Wlasnie dlatego myślałam ze prywatnie chodzisz, bo jak usłyszałam w czerwcu termin który mi zaproponowali na nfz to rozważałam prywatnie... Ale zobaczyłam ceny i sie odechcialo :D a pytalas babeczke jak tam jest z przyjeciami,do porodu?? Ciekawa jestem jaki ruch w marcu będzie u nich :D

CzarnaAna tez mojemu dzis po kłótni o koldre powiedziałam ze ma kupic nowa taka 200x220 to sie smial i spytal czy poszewke bede miała. Ale sadze ze i duza będzie mi zabieral xd

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
Napisałam posta który sie nie dodał yyyy
Ja także witam nowe dziewczęta:-)
Co do kołder to ja sobie juz nie wyobrażam spać pod jedną no chyba ze taka wielką;-)
Ja tez mam problem z ułożeniem sie w śnie..przez zwichrowany odcinek lędźwiowy który wyćwiczony przed ciąża przez rok nie dawał znać, aż tu nagle z łóżka problem wstać. Jak juz wstane to sunę pare metrów w rozkroku masakra;-) na spacer dłuższy nie, leżeć w jednej pozycji nie (całą noc rzucam sie jak karaś w stawie ) stać nie..
Haneczka może znasz jakiś dobry zestaw ćwiczeń dla ciężarówek?;-)
Przed ciąża bardzo pomagało wiszenie na drążku ale teraz to odpada i dużo innych ćwiczeń.
.

Cześć dziewczyny :) o jak nadrabiam teraz posty to chichocze:) kamilla stawy w dupie ;D ok, postaram sie coś jakoś połączyć w całość do ćwiczeń. Elongacja taka maxymalnana i manipulacje teraz niestety są nam nie dane. Tajniak wam pisałam. Samanjestem poblokowana od odcinka lędźwiowego po szyjny. Najchętniej to bym sie poukładał i pieprznęła z kręgosłupa, ale teraz nie wolno.
Delikatne masaże przez swoje połówki. Wy zawsze leżycie na boczku i o tym pmietac. Krążenie biodrami na piłce. Wykonywanie ruchów w przód i tył przy prostym kręgosłupie.
W zaawansowanej ciazy musimy unikać pozycji leżących na plecach bo uciskają nam główne naczynia w jamie brzusznej.
A teraz odcinek piersiowy i barki.
Krążenia ramionami w przód i tył, dokładnie a nie chaotycznie.
Robienie koszyczka z dłoni i wyciąganie go nad głowę, jak najwyżej na prostych łokciach i do tylu tak za plecami.
Delikatne skręty tułowia, czyli sięganie z jednej str na druga;)

I oczywiście systematyka, mało a często.
Trzymam kciuki koje Marcoweczki

Odnośnik do komentarza

Ja nie ważne jak dużą kołdrę bym nie miała, to i tak będę ją zabierać tylko dla siebie :P Ponoć mam tak od dziecka. Jak byłyśmy małe to spałyśmy z siostrą w jednym łóżku. Najpierw pod jedną kołdrą, ale efekt był taki, że ja byłam kokonem a moja siostra spała odkryta. Później rodzice kupili dwie kołdry- efekt? Ja spałam pod dwiema, moja siostra odkryta :) No i teraz też tak jest, że przywłaszczam sobie nakrycie, chociaż z mężem zazwyczaj śpimy wtuleni w siebie (no, przez brzuszek jest ostatnio gorzej :P) więc jakoś dzielimy się tą kołdrą :)

A czy u Was też jest taka piękna pogoda? Bo we Wrocławiu wiosna!
Dzisiaj może się okaże czy uda nam się zakupić auto przed Świętami. Mąż jedzie oglądać KOLEJNY samochód, oby tym razem się udało.

Olija witamy w gronie szyjkowych, sporo nas tu na forum, chociaż tfu tfu wszystkie póki co trzymają się dzielnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...