Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ewcia, ja też mam czasem tak, że czuję ruchy pod ręką, a w brzuchu ich nie czuję. Może jest tak, że jak się kładzie rękę, to ona wycisza te ruchy.

Ja 2,5 tyg temu byłam +4kg, nie mam pojęcia ile się tyje w ciąży, ale mam nadzieję, że jak najmniej się uda :) wydaje mi się, że tłuszczyku mi nie przybyło,także może nie będzie źle :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Ja na poczatku ciazy, mimo braku wymiotow, schudlam ok 2-3 kg (przy wzroscie 170 z 64 schudłam do 61-62) a teraz mam ok 66. Licze tylko kg ponad wage wyjsciowa, czyli na razie ok 2 kg na plus ;) brzuch tez mam raczej mały - nawet rozmawialam o tym z moim gin i powiedzial, ze to normalne - jego zonie brzuch w 1 ciazy pokazal sie dopiero po 30 tyg :O

Dziewczyny, ktore zdecydowaly sie na wozek camarelo - czy sprawdzalyscie spacerowke w tym wozku? Czytałam negatywne opinie ale bez konkretów typu "przestaniecie chwalic Camarelo jak sie przesiadziecie na spacerowke".
Ja jeszcze ten zastanawiam sie nad wozkiem Riko Brano jeszcze, ale dopiero za miesiac jade he ogladac

Odnośnik do komentarza

Jesuiskaska
Ja na poczatku ciazy, mimo braku wymiotow, schudlam ok 2-3 kg (przy wzroscie 170 z 64 schudłam do 61-62) a teraz mam ok 66. Licze tylko kg ponad wage wyjsciowa, czyli na razie ok 2 kg na plus ;) brzuch tez mam raczej mały - nawet rozmawialam o tym z moim gin i powiedzial, ze to normalne - jego zonie brzuch w 1 ciazy pokazal sie dopiero po 30 tyg :O

Dziewczyny, ktore zdecydowaly sie na wozek camarelo - czy sprawdzalyscie spacerowke w tym wozku? Czytałam negatywne opinie ale bez konkretów typu "przestaniecie chwalic Camarelo jak sie przesiadziecie na spacerowke".
Ja jeszcze ten zastanawiam sie nad wozkiem Riko Brano jeszcze, ale dopiero za miesiac jade he ogladac

Dokładnie tak jest, ja wprawdzie nie patrzyłam jeszcze wózków, ale też większa wagę przywiązuje do spacerówki, bo jej będzie się więcej używać. W poprzedniej ciąży kupiłam używany wózek (ładna gondolka) za to spacerówka beznadziejna była. Fakt że wózek kosztował 300 zł i za tyle poszedł po 7 m-cach użytkowania. Potem zaopatrzyłam się w nową parasolkę za400 zł, która była mega wygodna. Może teraz zrobię podobnie?

Odnośnik do komentarza

Ja odebralam dzis wyniki z krzywej cukrowej. Na czczo 77, po godz 84, a po dwoch godzinach 74. Polozna smiala sie, ze z takim wynikiem moge smialo podwoic liczbe slodyczy ;-)
Odnosnie wozkow duzo z Was chce tam Camarelo czy jak to sie pisze. Ma go moja sasiadka i mowi, ze jest tragiczny, ale czemu to nie wiem. Nie dopytywalam, bo tego wozka w ogole nie biore pod uwage. Ja sie zastanawiam między xlanderem A riko nano

Odnośnik do komentarza

Felcia mam taki dam zestaw a skurcze codziennie po kilkanaście lekkich o pare mocnych narazie nic się z moja szyjka nie dzieje wiec lekarz twierdzi ze pewnie tak u mnie zostanie ja bylam przed ciaza bardzo szczupla co ponoc ma znaczenie w przypadku od cz uwania skurczy dodatkowo jestem tak zwana wieloródką to moje 4dziecko i blizny po cc nie wiem jak u ciebie mnie szpital za bardzo nie pomaga na wyciszenie tych skurczy na kroplówkach tez je mam jednego dnia więcej drugiego mniej tak wiec moze u ciebie jest podobnie mam koleżankę w 32 tyg gdzie ma codziennie po kilkadziesiat od 20tyg i szyjka yez trzyma i tez szczupla jest

Odnośnik do komentarza

olka135
Ewcia mnie jeszcze nie pytaly czy czuje ruchy :(mam nadzieję że też zrobią mi pomiar :)
Dziewczyny czy chirurg ogólny będzie znał się na bólu kręgosłupa? Może jego bym zapytala czy to ta rwa kulszowa?

olka myślę, że tak, ale tak czy siak mozesz zapytać o wszystko, najwyżej dostaniesz kolejne skierowanie, zawsze lepiej sprawdzić tym bardziej ze wzgledu na malutką :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, które zastanawiają sie co do wagi w ciąży, możecie sobie sprawdzić w necie kalkulator wagi w ciazy i wylicza wam min i max ile powinno się ważyć w kolejnych tygodniach, bo norma zależy od wzrostu, wagi i BMI sprzed ciąży. Np tu
http://babyonline.pl/kalkulator-wagi-w-ciazy.html
A co do wózka to jak długo będziecie używać gondoli to zależy od tego jak bedzie rosło wasze dziecko i jak się będzie rozwijało, bo jak zaczyna podnosić się i siadać to gondola jest już niebezpieczna. No i nieatrakcyjna dla malucha. Mój synek już nie chciał leżeć na spacerach więc zmieniliśmy na spacerówkę mimo że jeszcze sam nie siedział i znowu pokochał spacery. Ważne, przy półrocznym dziecku, żeby spacerówka miała kilka poziomów i można było ja rozłożyć prawie na płasko.
A co do spacerówek parasolek to też świetna opcja. My kupiliśmy dodatkowo (chicco london), żeby mieć w samochodzie, ale jak gdzieś idziemy razem to mój mąż woli zejść do garażu po tą spacerówkę niż jechać z tą od xlandera bo jest leciutka, mała, zwrotna.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

http://freelancemama.pl/2015/09/wozek-camarelo-carera-recenzja-cz-2-spacerowka/
Link do recenzji spacerówki carery. Komentarz autorki sprzed 2 tygodni, na pytanie czy dalej kupiłaby ten wózek:
Hej :) Tak, jak najbardziej kupiłabym go znowu :)
Kupując niedawno drugi fotelik samochodowy zerknęłam w sklepie też na wózki i pojawiła się masa nowych pięknych, więc pewnie przeanalizowałabym też jakieś nowe modele, ale Carera dalej byłaby w mojej czołówce :)
Pozdrawiam i życzę powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza

Hej! Ja zjadłam późne śniadanko. Ugotowałam owsiankę na mleku, do tego starte jabłko, cynamon i dwie kostki gorzkiej czekolady....mmmm :)

Ja nad wózkiem jeszcze nie myślę, ale podobają mi się x-landery i chyba taki chciałabym kupić. Zobaczymy.

Co do ruchów, ja teraz czuję Małą praktycznie przez cały dzień (no,wiadomo z przerwami, ale jednak większość dnia się rusza). Coraz ciężej mi się śpi. Obracać się na boki jest mi średnio wygodnie. Najlepiej mi jest na plecach, ale staram się tak długo nie leżeć, więc muszę kombinować. Chyba nadejdzie pora na poduchę ciążową... ^^
No a ja mam dziś i jutro Dni Leniuszka. Mój mąż pojechał na konferencję z pracy i wraca jutro wieczorem. Także mam w planach przebimbać cały dzień w łóżku :D

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

ja sobie budzik na 7 nastawilam, żeby zadzwonić do pracy i poinformować o zwolnieniu, potem zasnęłam i o 10:30 się obudziłam :)

zjadłam bułkę ciemną - ale nie wiem czy ona nie jest z jakąś melasą :( no ale nie mam dziś nic innego, pójdę chyba po ten chleb żytni.

ale jestem nieprzytomna od tego spania

--
mnie pytał o ruchy wczoraj ale nie kazał nic liczyć.
zapytałam gdzie mam dno macicy bo czuje ruchy powyżej pępka, to mi sprawdził i okazalo się że pół palca nad pępkiem jest

Odnośnik do komentarza

Jesuiskaska
Ja na poczatku ciazy, mimo braku wymiotow, schudlam ok 2-3 kg (przy wzroscie 170 z 64 schudłam do 61-62) a teraz mam ok 66. Licze tylko kg ponad wage wyjsciowa, czyli na razie ok 2 kg na plus ;) brzuch tez mam raczej mały - nawet rozmawialam o tym z moim gin i powiedzial, ze to normalne - jego zonie brzuch w 1 ciazy pokazal sie dopiero po 30 tyg :O

Dziewczyny, ktore zdecydowaly sie na wozek camarelo - czy sprawdzalyscie spacerowke w tym wozku? Czytałam negatywne opinie ale bez konkretów typu "przestaniecie chwalic Camarelo jak sie przesiadziecie na spacerowke".
Ja jeszcze ten zastanawiam sie nad wozkiem Riko Brano jeszcze, ale dopiero za miesiac jade he ogladac


ja przy 160cm zaczynałam z wagą 51 a teraz 56,ja tez planuje kupic wózek Riko brano (ten oliwkowy)czytałam opinie i sa dobre.mam prosbe jak kupisz pierwsza napisz mi swoja opinie. dziekuje

Odnośnik do komentarza

Później Was nadrobie dziewczyny, ja już po wizycie u chirurga, nie robił mi USG ale wymacal i powiedział że nie mogę tego zaniedbać tym bardziej w ciąży i skierowanie do szpitala....
Jeszcze do takiego, gdzie większość mojej rodziny umarła i mam di niego jakiś uraz, to już w ogóle się załamałam... Mam mimo wszystko nadal nadzieję że to coś innego :(
Trzymajcie się i Wy, odezwę się później :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...