Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość przyjazna

ajka88
~przyjazna
ajka88
Gratulacje dla wszystkich mamuś które urodziły. Nie wiem kiedy was nadrobie jestem 100 stron do tylu. Mam do was pytanie jakie tabletki dha kupujcie przy karmieniu piersią i gdzie je zamawiacie. Bo ja staram się chłopaków karmić piersią i muszę brać te tabletki. W ciąży brałam pregna dha ale nie wiem czy nie ma tańszego odpowiednika. Pomóżcie.

Ja cala ciążę brałam komplet Wit Pregna Plus z dha, ostatnio w aptece kupiłam Pregnavit :Wit D,E,jod,kw.foliowy,DHA 200mg. Dla kobiet w ciąży i karmiących. Skład ten sam(tylko bez żelaza) a koszt za 30 tabletek ok 10 zl.


Przyjazna a nie za dużo będzie tej witaminy D, bo chłopcy juz i tak sami biorą oddzielnie?

Właściwie to o tym nie pomyślałam..trzeba by lekarza chyba zapytać.

Odnośnik do komentarza

Mała zasneła to mam chwilę, ale zaraz do obiadu.

Gosia trzymam kciuki za szybką akcję. Niedługo będziesz tulić małego szkraba :)

Leniwiec ja nie zauważyłam ropiejących oczek u Ani. W szpitalu tylko trochę się zbierało, ale to tylko wtedy jednorazowo. Za to na ustach zrobiły się jej ssawki. Ona strasznie lapczywie je. No i czekam az ten pępek odpadnie bo boję się trochę jego obsługi.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Leniwiec bo specem od sucharów jesteś ty. A że teraz Eliza zajmuje ci czas (dzięki Eliza) to ktoś musi podtrzymywać tę tradycję, przynajmniej raz na jakiś czas. U nas też był pomysł wstawienia jakiegoś legowiska dla mnie w pokoju Groszki ale boję się, że to oziębi nasze małżeńskie relacje. Dlatego narazie z tego zrezygnowałam.

Ale dziś sporo czopa odpadło! Nie da się tego pomylić z wydzieliną. Taka jakby źle rozpuszczona żelatyna.

Ajka, Asik85 a da się przedawkować witaminę D? Podobno cierpimy na duże deficyty tej witaminy.

Odnośnik do komentarza

Cześć :D Jeju taka jakaś umęczona byłam wczorajszym dniem,że P.obudził mnie przed wyjściem do pracy,czyli po 13stej ..uch..ale kochany jest..pozmywał kuchenke i gary,które ja wczoraj juz nie miałąm siły :D och :)

Lilijka cudownie opisałaś cud dziecka..ja tez mam takie podejście i często się zastanawiam,jak to wszystko zostało pomyslane,stworzone :D

Aga dowiedz się w odpowiednim urzedzie co i jak i ścigaj frajera o alimenty.Pawełek musi miec na pieluszki..Ernesto ma rację,to sprawa miedzu Wami...

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Asik85 brawo..to dowodzi na to jakie dzielne są kobiety :* super :)

Królewnazdrewna ale masz fajny przynóżek :D
Ajka ja zamawiam z Gemini Vitaminer prenatal dha za 17 zł..i wyniki mam super,zamierzam przy karmieniu je kontynuować :)
Ortoda piesio zgłupiał hehehe taki zakaz,nienauczony a tu takie coś??Pańcia oszalała hehehe
Otis z jaką klasą sobie leżał :)

Lilijka87
ortoda
Ernesto chcesz wcześnie :D to zaraz zazuci sie jakiś temat i będzie 30 stron jednego dnia.:D

Teściowe :D

wyjęłaś mi to z ust xD

Ola dasz radę..Majka nie bedzie pamietała 3 dni jak Cie nie było..zapamieta jak bedzie to dłużej..dlatego wylecz porządnie ta sznytę żebyś była zdrową usmiechnięta mamą :D
Ernesto dlatego warto sprawdzić film na filmwebie zanim się włączy :) ooo zjedz sobie cos dobrego :)
Gosia powodzeniaaaa !!!! Kurde a mnie codziennie budzi ból brzucha..tylko nie wiem,czy tej nocy nie były to gołąbki heheh :D :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Mój maluszek od wczoraj jakis leniwy hmmm..cos tam kopnie,gdzies gmernie z boku..chyba znowu rosnie..teraz tez robie mu terapię muzyczną i rozbudzam po malutkim serniku na zimno,ale nadal cisza..kurcze :/ wiem ,że w 39 tyg..ruchy sa słabsze,no ale hellou martwie sie..

Lilijka lubię Twoje suchary :)
Aniia bidulka córcia..dobrze,że pobączyła :D zawsze pomaga :D
Leniwiec wczoraj nagadałaś chłopu,dzis się stara..spokojnie dla niego tez to wszystko nowe i się boi..może pozwól mu się zając bez "gadania"?to nic ,że nie zdarnie..Kijowo z tym osobnym spaniem troche..mam nadzieje,ze wszystko sie ulozy :Doo jaki mały leniwiec :D Mam tez kocyk minky w tym kolorku :D

Sylwia męzowi stopery kup w prezencie..jejku przeciez jeszzcze troche moze wytrzymac nie??
jak on ma taki lekki sen,to co tez bedzie wkurzony jak dziecko bedzie płakało?współczuje :*
powiedz mu,że każda z nas sapie(mimo opadniecia brzuszka ja tez-waga)..

O jeju..muszę wylezc do sklepu bo wody nie mam..dzien długi..myslałam nad zrobieniem łóżeczka..ale jeszcze nawet pościeli nie zamówiłam..o zamówie pościel :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Profesjonalny ogrzewacz do stóp :D Ortoda, Otis wygląda jakby dalej nie wierzył, że mu wolno :D
Zrobiłam zasłonki do pokoiku Antka - bez użycia igły i nici - Ikea ze swoimi patentami rządzi! Wystarczył materiał (miałam zapas z wzrokiem w roślinki - taki zielnik, który miał stać się zasłonami w poprzednim mieszkaniu), kupiłam taśmę do klejenia na gorąco, pół godziny zabawy z żelazkiem, żabki i gotowe :-) Ale wieszaniem tak się umęczyłam jakbym tonę węgla przerzuciła. Dobrze, że Małżonek zaproponował zrobienie obiadu...bo nie mam siły się podnieść z kanapy.

Na milion pytań czy rodzę, które już dziś padły zaczęłam odpowiadać, że zmieniliśmy zdanie co do powiększania rodziny i czekam aż się wchłonie ;-)

Odnośnik do komentarza

krolewnazdrewna
Profesjonalny ogrzewacz do stóp :D Ortoda, Otis wygląda jakby dalej nie wierzył, że mu wolno :D
Zrobiłam zasłonki do pokoiku Antka - bez użycia igły i nici - Ikea ze swoimi patentami rządzi! Wystarczył materiał (miałam zapas z wzrokiem w roślinki - taki zielnik, który miał stać się zasłonami w poprzednim mieszkaniu), kupiłam taśmę do klejenia na gorąco, pół godziny zabawy z żelazkiem, żabki i gotowe :-) Ale wieszaniem tak się umęczyłam jakbym tonę węgla przerzuciła. Dobrze, że Małżonek zaproponował zrobienie obiadu...bo nie mam siły się podnieść z kanapy.

Na milion pytań czy rodzę, które już dziś padły zaczęłam odpowiadać, że zmieniliśmy zdanie co do powiększania rodziny i czekam aż się wchłonie ;-)

hehehehhehehhehehehehehehehehheehe tekst dnia nr.2 :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja jestem dziś 4 dni po terminie wczoraj bylam na ktg w szpitalu i wszystko wyszlo ok lekarz mowil zebym dzis tez przyszla wiec zgłosiłam sie o 11 na ktg i wyszlo ze mam skurcze nieregularne zbadal mnie i rozwarcie na centymetr szyjka miekka wiec zdecydowali ze mam zostac przyjeta na oddzial wiec pobrali krew mocz zbadali cisnienie i leze teraz w lozku i czekam wsumie nie wiem na co podpowiedzcie prosze jak bylyscie w takiej sytuacji czy jakies badania beda robic czy mam tak czekać cierpliwie na porod :)

Odnośnik do komentarza

Kochane jesteście! Dziękuję za wczorajsze podtrzymanie mnie na duchu i wiem, że nie jestem sama z milionem różnych myśli o ciąży i macierzyństwie... :-*

Misiakowata, co do pracodawcy - bardzo to przykre, bo ja podobnie jak Ty - byłam caaała dla firmy, na każde zawołanie, zdarzenie, pracę po 19 godz, budowanie firmy i w ogóle.
A że to korporacja, to nigdy nie usłyszałam "dziękuję" tylko ciągle w dupie źle a jak poszłam na zwolnienie w 5 tc przez krwawienie, krwiaka i zagrożona ciążę to od razu byłam tą najgorszą... Ale my jesteśmy silne babki i sobie poradzimy!!!

Gosiu - trzymamy mocno łapki abyś się nie męczyła i za szybki poród! :-*

Ja wczoraj znów ktg i ciiiiiiiiisza :-\
Sylwia, Barcelona - u Was coś się rusza??? Bo mamy ten sam termin.

A co do zwierzaków - moja kicia coś "dziwnie" reaguje na przeciąganie się córci w brzuchu :-D

monthly_2016_03/marcoweczki-2016_45078.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

Ernesto
Żółw i wchłanianie teksty dnia :D

Misiakowata fajnie wygladasz z takim brzuszkiem :D

Może któraś stosowała Lactovaginal w ciąży? Na koniec ciąży coś mi się przyplątało, nie wiem czy to odparzenie, czy od globulek czy co :( We wtorek kicam do lekarza, ale już się stresuję.

Dzięki,oby po porodzie taki nie został,bo to wszystko w niego poszło :D
Ja stosuje sobie Lactovaginal czasem..wczoraj tez już coś mnie tam swędziało i zarzuciłam na noc..Jak najbardziej trzeba,żeby sie roztegowało mocniej :D
Myslę,że od antybiotyku juz mnie tam cos chce brac :)

Gosia trzymam kciuki !!!!Szybkiego zycze :*!!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Szatynka
Hej dziewczyny ja jestem dziś 4 dni po terminie wczoraj bylam na ktg w szpitalu i wszystko wyszlo ok lekarz mowil zebym dzis tez przyszla wiec zgłosiłam sie o 11 na ktg i wyszlo ze mam skurcze nieregularne zbadal mnie i rozwarcie na centymetr szyjka miekka wiec zdecydowali ze mam zostac przyjeta na oddzial wiec pobrali krew mocz zbadali cisnienie i leze teraz w lozku i czekam wsumie nie wiem na co podpowiedzcie prosze jak bylyscie w takiej sytuacji czy jakies badania beda robic czy mam tak czekać cierpliwie na porod :)

Są skurcze,więc sie rozwinie :)Nie rodziłam,to nie pomoge,ale to dobry znak..zaczeło się :)Trzymam kciuki :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

~Leniwiecc

Ps. Czy Waszym maluchom ropieja oczy ? Eliza miala napoczatku problem z lewym okiem... W kaciku ropka. Teraz to oko jest ok, aleod spaceru prawe zaczelo ropiec. W pon zapytam polozna o to. W szpitalu tylko przemyli jej ropke sola. Fizjologiczna...ja to tez robie, ale nie likwiduje na dlugo problemu...

Przemyj oczko małej swoim mlekiem. Ono jest świetnym "lekarstwem" na tego typu przypadłości.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia faceci czasami tez maja humory :P to nieciekawie z ojcem i mama. Ale czesto tak to sie konczy. Mysl o swojej rodzince:-) a ja mam jak Twoj maz, wszystko slysze, koszmar
Czarna.ana to ladnie. Ja nie wiem czy w ciagu ostatnich kilku lat tyle przespalam na raz
Leniwiec, my czasami tak mamy ze wszystko jest ok, pozniej nagle mega klotnia i potem jest ok. Tak czasami.mowimy ze te klotnie to chyba dla oczyszczenia atmosfery i przypomnienia obojgu co jest co ;-) trzymam za Was kciuki, latwo napewno nie jest z malenstwem, trzeba sie od nowa siebie moze uczyc
Oh te golabki znowu:-) ja dosc ostre curry jadlam i jak mi sie pozniej wszystko przewracalo, dzwieki jelita wydawaly
Moja od wczoraj bardzo slabe ruchy, chyba juz tez wymeczona po ostatnich ekscesach :P
Nie macie pojecia jak chrapanie czy sapanie wkurza. Powaznie dziewczyny. Cisza a tu taki parowoz. Inne odglosy nie sa takie straszne. Mi sasiedzi moga gadac i zasne, a moj juz nie. Moj mowi ze on sam swoje chrapanie slyszy i wie ze to wkurzajace
Krolewna z drewna dobra odpowiedz:-)
Dziewczyny, trzymam mocno kciuki za szybkie akcje!!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Ja im chciałam wysłać tylko zdjęcie i informacje o bracie. Nie chce na nich naciskać tylko żeby wiedzieli że mają brata.

a ja bym im napisała, tylko informacyjnie, nawet coś w stylu Pawełek, ur dnia i zdjęcie, a jak bym chciała być wredna to napisała jeszcze podobny do taty?
wg mnie to nie jest mieszanie, oni są dorośli z tego co pisałaś, więc mają prawo wiedzieć i tyle, a na ich ojca to w ogóle nie ma co liczyć, na pewno im nie powie.
A sprawy będą uregulowana za jakiś czas w sądzie, ale przecież ojciec dziecko nie musi powiadomić swoich synow o bracie. A dobrze byłoby żeby wiedzieli chociażby z czysto formalnych spraw w przyszłości (np ewentualnego podziału majątku)
Bo tak na prawde uznanie ojcowstwa w tym wypadku jak sądzę, wynika jedynie z faktu zapewnienie przyszłości dziecku, żeby ojciec płacił co mu sąd nakaże.

Znam taką sytuację, że dziecko nie było uznane mimo dobrych relacji jego rodziców (ojciec płacił na dziecko) jednak nagle umarł, miał tętniaka. I teraz matka musi biegać po sądach żeby uznać ojcowstwo, trzeba ściągać dzieci tego pana i sprawdzać pokrewieństwo, potem batalia o rente o spadek. Bo przecież to sie temu dziecku też należy.

Ty jako matka dbasz o sprawy swojego dziecka

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Aga2801
Gosia Szatynka trzymam kciuki.
Dzięki dziewczyny za rady. Nie mam sumienia burzyć ich życia dlatego tak się zastanawiałam.
W poniedziałek idę składać wniosek o becikowe. Dowiem się też o rodzinne i 500plus.

O super, ciekawi mnie czy te 500 plus będzie nam się należało od razu po porodzie..to przez dwa lata dostaniemy:)
Becikowe i rodzinne mi się nie należy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...