Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Monimoni

A jeszcze z takich podpowiedzi dla mam, które będą miały cc. Czy wiecie, że jest możliwość żeby mąż dostał pełnopłatne l4 na dwa tygodnie na opiekę nad wami po cc. Ja przy poprzednim porodzie niestety nie wiedziałam. Ale teraz zamierzam skorzystać, tylko trzeba dostać zaświadczenie ze szpitala że niezbędna jest opieka.

Czyli może wziąć 2 tyg ojcowskiego+2tyg l4 na opieke po cc?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Ewcia2016
Dziewczyny a też tak macie bo ja się dzisiaj mego wystraszyłam bo od 8 do prawie 12 mimo chodzenia leżenia jedz.dnia słodkiego jak radziłyscie nie raz nie czułam w ogóle ruchów dziecko. Ubrałam się o 12 i pojechałam do położnej. Zbadała tętno malucha i powiedziała że gdyby się coś działo to by nie było takim ładne. Teraz leżę i dopiero 2 razy czułam lekki ruch. Nie wiem jak jaka długa przerwa w ruchach może być na tym etapie ciąży?

Ja tak mam często ostatnio,a jak jeszcze brzuch bolał to już całkiem,bek po kryjomu,aspargin ,nogi do góry i w nocy dopiero lub nad ranem poczułam moje słońce,swoją drogą tylko 66dni mi do porodu pozostało :) rozmawiałam ostatnio na wizycie 13stycznia(niestety znowu bez usg ;( ) z pania dr to,jak wytrzymamy do 37tc to będzie to ciąża donoszona,teraz jak pisze czuje delikatne ruchy,Adaś( synuś mamusi)zawsze wtedy podchodzi i mama ona dupe wypięła:)
Haniutek dzięki zobaczymy czy mi sie uda;)
Monimoni tego to nie wiedziałam o tym l4,5lat temu nikt nam o tym nie mówił niestety...
Kamila i Ola witajcie w klubie wkurzających teściowych...miała ostatnio księdza po kolędzie i niby to ksiądz się pytał kiedy my kościelny?no powiedziałam grzecznie do teściowej,pani wybaczy nie pani sprawa a ksiądz niech się nie wpie....no ,od tego czasu czysto dzień dobry,piękna pogoda,czarne białe...wnusi i wnusiowi coś kupiła ale to takie niewygodne,poszłobna strych a jak grzecznie dziękuje jakie fajne :)też by dużo pisać

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Barcelona
Madika
Hey dziewczyny! I znow mamy poniedzialek :D

Powiem Wam ze dzis mialam problem zeby wlozyc sobie luteine i naszla mnie konkluzja..... Ze ta tabletka jest jak moj paznokiec a kuzwa tamtedy musi sie przecisnosc DZIECKO!!!!

Ale szybko sie zorientowala ja pierdykam :D heheh

Dzień dobry brzucholinki! :)

Madika to się zorientowalas w pore hahahh :p
Ja tez tak czasem sobie o tym mysle no ale to juz natura za nas zalatwi, jakos kobiety dają rade od zawsze:)

Renia powodzenia na wizycie! :)

Kamilla sliczny siersciuch :) chyba tez wrzuce zdj. mojego ogoniarza;p

Maqdallena ja przez calutki piąty miesiąc mialam taką zgage. Nic nie moglam jesc. Az schudlam przez ten miesiąc zamiast przytyc. Lekarka mi poradzila jakis lek ktòry mogą brac cięzarne ale ja w czasie ciązy jestem totalnie anty jakimkolwiek lekom wiec szukalam naturalnych sposobòw no i pomoglo mi zwykle przegotowane mleko. Za kazdym razem jak zaczynalo mnie palic opijalam sie mleka i mi przechodzilo:)

A mam pytanie co do rozmiaru ubranek... Widze ze wiekszosc z was kupuje od rozmiaru 56 a ja na pierwszy miesiąc się obkupilam w rozmiar 50. Przeczytalam na metce od 0 do 1 no to stwierdzilam ze chyba ten rozmiar na początek ... A teraz zaczynam miec wątpliwosci czy to nie za malutkie...

Baecelona Kocuak przeslodki a te truskawki to noz w moje serce... Jeszcze bita smietane do tego i moge sie zaslinic....

Jesli masz sukieneczki w rozmiarze 50 to nie jest tak zle bo o e maja duze wyciecia pod pachami wiec koga dlugo posluzyc. Potem nawet jako bluzeczki.

Co do bodziakow i polspiochow to moze byc problem... Dzieciaki naogol rodza sie miedzy 52-56 cm. Dlatego ten rozmiar 56 jest taki najbardziej akuratny.
No chyba ze wczesniak jest albo blizniaki to wtedy co innego.

Reni na pewno prztda sie rozmiar 50 bo termin ma na 10.02 :)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Monimoni
A to moje weekendowe dzieła - poducha i kocyk. Przetestowane przez specjalistę od tulenia się do milusich rzeczy. Oczywiście jego niebieska słońducha już go nie interesuje odkąd wypatrzył nową.... Najpierw zabrał obie i porównywał gdzie słonik ma ogonek i oczka, a potem "stara" poszła w odstawkę. I co teraz mam zrobić.....

Monimoni cudowne te slonduchy ale TESTER jeszcze slodszy!!!:D

Ja tak nie mam sily do wyciagniecia maszyny... Moze po porodzie cos porobie...

Ale bym zjadla paczka... Jejku... A wiem ze nikt mi nie kupi a ja nie mam cukierni blisko... :( Oooo ja.... ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny z tego co ja się dowiadywalam czym innym jest l4 ojca na opiekę nad matka i dzieckiem (musi być info od lekarza) czym innym urlop ojcowski (2 tyg które może wziąć w ciągu roku życia dziecka i te należą się tylko ojcu - od 2016 r są jakieś minimalne zmiany) a jeszcze czym innym urlop tacierzynski - należny ojcu jeśli mama wraca wczesniej do pracy z tych tygodni które należą się mamie. Wiec jest w czym wybierać i trzeba się dobrze zastanowić. Do każdej formy są inne przepisy.

Odnośnik do komentarza

mama77777 i ewcia2016 ja tez tak mualam ze sie zanosilam placzem bo w pewnym momencie dnia sobie zdawalam sprawe ze nie czuje ruchòw od dluzszego czasu. Siadalam spokojnie, jadlam slodkie , puszczalam muzyke i nic az tu po dlugim dlugim czasie slodkie mocne kopniaczki:)

Haniutek ma racje teraz poprostu musimy sie przestawic po tym wierzganiu jak mialy nasze maleństwa tyle miejsca , na to ze teraz juz tak nie mogą sobie harcować:p

Gonie was dziewczyny gonie ale jeszcze do końca nie nadrobilam ... Czytam dalej ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

Madika
Hey dziewczyny! I znow mamy poniedzialek :D

Powiem Wam ze dzis mialam problem zeby wlozyc sobie luteine i naszla mnie konkluzja..... Ze ta tabletka jest jak moj paznokiec a kuzwa tamtedy musi sie przecisnosc DZIECKO!!!!

Milego dnia Brzchatki!!!:D


Witam
Bardzo dobre spostrzezenie :D
Renatka trzymamy kciuki
Z tymi dodatkami becikowymi idzie sie pogubic. Zaczniemy rodzic to potem bedzie trzeba pobiegac bo ten nas rzad taki napalony na zmiany ze do marca wszystko sie moze zmienic :D
Ja dzisiaj wstałam po 11 ale zasnełam przed3 w nocy.
humoru dzis zbytnio nie mam bo maz wroci dopiero jutro bo umowil sie na zakrapiany wieczor z kumplami a dzisiejszej nocy nie wywiazał sie z obowiązku małżenskiego.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

czarna.ana
Dziewczyny z tego co ja się dowiadywalam czym innym jest l4 ojca na opiekę nad matka i dzieckiem (musi być info od lekarza) czym innym urlop ojcowski (2 tyg które może wziąć w ciągu roku życia dziecka i te należą się tylko ojcu - od 2016 r są jakieś minimalne zmiany) a jeszcze czym innym urlop tacierzynski - należny ojcu jeśli mama wraca wczesniej do pracy z tych tygodni które należą się mamie. Wiec jest w czym wybierać i trzeba się dobrze zastanowić. Do każdej formy są inne przepisy.

tak jak piszesz, dokładnie tak jest. Mnie zastanawia tylko to, czy tata może wziąć np 2 tyg L4 "na żonę" po czym od razu 2 tyg ojcowskiego i być w domu miesiąc tym sposobem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Barcelona, sliczny kocio. miałam kiedys takiego, moj synuś swego czasu.:D

Ja robie zupe krem z dyni, rozebralam choinke, ogolnie poogarniałam, jeszcze planuje kopytka zrobic ale tym to nie wiem jak bedzie :D kuźwa wczoraj upierdaczylam podwojna porcje ciasta drozdzowego, ale jednak moj nastroj mial wplyw na moje pichcenie. wszystko poszlo dla ptakow, skubane miały wyżere. musze jeszcze poodkurzać i zrobić wkoncu pranie dzieciecych ciuszków. wypiore je w zwyklym proszku, wyplucze 2razy a ptem wyplucze w plynie antyallergicznym.

z tą papierologią to naprawde ja nie ogarniam. muszę sie w koncu za to wziąć porządnie bo mało czasu zostało.

moje dziecie dziś też spokojnie.. nie skaccze i nie faluje mi brzuch, ale czuje ze sie przesuwa. wczoraj moja siostra widziała co mała odwalała mi w brzuchu, siedziałam sobie w fotelu to brzuch non stop w lewo w prawo, za chwile wielka skocznia sie zrobiła :D

jeszcze moja siostra wczoraj swojemu synkowi tłumaczyła i pokazywała ze w brzuszku jest Tosia, mowiła zobacz, dzidzia! a on tak patrzyl skwaszona mina i mowi "NIEEE, ja dzidzia " :D a jaką ma frajde z pilek gimnastycznych... on uwielbia piłki, ale takich duzych nie widział :D i jak pierwsz raz zobaczyl to odrazu zabawa i "moja tita, moja tita" a jak wczoraj druga siostra przyniosła drugą, zeby zobaczyć jego reakcję, to był taki szczęśliwy, zze az nie mogłam sie nadziwicc jaka frajde mu to zrobiło.... :D

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Już lepiej się dziś czuję. I dobra wiadomość jest taka że wpłynęła mi kasa za grudzień, czyli poprawka zwolnienia załatwiona pomyślnie.
Kilka tygodni temu dowiedziałam się w mopsie o swoją sytuację. Jeśli Piotrek nie zmieni zdania to jako samotna matka załapie się na rodzinne.
O tych 500zł to od razu mi powiedziała że nic na ten temat jeszcze nie wiedzą.
Barcelona jakie śliczne te sukieneczki.
Coś jeszcze miałam napisać ale skleroza się rozszerza :)

Odnośnik do komentarza

Nooooo poszlismy na "ciucha"i kupiłam wszystko oprócz kurtki dla siebie..wżadną sensowną się w brzuszku nie mieściłam,ale za to teściowej na wiosne sprezentowałam:)
Fajną wełniana tunikę z luźnym golfem w koloże morskiej zieleni,bluzeczkę CK:) No i dwa słodkie bodziaczki dla maleństwa Paweł wynalazł:)
oj ale jedne to 50 cm..takie malusie jeeej :)
No i 18 zł,a prawie cała rodzina ubrana(Paweł spodnie dresowe jeszcze) :D
Później podprowadziłam go trochę "pod miasto"i wracałamz tymi ciuchami,filetami(na devolije) i usmiech mi z twarzy nie schodził:)
W końcu zima zawitała do nas:)troszkę śniegu,lekki minusik,piekne słoneczko :)Jak tu sie nie cieszyć :D :D :D
Wróciłam i nadrabiałam Was z małą karpateczką z cukierni omomom :D

Monimoni śliczny ten słoniczek jejciu:D
Barcelona piekne zdjęcia,koci ogon śliczny :D
Kamilla słodki ten siostrzeniec..ciekawe jak zareaguję na dzidzię na żywo :D
Tak piszecie o tych papierach,trzeba się zabrac za to w końcu..Trzeba to trzeba no...w lutym przedzwonie do mojej księgowej z Ciemnogrodu i dowiem się co i jak...

a ruchami jak się nie pokoicie,to warto sprawdzic..sama po sobie wiem,że Mati potrafi nastraszyć,zwłaszcza jak nażrę sie słodkiego a on nic..Na szczęście dziś rano skopał mi cycki,a teraz spi ukołysany spacerkiem i świeżym tlenem :D

A Miniuś wrócił z rózyczka dla mnie:) Nie obchodzę imienin,ale prezenty przyjmuję :D hihi

monthly_2016_01/marcoweczki-2016_42642.jpg

monthly_2016_01/marcoweczki-2016_42643.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Barcelona taki ze mnie ekspert że żaden hehe ostatnio coś mi się bardzo mózg skurczyl że nawet mój pan doktor zauważył że coś nie tak ze mną bo jak mówił mi kiedy mam zrobić badania i ogólnie o wizycie co i jak to chyba miałam taka minę że zauważył że nie rozumiem nic z tego co mówi i zapytal czy ma powtórzyć :-D powiedziałam że tak i ze przepraszam ale coś ciężko mi się ostatnio skupić to powiedział ze wybacza bo teraz to macica przejęła wszystkie role i po porodzie powinno wrócić na swoje miejsce, także taka wesoła rozmowę na koniec wizyty miałam. Kolejna 21 stycznia. Ps a w pracy zajmuje się bardziej alimentami i sprawozdawczościa :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvzvloemag.png

Odnośnik do komentarza

Misiakowata krejzolko, zdrówka szczęscia pomarańczy, niech Ci Paweł nago tańczy :D wszystkiego co najlepsze :) tak jak aga mówi, sczęsliwego rozwiązania w terminie!! :)

co do siostrzenca to jest przesłodki to fakt, ale potrafi być też bardzo niegrzeczny... co skutkuje karną poduchą :D

w ogóle to piękna słońducha, może ze sztruksu też taka wyjdzie??? tylko pewnie nie byłaby taka miękka jak minky...

w ogóle to myśle czy by nie poszukać jakiejs hurtowni tkanin w Warszawie i okolicach...

Odnośnik do komentarza

kamillla
Haniutek............... :D Twoja robota? :D

Nie ale jak to ostatnio znalazłam popakałam sie ze smiechu;p teraz np pytanie kto dostanie na talerzu kuperek a kto troche kłaczków;p
Masakra pomysły niektorych:))
Ja własnie skonczylam stroj supermena ;p syn mowi ze wyglada jak by w majtach biegał;p
No przeciez w majtach biegał supermen;p moze miał w nich nieco wiecej ale majty to majty;p jak mi sie uda wysle Wam foto;p

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, a ja was sobie podczytuje od kilku dni. Nie pisałam bo nastrój był cienki. Wczoraj wybitnie płaczliwy, a poza tym kupa rzeczy do zrobienia bo w wirze przeprowadzki.
Ale mamy to juz za nami. Moj jest taki dzielny i wytrwały. Olała nas moja rodzina jego za daleko, znajomi tez zapracowani i inne przyjemniejsze rzeczy. I tym sposobem z bloku do bloku jeżdżąc autem zrobił z naszymi gratami około 25 km.
Eh ... Biedny odchorowal to orzez kregoslup i ja jeszcze miałam swoją interwencje w tym wszystkim.
Ciesze sie, ze u was ok. Słodkie mamy wspieram jak zawsze w dietach i nerwach związanych z wytrwaniem z wysokimi cukrami. Jestem po wizycie dzis u lekarza i za to trzymanie sie diety i wskazań dostałam dyspense : rzadsze mierzenie cukrów i możliwość pozwolenia sobie na cis słodkiego. Nie trzeba było długo czekać bo w nagrodę zjadłam kawałek lekkiego sterniczka.
Przyjazna mam zamiar zrobic tego bananowca bo na zdj Madiki bodajże wyglada super :)
Witam nowe mamusie:) Barcelona ja kończyłam liceum plastyczne -hiszpańskie:) bardzo lubię klimat Hiszpanii.
Dzis tez dowiedziałam sie ze bede musiała zgłosić sie do szpitala w 38 tyg bo mam streptococcus i chca jakby go uprzedzić z antybiotykiem przed porodem. Liczę jednak na to ze akcja zacznie sie sama bez pomocy oksytocyny.

Super macie łóżeczka i poduszki i wszystko co tam zbieracie. Ja tez mam jeszcze temat łóżeczka do przerobienia. Jak juz pisałam niby mamy lozeczko od teściowej używane, ale jest jakiś jak dla mnie duże i obdrapane. Sami ze swoim nie wiemy czy kulić nowe w zestawie z materacem szuflada i pościelą czy tu dokupić tylko materac.
Ja stała waga podczas wizyty okazuje sie ze nie przytyłam więcej niż wcześniejsze 6 kg i tak stoi. A moje maleństwo jest drobniutkie. Aż sie zaczęłam martwić czy u niej wszystko ok jak moja waga stoi w miejscu... Moze wy macie jakas większa wiedzę na ten temat??
I Chyba odkupię kilka ciuszków dla maluszka na 50 cm ...

Odnośnik do komentarza

Haneczko to ze Ty nie tyjesz nie znaczy ze dziecko nie rosnie . Ja teraz przytyłam kg dopiero a dziecko poznad kg wazyło juz jakis czas temu a gdzie łozysko zwiekszona ilosc krwi i wody?
Z najmłodsza tez malutko przytyłam a ona ponad 4 kg wazyła . Wiec spokojnie bedzie dobrze:)
Mnie od paru dni meczy zgaga i chyba na wizycie poprosze o recepte na cos bo wkurza mega w poprzednich ciazach tak nie miałam.

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...