Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Olka i Aga trzymajcie się w tych szpitalach i nie dajcie się :)
Ja odebrałam wyniki badań i oczywiście jakieś bakterie w moczu wyskoczyły. Normalka. Tak jak przed ciążą nic nie wychodziło to teraz średnio co druga wizyta.
Mi brzuch przestał się spinać aż tak mocno od kiedy lekarz przepisał mi dodatkowo łykanie magnezu 2 razy dziennie.
Dziewczyny potrzebuje waszej rady. Ostatnio strasznie swędzi mnie brzuch i robią mi się rozstępy. Cały czas używałam kremu przeciw rozstępom i nic z tego. Najgorzej jest rano jak wstaję wtedy skóra jest najbardziej sucha i wygląda strasznie a wieczorem zaczęłam już robić kuracje - najpierw po weschnięciu kremu na rozstępu smaruję się jeszcze oliwką bambino. Jak widać rezultatów brak. W ciągu dnia tak bardzo swędzi mnie ta skóra na brzuchu, że smaruje się kremem bambino. Stwierdziłam, że skoro jest to krem od pierwszych dni życia dziecka to nie może zaszkodzić ale jednak trochę się boję. Jak myślicie? Czy ten krem jest bezpieczny?

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
kamillla

ja szczerze mówiąc nie myślałam nad bankowaniem krwi, cośtam kiedyś czytałam. a teraz w internecie znalazłam taki artykul

http://oczekujac.pl/2013/01/to-czego-zaden-bank-krwi-pepowinowej-wam-nie-powie.html


artykuł napisany na podstawie opracowania sprzed 9 lat, wydaje mi się, że przez ten czas sporo się zmieniło

podobno niewiele

Odnośnik do komentarza

ajka88
Czy kupujecie jeszcze puder do pupy i oliwke do ciała?

Witam, my mamy sudocrem i oliwke,bo pamiętam,że główkę często naoliwiałam aby ciemiączko czy jakoś tak się lepiej goiło(często nawet szczoteczką od zébów czysciliśmy małemu skórę głowy),ale nie każde dziecko tak ma;)
Aga super,że z małym ok,ładną wagę już ma:)
Olka ale to w tym tygodniu masz rodzić?
Chyba się odparzyłam trochę przy drugiej dziurce:(to przez te kg:(
Kamila mi też już się marzy normalnie ubrać
Mój mi wczoraj, że ale masz "szafnierke" no żeś ty,myślałam,że mu zdrowo walne!
Kalae oni zawsze coś wymyślą,aby ludziom mniej dać:)do kwietnia daleko to i dużo zdąrzą zmienić/poprawić :)
Misiakowata pyszna ta galaretka;)
Dzisiaj się powiedziałam,że koleżanka 5miesięcy chodziła w ciąży,przestała czuć ruchy,i niestety CC,maleństwo martwe:(
Normalnie u księdza byli i pochowali parę dni temu
Mają już córkę dużą... Smutne

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

majka16
Olka i Aga trzymajcie się w tych szpitalach i nie dajcie się :)
Ja odebrałam wyniki badań i oczywiście jakieś bakterie w moczu wyskoczyły. Normalka. Tak jak przed ciążą nic nie wychodziło to teraz średnio co druga wizyta.
Mi brzuch przestał się spinać aż tak mocno od kiedy lekarz przepisał mi dodatkowo łykanie magnezu 2 razy dziennie.
Dziewczyny potrzebuje waszej rady. Ostatnio strasznie swędzi mnie brzuch i robią mi się rozstępy. Cały czas używałam kremu przeciw rozstępom i nic z tego. Najgorzej jest rano jak wstaję wtedy skóra jest najbardziej sucha i wygląda strasznie a wieczorem zaczęłam już robić kuracje - najpierw po weschnięciu kremu na rozstępu smaruję się jeszcze oliwką bambino. Jak widać rezultatów brak. W ciągu dnia tak bardzo swędzi mnie ta skóra na brzuchu, że smaruje się kremem bambino. Stwierdziłam, że skoro jest to krem od pierwszych dni życia dziecka to nie może zaszkodzić ale jednak trochę się boję. Jak myślicie? Czy ten krem jest bezpieczny?

Spokojnie, smaruj się ile wlezie. Jak swędzi to rośnie, natłuszczaj się ile wlezie. Ponoć BioOil albo Mustela jest super, ale trochę drogie.

KasiaMamusia :) o ciemieniuchę Ci chodzi nie o ciemiączko :P ale faktycznie, na ciemieniuchę oliwka i wyczesywanie jakąś szczoteczką się sprawdza :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Majka, polecam balsam garnier czerwony. swietnie nawilza. co do oliwek ( wszystkich oprocz babydream) to ja srednio im ufam, u mnie żadnego efektu nie przynoszą, nie nawilzaja tylko pozostawiaja takie złudzenie jakby. na drugi dzien po smarowaniu oliwka mam sucha skóre. oliwkę jedyną jaka uzywalam to z serii babydream fur mama ( dla dzieci tez mega są!) i mleczko do ciała fur mama chyba tak to sie nazywalo. od 4msc stosowalam ta oliwke najpierw potem mleczko, teraz garniera uzywam bo zapomnialam w rosmanie kupic tego na rozstepy.

http://www.srokao.pl/2015/10/analiza-bambino.html przejzyj sobie, oczywiscie pewnie mogly sie sklady zmienic od kiedy byla robiona analiza

Odnośnik do komentarza

ajka88
czym będziecie smarować malucha, bo mam zamiar kupić wyprawkę z kosmetykami i się sama zastanawiam czy dobrze wybrałam. Bo chce kupić płyn do kąpieli , krem do buzi i balsam do kąpieli z serii baby dream rossmana. I nie wiem czy to dobrze.
Czy kupujecie jeszcze puder do pupy i oliwke do ciała?

Ja mam zamiar stosować jak najmniej kosmetyków, bo to wszystko chemia niepotrzebna. Zdrowa skóra nie potrzebuje zbyt dużego wsparcia w postaci kremów itp.
Tak więc do mycia pupy - wacik zwilżony ciepłą wodą.
Do smarowania pupy i innych zakamarków - Alantan.
Do kąpieli - mydełko.
I tyle.
Kumpela 3 miesiące temu urodziła i tak jej poleciła doświadczona położna robić i tak robi i jest ok. Żadnych uczuleń, żadnych odparzeń, nic. Wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza

miazgakakaowa
kamillla

jak mi gin nic nie wspomni o planie porodu, to ja pierdziele nie bede nic pisać. Chociaż może spisze sobie na kartce że nie chce zeby uzywali na mnie jakichkolwiek chwytów i kilka innych rzeczy.. z tego co się orientuję to w Warszawie naprawde dają dziecko na minimum 2h- nawet po cesarce ostatnio znajoma ruszyc się nie mogla, ale leżał synek kolo niej a jej mąż go poprawiał kiedy było rzeba.

co do mycia, to nie mam pojęcia jak to jest.. ale podejrzewam że w tej kwestii nie mamy raczej nic do powiedzenia niestety..


Ja też nie planuję sama pisać, bo się jeszcze nie orientuję co mi wolno, a co nie ;) Ale znalazłam taki formularz do wypełnienia i potem się tylko drukuje wynik > http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu/Plan-porodu.html

Ja jestem z Rzeszowa i to co piszesz niestety nie jest u nas takie oczywiste. Jest tylko jeden szpital, który daje dziecko na 2h i nie myje. Prywatny (ale z kontraktem z NFZ, więc rodzi się za darmo). Do państwowych niestety takie nowinki jeszcze nie dotarły ;)

O, jesteś z Rzeszowa? Gdzie planujesz rodzić? Też jestem stąd :)

Dziewczyny jeszcze nie mam zamiaru rodzić :D
Jeśli ktg do jutra rana będą ok, szyjka nie zniknie już na zero i nie będzie skurczy to z wielkim znakiem zapytania jutro wyjde na kilka dni do domu! :) tylko na ktg skurcze wychodziły, nie bolesne ale coraz dłuższe :(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

miazgakakaowa
kamillla

jak mi gin nic nie wspomni o planie porodu, to ja pierdziele nie bede nic pisać. Chociaż może spisze sobie na kartce że nie chce zeby uzywali na mnie jakichkolwiek chwytów i kilka innych rzeczy.. z tego co się orientuję to w Warszawie naprawde dają dziecko na minimum 2h- nawet po cesarce ostatnio znajoma ruszyc się nie mogla, ale leżał synek kolo niej a jej mąż go poprawiał kiedy było rzeba.

co do mycia, to nie mam pojęcia jak to jest.. ale podejrzewam że w tej kwestii nie mamy raczej nic do powiedzenia niestety..


Ja też nie planuję sama pisać, bo się jeszcze nie orientuję co mi wolno, a co nie ;) Ale znalazłam taki formularz do wypełnienia i potem się tylko drukuje wynik > http://www.rodzicpoludzku.pl/Plan-Porodu/Plan-porodu.html

Ja jestem z Rzeszowa i to co piszesz niestety nie jest u nas takie oczywiste. Jest tylko jeden szpital, który daje dziecko na 2h i nie myje. Prywatny (ale z kontraktem z NFZ, więc rodzi się za darmo). Do państwowych niestety takie nowinki jeszcze nie dotarły ;)

O, jesteś z Rzeszowa? Gdzie planujesz rodzić? Też jestem stąd :)

Dziewczyny jeszcze nie mam zamiaru rodzić :D
Jeśli ktg do jutra rana będą ok, szyjka nie zniknie już na zero i nie będzie skurczy to z wielkim znakiem zapytania jutro wyjde na kilka dni do domu! :) tylko na ktg skurcze wychodziły, nie bolesne ale coraz dłuższe :(

Musze Was nadrobić:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

niuska_aw
Ja to się zastanawiam jak to jest z CC, czy mąż może być gdzieś tam obok obecny. Poprzednio rodziliśmy razem, a teraz z racji ułożenia pośladkowego jeśli synek się nie obróci to pewnie będą ciąć. Wszystkie moje koleżanki ostatnio rodziły przez CC i każda mówi, żeby przez dobę wcale nie podnosić głowy do góry:/

No co Ty. Ja wstałam po kilku godzinach normalnie na nogi. Pod prysznic i zajmować sie synkiem :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

~kalae

mama 7777 - bo jeżeli jest np choroba typu białaczka, to komórki nowotworowe są w tej krwi pępowinowej, więc nie ma sensu robić przeszczep z krwi tego dziecka, dużo lepszy efekt da przeszczep obcej krwi. Akurat ten lekarz którego pytaliśmy jest doktorem z zakresu przeszczepów skory, więc ma pojęcie w tym zakresie. Czytałam też opinie hematologów w necie i tak właśnie piszą. No i dlatego mam dylemat.

Dzięki za wyjaśnienie musze więc o to faktycznie dopytać jak to jest. Bo jeśli juz nie uda mi sie zajsc w ciaze z kolejnym dzieckiem a dla tego nie wykorzystamy w razie potrzeby to faktycznie może mijać się z celem.

Odnośnik do komentarza

majka16
Olka i Aga trzymajcie się w tych szpitalach i nie dajcie się :)
Ja odebrałam wyniki badań i oczywiście jakieś bakterie w moczu wyskoczyły. Normalka. Tak jak przed ciążą nic nie wychodziło to teraz średnio co druga wizyta.
Mi brzuch przestał się spinać aż tak mocno od kiedy lekarz przepisał mi dodatkowo łykanie magnezu 2 razy dziennie.
Dziewczyny potrzebuje waszej rady. Ostatnio strasznie swędzi mnie brzuch i robią mi się rozstępy. Cały czas używałam kremu przeciw rozstępom i nic z tego. Najgorzej jest rano jak wstaję wtedy skóra jest najbardziej sucha i wygląda strasznie a wieczorem zaczęłam już robić kuracje - najpierw po weschnięciu kremu na rozstępu smaruję się jeszcze oliwką bambino. Jak widać rezultatów brak. W ciągu dnia tak bardzo swędzi mnie ta skóra na brzuchu, że smaruje się kremem bambino. Stwierdziłam, że skoro jest to krem od pierwszych dni życia dziecka to nie może zaszkodzić ale jednak trochę się boję. Jak myślicie? Czy ten krem jest bezpieczny?

Majka ja polecam naturalną oliwkę/ olejek z migdalòw slodkich. Taką zupelnie naturalną vez zadnych zapachòw . U nas tutaj bardzo polecana kobietom w ciązy. Mojej siostrze se Wloszech tez polecali i smarowala sie dwie ciąze tym olejkiem i 0 rozstępòw , ja tez stosuje i naprawde dziala super :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

A my w końcu pożegnaliśmy angielska pogodę i świeci słoneczko. Podszykuje obiad i lecę do lekarza, a potem idę do szpitala odwiedzić babcię. Biedna meczyla sie tak bardzo z zoladkiem i dziś moja mama załatwiła żeby wzięli ja na oddział. Wyniki z krwi i moczu ma zle, mam nadzieję ze porobią wiecej badan i szybko dojdą co sie dzieje. Ach strach mam, babcia swoje lata ma a i inne problemy zdrowotne a wiecie jak czasami traktują starszych w szpitalach.
Aga dania do wyboru normalnie fajne warunki tam masz.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

olka135

O, jesteś z Rzeszowa? Gdzie planujesz rodzić? Też jestem stąd :)

No właśnie waham się...
Moim lekarzem prowadzącym jest ordynator z Chopina, ale z tym szpitalem mam tak nieprzyjemne doświadczenia z zeszłego roku, że chyba zdecyduję się na Profamilię, nawet biorąc pod uwagę to, że nikogo tam nie znam - ani lekarzy ani położnych.
No i w Profamilii pozwalają trzymać dziecko nawet do dwóch godzin, wszystko robią przy tobie, nie myją dziecka i mają więcej personelu, który się opiekuje tobą jak należy.
A nie tak jak miałam rok temu na Chopina - wzywałam pielęgniarkę pstryczkiem elektryczkiem i żadna d**** nie ruszyła przez 10 minut, a ja zwijałam się z bólu. Potem zasłabłam na korytarzu w drodze do WC, to mnie musiały inne pacjentki holować na krzesło, bo pielęgniarek nie było w zasięgu wzroku nigdzie.

Odnośnik do komentarza

miazgakakaowa
kamillla

aaa wlasnie doczytałam że na zelaznej można rodzic w wannie :D

Z tym rodzeniem w wannie to też chyba taka mała ściema. Podobno rodzenie w wannie w polskich warunkach nie wygląda tak jak powinno - czyli tak jak się ogląda na amerykańskich filmikach na YT.

To nie jest tak, że rodzisz w wodzie, tylko w którejś tam początkowej fazie porodu możesz posiedzieć sobie w wannie. A jak się już zaczyna poród właściwy, to i tak Cię z niej wyciągają. W każdym razie dzidziuś nie rodzi się w wodzie ;)


Witam Kobietki:* I Maluszki :**
Ja 2 dzieci rodziłam w pierwszym w Polsce szpitalu w ktorym wprowadzono porody w wodzie czyli Madurowicz w Łodzi . Obecnie tez porody w wannie sie odbywaja i dziecko rodzi sie normalnie w wodzie w wannie . Jedynie ciezarna musi wyjsc jesli cos sie dzieje co niepokoi lekarza czy połozna. Oczywiscie do takiego porodu musi byc idealnie zdrowa:) A teraz wracam nadrabiac Was dalej bo wczoraj wieczorem i cała noc zle sie czułam. Dzis tez nie jest najlepiej wiec magnez nospa i leze plackiem wystraszyły mnie bole i skurcze wiec dzis sie nieco opanuje w pracach:))chociaz pranie zrobione i kuchnia sprzatnieta :)Obiad niemal gotowiec bo przed wigilja robiłam tyle pierogów ze wyjełam po prostu z zamrazarki :)

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

~mama77777
~kalae

mama 7777 - bo jeżeli jest np choroba typu białaczka, to komórki nowotworowe są w tej krwi pępowinowej, więc nie ma sensu robić przeszczep z krwi tego dziecka, dużo lepszy efekt da przeszczep obcej krwi. Akurat ten lekarz którego pytaliśmy jest doktorem z zakresu przeszczepów skory, więc ma pojęcie w tym zakresie. Czytałam też opinie hematologów w necie i tak właśnie piszą. No i dlatego mam dylemat.

Dzięki za wyjaśnienie musze więc o to faktycznie dopytać jak to jest. Bo jeśli juz nie uda mi sie zajsc w ciaze z kolejnym dzieckiem a dla tego nie wykorzystamy w razie potrzeby to faktycznie może mijać się z celem.

daj znać co sie dowiesz :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,wstałam niedawno na kawę i paczka :D
Czosnek chyba zadziałał,bo czuję sie lepiej :)
Paweł na moim przykładzie jednak się przekonał i właśnie szamię kanapki z czosnkiem,bo widzi,że mi lepiej :)To nic,że ma nocke dzisiaj :)

Zasnęłam jakos po 3..mały szalał cały czas,ale jakos sie udało..
Przed 5 pogoniło mnie na siusiu..i jak wstałam to uderzyłam się ręka o drzwi..od razu bluzgi..Wróciłam i się rozpłakałam normalnie..P.pyta co mi jest,przytulił..a ja mu sie rozbeczałam,że chciałabym tak raz po ludzku normalnie spać..że jak usnę,to do rana bez łażenia...i bardziej się rozbeczałam,że zesłościłam się na ciażę i że wyrodna mama jestem..ech...Potem się śmiac zaczęłam,bo Mati znów zaczął rozrabiać,to go uspokoiłam,że to nie na niego się wkurzyłam,ze go kocham :)
Wiem,że tez macie czasem dosyć..nie mozliwe,że non stop się cieszymy mimo niedogodności :)
Ja szczęśliwa jestem bardzo,ale pierwszy raz zwyczajnie miaąłm dosyć..i dlatego wstałam niedawno..chociaż tyle mojego :D :D

Aguś dobrze,że dogodne warunki tam masz :D Pawełek kawał chłopaka już,bedzie dobrze :)
Olcia bidulo nawet pospac nie dadzą hehe
lecę nadrabiac dalej :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Miazgakakaowa o kurde to nie wiedziałam że na Chopina tak jest. Ja planuje rodzić na rycerskiej, opieką na porodowce na prawdę ok :)

Kamilla jeśli będą skurcze to nie wyjde, chyba że ze dwa na cały zapis to będzie u mnie super w porównaniu do 20 :)
Zobaczymy wieczór, narazie to leże, już powoli zapominam hak mój Michał wygląda bo go nie widuje hehe :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...